Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.03.2017 10:18

Nie byliśmy. Cudne. Przypominają mi Pafos na Cyprze
:papa:
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 01.03.2017 11:15

Przyłączam się do zachwytów 8O :) .
pzdr. :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.03.2017 11:27

Etnie też się spodobało, bo aż się obudziła http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 5,1,0.html :oczko_usmiech:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 01.03.2017 11:28

Ooo widzę znajome "kąty" :roll: :D
Fajnie że nie mieliście tłumów podczas zwiedzania.
Nam ciężko było przemieszczać się po podestach, i zrobić sensowne zdjęcia :evil:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 01.03.2017 11:44

No więc.
Jestem zachwycona, przepiękne. Obawiam się, że ciężko byłoby mnie z tego domu wyciągnąć. No chyba, żeby zobaczyć widok ognistej Etny.
krakusowa napisał(a):Nam ciężko było przemieszczać się po podestach, i zrobić sensowne zdjęcia :evil:

Jak z podestu (z boku) udało się tak prosto zrobić to zdjęcie.
Obrazek
Głowy zwierząt oglądam z wielką ciekawością. Są głowy koni, lwów, lampartów (dużych kotów), jeleni, nawet może i słonia.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8646
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.03.2017 12:14

kulka53 napisał(a):Ale extra mozaiki 8O

kmichal napisał(a): ale efekt jest ... :)

tony montana napisał(a):Nie byliśmy. Cudne.

tiwa napisał(a):Przyłączam się do zachwytów 8O :)

A to jeszcze nie koniec, bo w zasadzie dopiero co weszliśmy na salony Romana :mrgreen: .



mysza73 napisał(a):Etnie też się spodobało, bo aż się obudziła http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 5,1,0.html :oczko_usmiech:

Podglądam ją od wczoraj :D .
Efektowne ujęcia są na fejsowym profilu My Etna Map

Obrazek


krakusowa napisał(a):Fajnie że nie mieliście tłumów podczas zwiedzania.

Kilka wycieczek się kręciło. Czasami trzeba było poczekać dłuższą chwilę, żeby zwolniło się miejsce przy barierce.


Lidia K napisał(a):No więc.
Jestem zachwycona, przepiękne. Obawiam się, że ciężko byłoby mnie z tego domu wyciągnąć.

My zabawiliśmy w tej willi zdecydowanie dłużej niż zakładałam :D .


Lidia K napisał(a):Jak z podestu (z boku) udało się tak prosto zrobić to zdjęcie.
Obrazek

Podesty są poprowadzone dookoła prawie wszystkich pomieszczeń, więc jest możliwość fotografowania i z boku i na wprost.

Obrazek

Wystarczy mocno się wychylić i daleko wyciągnąć aparat. A resztę zrobi Lightroom - doprostuje i przytnie :) .
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 01.03.2017 13:34

Nie wiem czy już pisałem, ale zdjęcia są rewelacyjne, dzięki nim jeszcze bardziej nabrałem ochoty na Sycylię.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 01.03.2017 16:08

Przepiękne te mozaiki :) . Zawsze jestem pod wrażeniem dokładności i próbuję sobie wyobrazić cierpliwość ich twórców ...
Chętnie pooglądam jeszcze ...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8646
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.03.2017 19:26

_Piotrek_ napisał(a):Nie wiem czy już pisałem, ale zdjęcia są rewelacyjne, dzięki nim jeszcze bardziej nabrałem ochoty na Sycylię.

Dzięki :D


Potter napisał(a):Chętnie pooglądam jeszcze ...

Mówisz masz :oczko_usmiech: .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 01.03.2017 19:31

marze_na napisał(a): My zabawiliśmy w tej willi zdecydowanie dłużej niż zakładałam

Wcale się nie dziwię :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8646
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.03.2017 19:34

Villa Romana del Casale, część II

Ten odcinek będzie naszym subiektywnym przeglądem najciekawszych podłóg w Villa Romana del Casale.

Na dłużej zatrzymujemy się nad pokojem ze sceną Małego Polowania. Mozaika składa się z pięciu motywów - polowania na jelenie, polowania na zające i polowania na dzika oraz rytuału ofiarnego ku czci bogini polowania i wreszcie uczty myśliwskiej.
Najbardziej porusza nas w tym przedstawieniu los dzika :? :( :wink: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Największą atrakcję willi stanowi jednak Wielkie Polowanie - mozaika zajmująca cały 59-metrowy korytarz oddzielający perystyl od bazyliki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ta największa mozaika w willi przedstawia sceny polowania na egzotyczne zwierzęta, które potem ładowane są na statki i transportowane na areny igrzysk Cesarstwa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8646
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.03.2017 19:34

Gdyby na podstawie mozaik z Villi Romana wyrabiać sobie pogląd o rozrywkach w Cesarstwie Rzymskim to można by dojśc do wniosku, że jak nie polowali to łowili.

Łowią zarówno mali,

Obrazek

Obrazek


jak i starsi :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Sądząc po ilości zdjęć wrzuconych do sieci, jedną z najpopularniejszych jest mozaika z postaciami 10 gimnastyczek uprawiających różne ćwiczenia sportowe. Ta popularność jest przede wszystkim zasługą strojów dziewcząt przypominających współczesne nam bikini 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jeśli już otarliśmy się o goliznę :roll: :wink: to pociągnijmy ten motyw :nice: .
Jeden z pokoi zdobi mozaika ze sceną erotyczną 8O .

Obrazek

Obrazek


Tak, tak. To ta przytulająca się para w medalionie ozdobionym girlandą z laurowych liści. Odważnie :mrgreen: .

(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8646
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.03.2017 19:36

Następna mozaika nosi nazwę Mały Cyrk. Pomieszczenie to było przypuszczalnie pokojem dziecięcym.

Obrazek


A tu kolejny pokój dziecięcy.

Obrazek


Przy każdej mozaice umieszczony jest krótki opis wraz ze wskazaniem prawdopodobnego przeznaczenia pomieszczenia. Ta mozaika nosi nazwę Muzycy :? .

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Mozaiki często przedstawiają też sceny znane z mitologii, np. Odyseusz usypia Polifema

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Villa Romana miała też swoją własną bazylikę, gdzie dla odmiany podłogę wyłożono nie mozaiką, a marmurowymi płytami.

Obrazek

Obrazek



Na zewnątrz, gdzie bezkarnie można deptać po rzymskich mozaikach, robimy ostatnie pamiątkowe zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jadąc do Romana zastanawialiśmy się co aż tak niezwykłego moze być w podłogowych mozaikach, że pisze się o nich jako o jednym z największych skarbów Sycylii. To co zobaczyliśmy przerosło wszelkie oczekiwania. Rozmach, szczegóły, kolory ... no kapitalne :!:

To kolejne miejsce na wyspie, gdzie zabawiliśmy zdecydowanie dłużej niż zakładał plan :roll: :lol: . Bella Sicilia 8) :!:

Jeśli po drodze nie będzie żadnych niespodzianek na zamek Castello di Lombardia w Ennie powinniśmy jednak zdążyć przed zamknięciem. Na samą Ennę nie będzie już wiele czasu.

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.03.2017 19:49

Marzena, na Cyprze największe wrażenie zrobiła na mnie mozaika właśnie z polowania, ze wzgl. na swój dynamizm, ale ta Wasza ObrazekObrazek to dopiero jest polowanie... Ile elementów, szczegółów... Trzeba o tej Sycylii pomyśleć, choć mocniej mnie jakoś okolic Neapola kręcą....

Edit: jak pisałam to wrzuciłaś dalszą część.... Co do golizny to tej całującej parze, po prostu się trochę zsunęła sukienka z ramion :mrgreen: A zdjęcie siedzącego małżonka super... mi moje chłopaki nie chciały tak zapozować... A co to są takie większe płytki/kwadraciki położone na mozaikach :?:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.03.2017 21:02

Scena z panią z ciężarkami w bikini mam w przewodniku, niech ktoś powie, że bikini w latach 60 XX wieku wynaleziono...

PIĘKNE TE MOZAIKI

:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone