Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 22.04.2016 21:23

Hej. A ja w tym roku znowu jadę do Bułgarii.
Tym razem do trochę większej mieściny niż Sinemorec (SV.Vlas).
Mam nadzieję,że pobyt będzie tak samo udany jak za pierwszym razem.
Bo nie ważne bardzo gdzie się jedzie, ale z kim.
Pozdrawiam. :D
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 02.05.2016 21:54

Tu i tu fajnie, chorwacja jednak jest duzo czystsza ale tez duzo drozsza...
Grecji nie polecam to takie cos pomiedzy... drogo i brudno
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.05.2016 22:00

rafal1435 napisał(a):Tu i tu fajnie, chorwacja jednak jest duzo czystsza ale tez duzo drozsza...
Grecji nie polecam to takie cos pomiedzy... drogo i brudno


Ani drogo, ani brudno.

Chorwacja jest piękna, ale to "coś" poczułem tylko na greckich wyspach. Klimatu nadmorskiej tawerny ze stołami nakrytymi ceratą, zimną retsiną i souvlaki z cytryną nigdzie indziej się nie znajdzie :)
rafal1435
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.07.2010
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafal1435 » 02.05.2016 22:48

testardo napisał(a):
rafal1435 napisał(a):Tu i tu fajnie, chorwacja jednak jest duzo czystsza ale tez duzo drozsza...
Grecji nie polecam to takie cos pomiedzy... drogo i brudno


Ani drogo, ani brudno.

Chorwacja jest piękna, ale to "coś" poczułem tylko na greckich wyspach. Klimatu nadmorskiej tawerny ze stołami nakrytymi ceratą, zimną retsiną i souvlaki z cytryną nigdzie indziej się nie znajdzie :)

Byłem w Grecji 3 razy, 2 razy na wyspach raz na riwierze i dla mnie to jest "syf"... Może nie jak w Egipcie ale bardzo "olewackie" podejscie maja do wszystkiego
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.05.2016 09:47

rafal1435 napisał(a):
testardo napisał(a):
rafal1435 napisał(a):Tu i tu fajnie, chorwacja jednak jest duzo czystsza ale tez duzo drozsza...
Grecji nie polecam to takie cos pomiedzy... drogo i brudno


Ani drogo, ani brudno.

Chorwacja jest piękna, ale to "coś" poczułem tylko na greckich wyspach. Klimatu nadmorskiej tawerny ze stołami nakrytymi ceratą, zimną retsiną i souvlaki z cytryną nigdzie indziej się nie znajdzie :)

Byłem w Grecji 3 razy, 2 razy na wyspach raz na riwierze i dla mnie to jest "syf"... Może nie jak w Egipcie ale bardzo "olewackie" podejscie maja do wszystkiego


ale wg.mnie to właśnie o to chodzi-o ten luz tamtejszy(to nie jest olewactwo).żeby się "zintegrować" z tamtejszymi zachowaniami,obyczajami .Co to za przyjemność jak wejdziesz do tawerny,a tu Ci kelner od razu naskakuje i molestuje Cię w temacie złożenia zamówienia.Przecież przyszłam tam nie tylko zjeść,ale posiedzieć ,porozglądać się wokół,a jak potrafię to i pogadać z tamtejszymi ludźmi.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.05.2016 18:55

"syfa" nie ma w McDonaldzie, jest czysto, jasno i szybko dają jeść ;)
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 15.05.2016 22:56

testardo napisał(a):
rafal1435 napisał(a):Tu i tu fajnie, chorwacja jednak jest duzo czystsza ale tez duzo drozsza...
Grecji nie polecam to takie cos pomiedzy... drogo i brudno


Ani drogo, ani brudno.

Chorwacja jest piękna, ale to "coś" poczułem tylko na greckich wyspach. Klimatu nadmorskiej tawerny ze stołami nakrytymi ceratą, zimną retsiną i souvlaki z cytryną nigdzie indziej się nie znajdzie :)


Dokładnie, taki klimat tylko na wyspach greckich, np. małe wioski w górach Krety, gdzie jest jedna tawerna i wiele kotów :) stoliki kryte ceratą i smaczne, świeże jedzenie.
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.05.2016 23:53

Bułgaria sierpień, rok 2011r. Lotnisko w Burgas byłem porażony tym, co zobaczyłem. Barak z jedną brudną toaletą, obok za ogrodzeniem cmentarzysko starych samolotów.
Wszystko zarośnięte chwastami w drodze do hotelu pobocza jezdni obsypane śmieciami. Hotele stoją w enklawach ogrodzone. Plaże nie sprzątane, wszędzie pełno kapsli, petów itp. Mój hotel był, pomiędzy Słonecznym Brzegiem a Nessebarem i całe szczęście, bo mieliśmy dość czystą wodę. Natomiast w Słonecznym glony na kilka metrów szerokości jak, ci ludzie wychodząc z wody musieli wyglądać. Wszędzie oszustwo w autobusach musieliśmy płacić za dziecko, mimo że takiej opłaty nie ma. Lody na wagę, mieliśmy wózek dla małej i jazda tym wózkiem, po chodniku to porażka. :evil: :twisted:
Mogę podać jeszcze inne przykłady. :papa:

Pozdrawiam
Krzysiek
Ostatnio edytowano 16.05.2016 19:46 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.05.2016 08:07

rafal1435 napisał(a):
testardo napisał(a):
rafal1435 napisał(a):Tu i tu fajnie, chorwacja jednak jest duzo czystsza ale tez duzo drozsza...
Grecji nie polecam to takie cos pomiedzy... drogo i brudno


Ani drogo, ani brudno.

Chorwacja jest piękna, ale to "coś" poczułem tylko na greckich wyspach. Klimatu nadmorskiej tawerny ze stołami nakrytymi ceratą, zimną retsiną i souvlaki z cytryną nigdzie indziej się nie znajdzie :)

Byłem w Grecji 3 razy, 2 razy na wyspach raz na riwierze i dla mnie to jest "syf"... Może nie jak w Egipcie ale bardzo "olewackie" podejscie maja do wszystkiego


Zależy gdzie byłeś ;-) My w Epirze byliśmy zachwyceni szybkością obsługi przez kelnera, jedzenie było świeże i smaczne, podane z uśmiechem i za 20 eu na 4os. rodzinę ( gyros, frytki, sałatki,cola :roll: i winko :wink: ).Nikt znacząco nie patrzył, typu "zjadłeś, to zmiataj", co niestety kilka razy zdarzyło się w ukochanej Cro :(
Co do czystości, to brud, a i owszem, ale raczej na trasie, zostawiony przez turystów, a przez Greków niestety nie sprzątnięty. W miejscu noclegowym, było czyściutko, co 3 dni zmiana pościeli i ręczników, przyznam, że w Cro się nie zdarzyło.... Dodam tylko, że nie mieszkaliśmy w hotelu, a w zwykłym apartamencie, do którego w tym roku po 2letniej przerwie na Cro wracamy :D
Myślę, że wszędzie można źle trafić :D Oby jak najmniej się zdarzyło ;-)
Bercikrsl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 20.02.2010
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bercikrsl » 16.05.2016 13:06

powrót do Chorwacji byłem w Grecji , Egipcie i Bułgarii ale jednak na wypoczynek w dziećmi najbardziej pasuje mi Chorwacja :D
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2016 13:15

Byłem jeden raz w Bułgarii i wystarczy :!: :!:
Oprócz dobrego i taniego jedzenia to nic mnie w tym kraju nie ujęło, droga koszmar (6 godzin straconych na granicach, tabuny Turasów) brudne plaże, brudne morze, wszędzie brud i naciąganie klientów :!: :!:
Nigdy więcej tego dzikiego kraju :!: :!:
Użytkownik usunięty
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2016 19:43

szaki17 napisał(a):Byłem jeden raz w Bułgarii i wystarczy :!: :!:
Oprócz dobrego i taniego jedzenia to nic mnie w tym kraju nie ujęło, droga koszmar (6 godzin straconych na granicach, tabuny Turasów) brudne plaże, brudne morze, wszędzie brud i naciąganie klientów :!: :!:
Nigdy więcej tego dzikiego kraju :!: :!:


Absolutnie potwierdzam to, co napisał szaki17 :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 16.05.2016 19:49

arko2007 napisał(a):
szaki17 napisał(a):Byłem jeden raz w Bułgarii i wystarczy :!: :!:
Oprócz dobrego i taniego jedzenia to nic mnie w tym kraju nie ujęło, droga koszmar (6 godzin straconych na granicach, tabuny Turasów) brudne plaże, brudne morze, wszędzie brud i naciąganie klientów :!: :!:
Nigdy więcej tego dzikiego kraju :!: :!:


Absolutnie potwierdzam to, co napisał szaki17 :papa:


Mi nawet jedzenie nie smakowało :( W ogóle nie ma co porównywać Bułgarii Z Chorwacją...
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 16.05.2016 20:22

zgadzam się, porównanie zdecydowanie na korzyść Chorwacji....i ta droga, niby odległość podobna ale przejazd przez Rumunię to koszmar. Duzo terenów zabudowanych, trzeba się wlec 50km/h,
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2016 20:36

amator33 napisał(a):zgadzam się, porównanie zdecydowanie na korzyść Chorwacji....i ta droga, niby odległość podobna ale przejazd przez Rumunię to koszmar. Duzo terenów zabudowanych, trzeba się wlec 50km/h,

Chyba, że sobie to zrekompensujemy i zatrzymamy się na degustację win w Eger, zaserwujemy kilka atrakcji Transylwanii, np. zamek Corwin, zamek Bran, historyczne miasta Sybin, Brasov, no i przejazd Trasą Transfogaraską, wtedy zapamiętamy Rumunię z innej strony. Ale też trasa się wydłuży, więc znowu możemy narzekać. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej.... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone