Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.06.2018 08:54

megidh napisał(a):Widok rewelacyjny. Aż się gęba do niego śmieje. :D
Widok to cud-mailna...

wiolek_lp napisał(a):Ejjj no tak nie wolno :evil: Ledwo parę zdjęć :(
Trzeba sie widokiem podelektować :lol: :lol:

wiolek_lp napisał(a):Ciekawa jestem Twojej opini o M. Hvar, które jest tak bardzo kontrowersyjne :wink:
A to jeszcze chwila, ale tłum był straszny...

21monika napisał(a):Wracam z urlopu i co widzę ............. Hvar piekary114 :D :D :D
Siadam i rozglądam się 8O
Siadaj i rozglądaj się, bo trafiłaś w idealnym momencie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2018 21:10

09.07.2017, niedzielne popołudnie, miasto Hvar

Po chwili dochodzą do mnie moi Panowie… Widok jest wspaniały, a na szczęście tłumu ludzi nie ma…
Obrazek

Obserwujemy spory ruch różnych wodnych pojazdów przy brzegu wyspy… no dzieje się…
Obrazek

…zaglądamy na najbliższą wysepkę…
Obrazek

…i do centrum miasta na palmową promenadę…
Obrazek

Twierdza już nas wzywa…
Obrazek

…ale tu nie ma wejścia, ale kwitnie za to agawa :mrgreen:
Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.06.2018 21:56

Kusi mnie, żeby na trochę, chociaż na dwie noce zatrzymać się właśnie w Hvarze :D . Byliście tam wieczorem?
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 22.06.2018 22:05

Jak zobaczyłam ostatnie fotki, to serce drgnęło i poszukałam swoich. Przy okazji sprawdziłam kiedy tam byłam. To był... 2011 rok.
Ale widok taki sam :smo:
Załączniki:
P1030318.JPG
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.06.2018 22:25

marze_na napisał(a):Kusi mnie, żeby na trochę, chociaż na dwie noce zatrzymać się właśnie w Hvarze :D . Byliście tam wieczorem?
Jakoś długo nie, typowy kurort.... Jutro pokażę co mam....

aga_stella napisał(a):Jak zobaczyłam ostatnie fotki, to serce drgnęło i poszukałam swoich. Przy okazji sprawdziłam kiedy tam byłam. To był... 2011 rok. Ale widok taki sam :smo:
Tylko krzaki urosły :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2018 16:08

09.07.2017, niedzielne popołudnie, miasto Hvar

W kasie biletowej kupuję bilety (2*40+20 kn 8O ) – no sporo… Wchodzimy i od razu mamy piękne widoki….
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A za murami…
Obrazek

Za nami jeszcze jedna baszta…
Obrazek

…a jeszcze wyżej góruje Twierdza Napoleona…
Obrazek

…a poniżej dzwonnica katedry Sv.Stjepana…
Obrazek

Wchodzę w podziemia i jest tam mała wystawa artefaktów odnalezionych na dnie Jadranu….
Obrazek

Obrazek

Nic spektakularnego, ekspozycja zrobiona, aby po prostu była…

Ostatni raz spoglądamy z góry na miasto…
Obrazek

…i opuszczamy Twierdzę… Czy warto? Warto jeśli jest się pasjonatem wszelkiego rodzaju twierdz.... Jeśli chodzi o widoki, ale nie są one dużo ciekawsze niż te spod twierdzy… Stosunek cena/jakość jednak nieadekwatny, zwłaszcza jak porównam cenę wejściówki do Katerdy w Sibeniku (15 kn), która za sporo niższą cenę, mnie zachwyca za każdym razem jak tam jestem :hearts: :hearts: ….
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2018 16:11

A do celi więziennej nie schodziłaś :?:

Ja myślę, że Twierdza jest warta darmowego parkingu :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2018 16:21

ruzica napisał(a):A do celi więziennej nie schodziłaś :?:
Weszłam wszędzie gdzie się dało... Widać nie było interesująco, bo nawet nie pamiętałam o celi...

ruzica napisał(a):Ja myślę, że Twierdza jest warta darmowego parkingu :oczko_usmiech:
:mrgreen:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 23.06.2018 18:14

piekara114 napisał(a):
piotrf napisał(a):Fajnie że piszesz 8)
Fajnie, że jesteś 8) A Jelsa? dla nas najlogiczniejsza miejscówka na wyspie (podobnie jak SG) :papa:

corrina napisał(a):Czekam niecierpliwie na całą relację, bo w sierpniu też będziemy w Jelsie :) :hut: :mrgreen:
Witaj serdecznie. Gdzie macie nocleg?


Oj, przepraszam ,że tak późno tu znów wpadam, ale ostatnie tygodnie przypominają armagedon, i nie było kiedy napisać.
Będę nocować, po wcześniejszych konsultacjach z wiolek_lp w Nikola Belić Apartments. Czytałam sporo Twoich wskazówek, jakie jej dałaś, zanim sama wybrała to miejsce ;) Także dla mnie stały się bardzo pomocne :)

Przy okazji mam pytanie , ale przy dzieciach niezbędne - czy w Jelsie jest jakiś szpital lub centrum medyczne ? Nie będzie problemu ze znalezieniem lekarza (oby nie było to potrzebne oczywiście) ?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.06.2018 19:58

piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a):A do celi więziennej nie schodziłaś :?:
Weszłam wszędzie gdzie się dało... Widać nie było interesująco, bo nawet nie pamiętałam o celi...

A nie zmienili tam przypadkiem czegoś...? Bo pamiętam celę, ale tej ekspozycji już nie. Wygląda to dla mnie tak, jakby te amfory i inne znaleziska wystawili w miejscu, w którym były cele. Tak mi się kojarzy.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2018 20:19

maslinka napisał(a):
piekara114 napisał(a):
ruzica napisał(a):A do celi więziennej nie schodziłaś :?:
Weszłam wszędzie gdzie się dało... Widać nie było interesująco, bo nawet nie pamiętałam o celi...

A nie zmienili tam przypadkiem czegoś...? Bo pamiętam celę, ale tej ekspozycji już nie. Wygląda to dla mnie tak, jakby te amfory i inne znaleziska wystawili w miejscu, w którym były cele. Tak mi się kojarzy.


Ja dokładnie nie pamiętam, bo nie mam zdjęć z tej ekspozycji, ale ona chyba była jakby piętro nad celą :roll:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 23.06.2018 20:37

byłem trzykrotnie w tej twierdzy i te ekspozycje są w górnej centralnej części twierdzy w pomieszczeniu do którego również nie trafiliśmy za pierwszym razem. Zaś do cel schodzi się w dół od wejścia chyba bardziej na lewą stronę... :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2018 20:54

corrina napisał(a):Przy okazji mam pytanie , ale przy dzieciach niezbędne - czy w Jelsie jest jakiś szpital lub centrum medyczne ? Nie będzie problemu ze znalezieniem lekarza (oby nie było to potrzebne oczywiście) ?
Cieszę się, że z moich wskazówek więcej osób skorzystało :D Belić braliśmy też pod uwagę (ta sama ulica Burkovo), ale ostatecznie trafiliśmy kilka domów dalej... Będziesz miał szybkie dojście do piekary :D
Nie stresuj się, też jeździłam z synem jak był mały i szczerze to nigdy nie sprawdzałam czy w okolicy jest lekarz... ale na uspokojenie był gdzieś punkt medyczny, chyba w okolicy poczty, ale szczerze nie powiem Ci w 100%...


Co do celi:
teraz sama nie wiem czy ja widziałam i było ciemno i brak zdjęć, czy coś innego... dajcie zdjęcie tej celi....
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.06.2018 22:17

piekara114 napisał(a):Co do celi:
teraz sama nie wiem czy ja widziałam i było ciemno i brak zdjęć, czy coś innego... dajcie zdjęcie tej celi....


Proszę bardzo :)

cro163.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.06.2018 22:57

Przed chwilą doczytałam, że wejście do celi jest zaraz przy wyjściu z Twierdzy i tam nie byłam, zdjęcie mnie w tym utwierdziło...
I przypomniałam sobie, na terenie twierdzy był nawet jakiś sklepik z pamiątkami...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Czy Hvar nas oczaruje? Jelsa 2017 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone