Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.07.2021 23:08

m@rek napisał(a):
Habanero napisał(a):
MonikaK napisał(a):
Habanero napisał(a):Dziesiąty dzień za nami i jeszcze na południe nie zajrzeliśmy (za wyjątkiem Hvaru) 8O
Jest genialnie :D
20210714_141423.jpg


Co to za plaża na pierwszym zdjęciu? Tu chyba nie byłam.

Mała Stiniva. Koniecznie musisz wrócić :oczko_usmiech: :papa:

W tym roku odwiedziliśmy 2x ... ale najlepsze znalazłem za Małą Stivivą :twisted:

Ps. drogą można dojechać co najmniej do Prapatnej

Co takiego tam znalazłeś Marku ?
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 26.07.2021 08:26

Habanero napisał(a):Co takiego tam znalazłeś Marku ?

raj :mrgreen:
Conrado
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 24.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Conrado » 30.07.2021 20:52

Mam pytanie: jak dojechać bez własnego transportu z Jelsy do Zavali? Czy kursuje jakaś komunikacja?
MariuszD
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszD » 30.07.2021 21:20

taksówka
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 03.08.2021 15:42

Autobusy nie jeżdżą do zatunelowych miejscowości.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.08.2021 11:30

Witam Hvarowców.
Profilaktycznie zapytam o parking we Vrbosce. Na GSV szału nie ma, ale może coś nowego się pojawiło.
Oczywiście o tym przy plaży Soline wiem, ale chodzi mi o bliżej miasta.

Druga sprawa to Jelsa, czy coś oprócz spaceru po mieścicie jest tam szczególnie ciekawego, bo nie wiem czy jest sens zajeżdżać w ogóle (świadom, że mogę narazić się miłośnikom Jelsy). Relacje mnie przekonały tylko do zaliczenia spaceru.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 05.08.2021 11:41

te kiero napisał(a):Witam Hvarowców.
Profilaktycznie zapytam o parking we Vrbosce. Na GSV szału nie ma, ale może coś nowego się pojawiło.
Oczywiście o tym przy plaży Soline wiem, ale chodzi mi o bliżej miasta.


My 3 lata temu parkowaliśmy przy tym placu zabaw, normalnie stało pełno samochodów, nie wiem, jak teraz.
https://goo.gl/maps/na3c4yk464WLeAAZ8

te kiero napisał(a):Druga sprawa to Jelsa, czy coś oprócz spaceru po mieścicie jest tam szczególnie ciekawego, bo nie wiem czy jest sens zajeżdżać w ogóle (świadom, że mogę narazić się miłośnikom Jelsy). Relacje mnie przekonały tylko do zaliczenia spaceru.

Na spacer zjechać jak najbardziej, plus lody, jakaś kawka. Plażowanie zdecydowanie nie tutaj. Dla nas Jelsa to była idealna baza wypadowa, nasz super apartament, plus miejsce na codzienne zakupy bez dojeżdżania gdziekolwiek, poranna ribarnica, poranna kawa, wieczorne spacery. W Jelsie, pomimo 2 pobytów po kilkanaście dni, jedliśmy tylko raz, w Pelago, więc na temat gastronomii się nie wypowiem.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 05.08.2021 11:50

Jeszcze może dodam, że taki panoramiczny piękny widok na Jelsę jest z Burkova, przy tym miejscu parkingowym :
https://goo.gl/maps/aCZb4LpDx1CzFaLJA

Równie ładnie z drugiej strony zatoczki ale tam chyba ciężko stanąć gdziekolwiek, ja zawsze fociłam z auta w trakcie jazdy (oczywiscie, jako pasażer) :oczko_usmiech:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.08.2021 13:06

corrina napisał(a):
My 3 lata temu parkowaliśmy przy tym placu zabaw, normalnie stało pełno samochodów, nie wiem, jak teraz.
https://goo.gl/maps/na3c4yk464WLeA

Tak, zauważyłem to miejsce na GSV, może jeszcze coś innego ktoś podpowie
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 07.08.2021 16:56

te kiero napisał(a):Witam Hvarowców.
Profilaktycznie zapytam o parking we Vrbosce. Na GSV szału nie ma, ale może coś nowego się pojawiło.
Oczywiście o tym przy plaży Soline wiem, ale chodzi mi o bliżej miasta.

Druga sprawa to Jelsa, czy coś oprócz spaceru po mieścicie jest tam szczególnie ciekawego, bo nie wiem czy jest sens zajeżdżać w ogóle (świadom, że mogę narazić się miłośnikom Jelsy). Relacje mnie przekonały tylko do zaliczenia spaceru.


Co do parkingu to i w zeszłym roku i teraz, 2 dni temu parkowaliśmy tutaj
https://goo.gl/maps/LXgfmgEri1px9D7D6
Zawsze jakieś miejsce się znalazło, to ale zawsze to było pod wieczór, może w ciągu dnia jest gorzej ...

Co do Jelsy, to mimo odwiedzenia jej po raz drugi w tym roku, nadal uważam, że fajnie po niej pospacerować. Choć każdy "ciekawie" inaczej definiuje ...

pozdrawiam, Michał
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.08.2021 19:01

majkik75 napisał(a):Co do Jelsy, to mimo odwiedzenia jej po raz drugi w tym roku, nadal uważam, że fajnie po niej pospacerować. Choć każdy "ciekawie" inaczej definiuje ...

pozdrawiam, Michał


Jasne, że fajnie, z wyłączeniem tych paru godzin, gdy z fishpickników wysypują się tłumy ludzi. Za to wieczór....bajka. Pełny relaks.
Pozdrowienia z północy wyspy. :papa:
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 07.08.2021 19:25

majkik75 napisał(a):
te kiero napisał(a):Witam Hvarowców.
Profilaktycznie zapytam o parking we Vrbosce. Na GSV szału nie ma, ale może coś nowego się pojawiło.
Oczywiście o tym przy plaży Soline wiem, ale chodzi mi o bliżej miasta.

Druga sprawa to Jelsa, czy coś oprócz spaceru po mieścicie jest tam szczególnie ciekawego, bo nie wiem czy jest sens zajeżdżać w ogóle (świadom, że mogę narazić się miłośnikom Jelsy). Relacje mnie przekonały tylko do zaliczenia spaceru.


Co do parkingu to i w zeszłym roku i teraz, 2 dni temu parkowaliśmy tutaj
https://goo.gl/maps/LXgfmgEri1px9D7D6
Zawsze jakieś miejsce się znalazło, to ale zawsze to było pod wieczór, może w ciągu dnia jest gorzej ...

Co do Jelsy, to mimo odwiedzenia jej po raz drugi w tym roku, nadal uważam, że fajnie po niej pospacerować. Choć każdy "ciekawie" inaczej definiuje ...

pozdrawiam, Michał

Też uważam spacer za ok.. i ... no i co po za tym spacerem?
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 07.08.2021 23:32

Bravik napisał(a):
majkik75 napisał(a):Co do Jelsy, to mimo odwiedzenia jej po raz drugi w tym roku, nadal uważam, że fajnie po niej pospacerować. Choć każdy "ciekawie" inaczej definiuje ...

pozdrawiam, Michał


Jasne, że fajnie, z wyłączeniem tych paru godzin, gdy z fishpickników wysypują się tłumy ludzi. Za to wieczór....bajka. Pełny relaks.
Pozdrowienia z północy wyspy. :papa:


Niestety ... A o innych godzinach dopływają w zatoczki i psują atmosferę :( Na szczęście jeszcze da się znaleźć samotne miejsca ;)
Pozdrowienia z środka wyspy ;)

Michał
Betsy1977
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy1977 » 08.08.2021 07:03

Drodzy, jestem w Ivan Dolać i mam pytanko o zakup ryb, wiecie w jakie dni i w jakie godziny mają rybki tam gdzie się woduje łodzie?
Igor88
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igor88 » 13.08.2021 13:45

Cześć Miłośnicy Hvaru :)
w przyszłym tygodniu wybieram się na południową część wyspy Hvar. Bardzo chciałbym w ciągu tego kilkudniowego pobytu odwiedzić plażę o nazwie "Bay Lučišća" (w komentarzach na google maps doczytałem że jest też nazywana "Dubowica"). Miejsce to jest oddalone w prostej linii od miejscowości Sveta Nedjelja o ok 1,5 km. Chciałbym się tam dostać właśnie z miejscowości Sveta Nedjelja. Czy ktoś z Was był na tej plaży i też dojechał/doszedł tam z Sveta Nedjelja?? Jak wygląda rzeczywiście ta droga, czy da się tam zawrócić, zaparkować auto gdzieś na poboczu? Trafiam na sprzeczne informacje w opiniach na google maps, jedni piszą, że droga jest fatalna i nie ma gdzie zaparkować, inni że jest sporo miejsca na zostawienie auta. Ze zdjęć mam wrażenie, że trudno na tej drodze byłoby się minąć dwóm samochodom, ale jednocześnie nie jest aż tak strasznie, żeby tam nie pojechać osobówką. Jak to wygląda w praktyce?
Załączniki:
mapa.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 380
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone