Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 26.04.2019 11:58

wikol napisał(a):Ciekaw jestem jak trasa Warszawa- Częstochowa- Zwardoń będzie wyglądać pod koniec sierpnia, w niedzielę w godzinach porannych :D

Jeżeli nie będzie po drodze żadnych dzwonów, to raczej luźno i spokojnie. :papa:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 26.04.2019 12:10

I ja jestem ciekaw jak ta trasa Bydgoszcz-Częstochowa-Zwardoń będzie początek czerwca w godzinach 6-7 sobota
szukać objazdu czy jechać normalnie?
alternatywnie zastanawiam się nad tym objazdem https://goo.gl/maps/PuCVSL2Bnx1AbiMYA co o tym myślicie jechał ktoś tak ?
około godz różnicy na około 40 km
Pozdrawiam
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 26.04.2019 12:35

jacek73 napisał(a):I ja jestem ciekaw jak ta trasa Bydgoszcz-Częstochowa-Zwardoń będzie początek czerwca w godzinach 6-7 sobota
szukać objazdu czy jechać normalnie?
alternatywnie zastanawiam się nad tym objazdem https://goo.gl/maps/PuCVSL2Bnx1AbiMYA co o tym myślicie jechał ktoś tak ?
około godz różnicy na około 40 km
Pozdrawiam

Wszystko zależy w którym miejscu będziesz o tej 6-7. Do tego jeszcze sobota, więc ludziska wyjeżdżają lub wracają. Trzeba obserwować natężenie ruchu i reagować stosownie do sytuacji na drodze. Objazd który pokazałeś jest dość popularny, więc może być różnie.
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 26.04.2019 12:58

jacek73 napisał(a):I ja jestem ciekaw jak ta trasa Bydgoszcz-Częstochowa-Zwardoń będzie początek czerwca w godzinach 6-7 sobota
szukać objazdu czy jechać normalnie?
alternatywnie zastanawiam się nad tym objazdem https://goo.gl/maps/PuCVSL2Bnx1AbiMYA co o tym myślicie jechał ktoś tak ?
około godz różnicy na około 40 km
Pozdrawiam



Dla mnie ten objazd ma sens... ale ja ruszam w piątek 29.07 około godziny 13ej z Pabianic... największy hardcore przede mną :) jeśli jedziesz w weekend pokusiłbym się o jazdę cały czas "jedynką"...

Niestety często robię trasę Łódź-Bielsko-B także przyzwyczaiłem się już do tego, że w ostatnich latach człowiek się tam wlecze i stoi w każdym możliwym korku... Wczesnym rankiem (wyjazd z ŁDZ ok. 6ej rano) i dojechanie do Bielska jest jeszcze zjadliwy... gorzej z trasą powrotną ok 15-17ej... do domu wraca się do samej nocy...

Dwa miesiące temu jechałem w góry i śmigałem tą trasą w godzinach 10:30-13... pomimo zwężek itp żadnego korka, płynna jazda... to chyba była środa...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.04.2019 13:49

Reiser napisał(a):
Dla mnie ten objazd ma sens... ale ja ruszam w piątek 29.07 około godziny 13ej z Pabianic... największy hardcore przede mną :) jeśli jedziesz w weekend pokusiłbym się o jazdę cały czas "jedynką"...

Niestety często robię trasę Łódź-Bielsko-B także przyzwyczaiłem się już do tego, że w ostatnich latach człowiek się tam wlecze i stoi w każdym możliwym korku... Wczesnym rankiem (wyjazd z ŁDZ ok. 6ej rano) i dojechanie do Bielska jest jeszcze zjadliwy... gorzej z trasą powrotną ok 15-17ej... do domu wraca się do samej nocy...

Dwa miesiące temu jechałem w góry i śmigałem tą trasą w godzinach 10:30-13... pomimo zwężek itp żadnego korka, płynna jazda... to chyba była środa...

Wczoraj jechałem Dk1 a potem Dk86 gdzieś pomiędzy 15 a 17 i wydawało mi się że w kierunku północnym było o wiele gorzej niż południowym. Chociaż na wjeździe do Częstochowy od południa korka nie było :wink: Natomiast to co działo się w okolicach Katowic to był istny armagedon :roll: Z powodu stłuczki na S86 za Ikeą tak sie zakorkowało że zjeżdżając na A4 do końca korka nie dojechałem (podobno kończył się na Giszowcu). Przez zakorkowane zjazdy z A4 na 86, A4 stała na "Trzech stawach" aż do zjazdu "Francuzka", od strony Krakowa z tego co widziałem też stało i w miarę luźno zrobiło się dopiero za Komendą Wojewódzką. Jeżdżę dosyć często trasą Racibórz - Czeladź przez A4 i Dk86, rano Dk86 przeważnie zakorkowana od Sosnowca w kierunku Katowic, popołudniu odwrotnie. Więc jeśli jedziecie w tych porach to lepiej korzystać z S1/A1 w kierunku Czech, lub S1 w kierunku Słowacji.
Mnie wczoraj GM prowadziło przez Dk86 zamiast S1/A1, gdybym nie musiał jechać przez Czeladź na pewno bym tak nie pojechał.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.04.2019 13:51

No i dla tych co jadą z północy, to w tym miejscu jest zwężenie (wczoraj do jednego pasa) https://goo.gl/maps/6KDHHSuPtnowywmF6
i bardzo się korkuje
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 26.04.2019 19:43

dids76 napisał(a):No i dla tych co jadą z północy, to w tym miejscu jest zwężenie (wczoraj do jednego pasa) https://goo.gl/maps/6KDHHSuPtnowywmF6
i bardzo się korkuje


Zgadza się, jestem tutaj codziennie i mogę potwierdzić, że od momentu jak ruszyły roboty na A1 to węzeł A1- S8 koło Piotrkowa Tryb. to jest Armagedon. Schodzą się dwie drogi autostradopodobne z czterech pasów do jednego! Nawet objazd z kierunku północnego przez Srock drogą 91 jest zakorkowany. Więc jak ktoś jedzie z północy A1 lub od Wawy przez S8 to niech przemyśli jeszcze raz swoją trasę na tegoroczne wakacje. Aha jadąc od Łodzi to jest tak około 40 minut korka w tym momencie a co będzie w wakacje to zobaczymy :-(
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.04.2019 08:10

AdamLodz napisał(a): ... mogę potwierdzić, że od momentu jak ruszyły roboty na A1 to węzeł A1- S8 koło Piotrkowa Tryb. to jest Armagedon. Schodzą się dwie drogi autostradopodobne z czterech pasów do jednego! Nawet objazd z kierunku północnego przez Srock drogą 91 jest zakorkowany. Więc jak ktoś jedzie z północy A1 lub od Wawy przez S8 to niech przemyśli jeszcze raz swoją trasę na tegoroczne wakacje. Aha jadąc od Łodzi to jest tak około 40 minut korka w tym momencie a co będzie w wakacje to zobaczymy :-(
Haaa! No właśnie mieliśmy jechać od PT 91 ale zapomniałam przekazać kierowcy, ocknęłam się już za zjazdem w związku z czym pojechaliśmy 1 ka, z 1,5 h temu. O dziwo płynnie 8O mimo tych zwężek, jednak szczęki trzeba zwierać bo inaczej plomby powypadają :?:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.04.2019 10:59

Bratwojciech napisał(a):
wikol napisał(a):Ciekaw jestem jak trasa Warszawa- Częstochowa- Zwardoń będzie wyglądać pod koniec sierpnia, w niedzielę w godzinach porannych :D

Jeżeli nie będzie po drodze żadnych dzwonów, to raczej luźno i spokojnie. :papa:

Biorę pod uwagę też wyjazd w poniedziałek z rana ale niedziela będzie chyba lepszym dniem...
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 27.04.2019 11:06

wikol napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
wikol napisał(a):Ciekaw jestem jak trasa Warszawa- Częstochowa- Zwardoń będzie wyglądać pod koniec sierpnia, w niedzielę w godzinach porannych :D

Jeżeli nie będzie po drodze żadnych dzwonów, to raczej luźno i spokojnie. :papa:

Biorę pod uwagę też wyjazd w poniedziałek z rana ale niedziela będzie chyba lepszym dniem...

Wyjazd w poniedziałek rano, oraz w piątek po południu daje spore gwarancje długiej podróży. :D
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 27.04.2019 11:17

Kolejne zwężenie pomiędzy Kamieńskiem a Radomskiem

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/ ... Id,2956760
makono
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 02.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) makono » 27.04.2019 11:22

dids76 napisał(a):
Reiser napisał(a):ale ja ruszam w piątek 29.07


Oj, ale tak wyjechać chyba się w tym roku nie da :wink:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 29.04.2019 01:13

Co prawda, to był już jakiś czas temu (6.04), ale trasę z W-wy do Cz-wy i powrotną pokonałem tego samego dnia. Nie było większych utrudnień, w sumie to była sobota. Jak pisali inni-jadąc na południe na lewym pasie albo 150+ albo jazda w podskokach prawym pasem-obłęd.
W drodze powrotnej również nie było utrudnień, poza ekipą filmującą, która stała za mną chwilę po tym, jak nieco szybciej wyprzedzałem kolumnę ciągników siodłowych. Nawet nie wiem kiedy, tak mi prędkość wzrosła ;), bo jeżdżę tym samochodem już niemal 8 lat.
Na szczęście skończyło się na strachu ;)
james84
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) james84 » 29.04.2019 15:33

Salini wyrzucone z budowy A1 i S3, tak więc Częstochowy w tym roku nie przeskoczymy...

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... Id,2963929
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.04.2019 16:12

Wywalić nie sztuka, sztuką jest skończyć w terminie lub po, ale skończyć. Tu w wakacje szykuje się niezła jazda.
A ciekawe jak ostatecznie zakończyła się sprawa mostu na A1 w Mszanie, mam na myśli wyrok sądu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone