Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 13.07.2021 12:46

Aaa w taki sposób, coś mi świtało ;) Jeszcze tryb urlopowy widocznie :)
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 14.07.2021 21:10

michał1234 napisał(a):Cześć,
Ilu ludzi tyle pewnie pomysłów. Jeśli plażowanie to, polecam tzw. zatunelową część wyspy.

Co fakt to fakt. Na jeden dzień z Drvenika nikomu bym zatunelowych plażyczek nie polecał. Po pierwsze długi dojazd, po drugie plażyczki małe i zatłoczone, po trzecie słońce w twarz zamiast w plecy :mrgreen:
Ograniczając się do plażingu, polecam północ, malowniczy Pokrivenik, lub równie malowniczą, a do tego z konobą Vela Stinivę.
A tak w ogóle to w pierwszej kolejności powinniśmy znać ilość czasu jaki będziesz miał na miejscu, bo od tego wiele jak nie wszystko zależy.
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 20.07.2021 09:34

Dołączam do klubu. Piąty raz byłam w Chorwacji i dopiero tu, na Hvarze totalnie się w niej zakochałam.
Hvar mnie oczarował swoją dzikością, surowością, autentycznością, niedostępnością, pięknymi, niemal dzikimi plażami w zatoczkach. Nigdzie wcześniej nie widziałam takiej Chorwacji. Owszem wszędzie w Chorwacji jest pięknie, jest co zwiedzać, jest gdzie plażować.... no ale tu jest to "coś" czego szukałam. Przyroda, dzikość, nieokiełznanie ... . Dzięki Bogu, że nie pojechałam na riw. Makarską (Igrane) bo taki miałam na początku plan ;)

Po ostatnim pobycie w Cro (wyspa Krk), powiedziałam że nie wrócę do niej przez kilka lat, co najmniej pięć ;) Wróciłam po 3 (niejako z powodu pandemii) i teraz wiem, że mogę wrócić już choćby zaraz, jutro.... wpadłam po uszy i jestem z tego powodu szczęśliwa :D Znalazłam swoje miejsce w Chorwacji!

PS. Wiem, że post mało treściwiy, ale musiałam dać upust swoim emocjom :D Sorry ...
agus78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus78 » 21.07.2021 13:00

MonikaK napisał(a):Dołączam do klubu. Piąty raz byłam w Chorwacji i dopiero tu, na Hvarze totalnie się w niej zakochałam.
Hvar mnie oczarował swoją dzikością, surowością, autentycznością, niedostępnością, pięknymi, niemal dzikimi plażami w zatoczkach. Nigdzie wcześniej nie widziałam takiej Chorwacji. Owszem wszędzie w Chorwacji jest pięknie, jest co zwiedzać, jest gdzie plażować.... no ale tu jest to "coś" czego szukałam. Przyroda, dzikość, nieokiełznanie ... . Dzięki Bogu, że nie pojechałam na riw. Makarską (Igrane) bo taki miałam na początku plan ;)

Po ostatnim pobycie w Cro (wyspa Krk), powiedziałam że nie wrócę do niej przez kilka lat, co najmniej pięć ;) Wróciłam po 3 (niejako z powodu pandemii) i teraz wiem, że mogę wrócić już choćby zaraz, jutro.... wpadłam po uszy i jestem z tego powodu szczęśliwa :D Znalazłam swoje miejsce w Chorwacji!

PS. Wiem, że post mało treściwiy, ale musiałam dać upust swoim emocjom :D Sorry ...


Może i mało treściwy, ale doskonale Cię rozumiem :D ... i mam dokładnie to samo.....właśnie wróciliśmy z Hvaru i już tęsknię przeogromnie :roll: :roll: :roll: Uwielbiam te hvarskie miasteczka, zatoczki, uliczki, "ten" klimat :D 11 dni to zdecydowanie za mało :twisted:
I też już nie pojadę na Riwierę Makarską, którą zjadła komercja.... Tylko wyspy :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.07.2021 13:14

agus78 napisał(a):... Uwielbiam te hvarskie miasteczka, zatoczki, uliczki, "ten" klimat :D 11 dni to zdecydowanie za mało :twisted:
I też już nie pojadę na Riwierę Makarską, którą zjadła komercja.... Tylko wyspy :papa:


:D skąd ja to znam?

Maleńkie, kameralne i klimatyczne miasteczka, uliczki, zatoczki i plaże.
Zdecydowanie wyspy, na co najmniej dwa, trzy tygodnie...
:lol:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 21.07.2021 15:51

majeczka napisał(a):...
Zdecydowanie wyspy, na co najmniej dwa, trzy tygodnie...
:lol:

dwa to za mało .... :cry:
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 21.07.2021 16:17

Przygodę z Chorwacją rozpocząłem od dwukrotnego pobytu na wyspie Hvar. Potem było kilka innych miejsc i potwierdzam: to wakacje na lawendowej wyspie wspominam najlepiej. Wszystko wtedy wywoływało w człowieku wewnętrzny zachwyt: widoki, zapachy, smaki.
A na marginesie: najdłuższy mój pobyt to 12 dni (czasem jeszcze coś dodatkowo po drodze), z czego wiadomo jakieś 2 pierwsze to aklimatyzacja, a kilka ostatnich to już smutne myśli o powrocie. Ale chyba potrafię sobie wyobrazić, w jaki stan relaksu można wpaść w ciągu 3 tygodni na Hvarze.
W tym roku myślałem znowu o powrocie, ale zwyciężyła myśl, żeby jednak zobaczyć coś nowego i jeśli wszystko się dobrze ułoży to będzie Brać…
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 18:10

m@rek napisał(a):
majeczka napisał(a):...
Zdecydowanie wyspy, na co najmniej dwa, trzy tygodnie...
:lol:

dwa to za mało .... :cry:

Dziesiąty dzień za nami i jeszcze na południe nie zajrzeliśmy (za wyjątkiem Hvaru) 8O
Jest genialnie :D
20210714_141423.jpg

20210713_110532.jpg

20210716_142058.jpg

Taka ciekawostka. Nasza Gospodyni bardzo wkurzona, bo po zakupy ciężko się jej idzie przez ten nowy most...
20210712_193841.jpg
20210712_193937.jpg
AgaGy
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 21.07.2021 18:37

To i tak dobrze, że można nim przechodzić. Podczas moich tam odwiedzin 3 tygodnie temu, most był zagrodzony.
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 21.07.2021 18:40

Habanero napisał(a):Dziesiąty dzień za nami i jeszcze na południe nie zajrzeliśmy (za wyjątkiem Hvaru) 8O
Jest genialnie :D
20210714_141423.jpg


Co to za plaża na pierwszym zdjęciu? Tu chyba nie byłam.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 18:55

MonikaK napisał(a):
Habanero napisał(a):Dziesiąty dzień za nami i jeszcze na południe nie zajrzeliśmy (za wyjątkiem Hvaru) 8O
Jest genialnie :D
20210714_141423.jpg


Co to za plaża na pierwszym zdjęciu? Tu chyba nie byłam.

Mała Stiniva. Koniecznie musisz wrócić :oczko_usmiech: :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.07.2021 19:19

Habanero napisał(a):Mała Stiniva. Koniecznie musisz wrócić :oczko_usmiech: :papa:

A tak przy okazji zapytam, jak tam wygląda ta nowa droga koło niej? Dokąd się tam da przejechać?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2021 19:28

mchrob napisał(a):
Habanero napisał(a):Mała Stiniva. Koniecznie musisz wrócić :oczko_usmiech: :papa:

A tak przy okazji zapytam, jak tam wygląda ta nowa droga koło niej? Dokąd się tam da przejechać?

Jest doskonale :D Opiszę jeszcze , ale lecimy na kolację ... :papa:
MonikaK
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MonikaK » 21.07.2021 20:24

Jednak byłam, tylko nie poznałam :oops: Na północy Mala i Vielka Stiniva, Pokivenik. Faktycznie piękne. Ale na południu bardzo nam się podobała Zucica, plaża obok Cast Away oraz Lucisca. A ni na północy ni na południu to bardzo nas oczarowała Stiniva, koło Brusje.

Chciałabym się teleportować tam :cry: :cry:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 25.07.2021 22:33

Habanero napisał(a):
MonikaK napisał(a):
Habanero napisał(a):Dziesiąty dzień za nami i jeszcze na południe nie zajrzeliśmy (za wyjątkiem Hvaru) 8O
Jest genialnie :D
20210714_141423.jpg


Co to za plaża na pierwszym zdjęciu? Tu chyba nie byłam.

Mała Stiniva. Koniecznie musisz wrócić :oczko_usmiech: :papa:

W tym roku odwiedziliśmy 2x ... ale najlepsze znalazłem za Małą Stivivą :twisted:

Ps. drogą można dojechać co najmniej do Prapatnej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 379
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone