Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie wybrać się na wakacje 06?Okolice Krk, Senj itd....

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006
Gdzie wybrać się na wakacje 06?Okolice Krk, Senj itd....

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 27.02.2006 12:53

Bardzo proszę o pomoc w wyborze miejsca na Cro. Chciałem jechać gdzieś w okolice:
a) wyspy Krk(gdzie na wyspie jest najładniej)
b) Cirkvenica
c)Senj
lub
d)wyspa Pag?

Proszę o rady , gdzie jest najładniej:-) Chciałbym żeby były plaże piaszczyste z ładnymi widokami i ewentualnie jakieś atrkacje typu dyskoteki, puby itp. :D

Jade z Katowic , jaką trase należy wybrać? Mam LPG w autku więc zapodajcie gdzie można zatankowac w czasie jazdy
I ważne pytanie czy można po 15 lipca jechać w ciemno??Jade 1 raz do Cro, tak na marginesie.

Czekam na wszelkie sugestie
Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.02.2006 14:47

witaj na wyspie pag nie bylam za to na Krk, Cirkvenica, Senj tak przejazdem + zwiedzanie bo mieszkalam 2lata temu w novi vinodolski to miasteczko miedzy senj a cerkvienica:)
novi vinodolski bardzo ladne i urokliwe misteczko, senji jakos nie dla mnie,cerkvienica tez ladna ale zeby tam mieszkac to raczej nie;)zwiedzac tak:)
za to krk cudnyyy:))bardzo fajne na wypoczynek miasto baska i krk tez oki:)
my bylismy tak od10-20wrzesnia i wtedy mielismy srednia pogode,..co najlepsze w tym czasie znajomi mieszkali w basce na krk i oni mieli praktycznie caly czas slonce a to naparwde mala odleglosc;))wyspa mi sie szalenie podobala , wiem ze tam wroce ale teraz jestem zachwycona riwiera makarska;)a tu moje zdjecia wlansie z zat kvaner i wyspy krk:)

http://www.agnieszka.ao.pl/
pozdr
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 27.02.2006 14:58

DZIĘKI ZA ODPOWIEDŹ.

A CO SĄDZISZ O NOVI VINDOLSKI??

SENJ U MNIE ODPADA CZYTAŁEM ŻE NIE NAJŁADNIEJ TAM.

MYŚLE JESZCZE O KRK O BASCE LUB STARA BASKA

POZDRO
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.02.2006 15:07

ja w novi vinodolski bylam w hotelu wiec nie wiem jak z kwaterami:)miasteczko ladne ale jesli bym miala jechac drugi raz w okolice zat.kvaner to na wyspe krk:)))
krk miasto ladne ale bardziej do zwiedzania:)
a baska do mieszkania i wypoczynku:)
tu masz fotki
http://www.tz-baska.hr/galerijaen.html
widoki sa sliczne np. na wyspe cres gory i morze:)zreszta na moich fotach tez to bylo widac:)mi sie tam bardzo podobalo:)
a czemu nie chcesz pojechac np dalej na riwiere makarska?niby do zat kvaner jest blizej z Polski :)
ja bym z tych wybrala na pewno wyspe krk i baske;)))
a tu moje fotki z ostatnich wakacji na riwierze:)))moze sie skusisz;)heheh
http://www.wakacje.ao.pl/
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 27.02.2006 16:05

DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ , MYŚLE ŻE POJADE WŁASNIE NA BASKE TAK JAK RADZISZ

A CO DO RIWIERY MAKARSKIEJ TO TAK NAPRAWDE NIE WIEM GDZIE TO .... :oops:
teka
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) teka » 27.02.2006 16:36

Zgadzam się z Ines. Również polecam Baskę. To jest najpiękniejsze miejsce na Krku. Co do jazdy w ciemno po 15.07 do Baski - raczej nie polecam. Byłem na Krku kilka razy. W Basce o tej porze ciężko z apartamentami. Poza tym po długiej trasie dochodzi zmęczenie, no i temperatura na miejscu. Miasto Krk jest stolicą wyspy. Ma piękną, małą starówkę, ale jako miejsce na wypoczynek chyba mniej atrakcyjne. Można jeszcze pomyślec o Malinskiej. Ma wydzieloną część, na której znajduje się nadmorski pasaż (promenada) z kilkoma (kilkunastoma) knajpkami, oraz dłuższą część wybrzeża, bardzo pofałdowaną, z lokalnymi zatoczkami - do plażowania. Jeżeli preferujesz plażę z drobnym grysikiem (coś na kształt piasku), ale i gwar oraz tłumik plażowiczów - to tylko Baska. W pozostałych miejscach na wyspie wybrzeże kamieniste. Byłem jeszcze w Njivicach - też można polubić (podobny podział jak w Malinskiej na część pasażową i plażową). Jak potrzebujesz więcej info pytaj.
Pozdrawiam.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.02.2006 17:14

wiec:)))
Makarska Riwiera

Z jednej strony wysokie góry, z drugiej morze – tak pokrótce określić można Makarską Riwierę, rozciągającą się na południowy wschód od Splitu i na północny wschód od wyspy Hvar. Rząd idyllicznych miejscowości ciągnie się nad kąpielowymi zatoczkami, a w tle piętrzy się masyw gór Biokovo, osiągający w najwyższym miejscu ponad 1700 m n.p.m. Teren stanowi idealne miejsce do wypoczynku, więc nic dziwnego, że cieszy się dużą popularnością i na wąskich plażach w sezonie trudno wcisnąć szpilkę, ale po sezonie wymarzona cisza i spokoj:)

riwiera ciagnie sie od miasta split-uwazam ze wlasnie to najpiekniejsza czesc chorwacji wlasnie w dol od splitu, gory lacza sie z morzem:)ja w tym roku bylam w miasteczku Tucepi na forum juz duzo bylo na ten temat:)jest tez moja relacja w dziale relacje:)
od wyspy krk jest to pewnie dalej z 300km ale za to jest autostrada wiec 3godz juz po tak dlugiej drodze nie robia roznicy:)
moje fotki na nich widac jak tam pieknie wlasnie w Tucepi
http://www.wakacje.ao.pl/
choc z drugiej strony jak na 1raz do cro to krk tez jest bardzo dobrym rozwiazaniem :)to juz zalezy od ciebie;)
co do kwater to dosc ryzykowne jechac w ciemno w szczycie sezonu:)my zawsze jezdzimy koniec sierpnia poczatek wrzesnia wtedy to raczej nie ma problemu ze znalezieniem ale w lipcu -mzoe lepiej zarezerwowac i najwyzej na miejscu po kilku dniach zmienic jak cos nie bedzie pasowac:)tak czy inaczej baska to dobry wybor:)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.02.2006 17:35

barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 28.02.2006 09:13

dzięki za wszelkie pomocne uwagi :D

mam już większą wiedzę :!:

jeśli moge jeszcze poprosić o info jak najlepiej dojechać do krk.Myśle że przez czechy austrie(wiedeń,Graz) słowenie, chorwacja(zagrzeb ,karlovac i Rijeka). I czy po drodze można zatankować LPG? Jeśli wie ktoś w których miejscach na trasie są stacje to zapodajcie :lol:
Wiem że na forum jest ten temat wałkowany(są tylko ogólniki), ale interesuje mnie szczególnie w jakich miejscowościach przy trasie można zatankować.

A co do rezerwacji to potrzebuje pokoju z łazienką dla 2 osób.Apartamenty chybą są zbyt drogie więc wolałbym jakiś ładny pokój na kwaterze.Orientujecie się jakie są ceny w lipcu sierpniu

pozdro
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 28.02.2006 09:51

Baska na KrK-u w połowie lipca niekoniecznie jest najlepszym wyborem - byłem w ubiegłym roku od 27 sierpniado 11 września i było super jednak spotkaliśmu tzw "polskich niemców" którzy byli tam od 20 sierpnia i powiedzieli nam że ubiegły tydzień ludzie rozkładali się na drodze asfaltowej przyległej do plaży ze względu na brak miejsca na niej samej. Nie wiem czy lipiec wygląda podobnie ale mam pewne obawy. Generalnie w Basce jest super - nigdzie nie spotkałem się z tak rozwiniętą infrastrukturą zabawową dla dzieciaków - a to dla mnie ważne (teraz córa ma 3,5 roku) - dmuchane zjeżdżalnie, ślizgawki, piaskownice , place zabaw, dmuchane zamki trampoliny, łącznie nawet z organizowanymi przez hotel dancingiem dla dzieci - Bistro Funtana. Mam jedno poważne zastrzeżenie co do Baski - najładniejsza plaża (choć nie największa) jest zarezerwowana dla kempingu dla ekshibicjonistów - i nic do nich nie mam - ale czasem trudno jest ominąć dywaniki które tworzą piersi 70 letnich niemek (w 90 %). Naprawdę ktoś powinien generalnie zająć się kwestią estetyki plaż w tym zakresie na Chorwacji choćby ze względu na męską część młodzieży bo niektóre widoki leciwych pań w negliżu mogą powodować homoseksualne ukierunkowania tych dzieciaków :roll:
a Ps - odnośnie podróży - omijaj czechy - prezez słowację jest moim zdaniem szybciej - kieruj się na Bratysławę a nie na Brno (strasznie zmierzła trasa z kupą TIRów) natomiast przez Bratysławę piękna autostrada - no i zaoszczędzisz na czeskich winietkach. Ja zawsze przekraczam w Zwardoniu - Myto potem Bratysława Wiedeń Graz Maribor i dalej w zależności od celu podróży - natomiast w ubigłym roku wybrałem się przez Brno i żałowałem.
miraculus
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) miraculus » 28.02.2006 10:36

Jadę do Baska na początku lipca i trochę się obawiam czy nie będzie tam już wtedy zbyt tłoczno.Wiecie coś na temat obłożenia w Baśka na początku lipca? Dzięki za jakiekolwiek wiadomości.
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 28.02.2006 11:15

jedziesz 1 raz? ja jade po 15 lipca ? jedziesz w ciemno czy masz coś już? jaką trasą jedziesz ?
teka
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) teka » 28.02.2006 12:31

Byłem tam mniej wiecej od 7 lipca - dla mnie było tłoczno, ale ktoś inny może to ocenić inaczej. Rzeczywiście z miejscem na plaży dla kilku osób był problem.
Pozdrawiam.
barkley1
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 24.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley1 » 28.02.2006 12:43

teka napisał(a):Byłem tam mniej wiecej od 7 lipca - dla mnie było tłoczno, ale ktoś inny może to ocenić inaczej. Rzeczywiście z miejscem na plaży dla kilku osób był problem.
Pozdrawiam.


a jak kształtuje się cenowo za nocleg za 2 os. w pokoju z łazienką??? Myśle o kwaterach prywtnych tak jak nad naszym morzem gdzie można wybierać i przebieraćf do woli nawet w sezonie. Tam też tak można??
miraculus
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) miraculus » 28.02.2006 12:46

barkley1 napisał(a):jedziesz 1 raz? ja jade po 15 lipca ? jedziesz w ciemno czy masz coś już? jaką trasą jedziesz ?


Jadę pierwszy raz i chyba w ciemno. Ciągle zbieram wszelkie informacje. Raz jestem przekonany,że jedziemy w ciemno, innym razem mam wątlpliwości. Na tym forum z pewnością znajdziemy odpowiedzi na swoje pytania.Pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Gdzie wybrać się na wakacje 06?Okolice Krk, Senj itd....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone