Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.06.2018 21:19

Za kościółkiem zdecydowanie te skały podobają mi się bardziej niż sama zatoka, ale pewnie tam nie dotrę, nie starczy czasu :twisted:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2018 21:24

majeczka napisał(a):
piekara114 napisał(a):Wracamy, w końcu przyjechaliśmy tu także ponurkować…..

:D świetne wspomnienia, bardzo chętnie ponurkujemy z Wami...
Ciekawe, czy odczucia będą podobne?
Snurkowałaś w tym miejscu?

wiolek_lp napisał(a):Za kościółkiem zdecydowanie te skały podobają mi się bardziej niż sama zatoka, ale pewnie tam nie dotrę, nie starczy czasu :twisted:
Wiadomo, na wszystko nie starczy czasu...
Tam za kościołkiem fajnie, ale skały dość pochyłe, więc wygodnie się nie poleży i po wejściu do morza od razu głęboko, więc raczej nie dla Twoich maluchów, jeśli już dla dzieci to takich pewnie czujących się w wodzie i pływających...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 18.06.2018 21:28

piekara114 napisał(a):Tam za kościołkiem fajnie, ale skały dość pochyłe, więc wygodnie się nie poleży i po wejściu do morza od razu głęboko, więc raczej nie dla Twoich maluchów, jeśli już dla dzieci to takich pewnie czujących się w wodzie i pływających...


Czyli właśnie dla moich :twisted: Oni się rzucają na głęboką, młodszy jeszcze w rękawkach, ale starszy bez niczego w zeszłym roku na głębokości sobie odpływał i snurkował, a ja zawału dostawałam :evil:

Czekam na ciąg dalszy :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2018 21:33

Czyli plaża dla Twoich dzieciaków, a Ty sobie z całym sercem zostań w zatoczce :mrgreen:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 18.06.2018 21:42

piekara114 napisał(a):W Jelsie w punkcie informacji turystycznej na pewno żadnych map w zeszłym roku do kupienia nie było...


agata26061 napisał(a):
Roxi napisał(a):Jest taka fajna mapa rowerowa do kupienia. Zaznaczone są tam wszystkie szlaki na wyspie i opisane zatoczki. Naprawdę polecam, koszt około 20 kun.

Gdzie taką nabyć?


Ja nabyłam w zeszłym roku w mieście Hvar za 35 kun. Nie w informacji turystycznej, tylko w sklepie z pamiątkami na głównym placu w centrum.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2018 21:45

Czyli sklepy z pamiątkami to ważne punkty do odwiedzenia na Hvarze...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2018 21:49

09.07.2017, niedziela U. Crkvica - snurkowanie

Pora zajrzeć pod wodę… Woda do kąpieli i snurkowania jest idealna, temperatura 25,7C, zero fal, dość płytko, więc trzeba troszkę się przejść, aby się zanurzyć... Z boku mamy skałki i tam roślinki – dominują glony szare i pomarańczowe oraz białe anteny satelitarne…
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rybek nie ma wiele, raczej skromnie bym powiedziała. Jeżowców też niewiele…
Obrazek

… raczej sporadyczne się trafiają, nawet połamanych muszli nie ma, ale jakiś skarb udało się mi trafić….
Obrazek

Obrazek

Trafiam też na rzadkość w Cro 8O 8O i jeśli dobrze zidentyfikowałam, to są one pod ochroną (chyba, że to zwykłe mięczaki, ale dość podobne)…
Obrazek

Obrazek


Już wychodząc na plażę zauważam w ostatniej chwili kraba chowającego się pod kamień :D Wołam syna, który pomaga dostać mi się do niego, podnosi kamień…
Obrazek

… a krab jak nie zacznie uciekać, to trudno mi było na płyciźnie za nim nadążyć 8O 8O …. Ale nie ze mną te numery :mrgreen: , chowaj się dalej, ja poczekam cierpliwie, tlenu w rurce mi nie brakuje, no i mam sporo wolnego czasu….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zabawa w ganianego z krabem bardzo mi się podobała (oczywiście żadnej krzywdy krab nie doznał, no może tylko miał trochę podwyższone tętno) i sporo czasu spędziłam oglądając kraba, który przemieszczał się bardzo szybko między jedną skałką a drugą... Mimo że zatoczka sama w sobie jakaś zachwycająca nie jest, to dzięki krabowi właśnie ją jako jedną z dwóch najlepiej wspominam….
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 18.06.2018 21:50

piekara114 napisał(a):Czyli sklepy z pamiątkami to ważne punkty do odwiedzenia na Hvarze...


Ja nie chciałam tam iść, tylko babon z informacji turystycznej nas wysłał 8O Bo w touristinfo map nie ma :roll:

Ładną lawendę wyhodowałaś :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.06.2018 21:56

ruzica napisał(a):Ładną lawendę wyhodowałaś :D
Tfu, tfu... nie dziękuję :D W zeszłym roku kupiłam dwie malutkie sadzonki. Ładnie kwitły. Jesienią ścięta do 1/3 wysokości. Na zimę wykopałam w ogródku dziurę i tam lawenda pod jedliną siedziała do marca. Potem na parapet już u mnie - kiepsko wyglądała, bidnie, sporo igiełek zaschło, już liczyłam się, że nic z niej nie będzie, ale zaczęła szybko przyrastać... kwiatki nieśmiało się pojawiły, a potem buchnęły pełnym kwieciem.... Kamyki z Cro, a do ziemi dodałam ostatnio pokruszone skorupki z jajek, aby trochę wapna miały...i jak widać dobrze jej u mnie... tfu, tfu...
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.06.2018 22:43

Jakoś ta Crkvica została u mnie pominięta w wakacyjnych planach i w sumie uważam, że chyba nie bezpodstawnie, bo mam w planach tyle zatok "must see", które już na "ludziku" mi się bardziej podobały, że na tą Crkvicę czasu nie wystarcz. Wiem, że pewnie te najbardziej popularne pewnie będą najbardziej zaludnione, ale ciekawość ich zobaczenia przezwycięża wszystko :D
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 18.06.2018 22:57

Fajne te antenki :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2018 08:40

Agata - ja także miałam mnóstwo must see zatoczek zaznaczonych, ale jak zobaczyłam na miejscu czas przemieszczania się to z kilku zrezygnowałam (np Pokrivenik - jednak min.40 min jazdy z Jelsy to dla mnie bez sensu). Na miejscu okazało się, że sporo świetnie wyglądających plaż to super wygląda z góry, z poziomu leżenia na kamykach już takiego zachwytu nie ma, po porstu jedna z wielu plaż.....
No i tłumy na tych najbardziej znanych i popularnych plażach - tego staram się w wakacje omijać, nawet wybierając mniej spektakularne plaże....

aga_stella napisał(a):Fajne te antenki :smo:
Zawsze mi się one podobają, zwłaszcza jak od fal zaczynają lekko falować....
:papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.06.2018 09:13

piekara114 napisał(a): ale jak zobaczyłam na miejscu czas przemieszczania się to z kilku zrezygnowałam [i](np Pokrivenik - jednak min.40 min jazdy z Jelsy to dla mnie bez sensu)


Odpuściliśmy Pokrivenik z identycznych powodów- nie chciało nam się jechać tak daleko, mając do dyspozycji tylko 6 dni. Ale teraz to tego Pokrivenika trochę jednak żałuję :roll:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.06.2018 10:40

Niestety muszę to powiedzieć, żałujcie :wink:
Dla nas Pokrivenik dwukrotnie nie był łaskawy jeżeli chodzi o pogodę, dlatego też spędziliśmy tam mało czasu, ale jednak ta plaża jest spektakularna, zwłaszcza jak podziwia się ją z poziomu drogi do jaskini :oczko_usmiech:
I to ona zadecydowała o moim pierwszym pobycie na Hvarze :lol:
Podczas naszego pobytu plaża była praktycznie pusta, za 1 razem chyba na palcach 1 ręki zliczyłabym osoby, za 2 było parę rodzin, ale plaża jest dość duża, wiec dalej było pusto :wink:
W tym roku ponownie obowiązkowo ją odwiedzimy :lol:
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 19.06.2018 17:29

[quote="wiolek_lp"]Niestety muszę to powiedzieć, żałujcie :wink:
Dla nas Pokrivenik dwukrotnie nie był łaskawy jeżeli chodzi o pogodę, dlatego też spędziliśmy tam mało czasu, ale jednak ta plaża jest spektakularna, zwłaszcza jak podziwia się ją z poziomu drogi do jaskini :oczko_usmiech:
I to ona zadecydowała o moim pierwszym pobycie na Hvarze :lol:
Podczas naszego pobytu plaża była praktycznie pusta, za 1 razem chyba na palcach 1 ręki zliczyłabym osoby, za 2 było parę rodzin, ale plaża jest dość duża, wiec dalej było pusto

Czy jest tylko jeden POkrivenik na hvarze? ten, gdzie jest też mały camping na gogle maps?

Przepraszam,że tu zapytam, ale chyba to najaktywniejsze miejsce na forum w tych dniach a na moje pytanie o dojazd do zatoki Dubovica i Lucisica nikt nie odpowiedział ,więc może tu?:)

Czy ktoś wie jak to jest teraz z drogą szutrową z Ivan Dolac do zatoki Dubovica na Hvarze?
Pamiętam, że od strony Dubovicy kiedyś był zakaz wjazdu, a Polacy i tak jeździli. Mnie to napawa lękiem, po cos ten zakaz jest... W zeszłym roku ktoś wspominał ,że będzie tam remont. Mapa Google, pokazuje,że z Ivan Dolac do zatoki Lucisce tak jakby zwykłą drogą nad morzem, a do Dubovicy trzeba górą dookoła przez Selce.
No i gdzie tam parkowac można?
Czy macie może świeże informacje/relacje?
Pozdrawiam,
Mila
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone