Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 22:52

Paralia Sykias – c.d.

Jedziemy dalej na północ. Paralia Sykias w okolicy campu Melissy/Pitsoni jest dłuuuuga, węższa niż wcześniej i ma największe zagęszczenie, bo jest tu łagodne wejście do morza, co nie oznacza płycizny przez 100 metrów jak w Sarti :D . Decydujemy się tu zostać… Idealnie nie jest, ale jest ok.
Obrazek

Widok spod naszego parasola
Obrazek
Obrazek


Na końcu plaży jest bar z parasolkami, a po drugiej stronie drogi (za głową jest chodnik z parkującymi samochodami i droga do kolejnych zatoczek) jest knajpka z jakimś jedzeniem i przydomowym camp.
Obrazek

Poleżeliśmy, popluskaliśmy się i korci mnie wyjście na górkę nad barem. Ciągnę Pana M. i idziemy razem. Bok zbocza jest wyraźnie oznaczony, aby każdy wiedział, gdzie jest…
Obrazek

… i z krawędzi skarpy (zabezpieczona barierkami) mamy widok na bar i nasz fragment plaży…

Obrazek

Idziemy z Pan M. dalej wzdłuż drogi i widzimy kolejną zatokę między Paralia Sykias a Valti
Obrazek

Obrazek

Tu już widać dziko rozbite namioty….

Athosika też stąd widać
Obrazek

I z tego miejsc widać całą plażę Sykias
Obrazek


Ale pomiędzy barem a zatoką z namiotami jest mała zatoczka, zejście stromo w dół i jest tam tylko 1 para, a miejsca na co najmniej 2 grupki wzajemnie sobie nie przeszkadzające…
Obrazek

Obrazek

Następnym razem tu musimy poplażować…. .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.07.2017 14:14

No te ostatnie zatoczki robią super wrażenie :lol: Też mogła bym tam poplażować i to najlepiej zaraz :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2017 17:13

Beata W. napisał(a):No te ostatnie zatoczki robią super wrażenie :lol: Też mogła bym tam poplażować i to najlepiej zaraz :lol:

Może nie zaraz, ale tam poplażujemy....


plaża Platania

Wracamy z Splazy Sykias do Sarti. Przed samą miejscowością z górki widać fajną zatoczkę - plażę na południe od Sarti - Platania (app. są nad plażą - widziałam, a na 100% wynajmują za drogą (Archontariki Studios) - zastanawiałam się nad nimi, ale za daleko na wieczorny spacer do Sarti bez ruszania samochodu). W tle Sarti
Obrazek

Za każdym razem jak wracaliśmy z plaż to na Platania przynajmniej kilka samochodów stało zaparkowanych.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.07.2017 09:11

Beata, tylko się nie obraź ... ale coś mi tu nie pasuje ... :? :roll:
Ty zawsze z tych szwendających się byłaś (w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa :smo: ) ... a tu tylko plaże i plaże 8O ,
no dobra, raz do apteki pojechaliście :oczko_usmiech:
Tam nie było nic do zobaczenia, czy Wam się nie chciało? (bo np było gorąco - trochę się boję, że upał mnie uziemi, ale nie będę ryzykować, bo już raz mąż stracił oko w upale :? )

Chyba jednak nie zdążysz ... :la:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21046
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 04.07.2017 09:39

piekara114 napisał(a):Następnym razem tu musimy poplażować…. .


...też bym sobie nie odmówił... :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.07.2017 10:02

piekara114 napisał(a):Obrazek

Następnym razem tu musimy poplażować…. .

Na taką plażę też bym się skusiła 8) .



mysza73 napisał(a):Beata, tylko się nie obraź ... ale coś mi tu nie pasuje ... :? :roll:
Ty zawsze z tych szwendających się byłaś (w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa :smo: ) ... a tu tylko plaże i plaże 8O ,

No miało być leniwie, ale żeby aż tak :roll: :wink: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2017 11:26

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Beata, tylko się nie obraź ... ale coś mi tu nie pasuje ... :? :roll:
Ty zawsze z tych szwendających się byłaś (w bardzo pozytywnym znaczeniu tego słowa :smo: ) ... a tu tylko plaże i plaże 8O ,
No miało być leniwie, ale żeby aż tak :roll: :wink: .


Chyba już o wstępie zapomniałyście, dlaczego miałam dylemat co wybrać Halkidiki czy Riwierę Olimpijską...
piekara114 napisał(a):Mamy do wyboru okolice Salonik, a dokładnie półwysep Halkidiki , Riwierę Olimpijską i lekko ponad limit Pelion... Trzeba podjąć decyzję.
Wszyscy odradzają RO (Riwiera Olimpijska), bo to nie Grecja… Niefajne plaże, dużo Polaków z biur podróży (sama o tym wiem, bo ofert pełno)….
Halkidiki: piękne plaże, ale nie ma tam, co zwiedzać, a my w sumie lubimy popołudniami się poszwędać i coś zobaczyć…. Tu wybieram środkowy palec, czyli Sithoni…
Pelion… górzyście, piękne plaże, zatoczki, ale zwiedzać też nie za bardzo, a przemieszczanie się po górzystych trasach zajmuje trochę czasu…
(.......)
Myślimy i myślimy i decydujemy się na RO. Plaże może nie są super, ale można tam tyłek gdzieś ruszyć, nawet pokusić się o zwiedzenie Meteorów…. Ale po chwili odpuszczamy…..



mysza73 napisał(a):..... czy Wam się nie chciało? (bo np było gorąco - trochę się boję, że upał mnie uziemi, ale nie będę ryzykować, bo już raz mąż stracił oko w upale :? )
Chłodniej było niż w Cro, ale to raczej zasługa nie temperatury, ale ciągłego delikatnego wiaterku od Athosika, który przyjemną ulgę dawał. W Nikiti (druga strona półwyspu), już w ogóle go nie było czuć i ukrop był okropny, ciężko się oddychało, aż nie chciało się przejść całego nabrzeża.
Teraz w Gr. są ekstremalne temperatury (43 st.) i nawet boją się, że dojdzie do samoistnych pożarów... Kiedyś czytałam, że zwiedzanie w Grecji w pełnym sezonie to sport ekstremalny....

mysza73 napisał(a):Chyba jednak nie zdążysz ... :la:

Zdążę :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.07.2017 11:44

piekara114 napisał(a):
Chyba już o wstępie zapomniałyście, dlaczego miałam dylemat co wybrać Halkidiki czy Riwierę Olimpijską...
piekara114 napisał(a):Mamy do wyboru okolice Salonik, a dokładnie półwysep Halkidiki , Riwierę Olimpijską i lekko ponad limit Pelion... Trzeba podjąć decyzję.
Wszyscy odradzają RO (Riwiera Olimpijska), bo to nie Grecja… Niefajne plaże, dużo Polaków z biur podróży (sama o tym wiem, bo ofert pełno)….
Halkidiki: piękne plaże, ale nie ma tam, co zwiedzać, a my w sumie lubimy popołudniami się poszwędać i coś zobaczyć…. Tu wybieram środkowy palec, czyli Sithoni…
Pelion… górzyście, piękne plaże, zatoczki, ale zwiedzać też nie za bardzo, a przemieszczanie się po górzystych trasach zajmuje trochę czasu…
(.......)
Myślimy i myślimy i decydujemy się na RO. Plaże może nie są super, ale można tam tyłek gdzieś ruszyć, nawet pokusić się o zwiedzenie Meteorów…. Ale po chwili odpuszczamy…..
Ale że aż tak nic tam nie ma 8O 8O 8O


piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):..... czy Wam się nie chciało? (bo np było gorąco - trochę się boję, że upał mnie uziemi, ale nie będę ryzykować, bo już raz mąż stracił oko w upale :? )
Chłodniej było niż w Cro, ale to raczej zasługa nie temperatury, ale ciągłego delikatnego wiaterku od Athosika, który przyjemną ulgę dawał. W Nikiti (druga strona półwyspu), już w ogóle go nie było czuć i ukrop był okropny, ciężko się oddychało, aż nie chciało się przejść całego nabrzeża.
Teraz w Gr. są ekstremalne temperatury (43 st.) i nawet boją się, że dojdzie do samoistnych pożarów... Kiedyś czytałam, że zwiedzanie w Grecji w pełnym sezonie to sport ekstremalny....
No właśnie o tych obecnych upałach myślę (choć dziś już się ochłodziło - 32 stopnie tylko :lool: ),
chyba zacznę modlić się do jakiegoś Boga Słońca, coby mi tych 40 stopni oszczędził :roll: :wink:


piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):Chyba jednak nie zdążysz ... :la:

Zdążę :mrgreen:
Wiem, wiem ... podpuszczam Cię :smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.07.2017 11:49

piekara114 napisał(a):Chyba już o wstępie zapomniałyście, dlaczego miałam dylemat co wybrać Halkidiki czy Riwierę Olimpijską...

Na Riwierze też nudno :? . Zaliczyliśmy Meteory, jakąś twierdzę, rejsik na jakąś wyspekę, ale motywem przewodnim była plaża. Pierwszy i jedyny raz w życiu wykończyłam w czasie jednego pobytu całe opakowanie kremu z filtrem :mrgreen: .


piekara114 napisał(a):Teraz w Gr. są ekstremalne temperatury

Taki raport dostaliśmy wczoraj od teściów, którzy smażą się aktualnie na Krecie.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 04.07.2017 13:40

piekara114 napisał(a): Idealnie nie jest, ale jest ok.
Obrazek

Tez bym tak sobie posiedziała :boss: 8)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2017 14:09

marze_na napisał(a):Na Riwierze też nudno :? . Zaliczyliśmy Meteory, jakąś twierdzę, rejsik na jakąś wyspekę, ale motywem przewodnim była plaża. Pierwszy i jedyny raz w życiu wykończyłam w czasie jednego pobytu całe opakowanie kremu z filtrem :mrgreen: .
Czyli jakieś możliwości były :D Z Sarti to był wyjazd busem na plażę Goa, rejs stateczkiem aby popatrzeć z bliska na Athosika, Meteory (i 3/4 dniówki w autokarze - sama w swoim sam. mogłam posiedzieć), statkiem na ryby i jakiś wieczór grecki...tyle...


marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Teraz w Gr. są ekstremalne temperatury

Taki raport dostaliśmy wczoraj od teściów, którzy smażą się aktualnie na Krecie.
Moi Rodzice lecą początkiem września tam...

krakusowa napisał(a):Tez bym tak sobie posiedziała :boss: 8)
Poleżysz sobie, jeszcze chwila...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2017 18:24

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):Następnym razem tu musimy poplażować…. .
...też bym sobie nie odmówił... :papa:


Beata W. napisał(a):No te ostatnie zatoczki robią super wrażenie :lol: Też mogła bym tam poplażować i to najlepiej zaraz :lol:


marze_na napisał(a):Na taką plażę też bym się skusiła 8)


To rozkładajcie leżaczki, ręczniczki, kocyki i co tam macie pod ręką, bo teraz poplażujemy w tej zatoczce:
Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2017 18:27

IDEALNA PLAŻA

Teraz odcinek o naszej idealnej plaży na Sithoni. Wypatrzyliśmy ją plażując na Paralia Sykias. To ta zatoczka wciśnięta między dwie większe.
Dojazd bliski i prosty
Obrazek

...trzeba skręcić w lewo dokładnie w tym miejscu, a potem jechać do samego końca... Przy samej plaży Sykias (przy parasolach), w lewo pod górkę, minąć flagę na skałach i zaparkować na poboczu w tym miejscu.
Obrazek

No to teraz przez płotek, w dół po skarpie (dobrze, że nasz syn już duży, to i sam zejdzie, poniesie rzeczy i jeszcze matkę popędzi) i już jesteśmy na dole. Pod samą skarpą jest małe obozowiko imprezowe: miejsce na ognisko, jakieś pozostawione leżaki i wielka niebieska płachta robiąca cień. Przy samym morzu jest cud-malinka. Na drugim końcu jest jedna para, która zwykle się zwijała ok. godz.11. Zatoczka była cała dla nas.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plaża to drobniutkie kamyczki, o złocistym kolorze
Obrazek
Jest idealnie :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 04.07.2017 20:49

Pięknie, cudownie, rzeczywiście idealnie :hearts: :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.07.2017 22:32

Idealnie :hearts: Sami, cicho, pusto.....



IDEALNA SŁONIKOWA PLAŻA c.d.

Ze względu na skałę znajdującą się w morzu, plażę nazwałam Słonikową plażą. Zobaczcie sami, czyż to nie jest Słonik?
Obrazek

Teraz oglądając zdjęcia nie tylko słonika widzę w tej skale…..
Obrazek

W oddali widać Paralia Sykias
Obrazek

Woda jest idealna, czyściutka i ciepła. Temperatura cały czas oscylowała w okolicach 26,4-30 st.C. Pływanie to czysta przyjemność
Obrazek

Obrazek

Raz ktoś zakłócił nam spokój, ale miał szczęście i do plaży się nie zbliżył…
Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja leniwie... - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone