Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2018 18:05

Nie byłam na tych plażach, więc Ci nie pomogę. Ale opis tych plaż jest na pewno w KMWH - Twój post tam jest od wczoraj, pewnie dostaniesz informację w ciągu kilku dni, cierpliwości. Wejdź w wątek i użyj wewnętrznej wyszukiwarki. Lub ogólnej wyszukiwarki - ten inf. na pewno są na forum bp czytałam o tym, ale temat tych zatok mnie nie interesował...
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.06.2018 18:37

MilaM napisał(a):
Czy jest tylko jeden POkrivenik na hvarze? ten, gdzie jest też mały camping na gogle maps?

Przepraszam,że tu zapytam, ale chyba to najaktywniejsze miejsce na forum w tych dniach a na moje pytanie o dojazd do zatoki Dubovica i Lucisica nikt nie odpowiedział ,więc może tu?:)

Czy ktoś wie jak to jest teraz z drogą szutrową z Ivan Dolac do zatoki Dubovica na Hvarze?
Pamiętam, że od strony Dubovicy kiedyś był zakaz wjazdu, a Polacy i tak jeździli. Mnie to napawa lękiem, po cos ten zakaz jest... W zeszłym roku ktoś wspominał ,że będzie tam remont. Mapa Google, pokazuje,że z Ivan Dolac do zatoki Lucisce tak jakby zwykłą drogą nad morzem, a do Dubovicy trzeba górą dookoła przez Selce.
No i gdzie tam parkowac można?
Czy macie może świeże informacje/relacje?
Pozdrawiam,
Mila


Nic mi nie wiadomo żeby był jakiś inny Pokrivenik, tylko ten w Gdinji i faktycznie w uvali jest mały camp.
Co do dojazdu to moze nikt nie odpowiedział bo w tym roku jeszcze nie był ?
My jechaliśmy od Sv. Njedjeli 2 lata temu i tak też będziemy jechac wtym roku, jadąc tą stroną trzymamy się skał, z przeciwnej mąż padł by na zawał gdyby był od strony przepaści :twisted:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.06.2018 20:21

piekara114 napisał(a):Agata - ja także miałam mnóstwo must see zatoczek zaznaczonych, ale jak zobaczyłam na miejscu czas przemieszczania się to z kilku zrezygnowałam (np Pokrivenik - jednak min.40 min jazdy z Jelsy to dla mnie bez sensu). Na miejscu okazało się, że sporo świetnie wyglądających plaż to super wygląda z góry, z poziomu leżenia na kamykach już takiego zachwytu nie ma, po porstu jedna z wielu plaż.....
No i tłumy na tych najbardziej znanych i popularnych plażach - tego staram się w wakacje omijać, nawet wybierając mniej spektakularne plaże....

No, a ja właśnie chyba jakoś bardziej zniosę tych kilka osób na plaży, niż pustkę na plażach "nijakich". Owszem, woda, kamienie, dno może być to samo, ale dla mnie najważniejszym warunkiem są "skały opadające do morza" :D ;) UWIELBIAM to, więc Pokrivenik mam jako punkt obowiązkowy. Oczywiście plany planami a jak wiadomo różnie bywa, więc mam nadzieję zobaczyć te plaże....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.06.2018 21:32

Tu te tłumy :wink:
1 raz

1.jpg

I drugi

2.JPG

Ale już skończmy z tym Pokrivenikiem i zobaczmy gdzie dalej zawędrowała piekara :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2018 22:06

No tłumy to nie są, ale ja jednak do odpoczynku potrzebuję trochę przestrzeni, no 10 m od innych to minimum... I ciszy....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 19.06.2018 22:10

09.07.2017, niedzielne popołudnie

To już się popluskaliśmy, ponurkowaliśmy to pora wybrać się na zaplanowaną wycieczkę. Myślę, że wszystko jedno kiedy się tam wybierzemy, ludzi i tłumu raczej nie unikniemy… Jedziemy naszą uliczką i kierunek południe… Przejeżdżamy przez tunel i za raz za nim na poboczu zaparkowanych jest sporo aut… Udane nam się trafić na wolny kawałek pobocza i patrzymy, skąd te tłumy….
Ale już wszystko jasne…
Obrazek

Uvala z góry prezentuje się bardzo zachęcająco…
Obrazek

Obrazek

…ale ścieżka kamienna w dół, kilka schodzących osób wyglądających jak obładowane osiołki oraz wychodzący ze ścieżki ludzie cali czerwoni i z zadyszką, tylko upewniają nas w decyzji, że tu plażować nie będziemy…

Patrzę jeszcze na zagęszczenie na plaży… Ludzi sporo, a dochodzi już godz. 18, dla mnie zdecydowanie za dużo osób na udane plażowanie… Myślę, że zatoczka jest także popularna wśród motorowodniaków, więc ludzi musi tu być w południe sporo...
Obrazek

Wracamy do auta…Droga wije się wzdłuż wybrzeża, ale już wjeżdżamy do miasta, do naszego celu….
Obrazek
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.06.2018 22:27

Oh czekam czekam :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.06.2018 22:59

Po zeszłorocznym Tucepi, to dla mnie na tej "Twojej" Dubovicy, wręcz pustki ;) Ale wiadomo, że człowiek szybko się do dobrego przyzwyczaja, więc zobaczymy jak po tym "moim" Hvarze będę odbierać zaludnienie na plaży ;)
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 19.06.2018 23:08

"Nic mi nie wiadomo żeby był jakiś inny Pokrivenik, tylko ten w Gdinji i faktycznie w uvali jest mały camp.
Co do dojazdu to moze nikt nie odpowiedział bo w tym roku jeszcze nie był ?
My jechaliśmy od Sv. Njedjeli 2 lata temu i tak też będziemy jechac wtym roku, jadąc tą stroną trzymamy się skał, z przeciwnej mąż padł by na zawał gdyby był od strony przepaści :twisted:[/quote]"

dziękuję:)) ja chyba sama padnę
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.06.2018 16:51

Będę śledzić, choć notuję spóźnienie :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2018 21:18

CROnikiCROpka napisał(a):Będę śledzić, choć notuję spóźnienie :)
Siadaj wygodnie, a za spóźnienie musisz systematycznie dopingować :lol: :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.06.2018 21:19

09.07.2017, niedzielne popołudnie

Wjeżdżamy do miasta…
Obrazek

….mijamy spory parking za 6kn/h i jedziemy dalej…kolejne parkingi i w końcu skręcamy z prawo i zaczynamy wspinać się na wzgórze… Droga typowo chorwacka, a z każdym przejechanym metrem coraz więcej zakrętów…
Obrazek

Mijamy kierunkowskazy kierujące na parking, ale my nie tu chcemy… Droga robi się jeszcze bardziej wąska…
Obrazek

…i już jesteśmy u celu…
Obrazek

…i udało nam się zaparkować na ostatnim wolnym miejscu… Pan M. z synem jeszcze siedzą w samochodzie, a ja już lecę zobaczyć TEN widok :hearts: :hearts: ….
Obrazek
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4683
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.06.2018 21:36

Widok rewelacyjny. Aż się gęba do niego śmieje. :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.06.2018 23:32

Ejjj no tak nie wolno :evil: Ledwo parę zdjęć :(
Ciekawa jestem Twojej opini o M. Hvar, które jest tak bardzo kontrowersyjne :wink:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 20.06.2018 23:56

Wracam z urlopu i co widzę ............. Hvar piekary114 :D :D :D
Siadam i rozglądam się 8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone