Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.10.2019 23:20

aga_stella napisał(a): a tu proszę elegancko na tacy podane.

Sama próbowałam znaleźć gotowca, ale blogi, na które trafiałam opisywały raczej jednodniowe wycieczki z Milazzo czy Tropei. A jak już ktoś płynął sam i na dłużej to nie podawał jak i za ile :? .


aga_stella napisał(a): Którą z dzielnic Palermo polecasz na nocleg? Mam ochotę jeszcze raz pozwiedzać miasto i nie raczej z niego nie wyjeżdżać.

Na pewno którąś z czterech historycznych dzielnic centro storico odchodzących od Quattro Canti.
My dwa razy zdecydowaliśmy się na dzielnicę Albergheria ze względu na bliskość dworca kolejowego i targu Ballarò 8) .
Nawet spaliśmy przy tej samej ulicy Via delle Pergole (przy okazji polecam B&B XENIA PALERMO :D ).

Albergheria to kulturowy tygiel. Zamieszkana jest przede wszystkim przez imigrantów. Śmialiśmy się nawet, że łatwiej tu o lokal z kebabem niż knajpkę z włoskim jedzeniem :roll: :lol: . W żaden sposób nie budziło to jednak naszego niepokoju, a szlajamy się naprawdę do późna :D .
Poza tym wszędzie stąd jest blisko. Wszystkie najważniejsze zabytki i miejsca warte odwiedzenia w zasięgu spaceru.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.10.2019 11:04

marze_na napisał(a):
My dwa razy zdecydowaliśmy się na dzielnicę Albergheria ze względu na bliskość dworca kolejowego i targu Ballarò 8) .
Nawet spaliśmy przy tej samej ulicy Via delle Pergole (...)
Albergheria to kulturowy tygiel. Zamieszkana jest przede wszystkim przez imigrantów. (...) W żaden sposób nie budziło to jednak naszego niepokoju, a szlajamy się naprawdę do późna :D .
Poza tym wszędzie stąd jest blisko. Wszystkie najważniejsze zabytki i miejsca warte odwiedzenia w zasięgu spaceru.


W pełni potwierdzam to, co napisała Marzena. My również nocowaliśmy przy Via delle Pergole, całkiem blisko Ballarò (po świeże produkty na śniadanie można było wyskoczyć "w kapciach"), byliśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.10.2019 19:25

marze_na napisał(a):Na pewno którąś z czterech historycznych dzielnic centro storico odchodzących od Quattro Canti.
My dwa razy zdecydowaliśmy się na dzielnicę Albergheria ze względu na bliskość dworca kolejowego i targu Ballarò 8) .
Nawet spaliśmy przy tej samej ulicy Via delle Pergole (przy okazji polecam B&B XENIA PALERMO :D ).



dangol napisał(a):
W pełni potwierdzam to, co napisała Marzena. My również nocowaliśmy przy Via delle Pergole, całkiem blisko Ballarò (po świeże produkty na śniadanie można było wyskoczyć "w kapciach"), byliśmy bardzo zadowoleni z lokalizacji.


Dzięki bardzo za info.
Ludzie często odradzają okolice dworca, ale jak dwie osoby mieszkały i chwalą, to chyba można brać pod uwagę.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.10.2019 21:06

28.05 - Lipari na Lipari, cześć I


Centrum turystyczne Lipari skupia się przy Corso Vittorio Emanuele, która prowadzi z głównego portu promowego oraz przy Via Giuseppe Garibaldi, która z kolei dochodzi do małego portu Marina Corta obsługującego statki wycieczkowe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Sklepy, sklepiki, bary, kawiarnie, restauracje, pizzerie ... mamy kilka rekomendacji, ale o tym później :hut: .



Warto wspiąć się po schodach na wzgórze zamkowe z ruinami twierdzy i katedrą. To też zrobimy później :wink: .

Obrazek


Znowu doceniamy uroki podrózowania przed sezonem. Cicho, spokojnie, a momentami nawet zupełnie pusto 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Skuterkom z zasady nie przepuszczamy :D . Kolejne do galerii :hearts: .

Obrazek

Obrazek



(...)
Ostatnio edytowano 29.10.2019 23:05 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.10.2019 21:07

Po dość pobieżnym zapoznaniu się z miasteczkiem i zakupieniu spożywczych czasoumilaczy wracamy do naszego B&B.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Późne popołudnie i wieczór spędzamy na tarasie z widokiem na Lipari 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Buonanotte :papa:

Obrazek
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 25.10.2019 21:21

Nie wiem, czy coś się nie stało ... nie widać zdjęć ...

pozdrawiam, Michał
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 25.10.2019 21:36

Ja widzę 8) i bardzo się cieszę, że jesteśmy na Eioliech
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.10.2019 21:36

Też widzę i piękne są.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.10.2019 21:38

marze_na napisał(a):
Skuterkom z zasady nie przepuszczamy :D . Kolejne do galerii :hearts: .

(...)


Jak robiłam zdjęcia skuterkom w Apulii, to za każdym razem myślałam o Tobie :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.10.2019 21:40

Piękne to Lipari! Niesamowicie urokliwe zaułki :hearts:

marze_na napisał(a):Późne popołudnie i wieczór spędzamy na tarasie z widokiem na Lipari 8) .

Wcale się nie dziwię! Taras jest niezłą konkurencją dla samego miasteczka :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.10.2019 22:00

majkik75 napisał(a):Nie wiem, czy coś się nie stało ... nie widać zdjęć ...

Sprawdziłam na latopie i na smartfonie, w różnych przeglądarkach, normalnie i w trybie incognito, przez z wifi i dane komórkowe ... i wszystko jest ok :? .



dangol napisał(a):Ja widzę 8) i bardzo się cieszę, że jesteśmy na Eioliech

Na Eoliach towarzyszyła nam Twoja relacja. Czytałam sobie na bieżąco, np. siedząc na Vulcano czytałam o Waszej wspinaczce na wulkan :D . Skorzystaliśmy nawet potem z polecanego przez Ciebie baru z arancini 8) .
Szkoda tylko, że wycięło zdjęcia :(



aga_stella napisał(a):Też widzę i piękne są.

:smo:


aga_stella napisał(a):Jak robiłam zdjęcia skuterkom w Apulii, to za każdym razem myślałam o Tobie :D

Pewnie przez ten avatar :D .



maslinka napisał(a):
marze_na napisał(a):Późne popołudnie i wieczór spędzamy na tarasie z widokiem na Lipari 8) .

Wcale się nie dziwię! Taras jest niezłą konkurencją dla samego miasteczka :mrgreen:

Jeszcze do niedawna w ogóle nie myśleliśmy, żeby korzystać z tego rodzaju udogodnień :lol: . Przy szukaniu noclegów nawet nieszczególnie mi zależało na jakimś miejscu do posiedzenia, bo plany mieliśmy tak napięte, że wieczorem padaliśmy na łóżko :roll: .
Jakoś od zeszłorocznej Apulii podróżujemy trochę bardziej slow, coraz więcej w tym dolce vita, jeszcze więcej dolce far niente 8) .
Starość chyba :roll: :mrgreen: .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.10.2019 22:08

marze_na napisał(a):Starość chyba :roll: :mrgreen: .

Nieee... Smakowanie życia i podróży :mrgreen:
Też tak mamy od jakiegoś czasu :D Jeśli wyjazd nie jest zimowy, musi być taras, balkon lub jakieś miejsce w ogródku/na podwórku. W takim miejscu cudownie snuje się plany na kolejny dzień albo wspomina to, co udało się zobaczyć 8)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.10.2019 16:47

marze_na napisał(a):Sprawdziłam na latopie i na smartfonie, w różnych przeglądarkach, normalnie i w trybie incognito, przez z wifi i dane komórkowe ... i wszystko jest ok :? .


Tak, teraz widzę :papa:

pozdrawiam, Michał
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.10.2019 23:38

29.05 - Port w Lipari

Nasz pierwszy pełny dzień na Wyspach Liparyjskich postanowiliśmy spędzić na Vulcano.
Zaraz po śniadaniu udajemy się do portu.

Obrazek

Obrazek


Zabudowa okolic portu przyjemna dla oka :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Kupujemy bilety na wodolot Liberty Lines (5,50 euro za os.) i w oczekiwaniu na nasz rejs podpatrujemy trochę rybaków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN
Ostatnio edytowano 29.10.2019 23:05 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.10.2019 10:00

Zapowiada się świetna wycieczka 8)

marze_na napisał(a): Szkoda tylko, że wycięło zdjęcia


Jako że emerytki mają trochę więcej czasu (dopóki nie będą musiały codziennie opiekować się wnukiem), postanowiłam uzupełnić nieco fotek w niektórych relacjach. Zaczęłam od rejsu na Wyspy Liparyjskie... Nie będzie tyle zdjęć, co poprzednio, nie zachowam też kolejności zwiedzania. Póki co, fotki wstawiłam do odcinków z miasteczka Lipari, a także od startu z mariny macierzystej na Vulcano, łącznie z podejściem nad krater i kąpielą w siarkowym błotku. Stopniowo pojawią się następne...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone