Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ceny w knajpkach

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 24.04.2002
Ceny w knajpkach

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek » 18.07.2002 11:50

Mam pytanie jak w tym roku wyglądają ceny w knajpkach.
Chodzi mi o jedzenie i o piwko. Czy zmieniły się w stosunku do zeszłego roku. W tym roku będę na Korczuli. Czy na wyspach jest drożej niż na lądzie ?
Dziekuję za informacje i pozdrawiam :lol: Marek
aga2
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1022
Dołączył(a): 10.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga2 » 18.07.2002 12:04

czesc,
w zeszlym roku byłam na Korculi :) wspaniała wyspa :)
a ceny, moze troszeczke wyższe, chociaż... w tym roku (lad) ceny wydawaly mi sie bardzo zblizone
ale napewniam Cie, ze nawet jezeli okaże sie troche drożej, to uroki Korculi w pełni to rekompensują :)
pozdrawiam i udanych wakacji
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 18.07.2002 13:40

Marek napisał(a):Mam pytanie jak w tym roku wyglądają ceny w knajpkach.
Chodzi mi o jedzenie i o piwko. Czy zmieniły się w stosunku do zeszłego roku. W tym roku będę na Korczuli. Czy na wyspach jest drożej niż na lądzie ?

Co prawda spedziłam urlop na ladzie, ale do knajpek chodzilam. na istrii ceny skoczyly okolo 10% w restauracjach, jedzenie w normie (chociaz np. arbuz 7 kn/kg), piwko również. życzę miłego odpoczynku. :D
sieradz
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sieradz » 19.07.2002 11:35

Byłem w okolicach Omisia. Ceny w okolicy 5-7 lipca skoczyły w restauracjach o około 25-50%. Najmniej podrożały proste dania jak pizza, spagetti itp, a np kalmary, małże, ryby itd podrożały więcej. Za duży posiłek na 2 osoby(kalmary, frytki, zestaw mięs i surówek), piwko, sok płaci się obecnie około 120-140 kn. Przed podwyżką za taki sam posiłem płaciliśmy 85-110 kn
Emilek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emilek » 30.07.2002 09:16

Marek napisał(a):Mam pytanie jak w tym roku wyglądają ceny w knajpkach.
Chodzi mi o jedzenie i o piwko. Czy zmieniły się w stosunku do zeszłego roku. W tym roku będę na Korczuli. Czy na wyspach jest drożej niż na lądzie ?
Dziekuję za informacje i pozdrawiam :lol: Marek


Cześć!

Może ktoś był na wyspie Brać i jest zorientowany w cenach w tamtym rejonie w restauracjach i barach. Odrazu mówie, że mam wykupione wczasy z pełnym wyżywieniem i nie musze szukać taniej restauracji, tylko chce usiąść spokojnie przy jakims piwku w jakimś fajnym mijscu. Czy nie zabule za to dużo kasy.

Miłych wakacji

Emil :D
dusty

Nieprzeczytany postnapisał(a) dusty » 31.07.2002 11:55

Z moich osobistych doświadczeń z minionych 2 tygodni (Omis): piwo z beczki 10-15 kn (np.Karlovacko najczesciej 12). Natomiast obiad w dobrej knajpie na najfajniejszej uliczce starego miasta kosztował nas (2 osoby) ok. 150 kn - mięso,ziemniaki,surówka, do tego po piwie i wielki półmisek małży. Aha, obowiązkowo do zestawu dodają rakiję. 8)
Skoro już poruszamy sprawy kulinarne - winko domowej roboty - 12 kn za litr, chociaz najczesciej oferują w butelkach 1,5 l. po 18 kn.
Arbuzy sprzedawane z samochodu - 2 kn/kg, chociaz w pewnym momencie rozwalił nas koleś, który po kilku godzinach (pewnie mu nie szło) wymalował na kartonie nową cenę - 1,99 kn.
pozdr. dusty :devil:
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 31.07.2002 12:53

N głównej ulicy starej części miasta widziałem wino z beczki 8Kn/l a w Vinotece 6 białe, 6-7 czerwone.
Jeżeli chodzi o butelki to radzę mieć swoje. Widziałem jak wieczorem dziwne typy znoszą puste butelki (zapewne znalezione w mieście) do tych tocarni.
tuska
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) tuska » 01.08.2002 11:41

z tymi butelkami to się zgadza - bo np: na targu w Tribunj spotkałam wina w butelkach plastikowych z różnych państw - w tym po naszej nałęczowiance i dobrawie. Więc pewnie ktoś zbierał je na śmietnikach.
czajnior

Nieprzeczytany postnapisał(a) czajnior » 28.08.2002 15:12

Marek napisał(a):Mam pytanie jak w tym roku wyglądają ceny w knajpkach.
Chodzi mi o jedzenie i o piwko. Czy zmieniły się w stosunku do zeszłego roku. W tym roku będę na Korczuli. Czy na wyspach jest drożej niż na lądzie ?
Dziekuję za informacje i pozdrawiam :lol: Marek



wlasnie wczoraj wrozilem z korculi...i powiem ci ze ceny sa identyczne jak w miastach na ladzie...nawet niektore napoje tansze.
Jesli bedziesz na miejscu to polecam przejechac sie do vela luki i wejsc do pizzeri alfa..bardzo dobra i tania (28 kuna) pizza
misiek27

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiek27 » 28.08.2002 19:46

ceny w kanjpkach sa raczej podobne, ale to co zobaczyłem w Vodicach (Srima) przeszło moje najsmielsze oczekiwania: pizza - 10-13 kun (niczym nie rózniaca sie od tych za 28-32 kuny w innych), piwo Lasko toceno 7,5 kuny, kuny zamieniane z euro wychodziły po ok. 0,57-0,58 gr. 1 Eur = 4,15 zł; 1 Eur = 7,2-7,3 kuny
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 28.08.2002 20:58

Najdrozsze sa zawsze napoje- w Porecu 1 litr Coli 20 Kn.Pizza 30-35,lazania 45.Za obiad jednodaniowy dla 4 osob plus salatka szopska i Cola zaplacilismy 180 Kn. :D
Marek
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 24.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek » 02.09.2002 12:16

Byłem i wróciłem z Korculi
Potwierdzam
ceny na wyspie są dużo niższe niż na lądzie, szczególnie potrawy w knajpkach.
Ogólnie jest drożej niż w zeszłym roku, ale miajem przypadki np. kalamary friti w tym roku 45kn ze wszyskim w knajpie pod murami w Korculi


Narazie pozdrawiam wszystkich Marek
jerry
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 04.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry » 06.09.2002 22:03

Zbierałem wszystki rachunki:piwo w knajpce lub markecie przy plazy 10-12 KUN, a w markecie na koncu miasta 5-5,40 kun
nienalogowo palacy
i ceny papierosow....

Nieprzeczytany postnapisał(a) nienalogowo palacy » 15.01.2003 12:08

A fajeczki w jakiej sa cenie? Chodzi mi o Marlboro i Camele :wink:

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone