Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie w Chorwacji są plaże piaszczyste?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
benia
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.02.2009
Gdzie w Chorwacji są plaże piaszczyste?

Nieprzeczytany postnapisał(a) benia » 10.05.2010 11:57

:) czy ktos wie gdzie w okolicach Dubrownika sa plaże piaszczyste pomózcie!!!
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.05.2010 12:05

pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 10.05.2010 12:21

A w ogóle są plaże piaszczyste w Cro? Szkoda, że do tej pory nikt nie założył takiego tematu.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 10.05.2010 13:03

pasażer napisał(a):A w ogóle są plaże piaszczyste w Cro? Szkoda, że do tej pory nikt nie założył takiego tematu.


Daj już spokój tym złośliwościom :evil:

forum/viewtopic.php?p=511568#511568
forum/viewtopic.php?p=262069#262069
forum/viewtopic.php?p=242216#242216

pozdrav K
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 10.05.2010 13:05

Są plaże piaszczyste na wyspie Rab - Lopar. Byłem tam w roku 2008 i 2009 i pomimo negatywnych opinii niektórych osób z forum na temat piasku byłem bardzo zadowolony. :)
W rejonie Loparu po za główną rajską plażą jest mnóstwo urokliwych zatoczek z piaskiem. Rajska plażą polecana głównie dla osób z małymi dziećmi z uwagi na bardzo płytką wodę na odcinku kilkudziesięciu metrów.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.05.2010 13:10

canooe napisał(a):Są plaże piaszczyste na wyspie Rab - Lopar.

Rzut beretem od Dubrovnika ... :wink:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 10.05.2010 13:24

weldon napisał(a):
canooe napisał(a):Są plaże piaszczyste na wyspie Rab - Lopar.

Rzut beretem od Dubrovnika ... :wink:


Tytuł wątku jest ogólny "plaze piaszczyste gdzie sa?", dopiero w treści postu można przeczytać, że chodzi o okolice Dubrovnika. Niektórych to zmyliło - przyznam się, że mnie też, ale w linkach, które podałem coś w tamtej okolicy też się znajdzie, dlatego zostawię te linki, może się komuś przydadzą.

pozdrav K
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.05.2010 13:31

MorskiPas napisał(a):Niektórych to zmyliło...
To tak samo jak: w poszukiwaniu "ukrytych klejnotów ...". :wink:
Też swojego linka zostawię :D
pasażer napisał(a):A w ogóle są plaże piaszczyste w Cro? Szkoda, że do tej pory nikt nie założył takiego tematu.

No to już jest :D
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 10.05.2010 15:35

Już to pisałem chyba przed rokiem: prawdziwa piaszczysta plaża najbliżej Dubrownika znajduje się na wyspie Lopud (Sunj Beach). Miałem okazję sprawdzić w 2008 :)
http://www.dubrovnik-guide.net/lopud.htm
http://www.worldisround.com/articles/12054/index.html
Pozdrawiam
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 10.05.2010 20:15

MorskiPas napisał(a):
pasażer napisał(a):A w ogóle są plaże piaszczyste w Cro? Szkoda, że do tej pory nikt nie założył takiego tematu.

Daj już spokój tym złośliwościom :evil:

Przede wszystkim userze Morski Pasie zapomniałeś chyba, że już twój koniec nadszedł i teraz jesteś szeregowym członkiem tej społeczności, więc ci powiem w stylu twojego serdecznego przyjaciela z Primosten > pierdoła jesteś wielki i forumowy idiota (żeby nie było że obraźliwe bo sam to tolerowałeś) czepiłeś się mnie jak rzep psiego ogona i nawet jak już abdykowałeś to dalej kleisz się do mnie . . chłopców lubisz czy co? Przyklej się do kogoś innego może do przyjaciela, którego tak chroniłeś!?
Już nie masz pieska służy innemu panu, więc nie przybiegnie szczekać za ciebie.

Pozdrawiam byłego admina, a obecnego forumowego idiotę :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 10.05.2010 20:36

pasażer napisał(a):
MorskiPas napisał(a):
pasażer napisał(a):A w ogóle są plaże piaszczyste w Cro? Szkoda, że do tej pory nikt nie założył takiego tematu.

Daj już spokój tym złośliwościom :evil:

Przede wszystkim userze Morski Pasie zapomniałeś chyba, że już twój koniec nadszedł i teraz jesteś szeregowym członkiem tej społeczności, więc ci powiem w stylu twojego serdecznego przyjaciela z Primosten > pierdoła jesteś wielki i forumowy idiota (żeby nie było że obraźliwe bo sam to tolerowałeś) czepiłeś się mnie jak rzep psiego ogona i nawet jak już abdykowałeś to dalej kleisz się do mnie . . chłopców lubisz czy co? Przyklej się do kogoś innego może do przyjaciela, którego tak chroniłeś!?
Już nie masz pieska służy innemu panu, więc nie przybiegnie szczekać za ciebie.

Pozdrawiam byłego admina, a obecnego forumowego idiotę :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :D


Robisz się coraz milszy.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 10.05.2010 21:11

MorskiPas napisał(a):Robisz się coraz milszy.

Jak się będziesz normalnie zachowywał to będę słodziutki jak wata cukrowa!
dyha
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 17.08.2010
piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyha » 26.08.2013 22:00

Dla wielu osób to kryterium bardzo istotne, często przesądzające o wyborze miejsca na urlop. Kilka tematów na temat lokalizacji piaszczystych plaż jest na forum, lecz podane miejsca są porozrzucane na forum. Znalazłem małe zestawienie lokalizacji plaż piaszczystych w CRO które zamieszczam poniżej. Nie wiem czy lista jest pełna, ja byłem na kilku z nich i te które sam sprawdziłem zgadzają się dokładnie, więc może to być wskazówka w planowaniu wypoczynku. Jeśli z jakiegoś powodu administracja forum uzna że jest to powielanie tematu, przepraszam i proszę o usunięcie postu.

Chorwacja z dziećmi. Piaszczyste plaże Chorwacji

Medulin (7 km od Puli): plaża Bijeca o długości 1 km, z bardzo dogodnym dostępem do morza, dla rodzin z małymi

Riwiera Crkvenicka: plaża w zatoce Manestra między Dramalj i półwyspem Kacjak; plaże w pobliżu Crkvenicy - Balustrada i Crni Molo.

Wyspa Rab, półwysep Lopar
: 2-kilometrowa plaża Paradise (Rajska), z długim i płytkim wejściem do morza, otoczona sosnowym lasem. Na wyspie są w sumie 22 piaszczyste plaże.

Nin: plaża Ninska Laguna (Plaża Królowej), z płytką wodą, w sam raz na wypoczynek z małymi dziećmi.

Wyspa Dugi otok: plaża Saharun, płytkie morze, zacieniona, doskonała dla dzieci.

Wyspa Hvar: plaża Mlaska w pobliżu miejscowości Sucuraj, płytkie morze.

Wyspa Vis: m.in. plaża Stoncica w pobliżu miasta Vis; plaża w mieście Milna.

Wyspa Bisevo: plaża Porat, jedna z najpiękniejszych w Chorwacji.

Wyspa Korcula: plaża Vela Przina w pobliżu miasta Lumbarda.

Split: plaża Bacvice, idealna dla dzieci - poziom wody na odcinku 100 m jest bardzo niski, a zejście z plaży łagodne.

Riwiera Omis: 4-kilometrowa plaża w miejscowości Duce oraz kilometrowa w mieście Omiš.

Dubrownik: plaża Uvala Lapad, strzeżona, otoczona bujnymi palmami, drze-wami oliwnymi i sosnami, blisko są obiekty sportowe i place zbaw.

Orebić: plaża Trstenica, wybierana przez rodziny z dziećmi ze względu na płytkie morze, naturalny cień i udogodnienia dla najmłodszych.


źródło: gazeta.pl link do pełnego artykułu: http://podroze.gazeta.pl/podroze/1,1141 ... l#BoxLSTxt

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

No to dodajemy propozycję do pierwszego postu :D


propozycje dodane przez użytkowników forum:

Brač - plaża w zatoce Lovrečina

wyspa Mljet - plaża Saplunara

wyspa Lopud plaża Uvali Šunj

Uvala Stari Trogir w okolicach Sevid - Vinišče. Dużo płytkiego, piasek, dobre miejsce dla dzieciaków. Trochę ciężko znaleźć i dojechać, w okolicy brak sklepu i restauracji

Vis plaża w Uvali Zaglav (Zoglov), k. Milny (p.s. Milna to nie miasto, a wieś)

Biśevo Salbunara (nieopodal Poratu)

Privlaka k. Ninu Plaża Briżine w Privlace (Mletak)

Mali Drvenik - Uvala Vela Rina

Veli Pržnjak (wysepka przy Korčuli)
- piaszczysta plaża od strony północnej
Ostatnio edytowano 23.01.2014 21:50 przez dyha, łącznie edytowano 5 razy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.08.2013 22:10

Dodałabym do tego jeszcze wyspę Brač - plażę w zatoce Lovrečina, plażę w miejscowości Saplunara na wyspie Mljet i plażę w Uvali Šunj na wyspie Lopud. Pewnie jeszcze parę by się znalazło ;)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.08.2013 05:28

Trochę informacji o plażach w Cro, również piaszczystych, można znaleźć tutaj.

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone