Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 29.04.2019 16:19

W sobotę robiłem traskę Kraków-Rzgów-Kraków. Wyjechałem z Grodu Kraka o 6 i jechało się całkiem komfortowo. Gorzej było już przy powrocie o 14, sporo długoweekendowców zapakowanych po dach. Pierwszy kocioł przy łączeniu A1/S8... następnie na wysokości Radomska wyrosło... rondo, którego rano jeszcze nie było, zdemontowali sygnalizację i wprowadzili ruch okrężny na wlocie do miasta i trochę się przytyka. Następne mocne spowolnienie z niewiadomego powodu na zwężeniu przed Częstochową. Ogólnie trasa (245km) do Krakowa zajęła 3h20m.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 29.04.2019 18:02

Właśnie podali w telewizorowni że GDDKIA wywaliła z budowy autostradowej obwodnicy Częstochowy Włochów więc utrudnienia trochę dłużej potrwają raczej, a w przyszłym roku jak jej nie skończy nikt to jeszcze dojdzie rozpierducha w mieście na linii północ- południe czyli DK1


Edit: widzę właśnie że tutaj też już to podali :oops:
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 30.04.2019 14:34

Włochów wywalili z jednego odcinka budowy, ale przecież są jeszcze trzy, które mają być oddane. Na razie na stronach budowy A1 są daty zakończenia kontraktów dwóch odcinków tj. Zawodzie-Woźniki - 17/06 i Woźniki-Pyrzowice 9/05. Nie ma natomiast daty końca kontraktu wcześniejszego odcinka tj. Blachownia-Zawodzie, chociaż patrząc na zdjęcia na których widać już w niektórych miejscach malowanie pasów i montowanie ekranów to można choć trochę optymistycznie spojrzeć na całą sprawę . Nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób przebiega oddawanie dróg do użytku kierowców i ile to trwa, ale może uda im się do wakacji otworzyć chociaż fragment Blachownia - Pyrzowice?
Kiepsko, że nikt z redakcji gazet lub tv nie zapytał co z tymi trzema pozostałymi odcinkami, szukałem jakiś informacji, ale nic nie znalazłem.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 30.04.2019 21:13

Dobre wieści były już w lutym:

romuald22 napisał(a):Tutaj jakby nieco lepsze wieści dotyczące A1.

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... a1/3jqszmk
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.05.2019 08:30

W temacie A1, to wczoraj korek pod Toruniem, aby wracający znad morza na południe mogli za super przejazd zapłacić, miał ponad 10km ;)
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 06.05.2019 08:36

Tak samo będzie koło Łodzi, jak dokończą budowę i postawią bramki.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 06.05.2019 08:47

piotrulex napisał(a):W temacie A1, to wczoraj korek pod Toruniem, aby wracający znad morza na południe mogli za super przejazd zapłacić, miał ponad 10km ;)

Obawiam się, że wkrótce dojdzie do sytuacji, że podróżując przez Polskę będziemy szukać sposobu jak ominąć autostradę :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 06.05.2019 08:53

A wystarczyło winiety wprowadzić, jak zawsze jesteśmy narodem wybrany.
Tylko dlaczego zawsze w kolejce po wszystko musimy stać..
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.05.2019 08:55

greenrs napisał(a):
piotrulex napisał(a):W temacie A1, to wczoraj korek pod Toruniem, aby wracający znad morza na południe mogli za super przejazd zapłacić, miał ponad 10km ;)

Obawiam się, że wkrótce dojdzie do sytuacji, że podróżując przez Polskę będziemy szukać sposobu jak ominąć autostradę :mrgreen:


W lekkim sezonie jadąc DO/Z Gdańska zjeżdżam jeden zjazd wcześniej

Jeżdżąc w ścisłym sezonie omijam A1. Teraz np do Krynicy Morskiej najszybciej mam A1 i zjazd na prawo. W sezonie jadąc 55-ką przez wiochy jestem sporo szybciej niż piękną A1 ...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.05.2019 08:57

wielbiciel napisał(a):A wystarczyło winiety wprowadzić, jak zawsze jesteśmy narodem wybrany.
Tylko dlaczego zawsze w kolejce po wszystko musimy stać..


Dla kogo ma iść kasa za winiety jak każda autostrada a nawet różne jej odcinki mają różnych właścicieli?

To pytanie retoryczne :)

U nas jedynie bramki elektroniczne na zasadzie obecnych winiet dla ciężarówek mają sens. Nawet jak się nie dogadają i będzie trzeba mieć z 5 różnych urządzeń :)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 06.05.2019 09:41

......a ciekawe dlaczego te odcinki zostały wybudowane za państwową kasę, a zyski do różnych właścicieli mają iść?
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 06.05.2019 11:05

Violette napisał(a):Tak samo będzie koło Łodzi, jak dokończą budowę i postawią bramki.


Bramek raczej na państwowych "A" już budować nie będą. Pod Warszawą na A2 jeszcze nie ruszyły, a mają je zlikwidować. Tak samo zaorali przyszły PPO na A4 za Krakowem w kierunku Tarnowa.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.05.2019 11:20

greenrs napisał(a):
piotrulex napisał(a):W temacie A1, to wczoraj korek pod Toruniem, aby wracający znad morza na południe mogli za super przejazd zapłacić, miał ponad 10km ;)

Obawiam się, że wkrótce dojdzie do sytuacji, że podróżując przez Polskę będziemy szukać sposobu jak ominąć autostradę :mrgreen:


Ja tak zrobiłem - do Torunia jechałem DW/DK i dopiero pod Ciechocinkiem wskoczyłem na A1. Wczesnym popołudniem nie było specjalnego ruchu.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 06.05.2019 13:52

piotrulex napisał(a):
wielbiciel napisał(a):A wystarczyło winiety wprowadzić, jak zawsze jesteśmy narodem wybrany.
Tylko dlaczego zawsze w kolejce po wszystko musimy stać..


Dla kogo ma iść kasa za winiety jak każda autostrada a nawet różne jej odcinki mają różnych właścicieli?

To pytanie retoryczne :)

U nas jedynie bramki elektroniczne na zasadzie obecnych winiet dla ciężarówek mają sens. Nawet jak się nie dogadają i będzie trzeba mieć z 5 różnych urządzeń :)

Właśnie na tym mądrość polega że należy przewidywać, a nie wypuszczać strategiczne miejsca w "obce" zarządzanie.
Był taki min. co go winetu nazwali, przez swój pomysł naruszył interes wielu osób i dziennikarze zrobili falę hejtu (patrz za kasę) przekręcając znaczenie słów ministra, no i mamy co mamy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.05.2019 14:27

wielbiciel napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wielbiciel napisał(a):A wystarczyło winiety wprowadzić, jak zawsze jesteśmy narodem wybrany.
Tylko dlaczego zawsze w kolejce po wszystko musimy stać..


Dla kogo ma iść kasa za winiety jak każda autostrada a nawet różne jej odcinki mają różnych właścicieli?

To pytanie retoryczne :)

U nas jedynie bramki elektroniczne na zasadzie obecnych winiet dla ciężarówek mają sens. Nawet jak się nie dogadają i będzie trzeba mieć z 5 różnych urządzeń :)

Właśnie na tym mądrość polega że należy przewidywać, a nie wypuszczać strategiczne miejsca w "obce" zarządzanie.
Był taki min. co go winetu nazwali, przez swój pomysł naruszył interes wielu osób i dziennikarze zrobili falę hejtu (patrz za kasę) przekręcając znaczenie słów ministra, no i mamy co mamy.


Ja to wiem, Ty to wiesz, jest problem

Fajnie, aby zamiast tylko o nim gadać, ktoś chciał go rozwiązać

Tak długo jak będą bramki, będą na nich również i korki ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 139
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone