Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 17.02.2019 10:55

wielbiciel napisał(a):
pancezary napisał(a):Wszystko wskazuje na to, że A1 nie będzie gotowa. Jeśli jedziecie z północy (od strony Piotrkowa) to poniżej macie linka z trasą, którą opracowałem w zeszłym roku. Sprawdziła się, w piątek po południu 29/06/2018 przejechałem tamtędy szybciej niż pokazuje google.
https://www.google.pl/maps/dir/50.92402 ... 741382!3e0

Gratuluję odwagi za odcinek Brynek-Jasiona-Księży Las-Kamieniec-Szałsza. Ten odcinek nie za bardzo na tranzyt się nadaje, ale to i tak lepiej jak przez Częstochowę.

A co z tym odcinkiem jest nie tak? Droga może i jest wąska, ale jakiś większych dziur nie ma. Akurat tym odcinkiem jechałem w okolicach godziny 20, więc ruch był minimalny. Wyjeżdżając z W-wy w piątek po południu trzeba szukać każdego możliwego wyjścia żeby nie stać w korkach, ale jak masz jakąś inną sprawdzoną trasę to wrzuć linka.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.02.2019 12:01

No właśnie że na tym odcinku wąska, z niebezpiecznym zakrętem (Brynek-Jasiona) i niebezpiecznym skrzyżowaniem z krajówką pod górę w Kamieńcu.
To są moje rejony i dość często z jej fragmentu korzystam by np. ominąć korek na zjeździe z A1 w Wieszowej w tygodniu.
Ale w dzień to jest ok.
Ja też korzystam z różnego rodzaju objazdów w trasie wakacyjnej w sezonie i np. nigdy nie jadę odcinkiem autostradowym Karlować-Posedarje tylko starą jedynką przez Plitwice-Gracać.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 17.02.2019 14:37

tolek1 napisał(a):Tu podany jest lipiec 2019r.: http://ssc.siskom.waw.pl/
Oby się sprawdziło. Wyjeżdżam początek sierpnia.

Stronka ogólnie fajna. Kolorowa. Zerkam sobie na nią od czasu do czasu. Są tam terminy oddania nowych dróg. W praktyce wygląda to jednak tak, że jak termin mija to admin tej strony zmienia sobie datę oddania drogi. I można sobie dalej mapkę oglądać. :)
Ale nie można popadać w totalny pesymizm. Np: obwodnicę Radomia w ciągu drogi S7 oddano terminowo.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 17.02.2019 22:30

......niech kolega tak nie narzeka ; się w większości przypadków sprawdzało, chyba że budowało Salini.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 18.02.2019 08:51

lew napisał(a):......niech kolega tak nie narzeka ; się w większości przypadków sprawdzało, chyba że budowało Salini.

To prawda. Człowiek chce pomóc, podpowiedzieć a znajdzie się zawsze jakiś malkontent, który zawsze ma pod górkę i pod wiatr.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 18.02.2019 10:11

wielbiciel napisał(a):
pancezary napisał(a):Wszystko wskazuje na to, że A1 nie będzie gotowa. Jeśli jedziecie z północy (od strony Piotrkowa) to poniżej macie linka z trasą, którą opracowałem w zeszłym roku. Sprawdziła się, w piątek po południu 29/06/2018 przejechałem tamtędy szybciej niż pokazuje google.
https://www.google.pl/maps/dir/50.92402 ... 741382!3e0

Gratuluję odwagi za odcinek Brynek-Jasiona-Księży Las-Kamieniec-Szałsza. Ten odcinek nie za bardzo na tranzyt się nadaje, ale to i tak lepiej jak przez Częstochowę.

Ten odcinek jest dość dziurawy i trzeba uważać ale ma sens, zwłaszcza w porze największego natężenia ruchu czyli w dni powszednie między 15-18.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.02.2019 18:34

tolek1 napisał(a):
lew napisał(a):......niech kolega tak nie narzeka ; się w większości przypadków sprawdzało, chyba że budowało Salini.

To prawda. Człowiek chce pomóc, podpowiedzieć a znajdzie się zawsze jakiś malkontent, który zawsze ma pod górkę i pod wiatr.

Tą stronę Romek podawał już ze dwa lata temu.

Co do terminów na niej podawanych ma jak najbardziej rację.
Te odcinki, które mnie interesują mają tak jak Romek pisze. Konkretnie trasa S7 i kawałek S8.
Wszędzie były opóźnienia. A jak oddawali to niekompletne
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 18.02.2019 19:15

.......a co te odcinki mają? :lol: PS W Małopolsce przecież na nie ma żadnych opóźnień, bo sowa nie zadbała ,żeby coś budować.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.02.2019 00:18

lew napisał(a):.......a co te odcinki mają? :lol: PS W Małopolsce przecież na nie ma żadnych opóźnień, bo sowa nie zadbała ,żeby coś budować.

Nie chodziło mi o Małopolskę.
S7, czy S8 są nieco dłuższe.
Wyobraź sobie, że ludzie czasem jeżdżą nieco dalej niż w granicach swojego województwa, a tym samym mają trochę szersze spojrzenie.
Ale co kto lubi.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.02.2019 00:30

.....OK ,ale co te odcinki mają?
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.02.2019 01:08

lew napisał(a):.....OK ,ale co te odcinki mają?

Opóźnienia.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.02.2019 09:40

.......może jakieś przykłady podasz.
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 19.02.2019 11:20

Wracając do tematu, jak w tytule postu ...
W związku z opóźnieniami na A1 na odcinku częstochowskim może być jeszcze gorzej, bo miasto zaplanowało na ten rok generalny remont gierkówki. Jak się z tym nie wstrzymają do czasu uruchomienia autostrady, to będzie niezła jazda. Jasną Górę trzeba będzie omijać z baaardzo daleka.
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 19.02.2019 11:41

lew napisał(a):.......może jakieś przykłady podasz.

Kolega widzę taki bardziej dociekliwy.

Pierwszy przykład z brzegu.
https://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1655081

skyscrapercity.com cenne źródło informacji.
Można tam odnaleźć kiedy dany fragment drogi miał być skończony, a kiedy skończyli.

Mam nadzieję, że przy odrobinie wysiłku zaspokoi kolega swą ciekawość.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 19.02.2019 11:58

lew napisał(a):.......może jakieś przykłady podasz.

Co prawda to nie było do mnie, ale zapraszam do lektury.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 05744.html

Źródło mapki - GDDKiA.

Stronka nie do końca aktualna bo z maja zeszłego roku, ale uważny czytelnik doczyta jak to wyglądało czasami, jak wygląda i jak może wyglądać.

W temacie A1 widzimy tam jeden termin otwarcia - 11.2018. oraz drugi na 06. 2019.
O opóźnieniach w rejonie Częstochowy pisała już Violette.

Ale dla potwierdzenia tych słów:

http://czestochowa.naszemiasto.pl/artyk ... id,tm.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 132
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone