Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

plaze piaskowe w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jolanta123456
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.10.2007
plaze piaskowe w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolanta123456 » 15.10.2007 14:20

Interesuje mnie wyjazd do Chorwacji do miejscowosci Nin chcialabym sie dowiedziec czy sa tam piaskowe plaze i jak tam jest?czy ktos ma sprawdzone adresy jakis kwater?jak tak to prosze o ich podanie :D a moze ktoś ma jakies propozycje innych miast z dalmacji północnej :D
Ostatnio edytowano 15.10.2007 16:06 przez jolanta123456, łącznie edytowano 1 raz
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 15.10.2007 16:06

Nin jest nastarszym chorwackim królewskim miastem położonym na małej wyspie pośrodku płytkiej laguny. Jest to miasto ze sławną historią, które posiada wiele historyczycznych zabytków wartych zobaczenia, a wraz z krajobrazem oferuje doskonałe warunki do relaksu i rekreacji, zwłaszcza medycznej turystyki. Jest to największe znane znalezisko morskiego błota nazywanego peloid. Nin jest oazą z płytką, długą i piaszczystą laguną, kóra jest odizolowana od miejskiego ruchu i daleko od mieskiej strefy. Morskie płycizny i fakt, że ten teren jest schowany w ląd powoduje, że temperatura wody w morzu jest 2 lub 3 stopnie wyższa niż na otwartym morzu. Plaże zostały uznane przez ADAC za najpiękniejsze w Dalmacji. Piaszczyste plaże Nin są idealnym miejscem na rodzinne wakacje z małymi dziecmi, a także dla starszych wiekiem gości. Młodym gościom dyskoteka "Saturnus" w "Holliday Village Zaton" zapewnia najbardziej nowoczesną zabawę i jest oddalona od centrum Nin zaledwie 15 min. drogi.

:lol: :wink:

http://www.adriagate.com/pl/chorwacja-m ... c/Nin.aspx

tutaj :) masz kwatery :papa: Pozdrawiam Adam :)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 24.10.2007 21:42

Plaża piaszczysta również jest w miejscowości Lumbarda na wyspie Korčula -około 8 km od Korčuli.
Kursują taksówki, z dojazdem 'nema problema' :wink:.
Byłam, polecam, aczkolwiek cień - tylko parasolkowy (jest wypożyczalnia) pozdrawiam.


wygląda tak:
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 17.03.2009 23:40 przez mutiaq, łącznie edytowano 1 raz
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 01.04.2008 11:47

LUMBARDA!

A te kamienie niecj cią nie zmylą, zajmują tylko brzeża plaży.
Komodna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Komodna » 08.04.2008 20:08

Witam
Byłam w Nin w zeszłym roku. Plaża - troszkę grubszy piasek. Idealne miejsce dla dzieci. Polecam - idealne miejsce wypadowe na wycieczki. mogę przesłać kilka zdjęć. Mieszkaliśmy w apartamencie jakieś 150m od plaży. Blisko do sklepu i bankomatu. chętnie wybrałabym się tam jeszcze raz ale w tym roku ruszamy bardziej na południe. Pzdr
gusio72
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusio72 » 13.04.2008 20:49

Komodna napisał(a):Witam
Byłam w Nin w zeszłym roku. Plaża - troszkę grubszy piasek. Idealne miejsce dla dzieci. Polecam - idealne miejsce wypadowe na wycieczki. mogę przesłać kilka zdjęć. Mieszkaliśmy w apartamencie jakieś 150m od plaży. Blisko do sklepu i bankomatu. chętnie wybrałabym się tam jeszcze raz ale w tym roku ruszamy bardziej na południe. Pzdr


Witam,
Wybieramy się w tym roku (pierwszy raz do Chorwacji)z dwiema księżniczkami 4 i 8 lat ,po przeczytaniu szeregu postów, jesteśmy zdecydowani na Nin(90%) ,myślę że zdecydowały te opisywane plaże .
Czy mogłabyś podesłać wspomniane zdjęcia, ewentualnie jakies namiary noclegowe - Pozdrawiam :lol:
Komodna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Komodna » 14.04.2008 19:30

Witam
To świetny wybór. Mam nadzieję że Was też zauroczy Nin.
Oczywiście podeślę zdjęcia jak znajdę wolniejszą chwilkę.
Pzdr
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 14.04.2008 19:38

Wyspa Lopud tez moze pochwalic sie piaskiem na plazy co widac na zdjeciach. http://www.lopud.eu/lopud/basis-p.htm
gusio72
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusio72 » 14.04.2008 19:40

Witam,
Słowo "zauroczy" wywołało w Nas tyle emocji, że już chyba jesteśmy zdecydowani - czekamy na Wasze zdjęcia zniecierpliwością
gusio72
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusio72 » 14.04.2008 19:49

Witam,
Rzeczywiście Lopud wygląda na dość urokliwe miejsce z ciekawą historią, jednak jest znacznie dalej wysunięte na południe , a podróż z małymi dziećmi samochodem nie należy do "najprzyjemniejszych"
Dzięki za info.
Pozdro.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 15.04.2008 14:36

NAsza wyszukiwarka forumowa niestety najlepsza nie jest, kiepsko toleruje polskie znaczki z wyjątkiem ó i nie chce jej się pracować jak wpisane słowo ma mniej niż 4 litery ;-) więc zamiast wpisać Nin trzeba wpisać np Ninie i już masz sporo wyników:

proponuję zacząć od tego wątku ze zdjeciem
forum/viewtopic.php?t=16743&highlight=ninie

Jak widac cały Nin duży nie jest wszystko da sie obejść w kwadrans. O dużej liczbie zabytków też nie ma co pisać bo na niepotrzeba około 1 godziny: najmniejsza katedra i ruiny jej okolicznej zabudowy, resztki rzymskiej świątyni, mur chyba z VI wieku, i to by było na tyle. Kilka mniej znanych zabytków w okilicy. Nikt nie pisze zaś o polach ryżowych pod murami miasta (jak byłem ostatnio jakieś 6 lat temu były uprawiane) gdzie łatwo można spotkać czaple nadobne i inne ptactwo

Piaszczysta plaża jest na łąsze piasku widocznym na
zdjęciu i kawałku lądu na przedłużeniu łachy
Obrazek
(fotka ze strony miasta)

inne wątki o Nin:
forum/viewtopic.php?t=13432&highlight=ninie
forum/viewtopic.php?t=8585&highlight=ninie
forum/viewtopic.php?t=13513&highlight=ninie
forum/viewtopic.php?t=10335&highlight=ninska
forum/viewtopic.php?t=15500&highlight=ninie


jest jeszcze gdzieś na forum post Janusza Bajcera o kampach w Ninie
no i zawsze zostaje

http://www.nin.hr/en/index_en.html
Komodna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Komodna » 29.04.2008 15:02

slav napisał(a):Komodna, jeśli mogę prosić o jakieś fotki z Nina będę wdzięczny, też wybieram się po raz pierwszy, kwatery już zaklepane, wyjazd 08.08. jedziemy z niepełnosprawną córką, więc każda ocena i porada mile widziana, pozdrawiam i dziękuję z góry :)
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Witam
Nin to świetny wybór - ciche, spokojne miasteczko i plaża idealna dla dzieci.
Wysłałam fotki - mam nadzieję że dojdą.
Pzdr
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 17.06.2008 23:31

To mój pierwszy post na forum - więc kłaniam się wszystkim grzecznie:)

Sporo poczytałam, nieco się już o HR dowiedziałam. W tym roku planuje pierwsze swoje wakacje w tym kraju i każdy wątek tego forum okazuje się kopalnią wiedzy.
Ponieważ też kuszą mnie plaże piaszczyste i łagodnie opadające do morza - wiem że Nin, czytałam o Lopar. Wstępnie zdecydowałam się na Nin - wysłałm kilka zapytań o apartament i ...czekam:)
Czekając, bardzo chętnie obejrzę jakieś fotki potwierdzające uroki tego miejsca a zwłaszcza, te lagunowe plaże - mam nadzieję, że woda jest tam równie przejrzysta jak w przypadku wybrzeża skalistego/kamienistego - myle się?


Komodna napisał(a):Polecam się na przyszłość :D :D :D
Pzdr


Skoro tak - to ja poproszę grzecznie, z góry dziękując
mój mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

PS ponieważ sama dużo fotografuję - po wakacjach obiecuję wszystkim solidną relację foto:)

Pozdrawiam wszystkich
Komodna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Komodna » 18.06.2008 11:28

Witaj JoteM
Niestety woda (jak to zwykle bywa przy piaszczystym dnie) jest dość mętna ale czysta.
A zdjęcia postaram się wysłać wkrótce.
Pozdrawiam zazdroszcząc pobytu w Nin, ale natura odkrywcy każe gnać w inne rejony :D
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 18.06.2008 15:10

Dzięki za fotki. Wszystkim następnym niedowiarkom ... mówię - jest piaszczysto - dostałam fotkę dziecięcych stópek całych obtoczonych w piachu:)))
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
plaze piaskowe w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone