Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 23.02.2019 18:40

pancezary napisał(a):Dla jadących z północy to jeszcze taka trasa może być alternatywą. Wg google maps około 30 minut dłużej, ale jak ktoś jedzie w dzień to może warto.
https://www.google.pl/maps/dir/51.64534 ... m2!3e0!5i2

Co takiego, w tej alternatywie jest innego :roll:. Przecież, tak się jeździ do tej pory cały czas.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 23.02.2019 20:57

CzechuXX napisał(a):
maarec napisał(a):

Na logikę - powinni najpierw wybudować drogę po nowym śladzie - będzie wiele szerzej a później zrywać gierkówkę.


Jak to sobie wyobrażasz? Jeżeli ma iść w śladzie to podkop zrobić pod gierkówką czy estakadę nad nią żeby były dwie na raz?


Tak jak pisałem, aktualnie są 4 wąskie pasy a będzie 6 szerokich i dwa awaryjne. Nie znam szczegółów technicznych jakie są i będą docelowe szerokości. Wybudować te pasy skrajne - np awaryjny i prawy na obu kierunkach od zera a środek zostawić do dłubania na koniec. Oczywiście nie wszystko można tak zrobić, jednak tu trzeba realnie podejść do tematu, ruch na gierkówce widać jak tylko jest jakiś wypadek... korek na kilka ładnych kilometrów.

Kiedyś nad Bałtyk jeździłem 11godzin ( i było to ok 2005r kiedy tylko kawałek A1 był), teraz śmigam 3,5-4,5 w zależności od warunków i celu podróży. Oczywiście do Kołobrzegu w takim czasie nie dojadę.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 23.02.2019 21:00

romuald22 napisał(a):Tutaj jakby nieco lepsze wieści dotyczące A1.

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... a1/3jqszmk


Wieści ostatnie lokalne to mówią o tym, że Sallini całkowicie uciekło z obwodnicy Częstochowy, a w związku z zimową przerwą generalna dyrekcja czeka na 15 marca czy wrócą czy ma szukać nowego wykonawcy. Ponoć kilka włoskich firm wystosowało żądania dopłaty do budowanych dróg w związku z drastycznymi wzrostami cen materiałów i pewnie robocizny podwykonawców też..
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 23.02.2019 21:27

elka21 napisał(a):
pancezary napisał(a):Dla jadących z północy to jeszcze taka trasa może być alternatywą. Wg google maps około 30 minut dłużej, ale jak ktoś jedzie w dzień to może warto.
https://www.google.pl/maps/dir/51.64534 ... m2!3e0!5i2

Co takiego, w tej alternatywie jest innego :roll:. Przecież, tak się jeździ do tej pory cały czas.

Chyba się link schrzanił, bo wcześniej były na niej widoczne dwie trasy: standardowa prze Gierkówkę i poniższą:
https://www.google.pl/maps/dir/51.64534 ... 09!1m0!3e0
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.02.2019 14:21

tolek1 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
tolek1 napisał(a):Współczuję ludziom, którzy będą musieli często pokonywać ten odcinek. Wierzę, że będzie to udręka. Ale dla mnie osobiście to żaden problem w sytuacji kiedy tylko raz muszę przejechać i za 3 tygodnie drugi raz wrócić. Ważny jest szybki i bezproblemowy dojazd do Chorwacji a później do domu. jednak ja osobiście zniosę to po męsku bo cel udręki jest warty poświęcenia. A w przyszłości będzie tylko lepiej.


Niby 1-2 razy w roku ale ...

aby było lepiej, najpierw musi być gorzej :)

Ale robiąc trasę na raz to dla mnie robi sporą różnicę czy jadę 15 czy 17 godzin :(

Najpierw narzekanie, a później "światełko w tunelu". Tak nasza Polska mentalność :D Aby biadolić... Piotr - to może lepiej pozostać w domu? Dla mnie wakacje zaczynają się w momencie zamknięcia bramy na posesję. Czas mnie nie ogranicza. Wiem, że jest mnóstwo osób, którzy mają "wyliczony czas" i doskonalę to rozumiem. :papa:


Ależ nie biadolę. Ja z tych co do cro jeździli kiedyś zadupiami bo czasu było dużo a pieniędzy mało :) Jeszcze nie tak dawno na samą Łódź doliczało się co najmniej 1 godziną i to tylko wtedy jak wszystko szło płynnie :) Za niecałe 4 tygodnie jedziemy za Katowice na rodzinną imprezę to się zobaczy :)

Jakbym robił trasę PL-CRO na 2 razy z noclegiem to mi naprawdę nie robi czy ja jadę 5, 8 czy 10 godzin. Jadąc na raz jednym ciągiem z 1 tankowaniem, 4 sikaniami i 3 winietami to nawet +1h MI robi różnicę. Dam radę ale ... :)
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 25.02.2019 09:10

Tak sobie myślę, że teraz biadolimy (no dobrze ... JA biadolę), że roboty, remonty, budowy itd., a za kilka lat, jak już będzie ślicznie i nasi postawią bramki na całej długości autostrad A1 i A2, to powstanie nowy wątek ... jak omijać autostrady w Polsce :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.02.2019 16:18

Violette napisał(a):Tak sobie myślę, że teraz biadolimy (no dobrze ... JA biadolę), że roboty, remonty, budowy itd., a za kilka lat, jak już będzie ślicznie i nasi postawią bramki na całej długości autostrad A1 i A2, to powstanie nowy wątek ... jak omijać autostrady w Polsce :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Autostrady to pół biedy

Gorzej jak będzie temat:

"Jak ominąć korki na bramkach w ciągu A1"

Jadąc z Gdańska i mając darmową obwodnicę Łodzi to na bramkach będziemy stali co najmniej 4 razy ...

Widząc co się dzieje w sezonie pod Toruniem czy Gdańskiem, to już można spokojnie ze 4 godziny dodać do czasu przejazdu ;)
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 25.02.2019 20:20

maarec napisał(a): Nie znam szczegółów technicznych jakie są i będą docelowe szerokości. Wybudować te pasy skrajne - np awaryjny i prawy na obu kierunkach od zera a środek zostawić do dłubania na koniec.


Gdyby wszystko było takie proste... Może jakby nam dorzucili jeszcze że złotówkę do litra paliwa to byłoby to wykonalne. Ale wtedy poleciałby ktoś za niegospodarność.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 26.02.2019 07:41

piotrulex napisał(a):
Violette napisał(a):Tak sobie myślę, że teraz biadolimy (no dobrze ... JA biadolę), że roboty, remonty, budowy itd., a za kilka lat, jak już będzie ślicznie i nasi postawią bramki na całej długości autostrad A1 i A2, to powstanie nowy wątek ... jak omijać autostrady w Polsce :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Autostrady to pół biedy

Gorzej jak będzie temat:

"Jak ominąć korki na bramkach w ciągu A1"

Jadąc z Gdańska i mając darmową obwodnicę Łodzi to na bramkach będziemy stali co najmniej 4 razy ...

Widząc co się dzieje w sezonie pod Toruniem czy Gdańskiem, to już można spokojnie ze 4 godziny dodać do czasu przejazdu ;)

O Mój Boże ...
Zapomniałam o bramkach ....
Na co dzień nie mam do czynienia z tym dobrodziejstwem ...
Zaczynam się cieszyć z obecnych remontów :D
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.02.2019 00:42

pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 16.03.2019 22:01

No dobra, będą problemy z dojazdem, a ja, może to dziwne, ale zaczynam też myśleć o powrocie. I mam pytanie. O której macie zamiar wracać? Jakie macie pomysły, żeby uniknąć korków? W tym roku mam apt w Rogoznicy do niedzieli do rana 14/07 i zastanawiam się, czy nie wyjechać już w sobotę około 20-21... Jadę w okolice W-wy, nie lubię korków, a w tym roku wyjątkowo nie zatrzymuję się na powrocie żeby pozwiedzać i odpocząć... O której i skąd zbieracie się z CRO?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 16.03.2019 22:11

Rano rusza większość co zwalnia apartmany
My od paru lat zwalniamy pokoje. Pakujemy auto. Idziemy na plaże, jemy obiad. Wyjeżdżamy o 17 lub 18. Na granicy jesteśmy przed północą, zero korków.....

Mozna tez kupić dodatkowy nocleg i ruszyć o 21 , tez to przerabialiśmy. No ale wtedy zamiast być o 5 rano w domu trzeba walczyć do 9 rano za kółkiem.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 16.03.2019 22:42

sito_zabrze napisał(a):Rano rusza większość co zwalnia apartmany
My od paru lat zwalniamy pokoje. Pakujemy auto. Idziemy na plaże, jemy obiad. Wyjeżdżamy o 17 lub 18. Na granicy jesteśmy przed północą, zero korków.....

Mozna tez kupić dodatkowy nocleg i ruszyć o 21 , tez to przerabialiśmy. No ale wtedy zamiast być o 5 rano w domu trzeba walczyć do 9 rano za kółkiem.

No właśnie, jesteś z Zabrza, więc masz trochę lepszą sytuację. Dwa czy trzy lata temu wyjechałem z Puli w nocy z piątku na sobotę, zdaje się, że około 2.00. Genialna droga, na granicy w PL zameldowaliśmy się po 10.00 (jedna dłuższa kawa przed Wiedniem). Dojechaliśmy do Siewierza i klops. Staliśmy praktycznie do Piotrkowa Trybunalskiego.... Żadnych dzwonów, po prostu weekendowy, wakacyjny ruch. W Legionowie/k W-wy byliśmy po 17... Tragedia...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 17.03.2019 10:01

pancezary napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Rano rusza większość co zwalnia apartmany
My od paru lat zwalniamy pokoje. Pakujemy auto. Idziemy na plaże, jemy obiad. Wyjeżdżamy o 17 lub 18. Na granicy jesteśmy przed północą, zero korków.....

Mozna tez kupić dodatkowy nocleg i ruszyć o 21 , tez to przerabialiśmy. No ale wtedy zamiast być o 5 rano w domu trzeba walczyć do 9 rano za kółkiem.

No właśnie, jesteś z Zabrza, więc masz trochę lepszą sytuację. Dwa czy trzy lata temu wyjechałem z Puli w nocy z piątku na sobotę, zdaje się, że około 2.00. Genialna droga, na granicy w PL zameldowaliśmy się po 10.00 (jedna dłuższa kawa przed Wiedniem). Dojechaliśmy do Siewierza i klops. Staliśmy praktycznie do Piotrkowa Trybunalskiego.... Żadnych dzwonów, po prostu weekendowy, wakacyjny ruch. W Legionowie/k W-wy byliśmy po 17... Tragedia...


Nic nie poradzę na to ze do Dalmacji mam tylko ~1000km :mrgreen:

Skoro miałeś korek w RP to odejmij jeszcze od wyjazdu z 4-5h. Wg mnie wyjazd na noc z Cro jest idealny. W tym roku tez dokupilśmy jeden nocleg zeby na spokojnie sie spakować , iść na plaże, zjeść coś na mieście i o 18 ruszyć do domu. Chociaż nie wiem czy ta teoria sie sprawdzi bo pierwszy raz od kilku lat jedziemy w sezonie zamiast we wrześniu :oczko_usmiech:

Korków na naszych drogach nie przewidzisz niestety. Ja czasami jede do rodziny 300km zgodnie z przepisami 3,5h a mój rekord tej samej trasy to 8h.....
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.03.2019 10:09

pancezary
Dobrze że myślisz już o powrocie bo faktycznie masz zagwozdkę mieszkając w W-wie.
Pamiętaj że rusza przebudowa 1 więc od Częstochowy do Piotrkowa ciasno, w niedzielę wieczorem dodatkowo od południa ciągną tzw. "słoiki", a od 22:00 w wakacyjne weekendy ruszają ciężarówki. Tak kombinuj żeby w W-wie być we wczesne popołudnie.
Aha pamiętaj, że w niedzielę na bocznych drogach masz dziwnych kierujących w kapeluszach, takich weekendowych...
Faktycznie, my z południa mamy łatwiej, mnie A1 prawie pod drzwi przywozi (6km), ale wiem że dobrze kombinujesz z objazdami, więc dasz radę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 134
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone