Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 04.03.2017 21:27

marze_na napisał(a): Oddaje nam papier i poleca udać się do kantorka, żeby dopełnić formalności. Po paru dniach blokada na karcie została zdjęta w pełnej kwocie. Sicily by Car nie taka straszna jak ją w internetach malują :lol: .
:papa:


Ja tez się czytałem w necie o tych oszustwach, potem Ty mnie trochę na początku relacji swojej nastraszyłaś.... ale w sumie za 120 Euro za 10 dni daliśmy (CHYBA) radę się zmieścić, blokadę z karty zdjęto od razu, mandat póki co żaden nie przyszedł

Ach, jak żałuje tej Enny....

Takie lokale rodzinne lubię najbardziej, szczególnie na greckich wyspach jest w takich fantastycznie - jedzenie pyszne, niedrogo i zawsze słodki bonusik po jedzeniu

:boss: :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 05.03.2017 16:21

Franz napisał(a):
marze_na napisał(a):Najbardziej podoba nam się widok na malowniczo położoną na skale miejscowość Calascibetta 8) .

Piękne, widokówkowe ujęcia.

Sycylię pewnie zjechałeś już wzdłuż i wszerz :D ?


tony montana napisał(a):
marze_na napisał(a): Oddaje nam papier i poleca udać się do kantorka, żeby dopełnić formalności. Po paru dniach blokada na karcie została zdjęta w pełnej kwocie. Sicily by Car nie taka straszna jak ją w internetach malują :lol:

Ja tez się czytałem w necie o tych oszustwach, potem Ty mnie trochę na początku relacji swojej nastraszyłaś....

Etam, gdybyś się nastraszył to byś dokupił ubezpieczenie i nie patrzył, że kosztuje drugie tyle co wypożyczenie :oczko_usmiech: .


tony montana napisał(a):Ach, jak żałuje tej Enny....

My w sumie tylko przez nią przelecieliśmy, ale nie odczuwam jakiejś szczególnej potrzeby powrotu. Gdyby się trafiła okazja to zajrzymy na pewno do Grotta Azzurro kupić arancini i wino na wynos :). Potem sprawdzimy jeszcze raz widoki z castello i pojedziemy dalej :hut: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.03.2017 17:43

marze_na napisał(a):Sycylię pewnie zjechałeś już wzdłuż i wszerz :D ?

Zaledwie liznąłem. Z włoskiego objazdu na Sycylię przeznaczyłem trzy dni.

Pozdrawiam,
Wojtek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2017 10:44

marze_na napisał(a):Autko oddane, a my rozpoczynamy kolejny etap podróży.

Chyba potrzebny jakiś doping ... :roll: ,
Ma-rze-na, Ma-rze-na, Ma-rze-na ... :smo:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.03.2017 10:51

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Autko oddane, a my rozpoczynamy kolejny etap podróży.

Chyba potrzebny jakiś doping ... :roll: ,
Ma-rze-na, Ma-rze-na, Ma-rze-na ... :smo:

Ten autobus do Palermo trochę jedzie, mimo że autostradą ... Poza tym pamiętam jak entuzjastycznie przyjmowałaś Neapol :lol: , a to miasta w odbiorze dość podobne :oczko_usmiech: .
Lublin sobie na razie pooglądaj :smo: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2017 10:59

marze_na napisał(a):Lublin sobie na razie pooglądaj :smo: .

Widziałam ... ile można patrzeć na te Wasze mroczkowe fotki :o :smo:
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 07.03.2017 13:41

Ja też czekam na dalszy ciąg :D
Zbliżasz się już do rejonów przez nas planowanych do obejrzenia.
Tylko nie wiem czy uda nam się do Palermo dojechać.
Czy spaliście już tylko w Palermo czy jeszcze gdzieś? :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.03.2017 13:55

Mai napisał(a):Czy spaliście już tylko w Palermo czy jeszcze gdzieś? :)

Po Palermo było jeszcze Castellammare del Golfo i Trapani. Na pierwszej stronie jest mapka z planem, którego mniej więcej udało nam się trzymać.
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 07.03.2017 14:24

Plan widziałam w związku z tym wiem że będziecie w miejscach które planujemy zobaczyć ;)
My lecimy do Trapani, i ciągle się waham czy spać tylko tam - czy jeszcze gdzieś :) np. Castellammare del Golfo.
Waham się bo z dzieckiem łatwiej mi mieć jedną bazę wypadową :) [przetestowane na innych wyjazdach ;) ]
A ponieważ lecimy już za prawie dwa miesiące to czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg Waszej podróży :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.03.2017 15:25

Mai napisał(a):My lecimy do Trapani, i ciągle się waham czy spać tylko tam - czy jeszcze gdzieś :) np. Castellammare del Golfo.

Jak będziecie mieć do dyspozycji samochód, to jedna baza jest chyba lepszym pomysłem. Oczywiście jeśli koncentrujecie się na jednej części wyspy i nie planujecie wypadów po 100 km i więcej :).

Mai napisał(a):A ponieważ lecimy już za prawie dwa miesiące to czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg Waszej podróży :D

Chciałabym skończyć do Wielkanocy, żeby wyrobić się przed następnym wyjazdem :hut: , ale czy się uda :roll: .

P.S. Palermo zdecydowanie warto uwzględnić w planach 8) .
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 07.03.2017 21:43

Dalekie wyprawy samochodowe dla nas nie straszne ;) ale tam większość podróży chcemy odbyć komunikacją zbiorową, auto może na 3-4 dni. Jakbyśmy chcieli na cały pobyt to wyszło by ponad 500euro 8O , masakryczne ceny :( Dlatego też między innymi jedna cześć wyspy. A muszę jeszcze trochę kasy zostawić na Barcelonę do której z Trapani lecimy ;)

Liczę że uda Ci się relację skończyć przed kolejnymi wojażami :) siadam i czekam ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.03.2017 22:11

Marzena, dawaj kolejny odcinek, rano przy herbatce będę czytała i oglądała :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.03.2017 23:01

Mai napisał(a):Dalekie wyprawy samochodowe dla nas nie straszne ;) ale tam większość podróży chcemy odbyć komunikacją zbiorową, auto może na 3-4 dni.

W takim razie rzeczywiście można zastanawiać się nad więcej niż jedną bazą wypadową.
Ja sprawdzałam połączenia korzystając z działu transport na blogu jedziemynasycylię. W jednym miejscu zebrane są wszystkie możliwości dostania się z punktu A do B z linkami do stron przewoźników i rozkładów jazdy. Sami ocenicie czy dacie radę zrealizować plan startując z jednego miejsca.

Z doświadczenia mogę natomiast zdecydowanie odradzić podróżowanie komunikacją w niedzielę :lol: .



Mai napisał(a):Jakbyśmy chcieli na cały pobyt to wyszło by ponad 500euro 8O , masakryczne ceny :(

Niestety koszty wypożyczenia samochodu są na Sycylii horrendalne :roll: :evil: .


Mai napisał(a):A muszę jeszcze trochę kasy zostawić na Barcelonę do której z Trapani lecimy ;)

Piękny plan 8) .



piekara114 napisał(a):Marzena, dawaj kolejny odcinek, rano przy herbatce będę czytała i oglądała :mrgreen:

Rozumiem, że nasze zdjęcia w pracy widzisz :D . Do którejś herbatki będą, ale raczej nie do tej jutrzejszej :smo: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.03.2017 23:06

piekara114 napisał(a):Marzena, dawaj kolejny odcinek, rano przy herbatce będę czytała i oglądała :mrgreen:

A to Ty już se w robocie załatwiłaś, że zdjęcia widzisz :wink: ,
a Twoja pogoń za flamingami to kiedy ruszy :?: :roll:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.03.2017 08:19

Pogoda może nie idealna, ale widoki ładne :)
Katedra w Ennie rewelacyjna 8O , przepiękne wnętrze :idea:
I spalanie, hmmm... :cool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone