Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 29.08.2021 15:26

te kiero napisał(a):
majkik75 napisał(a):
te kiero napisał(a):A co by Ci dał automat tutaj ?

Pozdrawiam, Michał

Lepsze skupienie na takiej drodze, trzymanie kierownicy oburącz, większa pewność, szybsza jazda (wyprzedziły mnie 2 suvy, który bankowo miały automaty).


Dla mnie też jadąc SUVem z manualem nie było problemu. Ale oczywiście wyprzedził mnie tylko Polak jadąc najpierw na zderzaku kilka km a potem na centymetry wtedy gdy akurat było wąsko. I też SUVem. Może miał automat, ale mózgu nie bardzo ...
Dla mnie droga bez problemu :) Są gorsze.

Pozdrawiam, Michał
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.08.2021 09:36

Melduję, że znalazłem "swoje" miejsce na Hvarze, w sensie uvala/plaża. Nikogusieńko w pobliżu, można na waleta plus darmowe smokvy. Miejsca na parkowanie jest max dla dwóch samochodów. Słońca w uvali jest tylko ok.4godz, ale dla nas to wystarczająco, wolimy szwędanie.
Szczegóły w ewentualnej relacji.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.08.2021 10:28

Myslisz, że my tutaj będziemy łaskawie czekać na relację ?
...

tak będziemy :P
Ale daj no namiar już teraz.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 31.08.2021 10:33

te kiero napisał(a):Melduję, że znalazłem "swoje" miejsce na Hvarze, w sensie uvala/plaża. Nikogusieńko w pobliżu, można na waleta plus darmowe smokvy. Miejsca na parkowanie jest max dla dwóch samochodów. Słońca w uvali jest tylko ok.4godz, ale dla nas to wystarczająco, wolimy szwędanie.
Szczegóły w ewentualnej relacji.


Zdradzisz miejsce ? :wink:
No i relacja musi być, nawet jeśli by tylko krótko, to zawsze chętnie - przynajmniej ja - poczytam :papa:

pozdrawiam, Michał
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.08.2021 12:22

No dobra,
IMG_20210830_134203_compress82.jpg


U.V.Kučac
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.08.2021 12:28

Teraz live na Pokriveniku. W słońcu jest mega, aczkolwiek dla mnie zbyt duźy i za dużo naroda, większość Polacy. W jaskini Chorwat gadający po Polsku sprzedaje domače rakiju i vino.
Przy plaży tam za zakazem wjazdu tylko auta z apartmanów.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 31.08.2021 12:35

te kiero napisał(a):Teraz live na Pokriveniku. W słońcu jest mega, aczkolwiek dla mnie zbyt duźy i za dużo naroda, większość Polacy. W jaskini Chorwat gadający po Polsku sprzedaje domače rakiju i vino.
Przy plaży tam za zakazem wjazdu tylko auta z apartmanów.

Potwierdza się, że piękna ≠ najlepsza "plaża" :wink:
Najlepsza jest ta, która jest tylko twoja :lol:
Życie :oczko_usmiech:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 31.08.2021 13:08

te kiero napisał(a):Teraz live na Pokriveniku. W słońcu jest mega, aczkolwiek dla mnie zbyt duźy i za dużo naroda, większość Polacy. W jaskini Chorwat gadający po Polsku sprzedaje domače rakiju i vino.
Przy plaży tam za zakazem wjazdu tylko auta z apartmanów.


A ten Chorwat nie jest z tego fiszpiknikowego statku co tam pewno przypłynął ? Bo jak byłem, to właśnie gość z tego statku częstował/sprzedawał ludziom z wycieczki ...

pozdrawiam, Michał
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 31.08.2021 14:40

majkik75 napisał(a):
te kiero napisał(a):Teraz live na Pokriveniku. W słońcu jest mega, aczkolwiek dla mnie zbyt duźy i za dużo naroda, większość Polacy. W jaskini Chorwat gadający po Polsku sprzedaje domače rakiju i vino.
Przy plaży tam za zakazem wjazdu tylko auta z apartmanów.


A ten Chorwat nie jest z tego fiszpiknikowego statku co tam pewno przypłynął ? Bo jak byłem, to właśnie gość z tego statku częstował/sprzedawał ludziom z wycieczki ...

pozdrawiam, Michał


Tak dokładnie, potem widziałem jak wsiadał z Polakami do łódki. Golnąłem kielona, nie powiem bardzo dobra, ale zapasy mam spore.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 01.09.2021 01:49

te kiero napisał(a): W jaskini Chorwat gadający po Polsku sprzedaje domače rakiju i vino.
.


w tej jaskini :D

DSCN0950.JPG


DSCN0951.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.09.2021 05:37

Tak, w tej, czatował na Polaków przy palenisku. Chyba pomyślał, że też jestem ze statku.
Nie kupiłem nic, bo mnie mocny alkohol lubi bardziej niż ja jego i mam zapasy, a vino domače sam robię.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 01.09.2021 07:54

Jako że miłośnikiem Hvaru dopiero chciałbym zostać, mam pytanie o lokalną komunikację: czy można wierzyć rozkładowi ze strony https://www.visit-stari-grad.com/en/bitno-je-znati/kako-do-nas/bus-schedule/ :?:
Chodzi mi dokładnie o przejazd Stari Grad-Hvar i z powrotem:

HVAR-autobusy.JPG

Ambitny plan przewiduje prom Split>Stari Grad, autobus do Hvar, wieczorem powrót na nocleg w Stari Grad i następnego dnia prom do Splitu :hut:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 01.09.2021 08:21

RKStefan napisał(a):Jako że miłośnikiem Hvaru dopiero chciałbym zostać, mam pytanie o lokalną komunikację: czy można wierzyć rozkładowi ze strony https://www.visit-stari-grad.com/en/bitno-je-znati/kako-do-nas/bus-schedule/ :?:
Chodzi mi dokładnie o przejazd Stari Grad-Hvar i z powrotem:

HVAR-autobusy.JPG

Ambitny plan przewiduje prom Split>Stari Grad, autobus do Hvar, wieczorem powrót na nocleg w Stari Grad i następnego dnia prom do Splitu :hut:


Plan jak najbardziej do realizacji.
Mój pierwszy kontakt z Hvarem wyglądał podobnie. Pierwszy poranny katamaran KL do Hvaru, zwiedzanie miasta, potem autobus Čazmy do SG, zwiedzanie i powrót do Splitu ostatnim promem ze Starego Gradu.
Tu masz stronę przewoźnika i aktualne rozkłady jazdy po Hvarze.
https://cazmatrans.hr/hr/novosti/vozni- ... 3-07-2021/
Można też popłynąć katamaranem ze Splitu bezpośrednio do Hvaru. Katamaran płynie do Hvaru godzinę, prom wlecze się do SG dwie. Warto w planach uwzględnić innego armatora poza Jadroliniją. Też pływa szybkimi katamaranami do Hvaru.
https://www.krilo.hr/plovidbeni-red/
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.09.2021 08:52

RKStefan napisał(a):Jako że miłośnikiem Hvaru dopiero chciałbym zostać, mam pytanie o lokalną komunikację: czy można wierzyć rozkładowi ze strony https://www.visit-stari-grad.com/en/bitno-je-znati/kako-do-nas/bus-schedule/ :?:
Chodzi mi dokładnie o przejazd Stari Grad-Hvar i z powrotem:

HVAR-autobusy.JPG

Ambitny plan przewiduje prom Split>Stari Grad, autobus do Hvar, wieczorem powrót na nocleg w Stari Grad i następnego dnia prom do Splitu :hut:

Moje doświadczenie z autobusami na Hvarze jest takie że rozkłady bywają czasem dosyć umowne :D
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 01.09.2021 08:58

Bravik napisał(a):Plan jak najbardziej do realizacji.
Mój pierwszy kontakt z Hvarem wyglądał podobnie. Pierwszy poranny katamaran KL do Hvaru, zwiedzanie miasta, potem autobus Čazmy do SG, zwiedzanie i powrót do Splitu ostatnim promem ze Starego Gradu.

Rozważałem podobny wariant jednodniowy ale z wodolotu chyba się za wiele nie zobaczy. Ze strony ekonomicznej 2xcatamaran wychodzi mniej więcej 2xprom + nocleg :wink: No i jeszcze łódka ze Slatine dobrze mi się zgrywa z promem o 11 8)
Krilo znam, planowałem kiedyś katamaran do Dubrovnika ale ceny z roku na rok drastycznie skoczyły i pojechaliśmy samochodem.
Bardziej chodziło mi o to, czy Čazma trzyma się z grubsza rozkładu i wieczorno-nocne kursy się odbywają...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 384
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone