Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja leniwie...

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.06.2017 10:18

piekara114 napisał(a):Najfajniejsze, wg mnie, miejsce zajmuje nazwany przeze mnie Robinson… Siedział na tej skałce cały dzień, sporadycznie opuszczając swoją miejscówkę….

Ma facet zdrowie :roll: .



piekara114 napisał(a):Obrazek

Woda marzenie :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.06.2017 10:21

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Najfajniejsze, wg mnie, miejsce zajmuje nazwany przeze mnie Robinson… Siedział na tej skałce cały dzień, sporadycznie opuszczając swoją miejscówkę….

Ma facet zdrowie :roll: .

To samo pomyślałam :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2017 10:45

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Najfajniejsze, wg mnie, miejsce zajmuje nazwany przeze mnie Robinson… Siedział na tej skałce cały dzień, sporadycznie opuszczając swoją miejscówkę….
Ma facet zdrowie :roll: .
To samo pomyślałam :oczko_usmiech:

Miał gościu spokój... nikt mu nad głowową nie chodził, nie chlapał wodą, dobry punkt obserwacyjny, no i jak fotogenicznie wyglądał na tym leżaczku :mrgreen:

marze_na napisał(a):Woda marzenie :)
:mrgreen: Czyste błękitne niebo i skałki, więc i woda ma piękny kolor (tu dodatkowo na głębokości powyżej 1 metra, był piasek na dnie, fajny kontrast przy snurkowaniu) :papa:
Andzia*
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4553
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzia* » 28.06.2017 11:45

Oj piękna ta plaża :hearts: Robinson zajął zdecydowanie najlepszą miejscówkę :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2017 18:53

Andzia* napisał(a):Oj piękna ta plaża :hearts: Robinson zajął zdecydowanie najlepszą miejscówkę :wink:


Fajna, ale tłoczna niestety.... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.06.2017 18:58

piekara114 napisał(a):To pora posnurkować…..



Portokali c.d.

Kiedyś jesienią stwierdziliśmy, że pora pomyśleć o jakimś niedrogim aparacie lub kamerce do zdjęć podwodnych. Wybraliśmy model, a ubiegł nas któryś wujek kupując synowi kamerkę na urodziny :mrgreen: W Grecji przetesowaliśmy ją i jak na nasze potrzeby jest wystarczająca. Oczywiście pierwsze próby średnie, ale Pan M. rozpracował pod jakim kątem trzymać kamerkę, aby filmiki i zdjęcia były znośne…. Wcale to nie jest takie łatwe, zwłaszcza na rozłożonym kijku :?

Pod wodą jest tu dość ciekawie, a to dzięki podwodnym skałkom i tunelom między skałkami. Niektóre rowy między skałkami są szerokie, inne wąski na jedną osobę… Rybki tez mocno płochliwe nie są…. (dopiero w app. odkryliśmy, że jest zła data ustawiona i to jeszcze jako widoczna :oops: )

To zanurzamy się….

Obrazek

Obrazek

Obrazek

… i snurkujemy…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak się trafi to można z ławicą rybek płynąć...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dwa dni na tej plaży były wystarczające...Ludzi jednak trochę za dużo, a i komfort leżenia na skałach średni....
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 29.06.2017 11:13

piekara114 napisał(a):
Obrazek



Okupowaliśmy ten kamień z parasolem, sąsiedni i to co poniżej z naszą ekipą w 2014 przez dwa dni.
Nie były zajęte, to dlaczego nie!
A ekipa była sporsza - 9 "atoma"
Snurkowaliśmy dookoła tych "kamyczków" całymi godzinami :D
Wracaliśmy wtedy z objazdówki Peloponezu i na kilka dni zahaczyliśmy Sarti.
Pięknie tam :D :D :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2017 21:50

Darkos napisał(a):Snurkowaliśmy dookoła tych "kamyczków" całymi godzinami :D
Wracaliśmy wtedy z objazdówki Peloponezu i na kilka dni zahaczyliśmy Sarti.
Pięknie tam :D :D :D
:D :D :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2017 21:55

Wycieczka do Nikiti

Po plażowaniu na Portokali konieczna stała się wycieczka do Nikiti. Raz, że trzeba zrobić większe zakupy (Carrefour w Sarti nas nie zadowala), dwa – konieczne stało się odwiedzenie apteki :?
W czasie snurkowania na Portokali, Pan M. pływał z kamerką między skałkami, a w morzu były fale… I tak niefartownie fale popchnęły Pana M. na skały, że asekurując się od zderzenia, oparł się ręką o …..jeżowca :roll: …. Spotkanie to 14 kolców w ręce 8O 8O ….. Teraz trzeba je usunąć….

Nasz cel to zakup wody utlenionej… Jedziemy, daleko nie ma….
Obrazek

Jak nie wierzyłam wskazaniom google 40km w 50 min 8O 8O , to okazały się one rzeczywistością :evil: :evil: No niestety szybciej się nie da, a Pan M. i tak ograniczeń prędkości tak średnio przestrzegał… Wiele zakrętów, z górki, pod górkę i kilka widoków i wjeżdżamy do Nikiti. Apteka jest przy głównej ulicy, parkujemy i szybko dokonujemy zakupu używając zwrotu: aqua for disinfection. Aptekarz dokładnie wie o co chodzi i jeszcze od siebie dorzuca igłę jednorazową :mrgreen: :mrgreen: … Za całość płacimy coś 1,5 eur.
To trzeba obejrzeć to miasteczko.
Przeparkowujemy auto i pierwszy raz (i jedyny) spotykamy na drodze szaleńczego Greka, który w sypiącym się samochodzie (dosłownie) na skos przejeżdża przez skrzyżowanie i parkuje na pasie ruchu 8O …..
Parujemy w uliczce równoległej do portu i promenady i po chwili spacerujemy. Jest tu plaża, knajpki, obok port. Patelnia i nie ma czym oddychać. Robię kilka fotek…
Obrazek

Obrazek

… i dość, i wracamy do samochodu. Zakupy i wracamy do Sarti…
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 30.06.2017 22:11

Ten Robinson z najlepszej miejscówki na Orange beach nic się nie zmienił od 2013 r.
A jaka to aparatura do podwodnych zdjęć, bo też zakupiłem jakieś ustrojstwo Gitup2 do filmików i zdjęć podwodnych i będę za tydzień testował.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2017 22:25

Czyli Robinson wierny jest Portokali... A ta sama pomarańczowa koszulka?

Bodek1 napisał(a):A jaka to aparatura do podwodnych zdjęć, bo też zakupiłem jakieś ustrojstwo Gitup2 do filmików i zdjęć podwodnych i będę za tydzień testował.
Ta aparatura :mrgreen: to kamerka SJ6000 Explay - filmiki wystarczające do zabawy, z samochodu też są spoko (dość czuły mikrofon). Plus za bogate wyposażenie. Minus - kijek niestety zżarła woda morska, ale to chyba nasza wina, że dobrze nie wyczyściliśmy po powrocie z Gr, a potem z Cro... I minus - jak wyjmujesz kamerkę spod wody i dalej filmujesz nad wodą to obraz jest rozmazany, nieostry...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.07.2017 09:28

piekara114 napisał(a):Robię kilka fotek…

Czy dwa to jest kilka 8O 8O 8O
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2017 11:43

Zrobiłam w sumie 5 zdjęć w Nikiti:2*flaga+2*port + rodzinka na tle flagi
Definicja kilka z http://sjp.pwn.pl/slowniki/kilka.html
kilka «zaimek oznaczający w sposób przybliżony liczbę większą niż 2 i mniejszą niż 10» Czyli wszystko się zgadza :mrgreen:

A zamiast zwracać uwagę na słówka to rybki sobie pooglądaj, bo Ty chyba nie snurkująca :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.07.2017 13:51

Vourvourou

Jadąc do Sarti zatrzymaliśmy się w małej zatoczce, która jest fajnym punktem widokowym na pobliską lagunę przylegającą do Vourvourou.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla zainteresowanych jest tu punkt wody pitnej, więc spokojnie można się zaopatrzyć…


Dalej skręcamy do Vuvu (tak nazwałam to miasteczko). Miałam stąd sporo ofert noclegów w bardzo przystępnych cenach (40 eur przy samej plaży) i chciałam zobaczyć z czego zrezygnowaliśmy. Vuvu jest dość długie, ale jakoś wjechaliśmy w tą część, gdzie miał być nasz potencjalny apartament. Domki są rzeczywiście przy samej plaży, ogrody wręcz na plaże wchodzą. Ale plaża mnie tu nie zachwyca, jest średnia….
Obrazek

Obrazek

Ale jeśli ktoś planuje wyjazd z gromadką małych dzieci i jeszcze w gronie znajomych to myślę, że dom w Vuvu może być fajnym rozwiązaniem (i dość tanim). No i plus jeszcze taki, że łatwo się z Vuvu wydostać w interior i na zachodnią stronę Sithoni, a fajne plaże i tak są w zasięgu samochodu…
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2017 14:05

Nikt tu ostatnio nie zagaląda...
Pogoda nieciekawa...
Trzeba trochę ponarzekać....


Ale jest też okazja na kolejną odsłonę Sithoni...

plaża Karidi

Wracając do Sarti jeszcze skręcamy na plażę Karidi, która uważana jest na jedną z lepszych plaż na Sithoni.
Kirydi.png


Plaża jest malowniczo położona w zatoczce, za plecami stare drzewa sosnowe (między nimi zaparkowane samochody), jeden mały bar, zero leżaków… Plaża piaszczysta z długą płycizną… Przyjemnie, gdyby nie ilość ludzi jaka musi tu być…Teraz jest ok. godz. 18, a jeszcze sporo osób wylega się na plaży…
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wracamy do Sarti….
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Grecja leniwie... - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone