Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.06.2019 17:03

greenrs napisał(a):Czy ktoś ma najświeższe informacje na temat odcinka Katowice - Piotrków? Ja wprawdzie nie jadę do Chorwacji lecz w przeciwnym kierunku - na Mazury ale w tej chwili nie widzę innej alternatywy niż gierkówka. Kilka miesięcy temu straciłem sporo czasu w Częstochowie - teraz, jak tu czytam, może być jeszcze gorzej. Może ktoś próbował skorzystać z jakiegoś sensownego objazdu (np. DK7)?

Z ostatnich informacji to:
https://dziennikzachodni.pl/budowa-auto ... 3-14174415

Ja również w najbliższym czasie planuję co najmniej dwa wyjazdy na północ Polski. Zamierzam powrócić. Podobna trajektoria. :wink:
W zeszłym roku wracając z północy zjechałem z "gierkówki" na Kamieńsk. Może w drodze na północ odwrotność tego to też jakaś alternatywa.
https://www.google.pl/maps/dir/51.21117 ... 54!1m0!3e0
Jechało się spokojnie. I tak zahacza się o Częstochowę, ale poniżej newralgicznych (w budowie) punktów.

Jeden z forumowiczów polecał "odbicie" w prawo na Pajęczno i Kłobuck (podążając z północy). Ale w tym przypadku chyba o wiele więcej kilometrów się nadkłada.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 04.06.2019 22:04

romuald22 napisał(a):
greenrs napisał(a):Czy ktoś ma najświeższe informacje na temat odcinka Katowice - Piotrków? Ja wprawdzie nie jadę do Chorwacji lecz w przeciwnym kierunku - na Mazury ale w tej chwili nie widzę innej alternatywy niż gierkówka. Kilka miesięcy temu straciłem sporo czasu w Częstochowie - teraz, jak tu czytam, może być jeszcze gorzej. Może ktoś próbował skorzystać z jakiegoś sensownego objazdu (np. DK7)?

Z ostatnich informacji to:
https://dziennikzachodni.pl/budowa-auto ... 3-14174415

Ja również w najbliższym czasie planuję co najmniej dwa wyjazdy na północ Polski. Zamierzam powrócić. Podobna trajektoria. :wink:
W zeszłym roku wracając z północy zjechałem z "gierkówki" na Kamieńsk. Może w drodze na północ odwrotność tego to też jakaś alternatywa.
https://www.google.pl/maps/dir/51.21117 ... 54!1m0!3e0
Jechało się spokojnie. I tak zahacza się o Częstochowę, ale poniżej newralgicznych (w budowie) punktów.

Jeden z forumowiczów polecał "odbicie" w prawo na Pajęczno i Kłobuck (podążając z północy). Ale w tym przypadku chyba o wiele więcej kilometrów się nadkłada.


Opcja Kamieńsk - Częstochowa po DK91 to około 1.30h jazdy w godzinach popołudniowych.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.06.2019 23:19

romuald22 napisał(a):W zeszłym roku wracając z północy zjechałem z "gierkówki" na Kamieńsk. Może w drodze na północ odwrotność tego to też jakaś alternatywa.
https://www.google.pl/maps/dir/51.21117 ... 54!1m0!3e0
Jechało się spokojnie. I tak zahacza się o Częstochowę, ale poniżej newralgicznych (w budowie) punktów.

No właśnie ta Częstochowa mnie najbardziej niepokoi. Proponowany objazd nie omija odcinka, na którym ostatnio stałem w największym korku.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.06.2019 11:53

Małe udogodnienie na A1

https://autokult.pl/33977,autostrada-a1 ... gdI9C2C3w4

Tak to dziś wygląda :)

Warianty
1. Jedna bramka zarówno dla aplikacji jak i całej reszty - wiele się nie zmieni
2. Jedna bramka tylko dla aplikacji - Ci z apka pojada szybciej, a Ci bez będą dłużej stać - będzie też bałagan na dojeździe i przy płaceniu - ktoś przegapi, nie zauważy itd
3. Wszystkie bramki dla apki i całej reszty - poprawi się płynność

Pewnie cały czas testują, ale jest TYLKO 1 bramka opisana i funkcjonuje wariant 1
Załączniki:
Amber.jpg
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 05.06.2019 15:06

Jeżdżę co tydzień-dwa trasą "1" Katowice-Rzgów i jakiejś wielkiej tragedii nie ma, notuję poślizgi w granicach 10-15 min w stosunku do czasu jaki osiągałem przed wejściem drogowców. Na "gierkówkę" wskakuję ok. 5-6 rano. Wracam w okolicach g.13. Czasem przykorkuje się na wysokości Radomska jadąc na północ. Podobno polecany jest wariant trasy "91" Częstochowa-Piotrków T., ale uważam póki co, że nie warto. Dodam, że ekipy budowlane nie zwęziły jeszcze jezdni na dwóch kontraktowych odcinkach, póki co łatają jezdnię, na którą przerzucą ruch i równają teren dookoła.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.06.2019 16:27

Endrju napisał(a):Jeżdżę co tydzień-dwa trasą "1" Katowice-Rzgów i jakiejś wielkiej tragedii nie ma, notuję poślizgi w granicach 10-15 min w stosunku do czasu jaki osiągałem przed wejściem drogowców. Na "gierkówkę" wskakuję ok. 5-6 rano. Wracam w okolicach g.13. Czasem przykorkuje się na wysokości Radomska jadąc na północ. Podobno polecany jest wariant trasy "91" Częstochowa-Piotrków T., ale uważam póki co, że nie warto. Dodam, że ekipy budowlane nie zwęziły jeszcze jezdni na dwóch kontraktowych odcinkach, póki co łatają jezdnię, na którą przerzucą ruch i równają teren dookoła.


A jak z jakością jezdni w stronę Katowic (czyli tej, gdzie są 2 pasy)? Bo niektórzy tu pisali, że prawy nie nadaje się do jazdy i można wahacz zgubić.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.06.2019 08:06

marekkowalak napisał(a):
Endrju napisał(a):Jeżdżę co tydzień-dwa trasą "1" Katowice-Rzgów i jakiejś wielkiej tragedii nie ma, notuję poślizgi w granicach 10-15 min w stosunku do czasu jaki osiągałem przed wejściem drogowców. Na "gierkówkę" wskakuję ok. 5-6 rano. Wracam w okolicach g.13. Czasem przykorkuje się na wysokości Radomska jadąc na północ. Podobno polecany jest wariant trasy "91" Częstochowa-Piotrków T., ale uważam póki co, że nie warto. Dodam, że ekipy budowlane nie zwęziły jeszcze jezdni na dwóch kontraktowych odcinkach, póki co łatają jezdnię, na którą przerzucą ruch i równają teren dookoła.
A jak z jakością jezdni w stronę Katowic (czyli tej, gdzie są 2 pasy)? Bo niektórzy tu pisali, że prawy nie nadaje się do jazdy i można wahacz zgubić.

Bo się nie nadaje. I własnie nie tyle o roboty chodzi co o jakość tej drogi. Na majówkę tłukliśmy się niestety gierkówką ale powrót już 91 aż do Piotrkowa i dalej na Wawę. Przejazd przed południem w niedzielę, ruch zerowy - no tyle, że nie popędzisz.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.06.2019 08:08

marekkowalak napisał(a):
Endrju napisał(a):Jeżdżę co tydzień-dwa trasą "1" Katowice-Rzgów i jakiejś wielkiej tragedii nie ma, notuję poślizgi w granicach 10-15 min w stosunku do czasu jaki osiągałem przed wejściem drogowców. Na "gierkówkę" wskakuję ok. 5-6 rano. Wracam w okolicach g.13. Czasem przykorkuje się na wysokości Radomska jadąc na północ. Podobno polecany jest wariant trasy "91" Częstochowa-Piotrków T., ale uważam póki co, że nie warto. Dodam, że ekipy budowlane nie zwęziły jeszcze jezdni na dwóch kontraktowych odcinkach, póki co łatają jezdnię, na którą przerzucą ruch i równają teren dookoła.


A jak z jakością jezdni w stronę Katowic (czyli tej, gdzie są 2 pasy)? Bo niektórzy tu pisali, że prawy nie nadaje się do jazdy i można wahacz zgubić.


Jechałem, pogubionych wahaczy nie widziałem, no chyba, że złomiarze na bieżąco zbierają ...

Jakość z miesiąc temu nie była najlepsza, ale wyrw czy dziur zagrażających autu czy życiu, nie zauważyłem
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 06.06.2019 08:19

Te odcinki, gdzie puszczony jest ruch 2+1 po jednej stronie są naprawiane, aby wyrw nie było. Raczej należę do tych "szybkich" na drogach i stwierdzam, że da radę spokojnie tamtędy przejechać. Owszem, nie ma tam nowego asfaltu, ale jak auto sprawne wahacz nie wypadnie :) Co prawda jazda na 19stkach z profilem 35 nie należy do przyjemnych, ale na 17stkach z profilem 45 spokojnie można śmigać... oczywiście z uwagą, aby specjalnie nie wyłapywać każdej dziury. We wtorek 04.06 wyjechałem z Pabianic o 6ej rano i w Częstochowie zameldowałem się o 7:15 - czas przejazdu remontowaną "gierkówką" uważam za znośny.

pozdrawiam :)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 06.06.2019 09:53

marekkowalak napisał(a):A jak z jakością jezdni w stronę Katowic (czyli tej, gdzie są 2 pasy)? Bo niektórzy tu pisali, że prawy nie nadaje się do jazdy i można wahacz zgubić.


Jakość jest mocno średnia, ale łatają na bieżąco jak coś wypadnie nowego :mrgreen: Tak samo ze słupkami, bo co chwilę na lewym można spotkać przestawiony pachołek i ekipy w miarę szybko poprawiają.
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 06.06.2019 12:06

Zastanawiam się (i chyba tak zrobię) czy nie lepszym wyjściem będzie jadąc od strony W-wy, pojechać na Radom-->Jędrzejów--> Siewierz minimalnie dłużej ale chyba pewniejsza droga.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.06.2019 12:13

sanky napisał(a):Zastanawiam się (i chyba tak zrobię) czy nie lepszym wyjściem będzie jadąc od strony W-wy, pojechać na Radom-->Jędrzejów--> Siewierz minimalnie dłużej ale chyba pewniejsza droga.
A po co aż tak, od strony wawy to S8 i na wysokości Piotrkowa w 91 do Częstochowy a dalej już ok.
https://goo.gl/maps/3ouPadQQxQXTdbjX6
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 06.06.2019 13:12

gusia-s napisał(a): A po co aż tak, od strony wawy to S8 i na wysokości Piotrkowa w 91 do Częstochowy a dalej już ok.
https://goo.gl/maps/3ouPadQQxQXTdbjX6

Tak samo kombinuję aby ominąć najgorszy (najbardziej upierdliwy) moim zdaniem odcinek trasy. Kilometrowo wychodzi prawie identycznie ale czas może być krótszy. Co do komfortu podróżowania to ten fragment starej gierkówki już od dawna jest fatalny i już lepiej jechać dobrą (mam nadzieje) droga krajową niż pseudo drogą szybkiego ruchu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.06.2019 15:22

Przekonaliście mnie - jadę objazdem przez Łask i Szczerców. :D

Bardzo lubię swój samochód i wolę zadbać o stan zawieszenia kosztem odległości :wink: :wink:
sanky
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sanky » 06.06.2019 15:31

gusia-s napisał(a):
sanky napisał(a):Zastanawiam się (i chyba tak zrobię) czy nie lepszym wyjściem będzie jadąc od strony W-wy, pojechać na Radom-->Jędrzejów--> Siewierz minimalnie dłużej ale chyba pewniejsza droga.
A po co aż tak, od strony wawy to S8 i na wysokości Piotrkowa w 91 do Częstochowy a dalej już ok.
https://goo.gl/maps/3ouPadQQxQXTdbjX6


no w sumie racja - dzięki - temat do przemyślenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 143
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone