Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2019 09:13

No to miłego urlopowania :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.10.2019 09:14

marze_na napisał(a):A ja akurat ogłaszam urlopową przerwę w relacji :wink: .
Kierunek Apulia? :smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.10.2019 09:23

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):A ja akurat ogłaszam urlopową przerwę w relacji :wink: .
Kierunek Apulia? :smo:

Bieszczady :hearts: . Stęskniliśmy się już tak bardzo, że w zasadzie nie było innej opcji.


A Apulia będzie w maju :oczko_usmiech: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.10.2019 09:25

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):A ja akurat ogłaszam urlopową przerwę w relacji :wink: .
Kierunek Apulia? :smo:

Bieszczady :hearts: . Stęskniliśmy się już tak bardzo, że w zasadzie nie było innej opcji.
Fajną pogodę trafiliście :lol:

marze_na napisał(a):A Apulia będzie w maju :oczko_usmiech: .
:oczko_usmiech:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.10.2019 09:28

marze_na napisał(a):
Bieszczady :hearts: .


Jesienne, słoneczne kolory bukowych lasów i połonin będą rewelacyjne! Liczę, że pokażecie je po powrocie. Pięknych wędrówek :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.10.2019 09:46

mysza73 napisał(a):Fajną pogodę trafiliście :lol:

Wymarzoną bym powiedziała 8) :!:

wetlina.jpg


dangol napisał(a):Jesienne, słoneczne kolory bukowych lasów i połonin będą rewelacyjne! Liczę, że pokażecie je po powrocie. Pięknych wędrówek :papa:

Dziękujemy Danusiu :D .
Bieszczadzki wątek już mamy, więc pewnie pokusimy się o jakieś odświeżenie.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 12.10.2019 17:58

marze_na napisał(a):Ciekawostka botaniczna :D

To puchowiec pięciopręcikowy (ceiba pentandra). Zwany jest też drzewem kapokowym ze względu na fakt, że lekki, sprężysty, nienasiąkający wodą puch z dojrzałych owoców służy jako wypełnienie wodnego sprzętu ratunkowego.


Dzięki za wyczerpujące info. Też widziałam to drzewo w Palermo i zachodziłam w głowę co to jest.

Zachód słońca nad brzegiem morza - w obydwie strony - cudny.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 12.10.2019 21:47

Zdjęcia cudne... 8)
Jak to mawia tony- skandalicznie cudne... :lol:
Najładniej pokazana Sycylia ,z tego co do tej pory widziałem.
Zdjęie z " niebem na piachu" to istny majstersztyk... 8O :P
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 17.10.2019 14:56

Podpytam tutaj ;) Marzena, Aga - byłyście może w styczniu na Sycylii ? Orientujecie się jak tam jest. Co innego poczytać o pogodzie, ale informacje z pierwszej ręki osób doświadczonych są najcenniejsze :)

Bo zamiast w góry ... :roll: 8)

pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.10.2019 15:04

dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.10.2019 15:10

W Palermo w pierwszy weekend lutego było słonecznie 8) , temperatura około 14-15 C , odczuwalna wyższa. Kurtki (cienkie!) potrzebne były dopiero wieczorem, no i w Monreale , bo tam mocno wiało.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 17.10.2019 19:44

CROberto napisał(a):Zdjęcia cudne... 8)
Jak to mawia tony- skandalicznie cudne... :lol:
Najładniej pokazana Sycylia ,z tego co do tej pory widziałem.

Dziękuję :!:
Takie komentarze zdecydowanie motywują do pisania :D .



majkik75 napisał(a):Podpytam tutaj Marzena, Aga - byłyście może w styczniu na Sycylii ? Orientujecie się jak tam jest.

Nie byłam. A po relacji Tonego podlinkowanej już przez Beatę na pewno się nie wybiorę :wink: .
Generalnie nie jestem fanką zimowego zwiedzania. Spróbowałam z Neapolem i więcej prób nie będzie. Dzień krótki, słońce nisko, światło słabe.
Zimą tylko w góry :mrgreen: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.10.2019 10:08

marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.10.2019 07:49

28.05 - Rejs na Wyspy Liparyjskie

Wyspy zwane są również Eolskimi od imienia greckiego boga Eola – władcy wiatrów. Cały archipelag tworzy siedemnaście wysp pochodzenia wulkanicznego, z których siedem większych jest zamieszkałych. Z tych siedmiu mamy w planie odwiedzić cztery.

Na wyspy najszybciej i najłatwiej dostać się promami pływającymi z Milazzo. Promy pływają też z Neapolu i Messyny, a w sezonie również z Tropei i Cefalu. Wybieramy oczywiście port w Milazzo.

Połączenie między Cefalu, które z żalem żegnamy po dwóch spędzonych tu dniach, a Milazzo zapewnia trenitalia. Pociąg jedzie ok. 1h 45', bilet kosztuje 8,70 €.

Z portu w Milazzo na Wyspy Liparyjskie pływają szybkie wodoloty Liberty Lines albo zdecydowanie od nich wolniejsze (ale przy okazji zdecydowanie tańsze) samochodowe promy Siremar.
Zdecydowani byliśmy na wodolot, chociaż rozwiązanie to, poza wyższą ceną, ma jeszcze jeden minus - cały rejs ogląda się spod pokładu przez szybę :? .


W momencie gdy zbliżamy się do kasy Liberty Lines zaczepia nas facet oferujący popłynięcie na Lipari z firmą Tarnav. Płynie to to wprawdzie wolnej niż wodolot, ale odpływa zaraz, a na wodolot musielibyśmy jeszcze ponad półgodziny czekać, więc w ostatecznym rozrachunku na miejsce nie dotrzemy dużo później. Cenowo wychodzi trochę korzystniej, bo wprawdzie cena za nasze bilety jest taka sama, ale w LL dodatkowo musielibyśmy zapłacić po kilka euro za kabinówki. No i przede wszystkim statek Tarnav daje możliwość podróżowania na górnym pokładzie i podziwiania widoczków 8) .

Daliśmy się namówić :mrgreen: . Koszt rejsu 35 € za nas dwoje.

Flota Tarnav w porcie. Nasz statek był prawie tak samo ładny :D .

Obrazek

Obrazek



Odpływamy 8) .

Obrazek


Castello di Milazzo.

Obrazek

Obrazek


Powoli zbliżamy się do Vulcano.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podczas postoju w porcie wbija się do nosa siarkowy zapach :roll: :lol: .

Obrazek

Obrazek



Z Vulcano na Lipari płynie się już tylko momencik :D .

Obrazek

Obrazek



Lipari wita nas słońcem i błękitnym niebem. Na najbliższe 4 dni będzie naszym "domem" i bazą wypadową :hut: .

Obrazek


:papa:
Ostatnio edytowano 19.11.2019 23:03 przez marze_na, łącznie edytowano 2 razy
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 23.10.2019 21:12

Na Ciebie to jednak można liczyć :D
Tak się kiedyś zastanawiałam jak, by tu wyspy Liparyjskie zobaczyć (ale palcem nie kiwnęłam w tym kierunku :oczko_usmiech: ), a tu proszę elegancko na tacy podane.

Mam jeszcze pytanko. Którą z dzielnic Palermo polecasz na nocleg? Mam ochotę jeszcze raz pozwiedzać miasto i nie raczej z niego nie wyjeżdżać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone