Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

plaze piaskowe w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.06.2016 14:11

alycja napisał(a): ale ten Chorwacki pewnie w majtki nie włazi ;-)
:mrgreen: no jak duże majtki to i kamyczki wejdą :papa:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.06.2016 14:17

Ja też uznawałem tylko piasek :mrgreen: Do momentu aż się nie przekonałem na własnej skórze jak fajnie może być na żwirkowej plaży. Zaznaczam - na żwirkowej, bo skalista lub betonowa to jednak dla mnie hardcore jeszcze :mrgreen:
kolkowiec
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kolkowiec » 17.06.2016 14:47

A jakaś nie na wyspie i blisko Tucepi ?? ;)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 17.06.2016 15:53

bluesman napisał(a):Masz prawo nie rozumieć, tak jak ktoś inny ma prawo fascynować się piaskiem :mrgreen: Piasek brudzi, no tak chyba brudny piasek tak jak i brudne kamienie :mrgreen:

Znajdź mi plażę w Chorwacji z piaskiem jak nad Bałtykiem :) skorzystam :)
Piasek brudzi czyli klei się do wszystkiego, włazi wszędzie a i woda traci na przejrzystości.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 18.06.2016 00:34

poker000 napisał(a):Witam, my tez planujemy wyjazd do Nin (ze względu na piaszczyste plaże) ale nie mamy kwater. Jedziemy we trójke z 4 letnim synkiem. Mam zamiar gotowac obiadki wiec szukam apartamentu z kuchnią. Chciąłabym zrobić jakieś zapasy w Pl, jakies mieso, sosy. skoro tam sos w słoiku kosztuje 40 zł. Mogę prosić o namiary na jakies fajne lokum. żeby było czysto, blisko do plazy i może z ogrodem i jescez niedrogo. planujemy tak ok 7 dni pobytu

byliśmy w Ninie od okolic 20 lipca przez 2 tygodnie w 2013 roku. Wyjazd oczywiście w ciemno. Po przyjeździe do miasta poszliśmy do informacji turystycznej i tam spytaliśmy o namiary na jakiś apartament (niech Cię ta nazwa nie myli), dostaliśmy adres i już.
Odnośnie gotowania-jak już wiesz-kuchnia jest tam standardem, Ceny raczej są nieco wyższe niż w Polsce, ale nie na tyle, aby wieźć rzeczy z Polski. Przynajmniej moim zdaniem.
Odnośnie wyjazdu-jeśli możecie-pojedźcie na dłużej, warto :)
O samym Ninie pewnie sporo czytałaś, to nie będę tu go opisywał. W każdym razie-oprócz gotowania polecam czasem zjeść coś "na mieście". Tam nawet pizza inaczej smakuje, moim zdaniem jest lepsza, mimo braku sosu pomidorowego tak często spotykanego u nas ;)
Odnośnie piaszczystych plaż-chodziliśmy na plażę opisaną tutaj jako "27" czyli Kraljčna plaža.
Nin.png

Dno niemal nie opada, dziecko prędzej się znudzi lub nie zechce iść po trawie na dnie nim dojdzie do głębszej wody ;) Poza tym-bar na plaży to też zaleta-piwo kosztowało 9Kn za pół litra :)
W razie pytań o Nin-mogę coś napisać ;)
Dodam tylko, że początek sierpnia to chyba sama górka sezonu, ale mogę się mylić.
ireneusz1977
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 24.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ireneusz1977 » 26.07.2016 13:22

prawie piaszczysta plaza jest też w Dobropoljanie na wyspie Pasman. Prawie, bo zarówno część plaży jak i część dna w morzu to piasek, pełnię szczęscia psuje jedynie zejście do wody, bo jest to po prostu betonowy próg.
odrobinę informacji można znaleźć:
dobropoljana-na-wyspie-pasman-blogie-lenistwo-t46046.html
nawe
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawe » 26.07.2016 16:54

kolkowiec napisał(a):A jakaś nie na wyspie i blisko Tucepi ?? ;)

2 dni temu na piasku leżałem w Breli w okolicach Stomaricy. Może nie jest to Bałtyk i bardziej pół na pół ze żwirkiem, jednak do pokoju pełno piachu w klapkach i ręczniku się naniosło. Więcej tam nie poszedłem :)
caveman67
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 03.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) caveman67 » 07.08.2016 18:16

Omis, Omis, only Omis :)
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 12.08.2016 10:46

Konavoske Stijene- tam trafiliśmy na piasek.
Renatas
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 03.02.2020
piaszczysta plaża w Dalmacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatas » 03.02.2020 23:43

Witam wszystkich, właśnie przygotowuję plan poruszania się po Chorwacji i mam mały dylemat.
Zaczynamy (ja, mąż, córka 14 lat) naszą przygodę od lotniska w Zadarze a następnie chcemy zwiedzić Szybenik (KRKA), Split, Dubrownik. Na tej trasie Zadar-Dubrownik, chcielibyśmy spędzić kilka dni na plaży i niewiem jakie miejsce wybrać. Będziemy poruszać się środkami lokomocji publicznej co musimy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca na plażowanie a przy okazji coś zobaczyć. Z reguły nie jesteśmy leżakujący ale obiecaliśmy córce, że poświęcimy kilka dni na leniuchowanie. Czy ktoś mógłby mi doradzić jakie miejsce wybrać. W pierwszej wersji myślałam o wyspie Lopud, ale ceny przeraziły mnie:)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: piaszczysta plaża w Dalmacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.02.2020 11:30

Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: piaszczysta plaża w Dalmacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.02.2020 13:57

Niedaleko Zadaru, koło miejscowości Nin jest laguna a wokół niej piaszczysta plaża. Dodatkową atrakcją tamtejszego miejsca są nińskie błota lecznicze. Sprawdziłem na sobie ich rewelacyjne działanie.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
plaze piaskowe w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone