Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie w Chorwacji są plaże piaszczyste?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.08.2013 08:03

No to ja jeszcze dodam:
- Uvala Stari Trogir w okolicach Sevid - Vinišče. Dużo płytkiego, piasek, dobre miejsce dla dzieciaków. Trochę ciężko znaleźć i dojechać, w okolicy brak sklepu i restauracji :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 29.08.2013 10:32

+
Vis
plaża w Uvali Zaglav (Zoglov), k. Milny (p.s. Milna to nie miasto, a wieś)

Biśevo
Salbunara (nieopodal Poratu)

Privlaka k. Ninu
Plaża Briżine w Privlace (Mletak)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 30.08.2013 14:55

Super wątek, jednak wielu nowych forumowiczów i pewnie nie tylko, szukając pięknych plaż dla siebie i dzieciaków, kierują się również naturalnym zacienieniem. W niektórych miejscach jest komentarz " zacieniona" ale nie wszędzie. Super jakby tego typu opis znalazł się w miejscowościach wyżej opisanych na riwierze ( Omis, Duce, Split ).
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 28.12.2013 14:40

Witam
Czy może ktoś potwierdzić ,lub zaprzeczyć opinii ,że woda na plażach w Duće jest zimniejsza niż w innych regionach CRO ???
Podobno jest tak ,przez wpadającą tam do Adriatyku rzekę....
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.12.2013 16:54

Majdan72 napisał(a):Witam
Czy może ktoś potwierdzić ,lub zaprzeczyć opinii ,że woda na plażach w Duće jest zimniejsza niż w innych regionach CRO ???
Podobno jest tak ,przez wpadającą tam do Adriatyku rzekę....
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :papa:

Nie tylko zimniejsza ale też i mniej przejrzysta i mniej słona. Zimna woda z Cetiny, wspomagana przez burę, potrafi nawet zniechęcić do kąpieli wypoczywających w okolicach Postiry (Brac) :!:

Byliśmy w Duce i Omisu na plaży - efekt - piasek (brudny) po paru minutach mała miała wtarty w oczy i był ryk. spieprzaliśmy na żwirową aż się kurzyło.

to nie piasek, tylko drobno "zmielona" skała, która oblepia wszystko, co mokre i brudzi ręczniki. W dodatku z powodu koloru bardzo gorąca na słońcu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.12.2013 17:20

pasażer napisał(a): Zimna woda z Cetiny, wspomagana przez burę, potrafi nawet zniechęcić do kąpieli wypoczywających w okolicach Postiry (Brac) :!:

Mocno to odczuwalne w zatoce Lovrecina na Brač. Jedyne miejsce w Cro gdzie nie miałem ochoty wejść do wody z powodu jej temperatury :oczko_usmiech:
rodaivuk
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 28.12.2013 17:30

dids76 napisał(a):
pasażer napisał(a): Zimna woda z Cetiny, wspomagana przez burę, potrafi nawet zniechęcić do kąpieli wypoczywających w okolicach Postiry (Brac) :!:

Mocno to odczuwalne w zatoce Lovrecina na Brač. Jedyne miejsce w Cro gdzie nie miałem ochoty wejść do wody z powodu jej temperatury :oczko_usmiech:

To chyba jeszcze nie byłeś na Pelješcu od strony morza ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2013 17:32

Majdan72 napisał(a):Witam
Czy może ktoś potwierdzić ,lub zaprzeczyć opinii ,że woda na plażach w Duće jest zimniejsza niż w innych regionach CRO ???
Podobno jest tak ,przez wpadającą tam do Adriatyku rzekę....
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :papa:


Byłem w Duce (plaża przy camp Ivo) i nie potwierdzam.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.12.2013 17:57

1. Mali Drvenik - Uvala Vela Rina
2. Veli Pržnjak (wysepka przy Korčuli) - piaszczysta plaża od strony północnej
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.12.2013 18:43

dids76 napisał(a):Mocno to odczuwalne w zatoce Lovrecina na Brač. Jedyne miejsce w Cro gdzie nie miałem ochoty wejść do wody z powodu jej temperatury :oczko_usmiech:


Kiedyś znalazłem taką dziką zatoczkę gdzieś tu.
Tam to dopiero była lodowata woda, brrrr.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.12.2013 19:28

rodaivuk napisał(a):To chyba jeszcze nie byłeś na Pelješcu od strony morza ;)

Na Pelješac jeszcze nie dotarłem, chociaż w ubiegłe lato byłem mocno na niego przez niektórych namawiany :oczko_usmiech: :mrgreen:
Majdan72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 30.08.2012
Re: piaszczyste plaże

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majdan72 » 28.12.2013 19:32

Noooo tooo mi namieszliścieeee...., ale sam chciałem :lol:
Prawie byłem zdecydowany na Duće ,a teraz już nie wiem ... :?
Piasek i jego kolory nie są dla mnie i mojej rodziny problemem, ale temperatura wody już TAK .
Pozdrawiam i dziękuje za odzew. :papa:
rodaivuk
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 28.12.2013 20:03

dids76 napisał(a):
rodaivuk napisał(a):To chyba jeszcze nie byłeś na Pelješcu od strony morza ;)

Na Pelješac jeszcze nie dotarłem, chociaż w ubiegłe lato byłem mocno na niego przez niektórych namawiany :oczko_usmiech: :mrgreen:

W Borku sie zdarza, jak przyjdzie odpowiednia struja, że woda ma z 18C :) Po porannym bieganiu jak znalazł :) zapomina się o biegu... :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.12.2013 23:14

dids76 napisał(a):Na Pelješac jeszcze nie dotarłem, chociaż w ubiegłe lato byłem mocno na niego przez niektórych namawiany :oczko_usmiech: :mrgreen:

I było posłuchać, a tak wybrałeś Brac i myślałeś jak tu na Hvar uciec :mrgreen:

rodaivuk napisał(a):W Borku sie zdarza, jak przyjdzie odpowiednia struja, że woda ma z 18C :) Po porannym bieganiu jak znalazł :) zapomina się o biegu... :)

Aż 18C? Nie mam termometru w zegarku jak Ty ale wchodząc do wody w Rosohotnicy (Hvar) ścięło białko jak w Cetinie, notabene w rzece dało się wytrzymać dłużej. Zatoka szybko się zacienia plus jest głęboka a szkoda, bo okolica ładna (pomijam śmieci na plaży). Myślę, że jeszcze większej krioterapii można się spodziewać w zatokach Korculi przy Pelješkim Kanale.
Ostatnio edytowano 28.12.2013 23:32 przez pasażer, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.12.2013 23:31

pasażer napisał(a):I było posłuchać, a tak wybrałeś Brac i myślałeś jak tu na Hvar uciec :mrgreen:

Po "mojej"stronie wyspy woda była ciepła :boss: :oczko_usmiech: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Gdzie w Chorwacji są plaże piaszczyste? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone