Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maciek5
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciek5 » 15.10.2021 09:02

20210818_144028M.jpg
20210818_105302M.jpg
20210620_133524M.jpg
20210703_151612M.jpg
20210703_150751M.jpg
Pozdrawiam. Długo zastanawiałem się co wybrać. optowałem za składakiem Waylanda używką ale w cenach po około 3300 przeszły mi koło nosa zbyt długo się zastanawiałem -)) . Potem myślałem o kupnie szkieletu Kleppera i skóra u Margareth kajaki.
ewentualnie ukraiński Neris ,który o ile pamiętam mieści trzy osoby ( dziurki na granicy poszycia burt mnie zniechęciły) ma plus
dziewięciolatka się zmieści. W końcu trafiłem na dmuchane canoe i na nie się zdecydowałem (posiadam silnik Honda 2km , który leżał odłogiem) Znalazłem ostanie sztuki Gumotex Ruby sprowadziłem z Czech waga 23 kg worek mieści się na tylnym siedzeniu samochodu przypięty pasami . Długość 4,3 m szerokość 1m . W tym roku pojechałem nim na Dugi Otok i dowiózł nasza 3 osobową rodzinkę na cudowne plażyczki . Dwa razy powrót z uroczych zatoczek mocno nerwowy. W zatoczce lekki wiaterek mała falka. Gdzieś około 16 się zbieramy przezornie zakładamy kapoki . Na otwartej wodzie fala do 1m , trzeba zwolnić i iść na małej prędkości dziób dosyć przeciążony przez córkę na przednim siedzeniu . Pierwsze 30 minut nieco nerwowo potem już jesteśmy przyzwyczajeni . Trzeba tak manewrować by nie napływać na załamującą się falę . Było parę momentów ,że doświadczyliśmy zjazdu z fali w dół jak na surfingu . Podsumowując było warto . Dobijaliśmy w dziewicze zatoczki całkowicie niedostępne z lądu ,czasami podpływały wypasione motorówki ale widząc ,że zajęte płynęły dalej. Najdłuższy rejs cały dzień w Parku Telasica 24km w obie strony ps woda tam się podnosi i prawie nam zalało auto -)) Trzeba było dokonać rejestracji w Kapitancie Sali ( 130 kn) . Oczywiście na krótkim dystansie można pływać na wiosełkach ale w Cro silnik to podstawa
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 01.01.2022 13:48

Ostatnio sprzęt masakrycznie podrożał. Sklepy są wyczyszczone do tego stopnia, że nawet Decathlon nie ma swojego towaru tylko wpuszcza do siebie zewnętrznych dostawców. Warto sprawdzać skąd pochodzi sprzęt w Decathlonie, bo u zewnętrznych dostawców bywa sporo tańszy. Tu przykładowe porównanie.
dekajak1.jpg

dekajak.jpg
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 10.07.2022 11:03

Witam.

Czy kajakiem typu itiwit 3 osobowym można pływać w słonej wodzie po Adriatyku? Są jakieś obostrzenia prawne związane z pływaniem po morzu?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 15.07.2022 13:28

Ja dokładnie takim pływam od paru lat w Chorwacji i w Grecji, plus dołożony silnik elektryczny i zero problemów.
markid
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 27.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) markid » 15.07.2022 13:59

Tu jest chyba wszystko n/t pływania kajakiem po morzu wyjaśnione od strony formalno-prawnej, dotyczy Bałtyku ale zasady wszędzie są podobne: http://kajak.org.pl/szlaki/polska/baltyk/
i może jeszcze tu: http://www.windsurfing.pl/post/459,plyw ... e-przepisy
Oczywiście zdrowy rozsądek na pierwszym miejscu.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 86
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone