Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 13.05.2019 08:36

yanek37 napisał(a):Witam,
Czy jadąc w sobotę koło południa do Częstochowy można spodziewać się dużych korków między Łodzią a Częstochową ?

Ciężko powiedzieć ale w sobotę około południa powinno być luźniej. Odpalaj GM w soboty około południa to będziesz wiedział jak wygląda sytuacja na drodze. Ja chcę jechać w niedziele i być w okolicach Częstochowy około 9 rano. Na GM pusto o tej porze.

Korka i tak nie przewidzisz, wystarczy jeden zonk i wszystko stoi.
yanek37
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 13.05.2019 09:03

wikol napisał(a):
yanek37 napisał(a):Witam,
Czy jadąc w sobotę koło południa do Częstochowy można spodziewać się dużych korków między Łodzią a Częstochową ?

Ciężko powiedzieć ale w sobotę około południa powinno być luźniej. Odpalaj GM w soboty około południa to będziesz wiedział jak wygląda sytuacja na drodze. Ja chcę jechać w niedziele i być w okolicach Częstochowy około 9 rano. Na GM pusto o tej porze.

Korka i tak nie przewidzisz, wystarczy jeden zonk i wszystko stoi.

Dzięki.
Zakładam że zonka nie będzie i wszystko "poleci"
na bieżąco :D
labusm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 22.05.2019 08:15

https://www.radiojura.pl/znow-zastoj-na ... ign=trendy

Mało dobre informacje z obwodnicy Częstochowy
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.05.2019 11:04

labusm napisał(a):https://www.radiojura.pl/znow-zastoj-na-budowie-autostradowej-obwodnicy-czestochowy.html?utm_source=wp&utm_medium=sg&utm_campaign=trendy

Mało dobre informacje z obwodnicy Częstochowy

Więc termin wyjazdu tez by było dobrze przypasować z brakiem strajku ;)

Jak jechaliśmy w połowie marca (piątek popołudniu) na południe to tydzień wcześniej właśnie blokowali trasę. Nam poszło dość sprawnie
Zbyszko666
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 24.05.2019 23:36

Świeża informacja za 300 baniek :)
https://dziennikzachodni.pl/jest-300-ml ... 3-14158751

Także idzie do przodu :)
Nemhain
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 03.06.2019 10:04

Jak wygląda sytuacja na odcinku Warszawa- Częstochowa we wczesnych godzinach rannych? Może ktoś z Was ostatnio jechał? Wyjazd z Warszawy planujemy ok. 5.00 w poniedziałek 24 czerwca i zastanawiam się czy w miarę płynnie przejedziemy czy szukać alternatywy.
wikol
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 03.06.2019 10:10

Nemhain napisał(a):Jak wygląda sytuacja na odcinku Warszawa- Częstochowa we wczesnych godzinach rannych? Może ktoś z Was ostatnio jechał? Wyjazd z Warszawy planujemy ok. 5.00 w poniedziałek 24 czerwca i zastanawiam się czy w miarę płynnie przejedziemy czy szukać alternatywy.

Wyjeżdżając o 5 rano w CZ będziesz przed 8. Może być już ciasno.
Odpalaj GM w każdy poniedziałek o tej porze i zobacz czy się korkuje. Ja jadę w niedzielę.
Nemhain
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 03.06.2019 10:18

Niestety w niedzielę w tym roku się nie uda :( Yanosik podpowiada żeby zjechać na Kamieńsk, ewentualnie jechać na Radom.
Reiser
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 03.06.2019 12:51

Nemhain napisał(a):Jak wygląda sytuacja na odcinku Warszawa- Częstochowa we wczesnych godzinach rannych? Może ktoś z Was ostatnio jechał? Wyjazd z Warszawy planujemy ok. 5.00 w poniedziałek 24 czerwca i zastanawiam się czy w miarę płynnie przejedziemy czy szukać alternatywy.

Często jeżdżę tą trasą w tygodniu... jak wyjeżdżam z Łodzi ok.7ej to do Częstochowy z reguły udaje mi się dojechać w 1,5h... Przed Częstochową do zwężki nawet jakoś idzie - spokojna jazda "na zamek" i można przejechać. Aczkolwiek jak już wracam ok.17ej to w stronę Częstochowy na łączeniu A1 z S8 to masakra. W stronę Łodzi masakra jest na wysokości Radomska... poza tym do przeżycia...

Jeśli wystartujecie w pn. o 5ej z granic Warszawy to nie powinno być zbyt wielkiego bólu... chyba, że zdarzy się jakiś dzwon albo co... ale tego nie przewidzimy...

Jutro znów mnie to czeka... startuje ok. 6ej w stronę A4 i dalej na Kraków...
holz1
Turysta
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) holz1 » 03.06.2019 15:20

A gdzie toczą się roboty za Piotrkowem w śladzie starej gierkówki. Bo tam też będzie pewnie latem sajgon i czy nie lepiej jechać równoległą krajówką 91 do Częstochowy.
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.06.2019 20:50

Wymyśliłem sobie taki oto objazd w tamtą stronę (czwartek po południu, więc korki na gierkówce pewne):

https://goo.gl/maps/QKFxRJjBtigFxwWTA

Na SV droga wydaje się dość dobrej jakości - czy mógłbym prosić kogoś o potwierdzenie? Czy nie natknę się tam na jakieś niespodzianki w postaci dziur, na których można urwać wahacz czy skrzywić felgę??
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.06.2019 20:54

holz1 napisał(a):A gdzie toczą się roboty za Piotrkowem w śladzie starej gierkówki. Bo tam też będzie pewnie latem sajgon i czy nie lepiej jechać równoległą krajówką 91 do Częstochowy.

Tu jest cały wątek o gierkówce:

https://www.cro.pl/autostrada-a1-w-polsce-dokad-t33048-2115.html#p2071998
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.06.2019 21:24

marekkowalak napisał(a):
holz1 napisał(a):A gdzie toczą się roboty za Piotrkowem w śladzie starej gierkówki. Bo tam też będzie pewnie latem sajgon i czy nie lepiej jechać równoległą krajówką 91 do Częstochowy.

Tu jest cały wątek o gierkówce:

https://www.cro.pl/autostrada-a1-w-polsce-dokad-t33048-2115.html#p2071998

Przeniesione.
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.06.2019 08:54

Czy ktoś ma najświeższe informacje na temat odcinka Katowice - Piotrków? Ja wprawdzie nie jadę do Chorwacji lecz w przeciwnym kierunku - na Mazury ale w tej chwili nie widzę innej alternatywy niż gierkówka. Kilka miesięcy temu straciłem sporo czasu w Częstochowie - teraz, jak tu czytam, może być jeszcze gorzej. Może ktoś próbował skorzystać z jakiegoś sensownego objazdu (np. DK7)?
marekkowalak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.06.2019 10:59

greenrs napisał(a):Czy ktoś ma najświeższe informacje na temat odcinka Katowice - Piotrków? Ja wprawdzie nie jadę do Chorwacji lecz w przeciwnym kierunku - na Mazury ale w tej chwili nie widzę innej alternatywy niż gierkówka. Kilka miesięcy temu straciłem sporo czasu w Częstochowie - teraz, jak tu czytam, może być jeszcze gorzej. Może ktoś próbował skorzystać z jakiegoś sensownego objazdu (np. DK7)?

Ale z tego, co czytałem niedawno, to w samej Częstochowie nic się jeszcze nie zaczęło i do września ma się nie rozpocząć. Coś się zmieniło w tej kwestii?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 142
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019