Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.07.2017 14:44

piekara114 napisał(a):Nikt tu ostatnio nie zagaląda...


Ja jestem na bieżąco...ale nie zawsze coś nagryzmolę... :oczko_usmiech:

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.07.2017 14:51

piekara114 napisał(a):Nikt tu ostatnio nie zagaląda...

Zaglądam, tylko lenię się tak jak Ty i dlatego mało piszę :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 15:27

ajdadi napisał(a):Ja jestem na bieżąco...ale nie zawsze coś nagryzmolę... :oczko_usmiech:


mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Nikt tu ostatnio nie zagaląda...

Zaglądam, tylko lenię się tak jak Ty i dlatego mało piszę :smo:


Kiepsko z tym Waszym dopingiem, a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.07.2017 15:31

piekara114 napisał(a):
Kiepsko z tym Waszym dopingiem, a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:

A mówiłam, że nie zdążysz, mówiłam ... :roll: ,
no ale dam Ci jeszcze szansę :smo:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.07.2017 15:37

piekara114 napisał(a): Spotkanie to 14 kolców w ręce 8O 8O ….. Teraz trzeba je usunąć….

aajajaj, podobno bolesne doświadczenie :? . Znajomy nadepnął w Chorwacji jeżowca i strasznie długo mu się to goiło. Fakt, że za bardzo się tym nie przejął i nie zdezynfekował :roll:

piekara114 napisał(a):Kiepsko z tym Waszym dopingiem, a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:


o ile pamiętam to już będzie chyba 3-ci wyjazd w tym roku, a jeszcze się dobrze wakacje nie zaczęły 8) :)

pozdrawiam,
M
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 16:41

mysza73 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Kiepsko z tym Waszym dopingiem, a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:
A mówiłam, że nie zdążysz, mówiłam ... :roll: ,
no ale dam Ci jeszcze szansę :smo:
A ja mówię, że zdążę :mrgreen:

Mikeee napisał(a):
piekara114 napisał(a): Spotkanie to 14 kolców w ręce 8O 8O ….. Teraz trzeba je usunąć….
aajajaj, podobno bolesne doświadczenie :? . Znajomy nadepnął w Chorwacji jeżowca i strasznie długo mu się to goiło. Fakt, że za bardzo się tym nie przejął i nie zdezynfekował :roll:
Pewnie gdyby było to inne miejsce to byśmy odpuścili aż same wyjdzie (mi wyszło z palucha jakoś po pół roku...no ale wtedy młoda byłam :mrgreen:) A jednak opuszki palców są dość czułe i trzeba było usunąć... Na szczęście net śmigał aż miło i na cropelce zaraz z całym wątkiem o kolcach się zapoznaliśmy. Okres na figi to nie był, więc trzeba było operację przeprowadzić...

Mikeee napisał(a):o ile pamiętam to już będzie chyba 3-ci wyjazd w tym roku, a jeszcze się dobrze wakacje nie zaczęły 8) :)
Chciałabym, ale niestety drugi...pierwszy to był Cypr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.07.2017 16:45

piekara114 napisał(a):
Kiepsko z tym Waszym dopingiem, a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:


Pożyczyłem trąbkę od wnusi i zacząłem skandować . . . :mrgreen: ale to chyba doping przy pakowaniu . . . i relacji zbyt wiele przed wyjazdem nie będzie . . .


mysza73 napisał(a):A mówiłam, że nie zdążysz, mówiłam ... :roll:


Ani chybi Prorok . . . albo nie :wink:


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 17:09

piotrf napisał(a):... ale to chyba doping przy pakowaniu . . . i relacji zbyt wiele przed wyjazdem nie będzie . . .
Ja to się spakuję w półgodzinki, dziś zrobiłam "dziwne" wyjazdowe zakupy i na razie tyle...

piotrf napisał(a):
mysza73 napisał(a):A mówiłam, że nie zdążysz, mówiłam ... :roll:
Ani chybi Prorok . . . albo nie :wink:
Nie wierz Blondynce, uwierz Brunetce :mrgreen:

piotrf napisał(a):
piekara114 napisał(a):Kiepsko z tym Waszym dopingiem, a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:
Pożyczyłem trąbkę od wnusi i zacząłem skandować . . . :mrgreen:
I świetnie Ci poszło....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 17:10

W poszukiwaniu idealnej plaży
plaża Goa

Po plażowaniu na plaży w Sarti oraz na Portokali przyszła pora poszukać plaży, która będzie idealna dla nas. Liczymy, że znajdziemy niedużą plażę dla nas, z jakimś tam życiem podwodnym. Decydujemy się obrać południowy kierunek.
Jako pierwsza zostaje wytypowana Goa. Blisko, wręcz rzut beretem :D
Obrazek

Wiem, że jest tu bar plażowy, ale mapy google pokazuję, że zajmuje on tylko połowę zatoki, a w drugiej części są skałki w wodzie… Powinno być ciekawie...
Obrazek

Trasa asfaltem, a po odbiciu do zatoki (pod dziwnym kątem utwardzana droga ziemna. Spoko.
Obrazek

Widać już zatoczkę…
Obrazek

Parking niewielki, free...
Obrazek

Plaża wyraźnie oznaczona, wiadomo gdzie jesteśmy.
Obrazek

Plaża to rozczarowanie. Okazuje się, że część barowa zajmuje sporą cześć zatoczki :evil: , a zatoczka jest mniejsza niż by to się z map wydawało, a ludzi za dużo jak na ten obszar…
Obrazek

Obrazek



Tu nie będziemy plażować…

Do plaży kursuje busik (z agencji turystycznej) z centrum Sartii, ale nie wiem w jakich godzinach czy tylko wieczorem na imprezy…

To zawracamy i jedziemy dalej…..
Ostatnio edytowano 02.07.2017 18:52 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.07.2017 17:21

piekara114 napisał(a):
piotrf napisał(a):
piekara114 napisał(a):Kiepsko z tym Waszym dopingiem, a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:
Pożyczyłem trąbkę od wnusi i zacząłem skandować . . . :mrgreen:
I świetnie Ci poszło....


Bo to zaczarowana trąbka jest . . . przecież . . . :roll:

:wink:

Pozdrawiam
Piotr
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 02.07.2017 17:35

W Twojej relacji całkiem nieźle prezentuje się Chalkidiki :) . Może kiedyś skuszę się na wizytę w tamtych rejonach :roll:
pzdr. :wink:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21047
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 02.07.2017 20:24

piekara114 napisał(a):...a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:


OJ TAM...OJ TAM... :wink: do czwartku zdążysz skończyć relację... :oczko_usmiech: :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 22:07

piotrf napisał(a):Bo to zaczarowana trąbka jest . . . przecież . . . :roll:
To dobrze :D

tiwa napisał(a):W Twojej relacji całkiem nieźle prezentuje się Chalkidiki :) . Może kiedyś skuszę się na wizytę w tamtych rejonach :roll:
Halkidiki jest fajnie. Tłumy widoczne były wieczorem w Sarti, ale w ciągu dnia pustki.. Na plażach toku też nie było widać, bo jest sporo różnorodnych plaż i jak ktoś jest otwarty na poszukanie swojego miejsca, to na pewno je znajdzie.... Sithonia jest idealna na lewniwy wypoczynek na plażach.

ajdadi napisał(a):
piekara114 napisał(a):...a ja w czwartek wyjeżdżam :mrgreen:
OJ TAM...OJ TAM... :wink: do czwartku zdążysz skończyć relację... :oczko_usmiech: :papa:
Nie ma wyjścia, trzeba skończyć :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 22:26

W poszukiwaniu idealnej plaży

Paralia Sykias

Klika kilometrów za plażą Goa rozciąga się duża zatoka Paralia Sykias. Jedziemy do jej południowego końca i przez wioskę Linaraki dostajemy się do zatoki.
Obrazek

Plaża jest piaszczysta, dość szeroka. Od strony Linaraki jest trochę ludzi, ale nie jest to ręcznik obok ręcznika…
Obrazek

Obrazek

Decydujemy, że to miejsce nie jest dla nas i jedziemy w kierunku północnym… W prawo można odbić do dwóch kolejnych zatoczek….
Mijamy wieżę, ale się przy niej nie zatrzymujemy :oops: Dopiero dziś szukając czegoś w necie trafiam na informację, że jest to Wiatraki Sikias Ανεμόμυλοι Συκιάς : Dwa wiatraki na plaży Sykia pochodzą z 1890 roku i są sklasyfikowane jako zabytki. Wokół nich wyznaczono 20-metrową strefę buforową, jako niezwykłe zabytki architektury ludowej.
Obrazek

Obrazek

Jedziemy dalej i mijamy duży plac, który kiedyś był na 1000% kampingiem: widać resztki po bramie wjazdowej, podział na parcele, miejsca z przyłączami prądu, budynki zapewne recepcji (przy szlabanie głównym) oraz toalet. Nie ma tu zaparkowanych na dziko samochodów, ale myślę, że spokojnie można zwłaszcza w miejscu, gdzie jest kilka drzew, reszta to odsłonięta patelnia.
Obrazek

Podjeżdżamy do samej plaży, w jej samym środku. Jest tu budka ratownika i blue flag…
Obrazek

….a przy ratowniku 1 , dosłownie jedna, rozłożona para. Plaża w tym miejscu jest stroma i stromo wchodzi w morze. Widok spod wieży ratownika w kierunku północnym (zatłoczonym)
Obrazek
Ostatnio edytowano 03.09.2017 18:07 przez piekara114, łącznie edytowano 2 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 22:28

Mapka orientacyjna:
Obrazek
Ostatnio edytowano 03.09.2017 18:11 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Grecja leniwie... - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone