Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 22.07.2020 15:53

Już nabyłem wersję 3 osobową i jestem po pierwszych testach. Niestety potwierdzam, że oparcia są słabe i nie trzymają należycie. na szczęście na razie nic mi się nie oderwało. Mam problem z założeniem sterownika po napompowaniu kajaka, po prostu nie da się go wsunąć. Poza tym jest ok.
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 22.07.2020 16:02

sdolas napisał(a):
mac641 napisał(a):Sdolas jestem ciekaw Twoich opinii o supie Aqua Marina, no i jak wypada w porównaniu z Itiwitem jeżeli miałeś możliwość testowania tych z Decathlonu.

No i tu jest problem natury indywidualnego podejścia do samej pozycji, bo to jest raczej kwestia podstawowa.
W kajaku się siedzi, na desce się stoi, każda inna pozycja w mojej ocenie odbiera frajdę z pływania.

Osobiście deska zrobiła na mnie na tyle pozytywne wrażenie, że podjąłem decyzję o sprzedaży Hudsona, z bólem, ale jednak.

Deska jest szybsza, więc wkład siły na wiosłowanie jest mniejszy niż w kajaku, a i tak płynie się szybciej.
W wietrze płynie się podobnie, choć wydaje mi się że kajak jest mimo wszystko bardziej podatny na wiatr.
Płynąc na desce w silnym wietrze, jest opcja obniżenia pozycji do klęczącej lub siedzącej, co zauważalnie wpływa na zwiększenie prędkości.
Pod względem silnego wiatru, nie widzę wielkich różnic, niestety w silnym wietrze, jednym i drugim przyjemnie się nie pływa.
Co innego jeśli podejść do wiatru na zasadzie fitnesu :wink: to tu zdecydowanie wygra deska.

Deska nie jest tak podatna na wzrost ciśnienia, raz napompowana nie musi być kontrolowana czy oby ciśnienie za bardzo nie wzrosło, z reguły po wyjęciu z wody była choć częściowo w cieniu.

Sama frajda widoczności zdecydowanie na ogromny plus dla supa. Ma się wrażenie chodzenia po wodzie, dno widać doskonale na kilkanaście metrów. Na płyciznach ma się wrażenie, że gdzie się nie spojrzy tam widać dno. W kajaku takich widoków nie ma.

Pytasz i Itiwita, to podobny jakościowo sprzęt jak mój Hudson, więc jak najbardziej to co wyżej opisałem dotyczy również tego kajaka :wink:



Miałem na myśli porównanie supa AM do supa Itiwita z Decathlon, i ile miałeś okazję nim pływać, bo do supa Itiwita też się się wtedy przymierzałem. Ostatecznie padło na Mistarala z Lidla i po pierwszych testach jestem zadowolony.
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 22.07.2020 17:32

Jeśli chodzi o płetwę sterową to zakłada się ją przy lekko napompowanym kajaku, później nie dasz rady.
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 22.07.2020 18:32

BoJa napisał(a):Jeśli chodzi o płetwę sterową to zakłada się ją przy lekko napompowanym kajaku, później nie dasz rady.



Tak też pomyślałem, że trzeba będzie spróbować.
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 29.07.2020 09:24

Cześć wszystkim po prawie półtora rocznej nieobecności na forum, ale widzę od razu, że nadal są stali bywalcy/kajakarze :D
Kormagx
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kormagx » 04.08.2020 09:35

Witam serdecznie,

Przeczytałem trochę wątku, ale jest on już dość stary tak więc proszę o pomoc w doborze kajaku pneumatycznego dwuosobowego. Budżet to ok. 1500-2000zł. Chciałbym nim popływać po adriatyku, jeziorach i raczej spokojniejszych rzekach. Z góry dziękuję za pomoc.
Areks
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 03.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Areks » 08.08.2020 11:26

Czy może ktoś coś powiedzieć o Savylor Waterton?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.08.2020 13:27

Jakie strony/sklepy z kajakami polecacie? Ja znalazłam tylko Decathlona i gokajak.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 09.08.2020 13:33

maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 09.08.2020 21:29

Też polecam prokajak.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.08.2020 21:43

Dzięki za polecenie. Ceny na tej stronie mnie powaliły. Szukam czegoś na pierwsze wypady i po jeziorze i w Cro czy Gr. Nośność ok. 200 kg. Chciałam się zmieścić ze wszystkim co konieczne w cenie 1500-2000 zł.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 10.08.2020 14:41

Swój kajak kupiłem wiosną. Brałem model z poprzedniego roku, więc wyszło sporo taniej. Ale za same wiosła dałem prawie cztery stówki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2020 19:32

Jak oceniacie ten kajak? https://www.decathlon.pl/kajak-pneumaty ... 87563.html
Dla początkujących w pływaniu kajakiem. Ja i mąż, czasami syn wskoczyłby na jakąś bliską i krótką trasę (17 lat, waga puszcza). Znacie oznaczenie tego kajaka, aby w necie przejrzeć jeszcze opinie?
Czy w zbliżonej cenie warto poszukać innego kajaka (jaki model)?
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 11.08.2020 10:22

Tak na szybko mogę Ci napisać, że dla trzech osób to średnio ten kajak się nada. Siedzący pośrodku i z tyłu będę musieli mieć mocno podkurczone nogi albo stale trzymać je na burtach kajaku. Mój kajak jest dłuższy o 30 cm, a i tak jest dość ciasno dla mnie, jak siedzę tyłu. Ale dla dwóch osób powinien być OK. W Polsce jego suszenie może tylko trochę trwać, bo obicia ma materiałowe.
W tej cenie to chyba nic lepszego nie uda Ci się znaleźć, chyba że coś używanego.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.08.2020 08:52

A co byś polecał jeśli decyduję się odłożyć zakup i skorzystać z zimowych okazji?
Raczej o używce nie myślę, bo nie znam się na kajakach i nie wiem jak bym miała sprawdzić czy nie kupuję trupa....


Znalazłam jeszcze taki kajak: https://gokajak.com/kajaki-pneumatyczne ... r-377.html
dł: 363 cm
szer. 88 cm
Czy szerokość nie jest mała?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 84
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone