Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cropidło
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 02.12.2019 21:57

Witam.
Dziękuję za słowa otuchy,ale muszę nadmienić,że prawie cała nasza ekipa świetnie sobie radzi w wodzie.
Tylko ja pływam stylem rozpaczliwym,a poza tym mamy głęboką świadomość dotyczącą zagrożeń,jakie
czyhają na nierozważnych kajakarzy.To ma być relaks i odpoczynek .
Jedziemy do Tribunj i mamy apart.praktycznie w pierwszej linii i dlatego możemy po każdym użyciu
przenosić go do cienia.Muszę jeszcze dodać,że nazwiemy go K jak Kazimierz.
Pozdrawiam Marek P.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 02.12.2019 22:18

Tribunj jest super do kajakowania, wysepki w zasięgu ręki....
Super
Z resztą.... zerknij na kilka kadrów

Piekara
Też zerknij, zobaczysz "na żywo" ile jest miejsca w trójce

maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.12.2019 23:11

jackuc napisał(a):Dokładnie, i poczytaj wyczyny Maslinki na Challengerze !

Jacku, dzięki za reklamę :D
Ze swojej strony dorzucę link do mojej pierwszej (już niemal archiwalnej ;)) relacji kajakowej, w której zaczynaliśmy naszą przygodę z kajakowaniem po Jadranie :mrgreen::
rwpg-relacja-wioslem-pisana-gdzieniegdzie-d-t29221.html

Marku, życzę przyjemnego pływania! :D
Cropidło
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 02.12.2019 23:23

Serdeczne dzięki,wszystko przed nami.
Teraz odliczamy dni do świąt potem do majówki i wreszcie do upragnionych wakacji
Pozdrawiam Marek P.
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 03.12.2019 07:42

maslinka napisał(a):
jackuc napisał(a):Dokładnie, i poczytaj wyczyny Maslinki na Challengerze !

Jacku, dzięki za reklamę :D
Ze swojej strony dorzucę link do mojej pierwszej (już niemal archiwalnej ;)) relacji kajakowej, w której zaczynaliśmy naszą przygodę z kajakowaniem po Jadranie :mrgreen::
rwpg-relacja-wioslem-pisana-gdzieniegdzie-d-t29221.html

Marku, życzę przyjemnego pływania! :D

Ależ jak najbardziej należą Ci się same Ochy i Achy za te relacje, np. podróż do Drage w tym roku była inspirowana Twoją relacją :-)
Ostatnio edytowano 04.12.2019 07:57 przez jackuc, łącznie edytowano 2 razy
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.12.2019 21:44

sdolas napisał(a):Piekara
Też zerknij, zobaczysz "na żywo" ile jest miejsca w trójce
Dzięki. A masz gdzieś fotkę z Waszą trójką? Da mi to lepszy obraz. A co to za ubranko jest na czubek kajaka naciągnięty (nie wiem jak się to nazywa), to niebieskie?
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.12.2019 08:06

To jest integralna cześć kajaka, jest na dziobie i na rufie.
Dzięki niej dmuchane burty się nie rozchodzą na boki.
Nie mam fotki trzech osób, albo pływalismy w 4 osoby na samym początku, albo po 2 soby w dwóch kajakach.

Poniżej 4 osoby, najmłodsza jak widać siedzi na samym dziobie. Gdyby ją pominąć to jest to normalne rozstawienie 3 osób.

FB_IMG_1575439156013.jpg
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2019 09:32

Dzięki serdecznie za fotkę. Rzeczywiście na naszej trójki mało miejsca. Jako transport na pobliską wysepkę ujdzie, ale na dłuższe pływanie już nie... Trzeba będzie się zainteresować w styczniu, może trafię na jakąś promocję. A jakieś pewne sklepy polecacie oprócz Decathlon?
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.12.2019 10:32

Jeśli chodzi o produkty nazwijmy to ... średniopółkowe, to poza D nie ma dużego wyboru.
Swego czasu D zrezygnował z handlu Sevylorami na rzecz marki własnej.
Oba produkty są porównywalne jakościowo, jednak Itiwit jest tańszy, co nie znaczy że gorszy, ma też swoje spore inne zalety :wink:
Z wyższej półki, myślę tu o Gumotex'ie to trzeba szukać w sklepach internetowych, tu mogę polecić Prokajak.
Polecam też targi żeglarskie/wodne wszelakie. Oferta spora, przy okazji można coś nabyć, zazwyczaj w lepszej cenie niż z półki sklepowej.
jackuc
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 04.12.2019 10:48

Tez polecam Prokajak ;-)
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 04.12.2019 11:16

Ja swój kajak kupiłem też w Prokajaku. Piekara, pamiętaj że wiosną mogą być promocje na modele ubiegłoroczne.

Aha, no i Solar Gumoteksa jest dłuższy od Hudsona o jakieś 35 cm, zawsze to coś :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2019 19:25

Dzięki Panowie.
Nie kajakowaliśmy wcześniej razem (ja kiedyś na stidiach przez tydzień na Mazurach w dwójce takiej mega ciężkiej i sztywnej - ciekawie były, zwłaszcza jak przez mostki i śluzy musiałam taszczyć kolosa, a mój kajakowy towarzysz był za równouprawnieniem :roll: ... koleżanki trafiły na towarzyszy, co im noszenie darowali...

maxredaktor napisał(a): Piekara, pamiętaj że wiosną mogą być promocje na modele ubiegłoroczne.
A wiosna to wiosna czy masz na myśli wyprzedaże zimowe?

maxredaktor napisał(a):Aha, no i Solar Gumoteksa jest dłuższy od Hudsona o jakieś 35 cm, zawsze to coś :)
Dobra informacja.
Jak dorosnę to zakupu to będę pewnie pytać jeszcze. Przynajmniej mam jakieś rozeznanie...
maxredaktor
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 04.12.2019 20:19

Ja swój kupiłem w kwietniu. Jak są targi Wiatr i Woda to tez bywają 30-proc. zniżki.
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.12.2019 21:58

Zakup na stoisku bezpośrednio na targach?
Jeśli tak to musiałabym się do Warszawy przejechać, nie wiem czy to mi się wtedy opłaci :?
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 05.12.2019 08:16

Targi o tematyce wodnej, mają jeden ogromny plus, mnogość wystawianego asortymentu.
Nie dość że można kupić w lepszej cenie, to wszystko co jest po dachem można "pomacać", w sklepach najczęściej takiej opcji nie ma. Jak się "pomaca" np. takiego Gumotex'a, to ma się zupełnie inną ocenę i dopiero wówczas wychodzi dlaczego te akurat pływadła są o tyle droższe od konkurencji np. D .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 80
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019