Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ceny w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
herpol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.04.2003
ceny w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) herpol » 14.04.2003 16:32

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem zainteresowany obecnymi cenami żywności w Chorwacji. Może ktoś z Was już wrócił w tym roku i ma aktualne wieści. Wdzieczny będę za informacje. Drugie moje pytanie to jak się ubezpieczacie w temacie zdrowotnym na okres pobytu w Chorwacji. Pozdrawiam Zbyszek.
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 21.04.2003 21:34

Podstawowa opieka zdrowotna jest udzielana na podstawie paszportu bezpłatnie (przetrenowane w ub roku w Puli - okulistyka). W szpitalu zapłacone zostało jedynie za środki, które dał na miejscu lekarz i nie były to kwoty ruinujące, wręcz odwortnie, śmiesznie niskie (coś około 10 kn). A jeżeli chodzi o ubezpieczenie, to wykupiliśmy dwuosobowy pakiet w PZU (Voyager czy coś takiego) za około 150 zł/2 tyg (szczegółów ubezpieczenia nie pamietam). Likwidatorem szkód była Elvia. Ceny leków podobne jak w Polsce.
Pozdrawiam
Rafał
herpol
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 11.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) herpol » 22.04.2003 23:39

Dzięki Asikx
Twoje informacje to ważne wskazówki. Spróbuję pójść Twoim tropem.
Zbyszek
Gniecha
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 30.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gniecha » 27.04.2003 21:49

Ceny żywności zbliżone do cen w Polsce. Jedynie woda mineralna jest droższa i UWAGA: słona!! :) Dla tego lepiej zabrac ze sobą.
Owoce tez sa nieco drozsze ale na pewno warto sie objesc bo u nas takich pysznych nie ma.
Wiem, ze pewnie liczyłeś na konkretne sumy, ale przyznam szczerze, ze nie pamietam... ale może takie uogolnienie tez bedzie choć troszke przydatne.
Podobno faktycznie z ta pomoca jest tak jak moj poprzednik wspominal (nie wiem nie musialam sie przekonywac) ale ja jednak radziłabym wykupienie ubezpieczenia na czas podrozy i pobytu.
W HESTII ubezpiecznie na całą europę od kosztów leczenie i następstw nieszczęsliwych wypadków wynosi 2,5 za dobę. Kosz jest niewielki, ale warto takie ubezpiecznie posiadać.
Milych wakacji
erloy

Nieprzeczytany postnapisał(a) erloy » 28.04.2003 10:52

Gniecha napisał(a):Jedynie woda mineralna jest droższa i UWAGA: słona!! :) Dla tego lepiej zabrac ze sobą.


Nie uogolnial bym tego, drozsza co prawda jest, chociaz w marketach mozna kupic w miare tanio, ale co do slonej to sa rozne rodzaje. Mozna kupic zwykla, wcale nie slona. Najlepiej przed kupnem wiekszej ilosci kupic pojedyncza butelke i sprobowac.
Raphal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 07.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphal » 28.04.2003 15:00

Ja piłem Radenska. Made in Slovenia. Nie jest słona.
marconi
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 14.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) marconi » 28.04.2003 15:01

Witam.
Jeżeli chodzi oceny żywności.
To wychodzi to tak że duzo droższe są: wędliny, sery, jajka, mleko czyli produkty łatwo psujące się.
Naprawdę nie opłaca tam się wcale kupować wędlin ceny 2-3 krotnie wyższe niz u nas.
Ceny słodyczy, lodów, piwa sa prawie takie same jak u nas.
natomiast napoje typu woda mineralna lub inne kolorowe sa droższe.
Ja zawsze biore z Polski lub kupuje w Czechach bo tam też jest tankio zgrwekę wody lub 2 zgrzewkę napojów kolorowych np. soku pomarańczowego.
A także zawsze brałem sobie kiełbase koniecznie suchą gdyz inna może nie przetrwać drogi.
Może to być np: kabanosy,żywiecka, jałowcowa. Naprwade sie tak opłaca.
Zajezając na miejsce wkładamy wszystko do lodówki lub zamrażarki i spokojnie starcza nam na czas pobytu.
Natomiast jeśli chodzi o ubezpieczenie to lepiej je sobie wykupić bo zawsze może stać się przykra przygoda choćby na skalistym wybzeży Chorwacki można sobie łatwo noge skaleczyc o kamienie.
Sam co prawda nie korzytałem jeszcze z usług ubezpieczenia bo nie musiałem ale zawsze je miałem.
Marek.
Raphal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 07.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphal » 28.04.2003 15:48

Ja również biorę wałówę z kraju. Co do sklepów HR to chyba najdroższy jest Konzum, taki GS
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2003 20:40

Witam,
ja w kwestii wody mineralniej. Pracuję w firmie, która m.in. rozlewa wodę mineralną i trochę znam zagadnienie. Proszę sprawdzajcie skład chemiczny podany na etykiecie (jeśli taki jest - w Polsce jest taki obowiązek!). A dalej to już łatwiutko :) :
trzeba namierzyć zawartość kationu sodowego (Na+) i anionu chlorkowego (Cl-) czyli mała powtórka z chemii :)
Jeśli te wartości stanowią kilka mg/l (miligramy w litrze) to woda na pewno nie jest słona.
Pozdrawiam
Sławek.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 29.04.2003 08:36

Niech wam będzie , że w Chorwacji jest drogo chociaż można by dyskutować. Ale wody nie odpuszczę. Zawsze wspominam swoją podróż ze zgrzewką wody i piwa między nogami po przeczytaniu głupich rad.
Woda mineralna w KONZUMIE jest w podobnej cenie jak firmowe wody o podobnej mineralizacji u nas. Woda w GETRO jest tańsza i ma podobną cene jak tanie wody w naszych supermarketach. Można kupić wodę słoną , można kupić o dziwacznym smaku, ale można też kupić zwykłą a także mozna kupić wodę całkiem bez smaku jak u nas np. TIP,LP, DIT itd.
A "bardzo drogie" piwo w Chorwacji ma ceny takie jak w Polsce. Po za tym czy w Chorwacji nie lepiej pić wina i rakiji?
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 29.04.2003 10:23

Słonawy posmak mają wody Studenac i Jamnica, ale to już kwestia gustu co kto lubi, warto spróbować, bo ja na przykład przepadam za tym smakiem i jestem wielką fanką chorwackiej mineralnej :D Ale dodam też coś dla Pań - Jamnica bardzo pobudza przemianę materii i sprzyja odchudzaniu ( no i wydało sie czemu ją tak lubię :oops: )


Serdeczności Juli
Marcin W.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 26.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin W. » 29.04.2003 12:53

Gniecha napisał(a):Ceny żywności zbliżone do cen w Polsce. Jedynie woda mineralna jest droższa i UWAGA: słona!! :) Dla tego lepiej zabrac ze sobą.

Woda słona to jamnica z zieloną naklejką reszta jest oki.
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 29.04.2003 13:15

SALAMI-46KN. kg.
SER ŻÓŁTY-45KN.kg.
PIERSI KURCZAKA-29KN.kg.
PARÓWKA-44KN.kg
SOSY DO MAKARONÓW-puszka-8KN.
SZYNKA-34KN.kg.
MAKARON-2KN.400G.
KAWA-6KN.100GR.
CZEKOLADA MILKA -6KN
LODY-24KN-1000ML.
SOK-5KN.1L.
VÓDKA ŻYTNIA-49KN.1L.
PIWO 5-6KN.
CHIPSY 3KN.
PIECZEŃ SUCHA!-99KN.
OLIWKI 14KN. 530G.
JOGURT OWOCOWY-2,50KN
PŁATKI-8KN.200G
GIN-50KN.1L
BENEDETTO-38KN.1L
:papa:
OSOBIŚCIE WOLE MIEJSCOWE WYROBY ALKOCHOLOWE.
Bozena

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozena » 30.04.2003 12:58

:o O cenach jest ciezko dyskutowac sa zroznicowane,jezeli bedziecie w okolicy Splitu to najlepiej kupowac w supermarkietach :Tomy,Kerum,Getro,Studenac,jednak polecam zabierania zywnosci z Polski,na miejscu mozesz kupic chleb,mleko,piwo.
Pozdrowienia do wszystkich miłosnikow Chorwacji.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone