Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 02.09.2021 11:36

empire13 napisał(a):
majkik75 napisał(a):
miriamart napisał(a):Hejka. Doradźcie proszę.
Jestem na Hvarze i jutro juz powrót do Polski. Zastanawiam się nad promem stari grad-split. Powiedzcie czy prom jest duży i na ile mniej więcej aut. I ile wcześniej trzeba byc na miejscu zeby kupic bilet i zalapac się na prom, bo one rzadziej płyną niz z Suciuraju. I obawiam się ze będziemy czekać kilka godzin na następny kurs.


Z mojego doświadczenia w zeszłym roku, z Stari Grad, jak przyjechaliśmy na pierwszy kurs rano, to byliśmy około godzinę przed wypłynięciem i się załapaliśmy. Prom zabiera około 70 samochodów. Ten z Sucuraju tylko 30, dlatego pływa częściej, ale teraz w tym roku właśnie płynęliśmy z Sucuraju.

pozdrawiam, Michał

Chyba trochę więcej

https://www.jadrolinija.hr/o-nama/brodo ... ija/faros1


Na tej trasie pływają dwa promy: FAROS i ZADAR

Zadar jest jeszcze większy

https://www.jadrolinija.hr/en/about-us/ ... ping/zadar


Na stronie Jadrolinji można sobie sprawdzić jaki prom o której godzinie płynie i jeśli to Zadar to jest większa szansa na zabranie się za pierwszym razem

https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... 2/02092021

Zrzut ekranu 2021-09-02 123747.png
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 02.09.2021 12:02

empire13 napisał(a):
majkik75 napisał(a):
miriamart napisał(a):Hejka. Doradźcie proszę.
Jestem na Hvarze i jutro juz powrót do Polski. Zastanawiam się nad promem stari grad-split. Powiedzcie czy prom jest duży i na ile mniej więcej aut. I ile wcześniej trzeba byc na miejscu zeby kupic bilet i zalapac się na prom, bo one rzadziej płyną niz z Suciuraju. I obawiam się ze będziemy czekać kilka godzin na następny kurs.


Z mojego doświadczenia w zeszłym roku, z Stari Grad, jak przyjechaliśmy na pierwszy kurs rano, to byliśmy około godzinę przed wypłynięciem i się załapaliśmy. Prom zabiera około 70 samochodów. Ten z Sucuraju tylko 30, dlatego pływa częściej, ale teraz w tym roku właśnie płynęliśmy z Sucuraju.

pozdrawiam, Michał

Chyba trochę więcej

https://www.jadrolinija.hr/o-nama/brodo ... ija/faros1


Tak, walnąłem się, miało być właśnie 170 :papa:

Ale uważam, że mimo mniejszej pojemności tego z Sucuraju i faktu że czasem trzeba poczekać jakąś kolejkę, to jednak cena robi różnicę.

pozdrawiam, Michał
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2021 12:13

majkik75 napisał(a):Ale uważam, że mimo mniejszej pojemności tego z Sucuraju i faktu że czasem trzeba poczekać jakąś kolejkę, to jednak cena robi różnicę.

pozdrawiam, Michał


Trochę robi różnicę cena, ale i czas, jeśli komuś zależy na nim.
Startując z Drvenika 5:30, ok. 8ej jestem pod Zadarem, a z promu SG-Split, dopiero wyjeżdżałbym na autostradę na węźle Dugopolje.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 02.09.2021 12:18

kaeres napisał(a):No to mój jest jeszcze inny chociaż bardziej pokrywa się z corriną

1. Jelsa
2. Stari Grad
3. Vrboska
4. Hvar


Nie dojechałem w tym sezonie tylko do Hvar-u, więc ten "ranking" mi odpowiada... ;)
Dla mnie numero uno to Stari Grad.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2021 12:19

Flayszakal napisał(a):No nie rozumiem tych zachwytów nad Vrboską :roll:

Głównie klimat jachtów i łódeczek, mostków, przyjemności bycia bezpośrednio nad wodą jak w Wenecji i mniamniuśne knajpy.
A półwysep z fajnymi plażami tylko dopina całość.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.09.2021 12:38

majkik75 napisał(a):
Ale uważam, że mimo mniejszej pojemności tego z Sucuraju i faktu że czasem trzeba poczekać jakąś kolejkę, to jednak cena robi różnicę.

pozdrawiam, Michał

Mimo że nie płynąłem jeszcze z Sucuraju to też tak uważam ;)
Następnym razem sprawdzę :D
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.09.2021 12:40

mchrob napisał(a):
Na tej trasie pływają dwa promy: FAROS i ZADAR

Zadar jest jeszcze większy

O Zadarze wiem że jest. Nie wiedziałem czy jest większy. Nie udało mi się znaleźć tej informacji (nie widziałem tego promu na liście 8-O ).
Dobrze że tobie się udało :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.09.2021 13:17

Flayszakal napisał(a):
piekara114 napisał(a):Mój taki:
1. Jelsa/StariGrad
2.
3. Hvar
.....
x. Vrboska


U mnie to wyglada tak samo :wink:
No nie rozumiem tych zachwytów nad Vrboską :roll:

Ja też nie rozumiem....
Dla mnie Vrboska jest totalnie nijaka... kilka łódek i mostek odbijający się w wodzie to nie jest dla mnie powód do zachwytów... Ani jakiejś pięknej zabudowy, ani zabytków, ani jakieś natury, auta parkujące wszędzie, a na końcu kanału jeszcze śmierdzi (przynajmniej jak ja byłam).... Nic pociągającego, nic co bym mnie na dłużej tam przyciągnęło... Mój małżonek miał podobne odczucia....
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 02.09.2021 13:54

piekara114 napisał(a):Dla mnie Vrboska jest totalnie nijaka...


Dobrze, że chociaż wygrywa w konkursach do kalendarza :mrgreen: :oczko_usmiech:

Ja lubię Vrboske, chociaż faktycznie osobiście bym najpierw dał Hvar, potem Stari Grad, Vrboska, Jelsa.

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.09.2021 14:22

Wygrywają, ale wiem, że w realu tak to nie wygląda....
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 02.09.2021 14:24

piekara114 napisał(a):Wygrywają, ale wiem, że w realu tak to nie wygląda....


Trzeba patrzeć na świat w pozytywnych barwach :papa:

pozdrawiam, Michał
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.09.2021 14:31

Na prawdę będziemy robili rozprawę o wyższości jednych miejscowości Hvaru nad innymi ?
Jakbym zdisował Hvar (miasto) to by mnie stąd wywalono :)
Mam do niego sporo zastrzeżeń, a przecież 99% turystom raczej się podoba.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 02.09.2021 14:47

kaeres napisał(a):Na prawdę będziemy robili rozprawę o wyższości jednych miejscowości Hvaru nad innymi ?
Jakbym zdisował Hvar (miasto) to by mnie stąd wywalono :)
Mam do niego sporo zastrzeżeń, a przecież 99% turystom raczej się podoba.


+1 :D
Dokładnie, każdy lubi to co lubi :papa:

pozdrawiam, Michał
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.09.2021 15:08

To zmiana tematu, kiedyś przeczytałem tu na forum, że jeśli zobaczysz Brelę i przede wszystkim jej plaże, to trudno będzie to przebić... Potem komuś to jeszcze powtarzałem jak jechał pierwszy raz do Cro i od razu do Breli.
Teraz jest pewne, Hvar i jego plaże biją Brelę, żałuję tylko, że nie pojawiłem się tu wcześniej.

Otok Hvar jest miejscem doskonałym: stare miasteczka i kamene kuče, zabytki z minionym epok, gwarne deptaki, rewelacyjne plaże, balsamiczny kolor Jadranu, wspaniałość interioru, dzika przyroda, kręte drogi, zrywny szuter, dobre jedzenie, właściwa dla urlopu temperatura. Chce się H....
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 02.09.2021 15:53

te kiero napisał(a):To zmiana tematu, kiedyś przeczytałem tu na forum, że jeśli zobaczysz Brelę i przede wszystkim jej plaże, to trudno będzie to przebić... Potem komuś to jeszcze powtarzałem jak jechał pierwszy raz do Cro i od razu do Breli.
Teraz jest pewne, Hvar i jego plaże biją Brelę, żałuję tylko, że nie pojawiłem się tu wcześniej.

Otok Hvar jest miejscem doskonałym: stare miasteczka i kamene kuče, zabytki z minionym epok, gwarne deptaki, rewelacyjne plaże, balsamiczny kolor Jadranu, wspaniałość interioru, dzika przyroda, kręte drogi, zrywny szuter, dobre jedzenie, właściwa dla urlopu temperatura. Chce się H....


Podpisuję się pod każdym słowem :)
(No może poza tą Brelą bo tam nie byłem)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 386
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone