Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.08.2021 22:45

dagmarag napisał(a):Witam wszystkich.
Pytanie na pilno. Czy gdzieś na wyspie Hvar kupie aparat do robienia zdjęć pod wodą?

Podejrzewam, że będzie raczej ciężko. Co innego w Splicie. :papa:
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 24.08.2021 07:44

Bravik napisał(a):
dejanira_1978 napisał(a):
empire13 napisał(a):
dejanira_1978 napisał(a):Witam, proszę podpowiedzcie.... chcemy w ramach pobytu na Hvar odwiedzić wyspę Vis, proszę o informację czy z miasta Hvar są rejsy na Vis??? może coś polecicie ciekawego? :)

Są połączenia organizowane przez jadroline.
https://www.jadrolinija.hr/hr/schedule/ ... 6/23082021

Można też dotrzeć łodzią motorową (pytaj w małych agencjach).

dziękuję bardzo :papa:


Te połączenie katamaranem Jadrolinii to raczej nieprzydatne do zwiedzania, bo po pierwsze tylko raz w tygodniu, a po drugie późnym popołudniem. :wink:

Dokładnie, dlatego własnie pytałam o ewentualny rejsy statku, który ma w ofercie całodniowy program aby wypłynąć rano i wrócić na Hvar popołudniu lub wieczorem :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.08.2021 08:00

Mnie się wydaje że jest tam jeszcze jedna firma, tańsza od Jadroliny. Niestety nie pamiętam nazwy. Ja szukałem 2 lata temu połączeń Hvar-Split.
A co do wycieczek to najlepiej sprawdzić w agencjach.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 24.08.2021 08:04

empire13 napisał(a):Mnie się wydaje że jest tam jeszcze jedna firma, tańsza od Jadroliny. Niestety nie pamiętam nazwy. Ja szukałem 2 lata temu połączeń Hvar-Split.
A co do wycieczek to najlepiej sprawdzić w agencjach.

dziękuję, będziemy szukać na miejscu :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 24.08.2021 09:38

empire13 napisał(a):Mnie się wydaje że jest tam jeszcze jedna firma, tańsza od Jadroliny. Niestety nie pamiętam nazwy. Ja szukałem 2 lata temu połączeń Hvar-Split.
A co do wycieczek to najlepiej sprawdzić w agencjach.

Jest, nazywa się Kapetan Luka, ale nie ma tej trasy.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.08.2021 11:44

Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):Mnie się wydaje że jest tam jeszcze jedna firma, tańsza od Jadroliny. Niestety nie pamiętam nazwy. Ja szukałem 2 lata temu połączeń Hvar-Split.
A co do wycieczek to najlepiej sprawdzić w agencjach.

Jest, nazywa się Kapetan Luka, ale nie ma tej trasy.

Czyli pozostają lokalne agencje i prywatne kursy.
dejanira_1978
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 06.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) dejanira_1978 » 24.08.2021 13:07

empire13 napisał(a):
Bravik napisał(a):
empire13 napisał(a):Mnie się wydaje że jest tam jeszcze jedna firma, tańsza od Jadroliny. Niestety nie pamiętam nazwy. Ja szukałem 2 lata temu połączeń Hvar-Split.
A co do wycieczek to najlepiej sprawdzić w agencjach.

Jest, nazywa się Kapetan Luka, ale nie ma tej trasy.

Czyli pozostają lokalne agencje i prywatne kursy.

Mam nadzieję że coś się znajdzie :!:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2021 09:21

Czemuśta nie pisały, że na Hvarze, a szczególnie droga do Šucuraju wymaga automatycznej skrzyni :wink:

Droga jakoś nie specjalnie trudna jak czasem zdarzało się to komuś określić tutaj, ale gdzieniegdzie jak jedzie z drugiej strony bojaźliwy kierowca, to można zahaczyć o krzaki lub co gorsza wypaść, bo asfalt się urywa.
Ale automat byłby tu lepszy.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.08.2021 10:03

te kiero napisał(a):Czemuśta nie pisały, że na Hvarze, a szczególnie droga do Šucuraju wymaga automatycznej skrzyni :wink:

Droga jakoś nie specjalnie trudna jak czasem zdarzało się to komuś określić tutaj, ale gdzieniegdzie jak jedzie z drugiej strony bojaźliwy kierowca, to można zahaczyć o krzaki lub co gorsza wypaść, bo asfalt się urywa.
Ale automat byłby tu lepszy.


To za dnia, a w nocy jest jeszcze lepiej. :mrgreen: :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2021 10:24

Bravik napisał(a):
te kiero napisał(a):Czemuśta nie pisały, że na Hvarze, a szczególnie droga do Šucuraju wymaga automatycznej skrzyni :wink:

Droga jakoś nie specjalnie trudna jak czasem zdarzało się to komuś określić tutaj, ale gdzieniegdzie jak jedzie z drugiej strony bojaźliwy kierowca, to można zahaczyć o krzaki lub co gorsza wypaść, bo asfalt się urywa.
Ale automat byłby tu lepszy.


To za dnia, a w nocy jest jeszcze lepiej. :mrgreen: :oczko_usmiech:


Podejmę tę rękawicę :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 29.08.2021 11:35

te kiero napisał(a):Czemuśta nie pisały, że na Hvarze, a szczególnie droga do Šucuraju wymaga automatycznej skrzyni :wink:

Droga jakoś nie specjalnie trudna jak czasem zdarzało się to komuś określić tutaj, ale gdzieniegdzie jak jedzie z drugiej strony bojaźliwy kierowca, to można zahaczyć o krzaki lub co gorsza wypaść, bo asfalt się urywa.
Ale automat byłby tu lepszy.


Bez przesady ;) Żoną tylko czasem się jakoś dziwnie przysuwała do mnie jak się mijaliśmy z innym samochodem mając po drugiej stronie uciętą drogę ;)
A co by Ci dał automat tutaj ?

Pozdrawiam, Michał
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.08.2021 13:16

majkik75 napisał(a):
te kiero napisał(a):A co by Ci dał automat tutaj ?

Pozdrawiam, Michał

Lepsze skupienie na takiej drodze, trzymanie kierownicy oburącz, większa pewność, szybsza jazda (wyprzedziły mnie 2 suvy, który bankowo miały automaty).
Ostatnio edytowano 29.08.2021 13:49 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.08.2021 13:30

te kiero napisał(a):
majkik75 napisał(a):
te kiero napisał(a):A co by Ci dał automat tutaj ?

Pozdrawiam, Michał

Lepsze skupienie na takiej drodze, trzymanie kierownicy oburącz, większa pewność, szybsza jazda (wyprzedziły mnie 2 suvy, który bankowo miały automaty.

No i ciągła zmiana biegów...w górę, w dół, jak na roller coasterze. :wink:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.08.2021 13:33

Nie straszcie ludzi trasą z Sučuraja - serio - bo nie ma czym :)
Chyba, że ktoś jest początkującym kierowcą- wtedy to "poważna wyprawa". :wink:

A tak nawiązując do "automatów" , to cztery razy jechałem tą trasą ciągnąc ponad 6-cio metrową przyczepę (raz w nocy) i nie wiem w czym by mi pomógł automat 8)
Być może tylko w bardziej płynnej jeździe.

Jedyne co mogę odradzać, to podróż z ciężką przyczepą pod górę od południowej strony tunelu.
Serpentyny , więc szkoda samochodu - chyba, że ktoś ma naprawdę bardzo mocne auto.
Jak łódkę zwodowałem w Ivan Dolac, to na powrocie popłynąłem do Jelsy i tam korzystałem ze slipu ( może być Hvar, ale bardzo ciasno i duży ruch na i przy slipie).
Ostatnio edytowano 30.08.2021 09:37 przez baunty, łącznie edytowano 3 razy
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 29.08.2021 13:42

baunty napisał(a):Nie straszcie ludzi trasą z Sučuraja - serio- bo nie ma czym :)
Chyba, że ktoś jest początkującym kierowcą- wtedy to "poważna wyprawa". :wink:

A tak nawiązując do "automatów" , to cztery razy jechałem tą trasą ciągnąc ponad 6-cio metrową przyczepę (raz w nocy) i nie wiem w czy by mi pomógł automat 8)
Być może tylko w bardziej płynnej jeździe.

A w którym to miejscu ktoś straszył tą trasą? Bo padło chyba tylko stwierdzenie, że lepszy na te drogi byłby automat.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 383
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone