Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna - jaką wybrać??

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013
Lodówka turystyczna - jaką wybrać??

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 13.01.2014 19:50

Cześć.
Szukałem i szukałem, ale nic ciekawego nie udało mi się znaleźć więc proszę szanownych forumowiczów o pomoc. :(
Mam ochotę kupić lodówkę turystyczną 12/240V. Zasadniczo nie muszę na tym oszczędzać dlatego interesuje mnie produkt, który jest po prostu dobry...
Proszę tych, którzy użytkują lodówki turystyczne o doradzenie...
Pozdrawiam. :papa:
PS: Malkontentom z góry dziękuję... :lol:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.01.2014 20:35

ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 13.01.2014 21:00

polecam z Biedronki ;) pojawią się przed sezonem, wśród wszystkich które testowaliśmy ze znajomymi była najlepsza. Tzn miała najniższa temperaturę.
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 13.01.2014 23:02

Potwierdzam. Też taką używam i jestem bardzo zadowolona.
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 14.01.2014 13:46

Cześć.
@krakuscity: przecież napisałem, że już szukałem i informacje, które znalazłem są niewystarczające... prosiłem o konkrety. :(
@ita, @emi: każdy kto kupił tę lodówkę był zadowolony. Przynajmniej wśród tych, których pytałem... :D

Jeżeli ktoś jeszcze może pomóc to bardzo proszę. I jeszcze jedno: może ktoś zna lodówkę o nazwie Mobicool W40?? Wygląda ładnie, parametry mi pasują, ale nie mogę potwierdzić nigdzie jej jakości... :?:

Pozdrawiam. :papa:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 14.01.2014 13:59

mcbas napisał(a):Cześć.
@krakuscity: przecież napisałem, że już szukałem i informacje, które znalazłem są niewystarczające... prosiłem o konkrety. :(
:

Tak wygląda, że sam jesteś trochę
mcbas napisał(a):... Malkontent...


pzdr :wink:
jarek79kk
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek79kk » 14.01.2014 14:30

Witam, Ja mam Mobicool B40 Hybrid, szczerze moge polecic, sprzedalem nawet kilka takich lodowek i kazdy jest zadowolony
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.01.2014 15:08

Ta którą poleca kolega wyżej, to już nie zwykła turystyczna chłodziarka ale prawdziwa mini lodówka. Cena jednak 6 x wyższa od kibelka z ogniwem Peltiera. Jeżeli cię stać, to bierz taką. Niepodważalną zaletą jest temperatura jaką osiąga. Jeżeli chodzi ci jednak o chłodziarkę za kilka stówek, to zwróć uwagę na następujące cechy: dobrze jeśli jest na 12 i 230V, musi być na tyle wysoka, żeby zmieścić 2l butelkę, bierz taką z uchwytem, za który będziesz mógł ją nosić w jednej ręce - np na plażę (niektóre mają wymienne pokrywy - druga bez chłodzenia), Mobicool czy Ezetil - jakość podobna i chłodzą podobnie (jednak im większa pojemność tym sprawność tego ogniwa spada). Facet, który sprzedaje obie marki polecił mi tą drugą. Chciał 270 ale nadarzyła się promocja w Biedronie za 199 (pisałem w innym poście). Napisz jakie inne konkrety cię interesują to postaram się odpowiedzieć.
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 14.01.2014 15:36

Cześć.
@longtom: właśnie takich jak Ty prosiłem o wstrzymanie się od dobrych rad i opinii... licznik postów lepiej nabijać w innych działach, gdzie się rozmawia i rozmawia... :lol:
@jarek77kk: rzeczywiście lodówka wygląda oki, ale gabaryty trochę duże... dzięki za info... :D
@SingSing74: dziękuję za szczegóły. Nam potrzeba takiej lodówki żeby dowieźć świeże artykuły spożywcze do Chorwacji a na miejscu na kempingu schładzać napoje. Czyli na pewno 12/240V AC/DC. Dobrze żeby się zmieściła w bagażniku rodzinnego kombi (a nawet nieodzowne...). Nic więcej nie przychodzi mi do głowy, bo uchwyt jest oki, ale nie spodziewam się podróżować z lodówką na piechotę. To samo kółka. Mogą być, ale nie muszą... :D

Pozdrawiam. :papa:
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 14.01.2014 16:34

Nie chodzi o podróżowanie na piechotę ;) Czasem mamy do plaży kilkadziesiąt metrów, więc dlaczego nie wykorzystać takiej chłodziarki i nie zabrać ze sobą czegoś "mokrego" w odpowiedniej temperaturze? W tym wątku: lodowka-samochodowa-czy-warto-ja-kupic-t1332-90.html na str. 7 opisałem krótko kilka lodówek. Wspomnianego tam Campingaz`a niosłoby się niewygodnie, natomiast wiaderko z uchwytem jest jak najbardziej ok.
mcbas
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 29.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mcbas » 14.01.2014 19:34

Cześć.
@SingSing74: Dziękuję za informacje. Bardzo się przydały... Jak kupimy już lodówkę to pewnie się pochwalę i napiszę czy warto było...
Pozdrawiam.
alascan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) alascan » 04.06.2014 23:02

Jeżeli chcecie dowieźć produkty w dobrym stanie to mogę polecić tę którą my mamy - marki Sapphire ale nie mam takiego doświadczenia z lodówkami jak przedmówcy :). Jest wygodna do przenoszenia i wiele pomieści. Wcześniej mieliśmy tylko tanie lodówki na wkłady, które nie sprawdzają się jednak w dalekich podróżach.
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 12.06.2014 20:34

szukałem danych technicznych tej lodówy Mobicool B40 Hybrid i w specyfikacji nie wygląda to jakość szczególnie atrakcyjnie
Zużycie energii 65 W (230V AC) i 47 W (12V DC)
najistotniejsze jest jednak to
chłodzenie do 20 ° C poniżej temperatury otoczenia

dla mnie przy tak małej mocy i temperaturach w cro jest to w zasadzie nie lodówka tylko podchładzarka służąca do tego aby masło nie płynęło, a wcześniej schłodzone produkty wolniej się nagrzewały, nie neguję jej pewnej przydatności na wyjeździe ale cena jest nieporównywalnie wysoka do jej funkcjonalności

mam taką która schładza o 16 stopni i do przechowywania świeżych psujących się produktów się to się nie nadaje, świetnie służy do przechowywania przez kilka godzin wcześniej schłodzonego karlovacko :D
czekam na taką z prawdziwego zdarzenia , która przy 35 stopniach utrzyma mi temp produktów 5 stopni, taka będzie w mojej opinii warta te 1000zł, ale taka musiała by mieć tak na oko 150 W i nie wiem czy można by ją podłączać do zwykłego gniazdka w aucie bez problemów z bezpiecznikami
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.06.2014 22:07

Poczytaj dokładnie tą specyfikację. Przy 230v działa na kompresorze i chłodzi do -15. To co podałeś dotyczy sytuacji gdy podłączysz sprzęt do gniazda zapalniczki.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 12.06.2014 22:31

Wszystkie tanie (popularne) "lodówki" z modułem Peltiera, w Cro nie za bardzo są przydatne. Główny powód, to wielokrotnie przytaczana kwestia "gradientu" obniżanej temperatury wewnątrz, wobec temperatury na zewnątrz urządzenia. W tej sytuacji, jako takie "schłodzenie" produktów następuje w zasadzie wyłącznie w nocy, choć w temperaturach dnia, butelka piwa mająca circa 10st.C wydaje się być "zimna". Pewną wredną cechą tych urządzeń jest słabej jakości wtyczka na 12V. Tę oryginalną wypadało by przed wyjazdem fachowo wymienić na zdecydowanie lepszej jakości. Można w ten sposób uniknąć b. szybko pojawiających się kłopotów pod postacią stopienia się owej wtyczki. Także silniczki komutatorowe są nikczemnej jakości. Zwykle nie wytrzymują więcej, niż dwa, trzy sezony ciągłego kręcenia.

Praktycznie każde, odpowiednio sprawne urządzenie jest z definicji dużo droższe - minimum 800pln (np. trójsystemowe chłodziarki dostępne w Norauto - chyba o tym pisałem). Zasilanie 12VDC/230VAC i gaz LPG z butli. Są to więc chłodziarki absorpcyjne, a nie sprężarkowe. W tym są nieomal identyczne ze stacjonarnymi chłodziarkami stosowanymi powszechnie w przyczepach kempingowych i kamperach. Te urządzenia są zdolne schłodzić zawartość do circa 2-5st.C, a w ich niewielkich zamrażalnikach możliwe jest także uzyskanie kostek lodu (aczkolwiek "idzie" to nieco powoli) - niezależnie od temperatury otoczenia. Moje ostanie rozwiązanie - kupiłem na "Alletanio" małą, 40 litrową zamrażarkę Electrolux. Pełni rolę i lodówki, i zamrażarki, przez odpowiednie jej włączanie i zastosowanie wewnątrz przekładek ze styropianu. Jest ona doskonałym uzupełnieniem lodówki w przyczepie oraz dodatkowego jednego "Peltiera" stojącego w przedsionku.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka turystyczna - jaką wybrać??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone