Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 12.08.2020 09:27

piekara114 napisał(a):Znalazłam jeszcze taki kajak: https://gokajak.com/kajaki-pneumatyczne ... r-377.html
dł: 363 cm
szer. 88 cm
Czy szerokość nie jest mała?


Odpuść... to się nie nadaje. Deformuje się od słońca puchnie jak balon. Zrobiony ze słabego materiału. No i jakoś to śmiesznie na wodzie wygląda.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 12.08.2020 11:25

piekara114 napisał(a):A co byś polecał jeśli decyduję się odłożyć zakup i skorzystać z zimowych okazji?
Raczej o używce nie myślę, bo nie znam się na kajakach i nie wiem jak bym miała sprawdzić czy nie kupuję trupa....


Na Twoim miejscu celowałbym raczej w dwójkę. To wygląda fajnie:
https://www.sklep.kanokajaki.pl/wysokocisnieniowe-dropstich/1129-scorpio-hybrid.html

A ten sklep też jest polecanym na forum wodnym. Mają oni także kajaki od cenionego ukraińskiego producenta, ZelGear. Oni robią dobre, długi kajaki trzyosobowe, tylko cena to ponad 4 tys.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2020 19:50

Wczoraj zaraz po pracy samochód i jazda do Decatlonu obejrzeć Iwita. Były tylko te wystawowe do przetestowania na sucho. I moje spostrzeżenia:
- kurcze one są bardzo duże i szerokie, nawet ta dwójka robi spore wrażenie - a porówanie mam wyłącznie do plastikowego 2osobowego kajaka z wypożyczalni
- 2 osobowy kajak jest duży jak na nasze potrzeby, choć syna tam nie upchamy, a 3tka już mega komfortowa
- w kajaku jest dużo miejsca na upchanie rzeczy, zwłaszcza za tylim fotelem - jak wyglądają Wasze zapakowane kajaki :?: :idea: Mocno mnie to zainteresowało....
- te fotele dmuchane są średnio wygodne, w plastikowym jednak sporo wygodniej i lepiej plecy podtrzymuje
- kajak jest dość płytki jak porównuję z plastikiem
- pomarańczowe składane wiosła iwita są fajne i wygodne, przynajmniej na sucho :mrgreen:

Dziś w czasie spaceru decyzja zapadła, kupujemy Iwita 3os. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Myślę, że jak na pierwszy kajak będzie ok.

I mam pytanie, a w sumie dwa

1. Jaką pompkę polecacie kupić? Dużą, do głównego pompowania i jaką na czas kajakowanie

2. Kamizelki - nie wiem czy Panowie mnie zrozumieją. Przymierzyłam kilka rodzajów kamizelek w Decathlonie, posiedziałam w nich w kajaku, połaziłam po sklepie i masakra... strasznie sztywne i niewygodnie mi było. Czułam się jak karton po soku obłożony styropianem.... Kamizelki, które używałam przy wypożyczaniu kajaka były cieńsze, dłuższe (aż za krzyż), wygodniejsze i z przodu i pod pachą. Jakich Wy kamizelek używacie? Co polecacie?

A jednak jeszcze jedno pytanie: 3. Co jeszcze musimy dokupić? aby móc spokojnie kajakować.

Pewnie jeszcze z tysiąc pytań będę miała, więc cierpliwości proszę :papa:
Ostatnio edytowano 26.07.2021 21:53 przez piekara114, łącznie edytowano 2 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.08.2020 20:19

piekara114 napisał(a):- w kajaku jest dużo miejsca na upchanie rzeczy, zwłaszcza za tylim fotelem - jak wyglądają Wasze zapakowane kajaki :?: :idea: Mocno mnie to zainteresowało....

W naszym jakoś bardzo dużo miejsca nie ma, ale to dwójka. Zapakowany wygląda tak:

2019-07-19-15h07m08 (Custom).JPG


piekara114 napisał(a):A jednak jeszcze jedno pytanie: 3. Co jeszcze musimy dokupić? aby móc spokojnie kajakować.

Wodoszczelną torbę/plecak. My mamy plecak - to coś niebieskiego, co widać za tylnym siedzeniem. No i coś do położenia się. Maty plażowe raczej niepraktyczne, bo zajmują za dużo miejsca, więc my przytraczamy pianki. Chyba, że wystarczą Wam same ręczniki...

Linkę do wiązania do bojki. My mamy jeszcze siatkę do podrywki wędkarskiej, która w połączeniu ze znalezionymi na plaży kamieniami robi za kotwicę ;) Też to widać na zdjęciu.

Z kapokami nie pomogę, bo nam służą za poduszki na plaży ;) Jest mi zupełnie obojętne, jakie są. Na szczęście nigdy się nie przydały, ale mamy je na wszelki wypadek.

Do kajaka bierzemy malutką pompkę nożną, najtańszą z allegro. Mamy też dużą, firmy Tribord (z Decathlona). W trakcie rejsu użyliśmy tej małej tylko raz. Raczej może być odwrotny problem - od wysokiej temperatury zwiększa się ciśnienie w kajaku i jest ryzyko uszkodzenia. Kiedy w zatoczce "stoi na kotwicy", czasami podpływamy i polewamy kajak wodą, a nawet odwracamy go do góry dnem ;) Profilaktyka - żeby materiał nie pękł na łączeniach, co się zresztą już zdarzyło.

Nie wyciągamy go na brzeg, żeby się nie przebił. Lepiej, jak cały czas jest chłodzony przez morze :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2020 20:51

Właśnie czekałam na wodowanie w Twojej relacji i tam miałam zapytać się o taką fotkę. Dużo rzeczy macie 8O My mamy takie maty składane i super nam się sprawdzają i nad Bałtykiem i w Cro. Polecam
Obrazek

W kamizelkach to my będziemy pływać, zwłaszcza Pan M. więc wygodna też musi być.

Wasz kajak wygląda na bardzo wysoki/głęboki przy tym Iwicie 8O

Właśnie czytałam o Waszym sposobie kotwiczenia. Ta siatka to na taką cienką wygląda jak w g.wpisałam. To chyba taki worek ze starej firanki uszyję, jak woreczki na warzywa z recyklingu :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.08.2020 21:00

piekara114 napisał(a):Dużo rzeczy macie 8O

Dużo :mrgreen: Do wodoszczelnego plecaka zabieramy ręczniki plażowe, jedzenie, małą torbę izolacyjną z napojami, książki, maski i fajki do snurkowania, emulsje z filtrem, wodoszczelną torebkę z telefonem, pieniędzmi i dokumentami. Pod nogami mam jeszcze dużą butlę wody mineralnej i flaminga z aparatem podwodnym ;) Trochę tego jest, ale my wypływamy zwykle na cały dzień.

piekara114 napisał(a):Właśnie czytałam o Waszym sposobie kotwiczenia. Ta siatka to na taką cienką wygląda jak w g.wpisałam. To chyba taki worek ze starej firanki uszyję, jak woreczki na warzywa z recyklingu :mrgreen:

Firanka może się rozerwać, jak wrzucisz do takiego woreczka kamienie. Wędkarską siatkę do podrywki kupisz w sklepie wędkarskim albo na allegro za 8 zł ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2020 21:12

Lista zakupów się powiększa. Dobrze, że wędkarzy u nas w okolicy sporo :D
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 15.08.2020 15:04

My pompkę ręczną mamy, używamy jej głównie do dopompowania kajaka. A zaczynamy pompować elektryczą, podłączoną do gniazdka w zapalniczce. Ostatnio zamówiłem z Chin za 20 zł. przejściówkę, którą można podpiąć do kompresora samochodowego z jednej strony, a z drugiej do kajaka. Powinno być lepiej.
Jeśli chodzi o wiosła, to moim zdaniem lepiej wziąć dwuczęściowe niż czteroczęściowe. Te drugie mogą mieć potem większe luzy.

Co do kamizelek to nie pomogę, nie używamy. Mamy tylko dla córki. Ale takie asekuracyjne powinny być wygodne.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 10.02.2021 15:32

A co sądzicie o takim 2 osobowym kajaku:
https://www.sklep.kanokajaki.pl/wysokoc ... s-475.html
Cena nie jest mała ale konstrukcja podobna do np.:
https://activegames.pl/pl/p/Kajak-2-oso ... -2021/1466
Czy lepiej wybrać jakiegoś Gumotexa ? Marka sprawdzona.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.02.2021 15:07

markid napisał(a):A co sądzicie o takim 2 osobowym kajaku:
https://www.sklep.kanokajaki.pl/wysokoc ... s-475.html
Cena nie jest mała ale konstrukcja podobna do np.:
https://activegames.pl/pl/p/Kajak-2-oso ... -2021/1466
Czy lepiej wybrać jakiegoś Gumotexa ? Marka sprawdzona.


Brał bym tego drugiego, ma ładniejszy kolor. :D
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 11.02.2021 18:56

markid napisał(a):A co sądzicie o takim 2 osobowym kajaku:
https://www.sklep.kanokajaki.pl/wysokoc ... s-475.html
Cena nie jest mała ale konstrukcja podobna do np.:
https://activegames.pl/pl/p/Kajak-2-oso ... -2021/1466
Czy lepiej wybrać jakiegoś Gumotexa ? Marka sprawdzona.


Kajaki dropstich wydają się interesujące ze względu na użyte materiały. Jednak w obu przypadkach to chińczyki, więc jakość będzie zagadką. Widziałem na żywo scorpio i sądzę, że będzie bardzo niestabilny ze względu na wysoko położony środek ciężkości. Widać, że dodano do niego podparcia na stopy, więc chyba tak właśnie jest jest. Pozycja raczej niewygodna, siedzenie bezpośrednio na podłodze kajaka. Wysokie burty będą utrudniać wiosłowanie. Widać jakby usztywniany rurką aluminiową dziób i rufę, co powinno poprawiać trzymanie kierunku. Dodatkowo dodali zakładany skeg, który nieco poprawi stabilność i trzymanie kursu. Na zdjęciach nie widać dna, ale pewnie jest płaskie co szkodzi stabilności. Na zdjęciach takiej samej jedynki widać, że dno jest wyraźnie węższe niż podana szerokość, jeśli tak jest będzie się przewracał na boki.
Ja bym poszedł w gumotexa.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 12.02.2021 09:53

Dzięki za te uwagi, chyba rzeczywiście pójdę w kierunku sprawdzonych marek i modeli ze średniej półki.
Zauważyłem że Gumotex nie robi całych kajaków z dropstich, pewnie są ku temu powody.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.07.2021 21:59

Rok temu nasza rodzinka powiększyła się o Landrynę 3-osobową :D
Pierwsze wodowanie odbyło się na sucho w pokoju, a właściwe we wrześniu 2020 na Murterze - należy zaliczyć je do mało udanych, bliskich rozwodowi... Kolejne było dużo bardziej udane:
IMG_20200909_115336.jpg



W tym roku wodowanie (bardzo pomyślne) odbywa się na Jeziorze Żywieckim. Raczej wód zagranicznych w tym roku nie będzie mu dane poznać....

:papa:
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 27.07.2021 12:26

My w tym roku też wyłącznie po wodach Pojezierza Augustowskiego, jeziora i kanał. I po raz pierwszy zaliczyliśmy naszym dmuchańcem śluzowanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 85
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone