Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.05.2016 19:46

darkmen1978 napisał(a):Hej, rok temu byłem w Bułgarii, było super, chce poznać Wasze zdanie na temat tych dwóch krajów. Teraz zamierzam pojechać do Chorwacji... Dajcie plusy i minusy tych krajów i drogę... jaka lepsza... waszym zdaniem. Z góry dzięki :)


Popraw ten tytuł przewodni.
Nie gdzie, tylko dokąd. :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2016 20:26

FUX napisał(a):
dark men 195 napisał(a):Hej, rok temu byłem w Bułgarii, było super, chce poznać Wasze zdanie na temat tych dwóch krajów. Teraz zamierzam pojechać do Chorwacji... Dajcie plusy i minusy tych krajów i drogę... jaka lepsza... waszym zdaniem. Z góry dzięki :)


Popraw ten tytuł przewodni.
Nie gdzie, tylko dokąd. :roll:

Może zmieni, ale ostatni raz tu był w sierpniu 2012 roku :oczko_usmiech: :mrgreen:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2016 20:34

No to d*** ... po temacie ... chyba, że petycję do moda złożyć, aby gdje na kuda zamienił. :oczko_usmiech:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.05.2016 20:36

Bez tej zmiany wątek traci jakikolwiek sens. :mrgreen:

Bułgaria?
Nie byłem.
Ale jak słyszę opowieści znajomych jak wygląda trasa....rejczel się nie wybiorę. :?
Za piaskiem też jakoś nie tęsknię. :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2016 20:51

A ja rejczel zweryfikuję opowieści znajomych. :D Nie żebym tęsknił za piaskiem, bo już się do tych kamlotów przyzwyczaiłem,
ale po drodze jest Rumunia i m.in. to, o czym napisałem wcześniej. :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 16.05.2016 20:54

rafal1435 napisał(a):Tu i tu fajnie, chorwacja jednak jest duzo czystsza ale tez duzo drozsza...
Grecji nie polecam to takie cos pomiedzy... drogo i brudno


Widocznie kolega słabo zna Grecję bo z perspektywy jednej czy dwóch wysp jak i zatłoczonej Riviery,której nigdy nikomu bym nie polecił(bardzo przypomina Bułgarię)
Grecja ma to co Bułgaria(piasek)i to co Chorwacja(skałki,żwir) co pozwala pogodzić najbardziej wybrednych bo wystarczy plażować na styku skał i piasku by mieć co kto lubi.
Dodatkowym atutem są puste plaże(nie dotyczy Riviery itp)bywa,że kilometrami nie uświadczysz turysty a i wspomnianego brudu.
Co do cen mocno bym polemizował bo jest drożej jak w Bułgarii,ale taniej jak w Chorwacji.
Powyższe poparte doświadczeniem Cro x 10,Bg x 1(i wystarczy)Gr x 8 (kolejny wyjazd w planie)
Jadąc do Bułgarii czy Grecji oczywiście trzeba się liczyć z dłuższą trasą i granicami,ale w środku tygodnia jest ok.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.05.2016 21:19

walp napisał(a):ale po drodze jest Rumunia..

Rumunia i owszem, korci. :D
Paulka75
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 10.01.2017
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka75 » 13.01.2017 14:13

Byłam 2x w Chorwacji i 2x w Bułgarii. Dla mnie Chorwacja to cudowny, magiczny kraj, jestem zakochana i chcę tu wracać jak najczęściej :) dojazd zajął nam 12 godz. z południa Polski i komfort jest bardzo duży, ceny droższe niż w Bułgarii oczywiście. W Bułgarii byłam 2x ale z biurem podróży, dojazd autokarem i to jest masakra- trasa przez Serbię, praktycznie doba w autokarze... Byliśmy 2x w małej miejscowości niedaleko Sozopola- Kiten. Bardzo urokliwe miasteczko, kilka małych, kameralnych plaż (nie to co Złote Piaski i Słoneczny Brzeg). Pogoda we wrześniu 30st. Gdybyśmy jeszcze kiedyś jechali do Bułgarii to zdecydowalibyśmy się na Sozopol, zdecydowanie to miasto nas urzekło. Dodam, że ceny w Bułgarii (przynajmniej tam gdzie byliśmy) super, piwko 3zł w knajpie, drinki 5/6zł, kolacja dla dwóch osób z butelką wina itd. 30/40 zł :)

2.JPG


1.jpg


12.JPG
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 14.01.2017 14:14

Nie byłem kilka lat na forum....... i żałujeeee że zajrzałem.
Znowu jedyna słuszna prawda rządzi.
To co zwykle , tylko CRO i CRO i crlapki na oczach.
Polskie morze beeee , bułgaria beeee
A raptem raz był i trafił do kołchozu.

Dla myślących - nie tylko mono- Bułgaria ma kilka zalet.
Sw. Vlas - tam jest widok na góry , w pobliżu cudny Nessebar

jedzonko tańsze i uważam że lepsze
porównać burka w Breli do sw.Vlasa ?
bułgarski cztery razy większy , w kilkunastu smakach a nie w trzech, osiemset razy smaczniejszy i cztery razy tańszy

za tydzień w końcu czerwca z samolotem(Wizz), hotelem z wyżywieniem (Neckermann), wyszło w sumie tysiąc pln za dwie osoby
nie po tysiąc tylko w sumie tysiąc - w cro nierealne
uważam że warto wybrać się do Bułgari , tylko nie Piaski i Słoneczny, i nie zrobiłbym tego samochodem.
I jakoś o różach nie było :) tak Bułgaria to róże i kwitnące, i przetwory, i kosmetyki różane , aromaty itp itd.

I polskie morze też polecam, są piękne miejsca, ale na pewno nie podam żadnego tutaj.
Zresztą po co , przecież nad Bałtykiem jak jedyną słuszną prawdę głoszą całe wakacje pada, jak zaczyna w marcu to kończy w grudniu, potem zamarza do marca i znowu pada. To zresztą nasz bałtycki wynalazek parasol na plaży - dlatego że ciągle pada.
ps. możecie nie odpisywać, ale znam Was croludkowie, zaraz się rzucą w gniewie że ich świętą flagę bezczeszczą i co innego niż CRO chwalą.
A czy ja komu bronię jechać tam gdzie lubi ?
Faktycznie wszystkie plaże w Polsce i Bułgarii zatłoczone a Makarska, Brela, Baska czyściuchne i puściuchne . :)
ps2. i tak tu więcej nie zajrzę :) już przecież wiem dzięki Wam gdzie jest jedynie B O S K O
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 14.01.2017 15:54

A czego się kolego spodziewałeś na forum miłośników Chorwacji? Ciekawe czy na forum VW ludzie się zachwycają Oplami :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej...

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 17.01.2017 22:09

dids76 napisał(a):A czego się kolego spodziewałeś na forum miłośników Chorwacji? Ciekawe czy na forum VW ludzie się zachwycają Oplami :oczko_usmiech: :mrgreen: :papa:

Dokładnie forumowiczu Zibek. Tu jest forum miłośników Chorwacji, więc czego się spodziewać?
Nikt tu nie ma klapek na oczach, bo myślę, że większość z tego forum była nie raz w innych krajach niż tylko Cro i wyrobiła sobie na tyle swoje zdanie, że to właśnie do Cro chce wracać. No, niestety w Bułgarii nie uświadczysz tylu pięknych miasteczek z wąskimi uliczkami, wysokich gór schodzących prosto do morza, maleńkich skalistych zatoczek z miejscem na 2 ręczniki, wysp, gdzie życie toczy się we własnym tempie, pięknych Parków Narodowych itd., itd. A właśnie to wszystko kochają miłośnicy tego forum.
Oczywiście Bułgaria też jest piękna na własny sposób i trzeba ją zobaczyć, tak jak wiele innych krajów, dlatego chyba w tym roku i my zdecydujemy się na Bułgarię, ale czy będę chciała do niej wracać tak jak do Cro, to się okaże. Mam nadzieję w swoim życiu zobaczyć wiele krajów przynajmniej tych europejskich, ale i mam nadzieję, że na innych kontynentach będzie mi dane być (raz byłam w Sharm el sheikh, więc azjatycki mam zaliczony - tak Sharm el sheikh to Azja, nie Afryka)
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Pytanie o Bułgarię.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 07.03.2017 22:50

Witam :)

Zacząłem w tym roku zastanawiać się nad tym, by może raz zabrać rodzinę gdzie indziej niż do Chorwacji ;)
I zastanawiam się nad Bułgarią.
Powiedzcie mi, czy warto? Chodzi o wyjazd z dziećmi.
Myślę o Sweti Włas. Zależy mi raczej na spokoju i na tym, żeby to była dobra baza wypadowa.
Co ciekawego można zobaczyć w okolicy?
Czy możecie polecić jakieś sprawdzone apartamenty?
I jeszcze pytanie o trasę: lepsza przez Rumunię czy przez Serbię? Jak sprawa winiet na tych trasach?
I czy możecie polecić jakiś nocleg w drodze do Bułgarii?
Jeśli ruszymy w tym kierunku to chciałbym na jeden rzut zrobić około 1000 km, przespać się i potem resztę.
Jak chodzi o ten nocleg po drodze to niech będzie tani. Ważne żeby tylko łóżko było wygodne, a reszta nie gra roli, bo to tylko ma być do przekimania się w podróży ;)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pytanie o Bułgarię.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.03.2017 14:44

Heike napisał(a):Witam :)

Zacząłem w tym roku zastanawiać się nad tym, by może raz zabrać rodzinę gdzie indziej niż do Chorwacji ;)
I zastanawiam się nad Bułgarią.

Myślę, że więcej dowiesz się na innym forum >>> http://bulgaricus.pl/forum/
Heike
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 26.08.2015
Urlopbg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heike » 08.03.2017 14:44

Witam :)

Czy ktoś zna i korzystał z usług serwisu urlopbg.com?
Czy wszystko było w porządku?

Pozdrawiam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Urlopbg

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.03.2017 14:57

Heike napisał(a):Witam :)

Czy ktoś zna i korzystał z usług serwisu urlopbg.com?
Czy wszystko było w porządku?

Pozdrawiam :)

To biuro oferuje Bułgarię.
Nie zakładaj nowych wątków, pytaj tutaj ... lun na innym forum.
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Chorwacja czy Bułgaria gdzie jedziecie i gdzie lepiej.... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone