Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 05.09.2021 14:04

kaeres napisał(a):
te kiero napisał(a):Tak sobie jeżdżąc po Hvarze rozmyślam, gdzie by się ulokować na przyszły rok, jeśli byłby Hvar (jeszcze nie wiadomo); jest wiele fajnie położonych kwater, część jak sprawdzałem na Booking już jest na przyszły rok wyporzedana.
Przejeżdżaliśmy kilka razy obok drogowskazu Villa Golubinka... żona jest zaciekawiona... zajrzałem... tylko nie wiem jak jej powiedzieć :roll: sprzedajemy mieszkanie :D i 2 tydnie wtedy na spokojnie sfinansujemy:
https://www.booking.com/hotel/hr/holida ... ;ucfs=1&#_

Co ciekawe na ten rok wyprzedane, mają rozmach...


Ale to jest...cała miejscowość w cenie ??


Po 2 tygodniach to w kapciach bym wrócił do Polski i jeszcze Komornik by mnie ścigał.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.09.2021 06:49

Tytusdj napisał(a):
kaeres napisał(a):Z tego co się orientuję to nie można mieć w Chorwacji prywatnej plaży.
Czyżby jakiś wyjątek ?


Parę lat temu wystawiona była na sprzedaż malutka Tiha na Hvarze. Ale ogłoszenie szybko zniknęło, było nawet na mapach Google.


Chorwaci sami robią sobie wyjątki, odgradzając i stawiając tabliczkę privat, również na plażach i dojściu do Jadrana.
Jest kasa to i pozytywna decyzja się znajdzie. Tak jak z inwestorem w plażę Vruja na Riv.Mak. Nie znam całej historii, nie zagłębiałem się, wypowiadają się również Chorwaci...
https://www.google.pl/maps/place/Vruja+ ... 15!9m1!1b1
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 08.09.2021 13:31

corrina napisał(a):
....
Mam tam na oku bazę na przyszły sezon :smo:
https://site.diamondvilla.vip/
Cenę wygoogluj, bo mi nie przechodzi przez klawiaturę :oczko_usmiech: :lool:
W lipcu stacjonował tu jakiś szejk arabski, więc generalnie popyt jest :hut: 8)


dla mnie zawsze ciekawe byli jechać nad ciepły piękny jadran i wynajmować chałupę by siedzieć w basenie - nonsens jak dla mnie niezależnie jaka cena
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.09.2021 18:47

mentos napisał(a):
corrina napisał(a):
....
Mam tam na oku bazę na przyszły sezon :smo:
https://site.diamondvilla.vip/
Cenę wygoogluj, bo mi nie przechodzi przez klawiaturę :oczko_usmiech: :lool:
W lipcu stacjonował tu jakiś szejk arabski, więc generalnie popyt jest :hut: 8)


dla mnie zawsze ciekawe byli jechać nad ciepły piękny jadran i wynajmować chałupę by siedzieć w basenie - nonsens jak dla mnie niezależnie jaka cena


Wiele takich fajnych chat z basenem jest w interiorze na Istrii i tam jest co z(od)wiedzać dokokoła z pominięciem Jadrana, a poranna i wieczorna kąpiel na basenie, to fajny dodatek.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 09.09.2021 06:54

te kiero napisał(a):
mentos napisał(a):dla mnie zawsze ciekawe byli jechać nad ciepły piękny jadran i wynajmować chałupę by siedzieć w basenie - nonsens jak dla mnie niezależnie jaka cena


Wiele takich fajnych chat z basenem jest w interiorze na Istrii i tam jest co z(od)wiedzać dokokoła z pominięciem Jadrana, a poranna i wieczorna kąpiel na basenie, to fajny dodatek.


Kluczowa w wypowiedzi mentosa jest jednak chyba fraza nad ciepły piękny Jadran. :wink:
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 09.09.2021 07:35

tak, oto się mnie dokładnie chodziło ;-)
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 18.09.2021 21:19

ventus napisał(a):Kto jest na Hvar, może zainteresuje się Ferrata Via Mirko. Byłem, wiem - polecam

W jaki sposób organizowałeś wejście? Wpożyczałeś jakiś sprzęt/przewodnika ?
Będę wdzięczny za tipy.
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 02.11.2021 21:38

Habanero napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
Habanero napisał(a):Orientujecie się czy z Zavali pływa taxi boat na wyspę Šćedro ?

Z tego co mi wiadomo to nie.

Dzięki , szkoda :(


Witaj

Chyba coś się zmieniło, bo trzy lata temu płynęliśmy z Zavali na Scedro łajbą za 50 kun od osoby i jeszcze w cenie mapa Wyspy.

Pozdrawiam
Karpatka1
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 13.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karpatka1 » 03.11.2021 21:30

Za mną lektura całego KMWH, przede mną relacje. Na członka Klubu jeszcze stanowczo za wcześnie, ale już dziękuję za kopalnię wiedzy, a przede wszystkim - za niezwykle skuteczną zachętę do odwiedzenia wyspy. Rezerwacja klepnięta miesiąc temu. Mam nadzieję, że w sierpniu zamelduję się tu z odpowiednim wpisowym :wink:
Przy okazji, może ktoś wie coś więcej o tej miejscówce?
http://hvar1.com/
Jak tak patrzę na mapę, to w gruncie rzeczy Zavala całkiem pokaźna się wydaje :roll: Ile czasu zajmie mi dotarcie do piekarni i sklepu (lokalnego, nie w Jelsie)? Może ktoś był w tych apartamentach? Chodzi o dom 1.
cro_man
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) cro_man » 22.12.2021 18:28

Wybieram się na Hvar w 2022, czy Ivan Dolac będzie dobrym wyborem? Jadę z dziećmi więc plaża to rzecz najważniejsza :) no i czy znajdzie się jakieś miejsce na spacery:) szukam nie za dużej miejscowości ale także nie totalnego zadupia;)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.12.2021 09:02

cro_man napisał(a):Wybieram się na Hvar w 2022, czy Ivan Dolac będzie dobrym wyborem? Jadę z dziećmi więc plaża to rzecz najważniejsza :) no i czy znajdzie się jakieś miejsce na spacery:) szukam nie za dużej miejscowości ale także nie totalnego zadupia;)


Jak najbardziej dobrym.
Ivan Dolac i Zavala, przy kryteriach jakie podałeś, będą najlepszym wyborem dla Was.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.12.2021 08:26

Karpatka1 napisał(a):Za mną lektura całego KMWH, przede mną relacje. Na członka Klubu jeszcze stanowczo za wcześnie, ale już dziękuję za kopalnię wiedzy, a przede wszystkim - za niezwykle skuteczną zachętę do odwiedzenia wyspy. Rezerwacja klepnięta miesiąc temu. Mam nadzieję, że w sierpniu zamelduję się tu z odpowiednim wpisowym :wink:
Przy okazji, może ktoś wie coś więcej o tej miejscówce?
http://hvar1.com/

Jeszcze nie jesteś członkiem, ale już coś wniosłaś... fajna miejscówka; szukając nie sposób wszystkie natrafić obejrzeć :)
Karpatka1 napisał(a):Jak tak patrzę na mapę, to w gruncie rzeczy Zavala całkiem pokaźna się wydaje :roll: Ile czasu zajmie mi dotarcie do piekarni i sklepu (lokalnego, nie w Jelsie)? Może ktoś był w tych apartamentach? Chodzi o dom 1.

Tu nie pomogę, na razie, bo druga część wyspy dopiero przede mną, aczkolwiek po mapie wnioskując to poranny spacer do marketu pokazuje 10min, ale już piekarnia 35min, może jeszcze jakiś Zavaloviec się wypowie i pomoże.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 26.12.2021 12:57

Karpatka1 napisał(a):Jak tak patrzę na mapę, to w gruncie rzeczy Zavala całkiem pokaźna się wydaje :roll: Ile czasu zajmie mi dotarcie do piekarni i sklepu (lokalnego, nie w Jelsie)? Może ktoś był w tych apartamentach? Chodzi o dom 1.


Gdzie na stronie jest pokazana lokalizacja tych apartamentów, bo jakoś nie widzę. Jadę teraz 3 raz do Zavali to coś mogę powiedzieć. Z któregokolwiek punktu w Zavali , do piekarni nie będzie dalej niż 20 minut, do sklepu 15 minut. Swoją drogą, sklep lokalny , swoim wyborem może Cię rozczarować :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.12.2021 13:48

rufus295 napisał(a):
Karpatka1 napisał(a):Jak tak patrzę na mapę, to w gruncie rzeczy Zavala całkiem pokaźna się wydaje :roll: Ile czasu zajmie mi dotarcie do piekarni i sklepu (lokalnego, nie w Jelsie)? Może ktoś był w tych apartamentach? Chodzi o dom 1.


Gdzie na stronie jest pokazana lokalizacja tych apartamentów, bo jakoś nie widzę. Jadę teraz 3 raz do Zavali to coś mogę powiedzieć. Z któregokolwiek punktu w Zavali , do piekarni nie będzie dalej niż 20 minut, do sklepu 15 minut. Swoją drogą, sklep lokalny , swoim wyborem może Cię rozczarować :mrgreen:


W zakładce Kontakt jest mapka.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 03.01.2022 21:23

Witam i pozdrawiam w Nowym Roku. Proszę o poradę... W tamtym roku byliśmy w Ivan Dolac, było cudnie i w tym roku na pewno nadal Hvar, tylko tak się zastanawiamy czy znowu Ivan Dolac czy może Milna? Co myślicie o Milna? Taka mała podpowiedź dla rodzinki lubiącej spokój ale też gdzieś pochodzić wieczorem z 8 latka?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 388
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone