Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.04.2019 16:55

Buahahaha bo ten symbol na znaku, kształtem przypomina pierwsze winiety w ČR tbh :mrgreen:

38305--dalnicni-znamka--1-515x434p0.jpeg
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.04.2019 09:07

Czyli taki "czeski dowcip", rozumiem ;)

Skoro o okolicach A1 mowa, to pragnę odnotować asortyment stacji paliw (Orlen) w Jastrzębiu-Zdroju, na drodze Mszana - Petrovice u Karvine. Mają całkiem spory wybór (jak na stację) ciekawych piw: głównie z 2 browarów. Jednym z nich jest znana Pinta, jedni z prekursorów piwnej rewolucji w Polsce, a drugim jest lokalny (aczkolwiek, podobnie jak Pinta, jest to browar kontraktowy) Browar Jastrzębie, którego kilka piwek w drodze powrotnej zakupiłem. Będę tamtędy jeździł, tam tankował i piwo kupował :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2019 10:33

Marsallah napisał(a):Czyli taki "czeski dowcip", rozumiem ;)


Jak robiłem prawko w ČR, to dla mnie wiele rzeczy też było dziwnych i nieoczywistych np. to, że u nich na odpowiedniku znaku F-10/F-11 przy nakazie skrętu w lewo z lewego pasa, można zawrócić jeżeli nie ma zakazu ;)
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 06.04.2019 23:10

No to akurat to jest chyba bardzo życiowy przywilej, szkoda, że u nas tak nie jest.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.04.2019 12:57

labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 10.04.2019 17:18

https://www.money.pl/gospodarka/budowa- ... 4305a.html
Jedni piszą tak, inni siak. Ważne jest że szybko tego kręgosłupa nie będzie. Ci na północ od Częstochowy trochę się namęczą. Nie dość że Włosi udają że robią obwodnicę miasta, to zaraz lub już zaczyna się Armagedon w mieście na tym samym kręgosłupie. Nie mówiąc o odcinkach A1 od Częstochowy do Tuszyna w kilku odcinkach i różnych stopniach zaawansowania Ale głównie w początkowej fazie.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.04.2019 00:21

wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.04.2019 06:51

To jest fajna wiadomość, tylko na chwilę obecną mamy na odcinku Piotrków Trybunalski-Częstochowa mały burdelik, jedni zaczęli roboty, inni symulują prace, a ty stój w korkach jako szara masa i ciesz się że następny odcinek drogi sprzedany.
Znajomi z Warszawy co tydzień u mnie na Śląsku są i już ponad 30 minut dokładają czasowo w tygodniu, jadąc wcześnie rano lub wieczorem. Tak to dziś wygląda.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.04.2019 08:39

Mnie w ostatni piątek udało się "stracić" tylko 20 minut na tej trasie ale pewne jest, że ten czas będzie coraz dłuższy. Najgorzej jest na połączeniu A1 z S8 od strony Warszawy. Z 4 pasów ruchu robi się 1 pas. Tam będzie armagedon.
Dzisiaj wracam na północ i się przekonam, jak to wygląda w drugą stronę.
Użytkownik usunięty
Zapomnijcie na kilka lat o "Gierkówce" P.Trybunalski -Często

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2019 12:00

Miałem wczoraj nieprzyjemność jechać "Katowicką" odcinek Częstochowa - Piotrków Trybunalski. Droga jest remontowana na co najmniej 1/3 długości. Część pasów remontowanych, a dopuszczonych do ruchu jest zrobiona na jedną szerokość samochodu w jednym kierunku. W dzień powszedni jeden niepowstrzymany kilku godzinny korek. Reszta tego odcinka "Girkówki" wyrwy i wyłomy ze znakami cha, cha, cha, "Uwaga Wyłomy 19,5 km" ............ Jeśli chcecie coś urwać w aucie to Polecam!


Bardzo dobrą alternatywą dla tej drogi jadąc z Warszawy do Katowic, Gliwic, ... Chorwacja jest droga przez Radom, Kielce, Jędrzejów, Zawiercie, Siewierz. Piękna trasa dwu pasmowa do Jędrzejowa, całościowo w bardzo dobrym stanie technicznym. Od Siewierza znowu dwa pasy ruchu. Praktycznie długościowo porównywalny odcinek z Katowicką . Polecam dla wygody i zdrowia psychicznego tą alternatywę.

Pozdro.Marek
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Zapomnijcie na kilka lat o "Gierkówce" P.Trybunalski -Cz

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 22.04.2019 12:02

Dziekujemy .Ogladałem ta trase juz wczesniej nie wiedziałem tylko ze jedzie sie nia az tak dobrze jak piszesz.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Zapomnijcie na kilka lat o "Gierkówce" P.Trybunalski -Cz

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.04.2019 12:21

smoki3 napisał(a):Miałem wczoraj nieprzyjemność jechać "Katowicką" odcinek Częstochowa - Piotrków Trybunalski. Droga jest remontowana na co najmniej 1/3 długości. Część pasów remontowanych, a dopuszczonych do ruchu jest zrobiona na jedną szerokość samochodu w jednym kierunku. W dzień powszedni jeden niepowstrzymany kilku godzinny korek. Reszta tego odcinka "Girkówki" wyrwy i wyłomy ze znakami cha, cha, cha, "Uwaga Wyłomy 19,5 km" ............ Jeśli chcecie coś urwać w aucie to Polecam!


Bardzo dobrą alternatywą dla tej drogi jadąc z Warszawy do Katowic, Gliwic, ... Chorwacja jest droga przez Radom, Kielce, Jędrzejów, Zawiercie, Siewierz. Piękna trasa dwu pasmowa do Jędrzejowa, całościowo w bardzo dobrym stanie technicznym. Od Siewierza znowu dwa pasy ruchu. Praktycznie długościowo porównywalny odcinek z Katowicką . Polecam dla wygody i zdrowia psychicznego tą alternatywę.

Pozdro.Marek


A moze 91-ka?
Jak tam to wyglada?: Piotrkow-Czestochowa bokiem?

Pod linkiem http://ssc.siskom.waw.pl/ widac, ze odcinek Blachownia-Pyrzowice planuja oddac w lipcu'2019.

pozdrawiam
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.04.2019 12:30

Pod linkiem http://ssc.siskom.waw.pl/ widac na biezaco, np. odcinek Blachownia-Pyrzowice planuja oddac w lipcu'2019.

pozdrawiam
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Zapomnijcie na kilka lat o "Gierkówce" P.Trybunalski -Cz

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 22.04.2019 21:17

smoki3 napisał(a):Miałem wczoraj nieprzyjemność jechać "Katowicką" odcinek Częstochowa - Piotrków Trybunalski. Droga jest remontowana na co najmniej 1/3 długości. Część pasów remontowanych, a dopuszczonych do ruchu jest zrobiona na jedną szerokość samochodu w jednym kierunku. W dzień powszedni jeden niepowstrzymany kilku godzinny korek. Reszta tego odcinka "Girkówki" wyrwy i wyłomy ze znakami cha, cha, cha, "Uwaga Wyłomy 19,5 km" ............ Jeśli chcecie coś urwać w aucie to Polecam!


Bardzo dobrą alternatywą dla tej drogi jadąc z Warszawy do Katowic, Gliwic, ... Chorwacja jest droga przez Radom, Kielce, Jędrzejów, Zawiercie, Siewierz. Piękna trasa dwu pasmowa do Jędrzejowa, całościowo w bardzo dobrym stanie technicznym. Od Siewierza znowu dwa pasy ruchu. Praktycznie długościowo porównywalny odcinek z Katowicką . Polecam dla wygody i zdrowia psychicznego tą alternatywę.

Pozdro.Marek

....syn wracał w ten sposób w środę koło 15 i stwierdził, że "never ever" i woli stać w korku na gierkówce
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Zapomnijcie na kilka lat o "Gierkówce" P.Trybunalski -Cz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 22.04.2019 22:05

A ja wracałem tą trasą dzisiaj - wyjazd z Częstochowy o 14ej. Mimo zwężeń żadnych problemów, w 2 miejscach chwilowe zwolnienie. Ale dzisiaj nie było tir-ów, więc nie jest to miarodajne moim zdaniem.
Pamiętajmy jednak, że tych zwężeń będzie przybywać, więc i sytuacja na pewno się pogorszy. Trzeba na bieżąco śledzić sytuację i tyle.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 136
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone