Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 05.12.2019 10:33

piekara114 napisał(a):Zakup na stoisku bezpośrednio na targach?
Jeśli tak to musiałabym się do Warszawy przejechać, nie wiem czy to mi się wtedy opłaci :?


Te targi odbywają się także w Katowicach, tylko nie wiem, czy co roku.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 08.12.2019 12:59

Ostatnie jesienne targi W&W w Wawie były absolutnie nędzne pod względem kajakowym. Stracona niedziela, na szczęście wejściówki miałem za darmo. Przed wizytą lepiej sprawdzić listę wystawców.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 08.12.2019 13:07

U nas zagościł nowy kajak - Dagger Stratos 14,4 L. Jak dobrze pójdzie Stratos posłuży do codziennych treningów. Jeśli będzie grzeczny, zobaczy i powącha Bałtyk i Adriatyk oraz kilka rzek i jezior w PL. Na razie 75 % zadowolenia, mydelniczka idzie prosto, jest stabilna i zwrotna. Wysuwany skeg poprawia kurs na wprost, dno fajnie wyprofilowane, raczej w kierunku stabilności niż szybkości. Oczywiście wymaga lekkiego tuningu, będzie wymiana podparcia pleców i stałe podparcie stóp zamiast regulowanych podnóżków, dodamy trochę linek i fartuch.
Załączniki:
dagger2.jpg
dagger1.jpg
dagger.jpg
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 08.12.2019 13:20

Szacun dla Ciebie!
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 04.02.2020 03:53

Czy ktoś użytkował kajak dmuchany ze sklepu Jula ? Jak ma się do tych z Decathlonu, w szczególności Itiwita ?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 09.02.2020 18:14

mac641 napisał(a):Czy ktoś użytkował kajak dmuchany ze sklepu Jula ? Jak ma się do tych z Decathlonu, w szczególności Itiwita ?

Ja nie używałem, ale z ciekawością obejrzałem kiedyś ten kajak w JULI w LU. Materiał robi wrażenie średnie. Problem z kajakiem w sklepie w LU był taki, że już na wystawie miał wypaczoną dmuchaną podłogę. Widać było, że poszły wewnętrzne komory i zrobił się krzywy balon. Może to wina nadmiernego ciśnienia przy pompowaniu. Ale jak coś wygląda ujowo już w sklepie, to na wodzie raczej nie będzie lepiej.
Itiwit ma tą przewagę, że sklep na D oferuje do niego części zamienne, w tym nowe balony. Gdybym miał wybierać to Decathlon a nie Jula.
https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/ ... ak-007029/
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 18.02.2020 03:28

Możliwość wymiany elementów, faktycznie daje wyraźną przewagę.
Krzysztofsta
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztofsta » 25.03.2020 13:14

No cóż, modeli kajaków jest sporo ale punktem wyjścia jest pytanie jaka to miałaby być turystyka? Jeśli "pokręcenie się" niedaleko miejsca wypłynięcia to wystarczy coś niedużego, coś niewyszukanego (np sit on top albo jakiś dmuchaniec) jeśli zaś byłaby to duża turystyka to musiałby być kajak, w który zmieści się trochę pakunków. Dla mnie najlepszym i najbardziej uniwersalnym kajakiem jest składak (kajak składany) bo i logistyka jest w miarę dobra (przewóz samochodem osobowym, autokarem , samolotem), poza tym elastyczna konstrukcja dobrze "pracuje" na fali (w końcu pierwowzorem składaka były konstrukcje grenlandzkie)...
D1MAE
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1MAE » 02.06.2020 11:36

Czy jest jakiś manometr zamiennik do pompki Itiwit, bo ten oryginalny jakoś nie bardzo
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.06.2020 13:01

Kilka lat używałem coś takiego
Manometr dostępny w Decathlonie.
Do sprawdzenia rodzaj zaworu, posiada kilka opcji, więc jest uniwersalny.
Obrazek
Teraz już tylko sprawdzam twardość na wyczucie, bez manometru.
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 10.06.2020 06:47

Czy użytkował ktoś nowego Itiwita ? Już nie ma pokrycia materiałowego na boczne komory i jest cały z tworzywa gumowego. A więc problem z długim schnięciem odpada. Poza tym kilka nowych udogodnień i zmian. Prezentuje się świetnie. Ale 3 osobowy kosztuje dwa razy więcej niż stara wersja. Przypomina mi trochę Sewlyora Alamedę. Cenowo też Czekam na opinie znawców także tych co jeszcze nie testowali ale dostrzegają zalety i wady nowego rozwiazania.
sp9hzx
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 12.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sp9hzx » 10.06.2020 07:02

Sevylor,Itwit,Tribord

Obrazek
ST6696 - Tak się trzyma od 17 lat

:)
SPEARFISHING
http://www.qsl.net/sp9hzx
Ostatnio edytowano 13.06.2020 17:03 przez sp9hzx, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2020 21:45

Z czystej ciekawości: w Lidlu jest teraz taki kajak https://www.lidl.pl/pl/p/plaza/dmuchany ... wy/p103598
Co o nim sądzicie jak na pierwsze spróbowanie w Chorwacji czy nad J.Żywieckim?

Nie miałam teraz w planie, ale wpadł w oko i się pytam...

Jest też ciekawy ponton: https://www.lidl.pl/pl/p/plaza/dmuchany-ponton/p103604
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.06.2020 22:15

piekara114 napisał(a):Z czystej ciekawości: w Lidlu jest teraz taki kajak https://www.lidl.pl/pl/p/plaza/dmuchany ... wy/p103598
Co o nim sądzicie jak na pierwsze spróbowanie w Chorwacji czy nad J.Żywieckim?

Zależy, jaki materiał jest "na wierzchu". Mnie to wygląda na gumę, a guma będzie pęczniała w chorwackich upałach. Prędzej na Jezioro Żywieckie ;)

Lepiej, gdyby miał poszycie z innego materiału, ale wtedy więcej by kosztował...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2020 22:18

Jak miło krótką a konkretną opinię przeczytać :D
A Ponton Challenger 3??
https://allegro.pl/oferta/ponton-challe ... ca14f13cf4

Z ciekawości zaczęliśmy przeglądać, ale mimo że pisze 3 osoby to nie widzę opcji aby zmieścić się tam w 3 osoby (syn 170 cm wzrostu).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 81
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone