Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2011.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 23.12.2011 12:15

poljako_poljako napisał(a):Arooo. Drogi na Hvarze są takie jak w całej Chorwacji, tzn. różne. Droga z Suczuraju jest wąska ale każdy ją przejedzie. Nie ma się czego obawiać.


Dzięki za dość ogólną odpowiedź :D Mam nadzieję że damy radę pozwiedzać Lawendową Wyspę :D
Pozdrawiam
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.12.2011 15:55

Dzięki za rady, myślę, że na spokojnie pojadę opisaną wcześniej trasą od drugiej strony :D . Pozdrawiam i Wesołych Świąt :D :D
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 25.12.2011 21:20

Pozdrawiam wszystkich z okazji Świąt. Życzę wspaniałych wakacji chorwackich w 2012 :D

Po zaparkowaniu aut pod Św. Mikołajem zaczęliśmy ostro wspinać się na sam szczyt.

Obrazek

Wraz z wysokością zaczęły się przed nami rozpościerać coraz to piekniejsze widoki.

Obrazek

Krzyż w pobliżu samego wierzchołka.

Obrazek

Obrazek

Babcia z Dziadkiem nie poszli na sam wierzchołek tylko zostali nieco niżej.

Obrazek

Szczyt.

Obrazek

Zaglądamy w dół i widzimy drogę z Sv.Niedjeli którą jechaliśmy kilka dni temu.

Obrazek

W oddali chmury wiszą nad Viszem.

Obrazek

Krzyż z drugiej strony.

Obrazek

No i ja. Dobrze odżywiony pirat na tle Świętego Mikołaja.

Obrazek

Zaglądamy w końcu do konoby Pana Kolumbića pod Św. Mikołajem.

Obrazek

I tu niespodzianka. Mimo tego, że zamawiamy wino i "zagrychę" Pan Kolumbić chodzi jak "z piórem" wkoło Nas.

Obrazek

Okazuje się, że wczoraj (kilka dni temu?) z Kamp Jagodna przyszła do niego grupa kilkunastu osób. Zamówili mnóstwo wina i żarcia, które wypili i zeżarli. problem w tym, że jak doszło do płacenia, to powiedzieli, że nie mają pieniędzy. Kolumbić został bez kasy. Nie wiem z jakiego kraju była ta grupa. Ale jak dojeżdzaliśmy pod konobę u Kolumbicza, to widziałem, że dokładnie pooglądał nasze tablice rejestracyjne. Mina mu zrzedła.
Przykre to było.
Zaczął nas wypytywać skąd jedziemy i gdzie mieszkamy. Łokropnie przykre. My że u Antuna w Ivan Dolcu. A Kolumbicz do Kapitańcia, że Kapitańcio był z tą grupą z kamp Jagodna, co Kolumbicza okradła. Ło Jezuu. Ale to przykre było.

nie powiedział nam wprost, że to Polacy z Kamp Jagodna przyszli i popili na jego rachunek, ale tak to wyglądało z kontekstu.
Uwaga!!! Kolumbić jest drogi! :D
Ma stadninę. Auto wycieczkowe i inne bajery. I żonę Niemkę ma :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wystrzegam się oceniania zachowania innych, ale Kolumbić był ewidentnie wściekły na Polaków.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 26.12.2011 06:37

No to niezłą wizytówkę po sobie zostawili nasi rodacy. Masakra.
Piękne widoki z góry.
Kolumbić ma fajną brykę wycieczkową.
Arooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 305
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arooo » 26.12.2011 11:46

poljako_poljako napisał(a):Uwaga!!! Kolumbić jest drogi! :D
Ma stadninę. Auto wycieczkowe i inne bajery. I żonę Niemkę ma :D

.


Nie ma się co dziwić że jest drogi, przeca żona Niemka swoje potrzeby ma :wink:

A propos oceniania to było chamstwo z tym nieopłaconym rachunkiem.

Rzeczy należy nazywać po imieniu, a było to świństwo i obciach pierwszej wody :!: :!: :!:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.12.2011 12:23

poljako_poljako napisał(a): Patrząc na chmury wnioskuję, że zrobione w tym roku?


8O 8O

A po czym............wnioskujesz,jeżeli można widzieć?

:wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 26.12.2011 13:05

poljako_poljako napisał(a):Przyszła więc pora na Hvar 2011 od 14.07 do 30.07.


Wygląda na to, że miałem nieco więcej szczęścia, Hvar opuściłem 9 lipca. Padało tylko 2 razy, przelotnie.

Piękne zdjęcia ze Świętego Mikołaja, zwłaszcza to z czapką chmur nad wyspą Vis.

Zapraszam też do siebie. ;)

Pozdrawiam
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 26.12.2011 13:29

anakin napisał(a):
poljako_poljako napisał(a): Patrząc na chmury wnioskuję, że zrobione w tym roku?


8O 8O

A po czym............wnioskujesz,jeżeli można widzieć?

:wink:


Wnioskowałem Drogi Anakinie z tego, że w tym roku w lipcu chmur było statystycznie zdecydowanie więcej niż wcześniej. :wink: Dlatego sądziłem (błędnie jak się okazało), że zdjęcie tegoroczne.
Na marginesie. W czasie deszczy dyskutowaliśmy nad tym, czy nie są one spowodowane zmianami klimatu? Generalnie zmiany te są mi obojętne. Ale w tym roku taras w naszym apartmanie był nie do użytku w czasie deszczu, bo miał zabezpieczenie tylko od słońca, w formie winorośli. Brak daszku powodował, że zamiast na tarasie, musieliśmy wegetować w maleńkiej kuchni. Dlatego też dostrzegam połączenie dwóch zjawisk. 1. Zmiany klimatu. 2. Architektura apartmanów w Chorwacji. Jeśli zmiany klimatu są prawdziwe, to Chorwaci będą musieli dokonywać zmian architektury swoich apartmanów, polegających na budowaniu nad nimi daszków przeciwdeszczowych.
Ha, ale to tylko takie moje luźne wnioskowania. :D
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.12.2011 13:33

Aaaaaaaaa.....
Dla mnie np. chmury w 2011 były takie same jak w 2010..... :wink:
Teraz wiem ,że po prostu nie umiałem...............patrzeć! :lol:

Krzychooo napisał(a):Zapraszam też do siebie. ;)


A Ty już może przestałbyś się tak reklamować,co? :twisted:
W końcu Cię...............znienawidzimy za te zdjęcia! :?

:wink:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 26.12.2011 13:58

anakin napisał(a):
Krzychooo napisał(a):Zapraszam też do siebie. ;)


A Ty już może przestałbyś się tak reklamować,co? :twisted:
W końcu Cię...............znienawidzimy za te zdjęcia! :?
:wink:


Postaram się wrzucić coś brzydkiego. Chociaż zaraz, zaraz... Coś brzydkiego z Hvaru? Może być problem ;)
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 02.01.2012 08:14

Po dość trudnej trasie, którą wjechaliśmy na Śv. Nikolę, droga powrotna wydawała się nam jakby autostradą.

Obrazek

Powrót nie zabrał nam w związku z tym zbyt wiele czasu i zdąrzyliśmy jeszcze zobaczyć słynności lotnisko na Hvarze.

Obrazek

Podsumowując wycieczkę na Sv.Nikolę, trzeba powiedzieć, że to kolejny żelazny punkt do odwiedzenia :D

Oczywiście dotarliśmy również do Stari Gradu. Przyznaję, że nie powaliło mnie na kolana, a nawet inaczej. Pierwszy raz przyjechaliśmy jakoś po burzy i chyba mieli w związku z tym problem z "kanalizacją", bo trochę ten tego, cuchnęło.

Obrazek

Ale nic to, jak zwiedzać, to zwiedzać.

Obrazek

Obrazek

Z cyklu "ludzie i maszyny".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strasznie mnie rajcuje chorwacka poczta :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie Stari Grad to bardzo ładne miasteczko, które należy zwiedzić.
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 02.01.2012 08:36

No i wreszcie nadszedł wieczór przed wyjazdem. Na szczęście nie padało i mogliśmy wyjść nad Jadran, żeby wrzucić tradycyjnego pieniążka przez lewe ramię.

Obrazek

Na horyzoncie jakaś wyspa majaczy w oddali. To Viś.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O taak. Viś chodzi za nami już od dłuższego czasu. Piękna wyspa, na którą nie zdążyliśmy dotrzeć w trakcie naszych hvarskich wakacji. Cóż, może następnym razem się uda? :)

Wyruszamy z rana, żeby dotrzeć na prom do Suczuraju. Pogoda tymczasem się zmieniła i zaczyna się normalna chorwacka lampa. Trochę rozżaleni wyjeżdzamy w związku z tym.

Obrazek

Mimo tego, że zaczyna mi coś stukać w podwoziu, udaje się dotrzeć do Suczuraju i zaokrętować na prom.
Bye bye Suczuraj

Obrazek

Bye bye Hvar.

Obrazek

Obrazek

Podsumowując. Całkiem udane wakacje na Hvarze i zapisuję sie do klubu miłośników Hvaru. ALE porównując Hvar z Korczulą, to jednak moim zdaniem porównanie wypada na korzyść Korczuli.
Korczula jest chyba jednak mniej odwiedzana. Hvar z racji lepszej dostępności i bliskości Splitu, jest bardziej pełny. Nawet w zatunelowym Hvarze znajdzie się trampolinki, budki z gotowaną kukurydzą i inne pierdółki, czego na Korczuli (poza centrami turystycznymi) raczej nie ma.
"Pięknyś jest Hvarze, lecz bez obrazy - Korczula piękniejsza jest ze dwa razy" :D
aga_manka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 15.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_manka » 06.01.2012 17:10

Super relacja!!! Szkoda że aura do końca nie dopisała, my wzeszłym roku byliśmy na Bracu , pierwszy dzień budzimy się rano a niebo zaciągnięte chmurami jak skurczybyk :roll: Trzeba było widzieć nasze miny na szczęście do południa wypogodziło się i lampa była bite 2 tygodnie!
Teraz wybieramy się na Hvar większą grupą, ok 13 osób, czy mogłabym Cię ładnie poprosić o namiar do Antuna??? Bo ten dół byłby super dla 2 rodzin
PozdraV!!!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.01.2012 18:31

Poljako_poljako - piękna relacja :D Szkoda, że to już koniec. Miło było sobie powspominać lawendową wyspę.

P.S. Dopisałam Cię na pierwszą stronę KMWH :)
poljako_poljako
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) poljako_poljako » 06.01.2012 18:31

Pozdrawiam Cię Aga. Znaleźć Antuna jest bardzo łatwo. Wpisać w gugle villa biancini ivan dolac (tak jak na etykiecie wina Antunowego). W "gdjenamore" te dwa apartmany na dole to 1 i 2. Mają wspólny taras i 3 miejsca na auta. Uwaga! Są PRZAŚNE. nie dla wszystkich. Jest skromniutko, ale w zamian macie wspólny OGROMNY taras. Obok winnica. Pooglądajcie zdjęcia. W razie dalszych pytań daj znać. Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Hvar 2011. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone