Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Greckie Cyklady przez Bośnię, Czarnogórę, Albanię, Macedonię

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 27.07.2009 23:57

PAP napisał(a): my za dwa lata planujemy prawie dokładnie taką samą trasę, tyle ze w odwrotnym kierunku :)


Ło matko MAPa z PAPą emigrują do Grecji ... :D :D
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 28.07.2009 11:37

PAP napisał(a):KOL,

Bardzo ciekawe dwa ostatnie dni :) ... aż łezka się w oku kręci, bo tyle znajomych miejsc ... i hotel w Radhime w wersji ożywionej wygląda lepiej niż wyludniony po sezonie ... czekam z niecierpliwością na kolejne dni, zwłaszcza, że my za dwa lata planujemy prawie dokładnie taką samą trasę, tyle ze w odwrotnym kierunku :) ...

Pozdrawiam,

PAP


PAP
W hotelu Regina było dosyć dużo młodzieży z Włoch, ale generalnie spokojnie. Przyjeżdżali też ludzie autokarem tylko na posiłki. Jak na maj to całkiem spory ruch. Byłem zaskoczony tym upałem. Rok temu na początku czerwca też było gorąco, ale nie aż tak.
Planujesz może za dwa lata płynąć do Grecji promem? Ja początkowo chciałem promem wracać, chodziła mi po głowie linia Durres- Triest(tylko 900km do domu), ale wiadomo kasa.
Pozdrawiam
mojekp
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mojekp » 28.07.2009 13:32

super relacja a ja tam jeszcze nie byłem
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.07.2009 13:47

Dzięki wielkie za wspaniałą relację , super fotki i scenariusz na wakacje 2010. Decyzja podjęta w 50% , tzn. ja jestem zdecydowany - zostało tylko /?/ :wink: przekonać żonę :lol:
Pozdrawiam i czekam na więcej
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 28.07.2009 14:19

piotrf napisał(a):Dzięki wielkie za wspaniałą relację , super fotki i scenariusz na wakacje 2010. Decyzja podjęta w 50% , tzn. ja jestem zdecydowany - zostało tylko /?/ :wink: przekonać żonę :lol:
Pozdrawiam i czekam na więcej


To czasami bywa największą przeszkodą :D
Dziękuje i pozdrawiam, następna część za kilka godzin.
Ostatnio edytowano 23.08.2009 17:57 przez KOL, łącznie edytowano 1 raz
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 28.07.2009 14:49

Sam miód na moje oczy 8O :lol:
maddalena
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maddalena » 28.07.2009 14:55

piękne miejsca, dziś pokażę mężowi, może uda się go namówić na wakacje za rok. Czekam na Grecję
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 28.07.2009 15:06

27 Maj

Rano przy śniadaniu na tarasie hotelowej restauracji postanawiamy trochę zmodyfikować(czytaj ograniczyć) nasz plan pobytu w Albanii. Kilka punktów odpada, trochę szkoda ale z drugiej strony, będzie co oglądać następnym razem, który na pewno nastąpi. Trzeba się śpieszyć z tą Albanią, bo zmienia się z roku na rok strasznie i za niedługo może to już nie być to samo.
Dziewczyny i dzieci są trochę zmęczone dwoma dniami w samochodzie, postanawiamy więc, że dzisiejszy dzień spędzą na plażowaniu i podładują z dziećmi akumulatory, a my sami pojedziemy sobie kawałek wzdłuż wybrzeża.
Mijamy Orikum, droga zaczyna się piąć do góry, wjeżdżamy na przełęcz Llogara. Jest trochę chmurek, ale na szczęście mniej niż w tamtym roku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przed nami widzimy już Dhermi, a ja jestem ciekaw postępów w remoncie drogi, w tamtym roku nawierzchnia tutaj była w opłakanym stanie. Jedziemy i całkowite zaskoczenie, przez miejscowość prowadzi całkiem nowa droga. Rok temu w samym Dhermi remont nawet się jeszcze nie zaczął. Jak Oni to robią?
Obrazek
Obrazek

Za Dhermi też jest dobrze. My dojechaliśmy do Porto Palermo i na całym odcinku była już nowa droga. Wyjątkiem są tylko dwa krótkie (kilkaset metrów) odcinki w Vuno i Himarze. Na obu odcinkach prace trwają.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W poprzednim roku była tutaj goła ziemia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Himara

Obrazek
Obrazek

I dalej w kierunku Porto Palermo

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widać już nasz cel, twierdzę Ali Paszy z Tepeleny

Obrazek

Parkujemy samochód na parkingu obok restauracji naprzeciw twierdzy. Nasze zdziwienie budzi fakt, że za barem wisi polska flaga, obok australijskiej. Siadamy przy stoliku i zamawiamy coś do picia(ten upał!). W pewnym momencie podchodzi do nas starszy mężczyzna i pyta po rosyjsku skąd jesteśmy, odpowiadamy, że z Polski i wtedy się zaczyna. Kilkuminutowy monolog na temat wielkości polskiego narodu. Jacy to Polacy są wspaniali, a jacy to Albańczycy przy nich malutcy, że mafia, że komuna itd. Nie mam pojęcia skąd ta miłość do Polski. Kiedy już kończy, pyta się nas czy chcemy iść do twierdzy, okazuje się że jest jej opiekunem i sprzedaje do niej bilety. Kupujemy od niego bilety(po 100 leków) i mamy czekać kilka minut aż nas zaprowadzi. Za chwilę podchodzi i daje nam klucze, możemy iść sobie zwiedzić sami.

Obrazek
Obrazek

Idziemy w kierunku twierdzy. Przy brzegu i na grobli jest kilka zrujnowanych budynków ozdobionych dziwnymi rysunkami. Jest też kapliczka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Las agaw
Obrazek

Ścieżką pod górkę podchodzimy do twierdzy, otwieramy kłódkę i wchodzimy, dobrze, że mamy latarkę. Twierdza jest dobrze zachowana, zresztą za czasów Hodży była używana jako magazyn, a gdzieś tam czytałem, że trzymali tu więźniów politycznych.

Obrazek
Obrazek

Po spenetrowaniu pomieszczeń w środku wychodzimy po schodach na górę

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zamykamy twierdzę, oddajemy w restauracji klucze i jedziemy z powrotem w kierunku Himary. Zatrzymujemy się jeszcze i robimy zdjęcia zbudowanej przez Rosjan w latach 50 bazie łodzi podwodnych.

Obrazek
Obrazek

W pobliżu jest kilka ładnych zatoczek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W Himarze zatrzymujemy się żeby wymienić pieniądze. W Raiffeisen Banku mają jakąś awarię systemy, pieniądze wymieniamy więc w Alpha Banku kawałek dalej.

Jedziemy dalej i w Dhermi skręcamy w lewo w kierunku plaży, to jakieś 1,5 kilometra od głównej drogi.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Siadamy na chwilę w restauracji i oglądamy okolicę

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wsiadamy do auta, trzeba już wracać do Żonek.
Jeszcze przejazd Llogarą

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I zjeżdżamy na dół.Zatrzymujemy się jeszcze w Orikum, kupujemy obowiązkowe dżemy z fig, "coś na wieczór", słodycze dla dzieci i wracamy do hotelu.
Dziewczyny i dzieci zadowolone z dnia plażowania,

Obrazek

my bardzo zadowoleni z wycieczki, czyli kolejny udany dzień, akumulatory przed następnym "samochodowym" dniem naładowane.

CDN
Ostatnio edytowano 25.04.2011 03:43 przez KOL, łącznie edytowano 4 razy
sija26
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) sija26 » 28.07.2009 15:48

Bardzo ciekawa relacja a widoki zapierają dech...
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 28.07.2009 16:19

Jejku, ALE WYPRAWA !!! i na dodatek z maluchami :)

Czekam z niecierpliwością na cudne Cyklady.
Bardzo miło będzie mi sobie przypomnieć te miejsca :)
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 28.07.2009 17:56

Na razie drogę do / z Grecji mam zaplanowaną autostradą w Serbii, ale jeszcze kilka takich relacji, i skręcę na Albanię. Zdjęcia zapierające.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 28.07.2009 18:05

Super wyprawa :D
Też za 2,3lata planujemy takie wakacje :) tyle, że celem mają być Wyspy Jońskie :)
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.07.2009 01:08

maddalena napisał(a):piękne miejsca, dziś pokażę mężowi, może uda się go namówić na wakacje za rok. Czekam na Grecję


Dopiero teraz zauważyłem, Legnica moje miasto rodzinne.
Pozdrawiam
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 29.07.2009 01:13

JoannaG napisał(a):Super wyprawa :D
Też za 2,3lata planujemy takie wakacje :) tyle, że celem mają być Wyspy Jońskie :)


Byłem trzy lata z rzędu na Wyspach Jońskich(Zakynthos + 2 razy Kefalonia) jeśli potrzebujesz jakieś info, pisz.
Pozdrawiam Serdecznie
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 29.07.2009 08:44

KOL napisał(a):
JoannaG napisał(a):Super wyprawa :D
Też za 2,3lata planujemy takie wakacje :) tyle, że celem mają być Wyspy Jońskie :)


Byłem trzy lata z rzędu na Wyspach Jońskich(Zakynthos + 2 razy Kefalonia) jeśli potrzebujesz jakieś info, pisz.
Pozdrawiam Serdecznie


Na razie jest to plan na "za jakiś czas", na pewno nie w tym roku i pewnie nie w przyszłym... więc na razie pytań brak ;)
No może poza jednym:
która z tych dwóch wysp bardziej Wam się podobała ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Greckie Cyklady przez Bośnię, Czarnogórę, Albanię, Macedonię - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone