Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Verona

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15666
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.04.2024 11:08

Vaporetto koniecznie. Przez jeden dzień w Wenecji można sporo zobaczyć i co dla mnie ważne, całkiem odmienne klimaty. Oczywiście jeśli nie wchodzisz do muzeów, a tylko się plątasz uliczkami.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 02.04.2024 12:59

kaeres napisał(a):Można coś więcej ?


Nie wiem,kiedy planujecie odwiedzić Wenecję. Jeśli latem, to spodziewajcie się niezłego ścisku w tramwaju (chociaż po wprowadzeniu opłat może będzie trochę luźniej?), warto więc wybrać się na przejażdżkę tak wcześnie, jak to będzie możliwe.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 04.04.2024 20:34

wiola2012 napisał(a):... a na deser dostałam Bolonię :) . Po Twojej i Gosi relacji mam ochotę ją odwiedzić :tak: .

I odwiedzę już za dwa tygodnie, krótko bo krótko ale zawsze, więc wertuję Wasze bolońskie odcinki, żeby sobie przypomnieć :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.04.2024 20:46

wiola2012 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):... a na deser dostałam Bolonię :) . Po Twojej i Gosi relacji mam ochotę ją odwiedzić :tak: .

I odwiedzę już za dwa tygodnie, krótko bo krótko ale zawsze, więc wertuję Wasze bolońskie odcinki, żeby sobie przypomnieć :D .

Fajnie 8) . Myślę, że Bolonia Cię nie rozczaruje :) .
Do werowania polecam relację z Emilii Romanii :hut: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 04.04.2024 21:29

Zajrzę na pewno :) . Trochę się zdenerwowałam, bo Asinelli jest zamknięta z powodu remontu i muszę rozejrzeć się za innym punktem widokowym.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.04.2024 22:00

wiola2012 napisał(a):Trochę się zdenerwowałam, bo Asinelli jest zamknięta z powodu remontu

Szkoda :(, bo widoki z wieży genialne.


wiola2012 napisał(a):muszę rozejrzeć się za innym punktem widokowym.

Najbliżej będzie campanila katedry. Otwarta krótko i tylko w weekendy.

Mam jeszcze zaznaczony kościół San Michele in Bosco. Tyle, że to już dalej od centrum.
Nie dotarłam, bo mieliśmy za długą listę zakupów do zrobienia i zabrakło już czasu :lol: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2504
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 05.04.2024 16:46

marze_na napisał(a):Najbliżej będzie campanila katedry. Otwarta krótko i tylko w weekendy.

No i świetnie, dziękuję :) .
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Verona - stron...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone