Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 02.12.2019 21:57

Witam.
Dziękuję za słowa otuchy,ale muszę nadmienić,że prawie cała nasza ekipa świetnie sobie radzi w wodzie.
Tylko ja pływam stylem rozpaczliwym,a poza tym mamy głęboką świadomość dotyczącą zagrożeń,jakie
czyhają na nierozważnych kajakarzy.To ma być relaks i odpoczynek .
Jedziemy do Tribunj i mamy apart.praktycznie w pierwszej linii i dlatego możemy po każdym użyciu
przenosić go do cienia.Muszę jeszcze dodać,że nazwiemy go K jak Kazimierz.
Pozdrawiam Marek P.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.12.2019 22:18

Tribunj jest super do kajakowania, wysepki w zasięgu ręki....
Super
Z resztą.... zerknij na kilka kadrów

Piekara
Też zerknij, zobaczysz "na żywo" ile jest miejsca w trójce

maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.12.2019 23:11

jackuc napisał(a):Dokładnie, i poczytaj wyczyny Maslinki na Challengerze !

Jacku, dzięki za reklamę :D
Ze swojej strony dorzucę link do mojej pierwszej (już niemal archiwalnej ;)) relacji kajakowej, w której zaczynaliśmy naszą przygodę z kajakowaniem po Jadranie :mrgreen::
rwpg-relacja-wioslem-pisana-gdzieniegdzie-d-t29221.html

Marku, życzę przyjemnego pływania! :D
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 02.12.2019 23:23

Serdeczne dzięki,wszystko przed nami.
Teraz odliczamy dni do świąt potem do majówki i wreszcie do upragnionych wakacji
Pozdrawiam Marek P.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 03.12.2019 07:42

maslinka napisał(a):
jackuc napisał(a):Dokładnie, i poczytaj wyczyny Maslinki na Challengerze !

Jacku, dzięki za reklamę :D
Ze swojej strony dorzucę link do mojej pierwszej (już niemal archiwalnej ;)) relacji kajakowej, w której zaczynaliśmy naszą przygodę z kajakowaniem po Jadranie :mrgreen::
rwpg-relacja-wioslem-pisana-gdzieniegdzie-d-t29221.html

Marku, życzę przyjemnego pływania! :D


Ależ jak najbardziej należą Ci się same Ochy i Achy za te relacje, np. podróż do Drage w tym roku była inspirowana Twoją relacją :-)
Ostatnio edytowano 04.12.2019 07:57 przez jackuc, łącznie edytowano 2 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2019 21:44

sdolas napisał(a):Piekara
Też zerknij, zobaczysz "na żywo" ile jest miejsca w trójce
Dzięki. A masz gdzieś fotkę z Waszą trójką? Da mi to lepszy obraz. A co to za ubranko jest na czubek kajaka naciągnięty (nie wiem jak się to nazywa), to niebieskie?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.12.2019 08:06

To jest integralna cześć kajaka, jest na dziobie i na rufie.
Dzięki niej dmuchane burty się nie rozchodzą na boki.
Nie mam fotki trzech osób, albo pływalismy w 4 osoby na samym początku, albo po 2 soby w dwóch kajakach.

Poniżej 4 osoby, najmłodsza jak widać siedzi na samym dziobie. Gdyby ją pominąć to jest to normalne rozstawienie 3 osób.

FB_IMG_1575439156013.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2019 09:32

Dzięki serdecznie za fotkę. Rzeczywiście na naszej trójki mało miejsca. Jako transport na pobliską wysepkę ujdzie, ale na dłuższe pływanie już nie... Trzeba będzie się zainteresować w styczniu, może trafię na jakąś promocję. A jakieś pewne sklepy polecacie oprócz Decathlon?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.12.2019 10:32

Jeśli chodzi o produkty nazwijmy to ... średniopółkowe, to poza D nie ma dużego wyboru.
Swego czasu D zrezygnował z handlu Sevylorami na rzecz marki własnej.
Oba produkty są porównywalne jakościowo, jednak Itiwit jest tańszy, co nie znaczy że gorszy, ma też swoje spore inne zalety :wink:
Z wyższej półki, myślę tu o Gumotex'ie to trzeba szukać w sklepach internetowych, tu mogę polecić Prokajak.
Polecam też targi żeglarskie/wodne wszelakie. Oferta spora, przy okazji można coś nabyć, zazwyczaj w lepszej cenie niż z półki sklepowej.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.12.2019 10:48

Tez polecam Prokajak ;-)
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 04.12.2019 11:16

Ja swój kajak kupiłem też w Prokajaku. Piekara, pamiętaj że wiosną mogą być promocje na modele ubiegłoroczne.

Aha, no i Solar Gumoteksa jest dłuższy od Hudsona o jakieś 35 cm, zawsze to coś :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2019 19:25

Dzięki Panowie.
Nie kajakowaliśmy wcześniej razem (ja kiedyś na stidiach przez tydzień na Mazurach w dwójce takiej mega ciężkiej i sztywnej - ciekawie były, zwłaszcza jak przez mostki i śluzy musiałam taszczyć kolosa, a mój kajakowy towarzysz był za równouprawnieniem :roll: ... koleżanki trafiły na towarzyszy, co im noszenie darowali...

maxredaktor napisał(a): Piekara, pamiętaj że wiosną mogą być promocje na modele ubiegłoroczne.
A wiosna to wiosna czy masz na myśli wyprzedaże zimowe?


maxredaktor napisał(a):Aha, no i Solar Gumoteksa jest dłuższy od Hudsona o jakieś 35 cm, zawsze to coś :)
Dobra informacja.
Jak dorosnę to zakupu to będę pewnie pytać jeszcze. Przynajmniej mam jakieś rozeznanie...
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 04.12.2019 20:19

Ja swój kupiłem w kwietniu. Jak są targi Wiatr i Woda to tez bywają 30-proc. zniżki.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2019 21:58

Zakup na stoisku bezpośrednio na targach?
Jeśli tak to musiałabym się do Warszawy przejechać, nie wiem czy to mi się wtedy opłaci :?
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.12.2019 08:16

Targi o tematyce wodnej, mają jeden ogromny plus, mnogość wystawianego asortymentu.
Nie dość że można kupić w lepszej cenie, to wszystko co jest po dachem można "pomacać", w sklepach najczęściej takiej opcji nie ma. Jak się "pomaca" np. takiego Gumotex'a, to ma się zupełnie inną ocenę i dopiero wówczas wychodzi dlaczego te akurat pływadła są o tyle droższe od konkurencji np. D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 80
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone