Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 02.09.2021 23:54

te kiero napisał(a):To zmiana tematu, kiedyś przeczytałem tu na forum, że jeśli zobaczysz Brelę i przede wszystkim jej plaże, to trudno będzie to przebić... Potem komuś to jeszcze powtarzałem jak jechał pierwszy raz do Cro i od razu do Breli.
Teraz jest pewne, Hvar i jego plaże biją Brelę, żałuję tylko, że nie pojawiłem się tu wcześniej.
....


Brela dla wszystkich... Hvar dla koneserów :wink: :D


DSCN0725.JPG


DSCN0810.JPG


DSCN1066.JPG
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.09.2021 07:34

mervik napisał(a):Brela dla wszystkich... Hvar dla koneserów :wink:


To jeszcze napisz, skąd te dwie ostatnie foty, bo jakoś z niczym nie mogę powiązać na mapie.

Edit: dobra mam Sv.Ned, dziś może tam podjadę, jeśli jest dojście lądem :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.09.2021 07:55

Tak sobie jeżdżąc po Hvarze rozmyślam, gdzie by się ulokować na przyszły rok, jeśli byłby Hvar (jeszcze nie wiadomo); jest wiele fajnie położonych kwater, część jak sprawdzałem na Booking już jest na przyszły rok wyporzedana.
Przejeżdżaliśmy kilka razy obok drogowskazu Villa Golubinka... żona jest zaciekawiona... zajrzałem... tylko nie wiem jak jej powiedzieć :roll: sprzedajemy mieszkanie :D i 2 tydnie wtedy na spokojnie sfinansujemy:
https://www.booking.com/hotel/hr/holida ... ;ucfs=1&#_

Co ciekawe na ten rok wyprzedane, mają rozmach...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.09.2021 08:55

te kiero napisał(a):To zmiana tematu, kiedyś przeczytałem tu na forum, że jeśli zobaczysz Brelę i przede wszystkim jej plaże, to trudno będzie to przebić... Potem komuś to jeszcze powtarzałem jak jechał pierwszy raz do Cro i od razu do Breli.
Teraz jest pewne, Hvar i jego plaże biją Brelę, żałuję tylko, że nie pojawiłem się tu wcześniej.

Otok Hvar jest miejscem doskonałym: stare miasteczka i kamene kuče, zabytki z minionym epok, gwarne deptaki, rewelacyjne plaże, balsamiczny kolor Jadranu, wspaniałość interioru, dzika przyroda, kręte drogi, zrywny szuter, dobre jedzenie, właściwa dla urlopu temperatura. Chce się H....

Trudno się nie zgodzić.
Ale jak mnie pytają nowicjusze to ich nie wysyłam na Hvar bo:
1. Nie będą jeździli po tych trudniej dostępnych plażach i mnie później opieprzą, że było normalnie, a nie tak super jak ja się podniecam.
2. Lepiej aby zaczęli od Makarskiej Riviery bo łatwo dostępna infrastruktura. Nie trzeba żadnego przewodnika, żadnych wskazówek. Po prostu lądujesz w któreś wiosce i masz Jadan, deptaki, restauracje.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.09.2021 08:57

te kiero napisał(a):Tak sobie jeżdżąc po Hvarze rozmyślam, gdzie by się ulokować na przyszły rok, jeśli byłby Hvar (jeszcze nie wiadomo); jest wiele fajnie położonych kwater, część jak sprawdzałem na Booking już jest na przyszły rok wyporzedana.
Przejeżdżaliśmy kilka razy obok drogowskazu Villa Golubinka... żona jest zaciekawiona... zajrzałem... tylko nie wiem jak jej powiedzieć :roll: sprzedajemy mieszkanie :D i 2 tydnie wtedy na spokojnie sfinansujemy:
https://www.booking.com/hotel/hr/holida ... ;ucfs=1&#_

Co ciekawe na ten rok wyprzedane, mają rozmach...


Ale to jest...cała miejscowość w cenie ??
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 03.09.2021 09:25

kaeres napisał(a):
te kiero napisał(a):Przejeżdżaliśmy kilka razy obok drogowskazu Villa Golubinka... żona jest zaciekawiona... zajrzałem... tylko nie wiem jak jej powiedzieć :roll: sprzedajemy mieszkanie :D i 2 tydnie wtedy na spokojnie sfinansujemy:
https://www.booking.com/hotel/hr/holida ... ;ucfs=1&#_

Co ciekawe na ten rok wyprzedane, mają rozmach...


Ale to jest...cała miejscowość w cenie ??


Może przynajmniej cała uvala :lol:

te kiero ,przepraszam za off topic, ale nie wolisz na Korčulę ?
Mam tam na oku bazę na przyszły sezon :smo:
https://site.diamondvilla.vip/
Cenę wygoogluj, bo mi nie przechodzi przez klawiaturę :oczko_usmiech: :lool:
W lipcu stacjonował tu jakiś szejk arabski, więc generalnie popyt jest :hut: 8)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.09.2021 09:30

@corrina
No ale tam jest przepych, a w dziupli którą pokazał te kiero tak powiedziałbym ładnie, swojsko, klimatycznie.
A cena również szejkowa
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.09.2021 09:34

corrina napisał(a):
kaeres napisał(a):
te kiero napisał(a):Przejeżdżaliśmy kilka razy obok drogowskazu Villa Golubinka... żona jest zaciekawiona... zajrzałem... tylko nie wiem jak jej powiedzieć :roll: sprzedajemy mieszkanie :D i 2 tydnie wtedy na spokojnie sfinansujemy:
https://www.booking.com/hotel/hr/holida ... ;ucfs=1&#_

Co ciekawe na ten rok wyprzedane, mają rozmach...


Ale to jest...cała miejscowość w cenie ??


Może przynajmniej cała uvala :lol:

Z tego co się orientuję to nie można mieć w Chorwacji prywatnej plaży.
Czyżby jakiś wyjątek ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.09.2021 18:22

kaeres napisał(a):@corrina
No ale tam jest przepych, a w dziupli którą pokazał te kiero tak powiedziałbym ładnie, swojsko, klimatycznie.
A cena również szejkowa

O to je to właśnie.
Tam niech se te szwejki pławią. Ja muszę mieć drewno i kamień.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.09.2021 18:26

mervik napisał(a):Brela dla wszystkich... Hvar dla koneserów :wink: :D


Muszę przyznać, że Twoje zdjęcie ze Sv.Nedelj i Cliffbase pokazało mi się w idealnym momencie, i zdecydowało o zmianie planów.


-----

Dziś jako że mamy najbliżej jako większe miasteczko Jelsę, daliśmy jej drugą szansę, tym razem zagłębiając się w labirynt uliczek pnących się w górę za Konobą Nono.
I powiem, mea culpa, jednak Jelsa powyżej Vrboski i w ogóle lepsze wrażenie pozostawiła.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 03.09.2021 19:21

te kiero napisał(a):-----

Dziś jako że mamy najbliżej jako większe miasteczko Jelsę, daliśmy jej drugą szansę, tym razem zagłębiając się w labirynt uliczek pnących się w górę za Konobą Nono.
I powiem, mea culpa, jednak Jelsa powyżej Vrboski i w ogóle lepsze wrażenie pozostawiła.


Na Burkovo wejdźcie po schodkach za albo przed parkiem, tam z góry pięknie się Jelsa prezentuje. Nie mam pod ręką zdjęć,ale w moich relacjach z 2018 i 2019 bylo sporo.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 174
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 03.09.2021 20:14

Kto jest na Hvar, może zainteresuje się Ferrata Via Mirko. Byłem, wiem - polecam
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 03.09.2021 20:37

te kiero napisał(a):Tak sobie jeżdżąc po Hvarze rozmyślam, gdzie by się ulokować na przyszły rok, jeśli byłby Hvar (jeszcze nie wiadomo); jest wiele fajnie położonych kwater, część jak sprawdzałem na Booking już jest na przyszły rok wyporzedana.
Przejeżdżaliśmy kilka razy obok drogowskazu Villa Golubinka... żona jest zaciekawiona... zajrzałem... tylko nie wiem jak jej powiedzieć :roll:

Dzisiaj wczesnym popołudniem, czekając na prom (Zadar) zadawaliśmy sobie podobne pytanie odnośnie pobliskiego Maslina Resort... więc sprawdziłem... chwilę nam zajęło policzenie zer przy cenach 8O
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 04.09.2021 00:11

te kiero napisał(a):
mervik napisał(a):Brela dla wszystkich... Hvar dla koneserów :wink:


To jeszcze napisz, skąd te dwie ostatnie foty, bo jakoś z niczym nie mogę powiązać na mapie.

Edit: dobra mam Sv.Ned, dziś może tam podjadę, jeśli jest dojście lądem :wink:


...Jest dojście lądem...za plażyczką jest ścieżka do zatoczki

https://www.google.pl/maps/@43.1347776, ... a=!3m1!1e3

https://www.google.pl/maps/place/beach+ ... 16.5914743
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 05.09.2021 14:11

kaeres napisał(a):Z tego co się orientuję to nie można mieć w Chorwacji prywatnej plaży.
Czyżby jakiś wyjątek ?


Parę lat temu wystawiona była na sprzedaż malutka Tiha na Hvarze. Ale ogłoszenie szybko zniknęło, było nawet na mapach Google.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 387
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone