Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
chief
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) chief » 20.06.2019 11:52

Jeszcze jedno pytanie. Wiosła mamy też z decathlonu i ich średnica to 2,8 cm, a dostępne okapniki na wodę w necie mają od 3,0 cm (czyli mogą być luźne na wiosłach). Macie może jakiś namiary na sklep z okapnikami, aby pasowały do tych wioseł?
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 24.06.2019 13:01

chief napisał(a):Jeszcze jedno pytanie. Wiosła mamy też z decathlonu i ich średnica to 2,8 cm, a dostępne okapniki na wodę w necie mają od 3,0 cm (czyli mogą być luźne na wiosłach). Macie może jakiś namiary na sklep z okapnikami, aby pasowały do tych wioseł?


Sądzę, że okapniki są całkowicie niepotrzebne. Woda i tak będzie trochę chlapała na wioślarza i do środka kajaka, z okapnikiem czy bez okapnika. Gratuluję fajnego zakupu, niech pływa bezpiecznie.
Stifer
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.04.2017
Pytanie o kajak Sevylor

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stifer » 30.06.2019 18:52

Witam wszystkich. Mam pytanie do użytkowników kajaków dmuchanych Sevylor. Otóż zakupiłem takowy (dokładnie dwuosobowy Sevlor Adventure) do pływania po Adriatyku. Niedawno wróciliśmy z urlopu w Chorwacji, konkretnie wyspy Vis. Kajakiem pływało się naprawdę bardzo dobrze, jedyną dolegliwością, że tak to nazwę jest fakt, że kajak w bardzo szybkim czasie nabierał wody, która zbierała się pod dmuchaną podłogą. Po godzinie wiosłowania na brzegu wylewaliśmy z żoną około 20 litrów wody która, się zebrała. Po powrocie zrobiłem test nalewając do kajaka wody i obserwowałem skąd wypływa, okazało się, że przez szwy i materiał łączący podłogę z burtami. Dodam, że kajak zakupiłem jako używany, a poprzedni właściciel dokonał wzmocnienia podłogi wszywając dodatkowy materiał.
Proszę użytkowników podobnych kajaków o podzielenie się waszymi doświadczeniami. Zastanawia mnie czy wszystkie te modele "tak mają" i czy można ewentualnie coś z tym zrobić.

Pozdrawiam.
mattom
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 06.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mattom » 01.07.2019 10:21

Mam fabryczne TahitiPLUS - nic nie cieknie, możesz nalać do pełna na brzegu i korzystać jak z basenu,
Po pływaniu w środku tylko woda z wioseł + ewentualnego chłodzenia i to co wpadnie przy wsiadaniu.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 01.07.2019 12:33

Obawiam się że Sevylor Adventure tak już ma i będzie brał wodę. Powodem jest budowa kajaka, który w przeciwieństwie do innych produktów Sevylora nie posiada dna i dolnych części burt wykonanych z grubej całkowicie i szczelnej materii.
Sledziu_w
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sledziu_w » 04.07.2019 23:02

Cześć.
Mam pytanie odnośnie dmuchańców. Kupiłem ostatnio Sevylor Pointer K2, ale po równym napompowaniu sprzętu (z manometrem) lewa komora jest bardziej wypukła iż prawa, co powoduje odkształcenie kajaka. Zdarzyło się wam takie coś? Nie wiem, czy to fabryczny feler, czy może ja robię coś nie tak. Załączam zdjęcie poglądowe.
Załączniki:
P_20190704_202541.jpg
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 05.07.2019 09:25

Przyczyny mogą być trzy:
1. wada kajaka,
2. nierówne ułożenie gumowych balonów w nogawkach z brezentu (trzeba zajrzeć do brezentów czy gumy nie są gdzieś podwinięte,
przesunięte etc)
3. nierówne pompowanie komór (jeśli pompujesz jedną komorę do pełna a drugą potem, mogą się faktycznie poprzesuwać, lepiej pompować po trochu obie komory na zmianę).
Dmuchaniec nigdy nie będzie idealnie symetryczny, ale spore odkształcenia kwalifikują do zwrotu.
Jeśli kupiłeś nowy najlepiej po prostu oddać.

To niestety wygląda jakby podwójna boczna komora rozeszła się na wewnętrznym szwie i zamiast dwóch komór masz jedną wybuloną.
Załączniki:
pointer.jpg
Sledziu_w
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sledziu_w » 07.07.2019 15:05

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Okazało się, że jedna z komór była podwinięta. Teraz na spokojnie mogę ruszać do Splitu.
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 07.07.2019 15:37

Sledziu_w napisał(a):Bardzo dziękuję za odpowiedź. Okazało się, że jedna z komór była podwinięta. Teraz na spokojnie mogę ruszać do Splitu.

Bezpiecznego pływania.
chief
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) chief » 25.07.2019 22:40

Miałem w planie zakup kajaków pneumatycznych, głównie na wody słodkie, jednak szukając informacji o nich natknąłem się na ten temat, a jako, że akurat wybierałem się na Chorwację, zachęcony postami użytkowników, po zakupie zabrałem je ze sobą. Faktycznie jest to bardzo duże urozmaicenie wyjazdy i frajda. Oczywiście są wady i zalety, ale zostały one w tym temacie niejednokrotnie omówione. Dziękuję forumowiczom, za wiele cennych informacji, które mi się na miejscu przydały.
Już wcześniej pisałem, że zakupiłem dwa kajaki X100 + 2-OSOBOWY ITIWIT, że jest wykonany z samej gumy, co daje plusy, gdyż bardzo szybko schnie, jednak zawsze był strach kładąc go na podłożu chorwackich skał/plaż, oczywiście tych wygładzonych. Kajak dobrze sobie radzi z falą i jest stabilny, choć dość wolny. Niestety, ale mam też niemiłe informacje:
1.Siedziska. Totalna klęska. Już tuż przed wyjazdem w jednym z kajaków w siedzisku puściły sklejenia modelujące i zrobiło się z niego jajo, nie do użytkowania. Zrobiłem w decathlonie reklamacje i wymieniono mi kajak, dość sprawnie i szybko w ciągu kilku dni. Dostałem nowy, dzień przed wyjazdem i nie zdążyłem go sprawdzić. Pomimo, że przy pompowaniu nie napełniałem siedzisk 3 PSI, tylko 2,5 PSI, to niestety, ale kolejne siedziska w dwóch kajakach na wyjeździe zaczęły się odkształcać i kwestia krótkiego czasu, kiedy zrobią się jajowate. Pompowałem zarówno pompką elektryczna, jak i ręczną. Siedziska te są po prostu wadliwe. Co więcej w dwóch z nich zaczęło mi uchodzić powietrze. Po prosty makabra.
2.Po wypakowaniu tego nowego kajaka w Chorwacji... zdębiałem. Nie doklejono uchwytów na siedziska dla wersji dwóch osób na lewej komorze. Aby jeszcze dodać do ognia, to z tego kajaku "nowego" uchodzi powietrze (na pewno bez mojej ingerencji), gdzie po ponad 2 godzinach użytkowania, trzeba go dopompować. Starszy pierwotny, był bez zarzutów, poza tymi siedziskami.
Pływa się na nich dobrze, jednak ze względu na tyle wad w tak krótkim czasie, raczej go nie polecam.


23.08.2019
Opisałem powyżej problemy jakiem miałem z kajakami i ich siedziskami. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem szybkości reklamacji, przynajmniej w sklepie decathlon w Jaworznie. Ten trefny kajak z brakami zaczepów i uchodzącym powietrzem został wymieniony ekspresowo (w sobotę reklamacja, a w poniedziałek odbiór nowego). Z wymianą siedzisk tez nie było problemu i czekałem ok. tygodnia na nowe. Kolejne wypady były na jez. czorsztyńskie i orawskie i wszystko było OK. Tyle, że siedziska nie pompowałem na 3 PSI, jak zaleca producent, ale na 2 PSI.
Załączniki:
DSC_1466a.jpg
DSC_1421a.jpg
DSC_1227.JPG
DSC_0782.JPG
DSC_0745.JPG
Ostatnio edytowano 23.08.2019 13:21 przez chief, łącznie edytowano 1 raz
D1MAE
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1MAE » 13.08.2019 17:33

Witam

KAJAK TURYSTYCZNY PNEUMATYCZNY 2-3 OSOBOWY ITIWIT myślę nad zakupem w/w kajaka chyba, że polecacie coś innego w zbliżonej kwocie
chief
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) chief » 23.08.2019 13:36

Na rodzinę 3 osobową, to bym chyba wolał kupić dwa kajaki: jeden 2-osobowy i 1-osobowy. Oczywiście w wariancie, gdybyś kiedyś chciał sam popływać. Poleciłbym Ci ten który opisałem powyżej, pomimo niezbyt dobrych doświadczeń na początku, ale zawsze można reklamować. Mnie się dobrze na nim pływało. W sklepach występują z osłoną codury, ten zaś ma wzmocnione ogumienie, dzięki czemu schnie bardzo szybko.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 23.08.2019 21:04

Jak patrzę teraz to 90% ludzi pływa na deskach SUP.
Jestem w szoku ile tego pływa
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 25.08.2019 19:45

.... o takim sprzęcie pisalem.
Fajna sprawa, oczywiście ma swoje + jak też -
Ale jak patrzę to plywadło stabilne, szybkie i mocne
Załączniki:
received_508646283235326.jpeg
jan ostrzycki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 08.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan ostrzycki » 26.08.2019 15:16

Popularne, ale nie uniwersalne.
Wolę tradycyjny kajak ze zwględu na mnogość zastosowań w tym zimowych.
Tym niemniej decha jest w sferze zainteresowań ze względu na bajeranckość, co dla nastolatków jest dość istotne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kajak do amatorskiej turystyki przybrzeżnej. Co wybrać? - strona 78
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone