Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.02.2019 13:07

......nie było to do ciebie i chodziło o S7 i S8.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 19.02.2019 17:12

romuald22 napisał(a):
lew napisał(a):.......może jakieś przykłady podasz.

Co prawda to nie było do mnie, ale zapraszam do lektury.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 05744.html

Źródło mapki - GDDKiA.

Stronka nie do końca aktualna bo z maja zeszłego roku, ale uważny czytelnik doczyta jak to wyglądało czasami, jak wygląda i jak może wyglądać.

W temacie A1 widzimy tam jeden termin otwarcia - 11.2018. oraz drugi na 06. 2019.
O opóźnieniach w rejonie Częstochowy pisała już Violette.

Ale dla potwierdzenia tych słów:

http://czestochowa.naszemiasto.pl/artyk ... id,tm.html

Czyli autostradą dopiero pewnie w 2020r. Cóż wyjazd z okolic W-wy w lipcowy poniedziałek około 20 zaczyna mieć sens...
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 22.02.2019 12:19

Podaję link do artykułu na temat następnych utrudnień, które powstaną niebawem w związku z budową A1 na kolejnych odcinkach, tj. między Tuszynem, a Częstochową.

Będzie prawdziwy armagedon

https://moto.rp.pl/tu-i-teraz/22478-na- ... c-na-slask
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3278
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 22.02.2019 13:53

Na końcu artykułu informacja o planach rozkopania samej Częstochowy i tu już DK91 nie będzie alternatywą bo kończy się na północy Częstochowy na samym początku rozkopanej za chwilę alei Wojska Polskiego. Musicie szukać dalszych objazdów drogami lokalnymi.
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 22.02.2019 14:21

Współczuję ludziom, którzy będą musieli często pokonywać ten odcinek. Wierzę, że będzie to udręka. Ale dla mnie osobiście to żaden problem w sytuacji kiedy tylko raz muszę przejechać i za 3 tygodnie drugi raz wrócić. Ważny jest szybki i bezproblemowy dojazd do Chorwacji a później do domu. jednak ja osobiście zniosę to po męsku bo cel udręki jest warty poświęcenia. A w przyszłości będzie tylko lepiej.
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 22.02.2019 14:36

Dla jadących z północy to jeszcze taka trasa może być alternatywą. Wg google maps około 30 minut dłużej, ale jak ktoś jedzie w dzień to może warto.
https://www.google.pl/maps/dir/51.64534 ... m2!3e0!5i2
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.02.2019 14:49

tolek1 napisał(a):Współczuję ludziom, którzy będą musieli często pokonywać ten odcinek. Wierzę, że będzie to udręka. Ale dla mnie osobiście to żaden problem w sytuacji kiedy tylko raz muszę przejechać i za 3 tygodnie drugi raz wrócić. Ważny jest szybki i bezproblemowy dojazd do Chorwacji a później do domu. jednak ja osobiście zniosę to po męsku bo cel udręki jest warty poświęcenia. A w przyszłości będzie tylko lepiej.


Niby 1-2 razy w roku ale ...

Ale robiąc trasę na raz to dla mnie robi sporą różnicę czy jadę 15 czy 17 godzin :(
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 22.02.2019 14:59

Witajcie.

najnowsze zapewnienia są takie, że na koniec czerwca 2019 obwodnica Częstochowy - ma być przejezdna (coś jak odcinek A2 Łódź - Warszawa na Euro 2012)

Owszem termin zakończenia będzie pewnie przesunięty na koniec 2020r. Idą wybory, ruch puszczą być może jedną nitką z ograniczeniem 80kmh ale mają puścić. W czerwcu rusza remont gierkówki na odcinku 5,5km w Częstochowie i byłby całkowity paraliż.

Odnośnie odcinka Częstochowa - Piotrków, tutaj wykonawca ma w umowie zapisane, że na stałe muszą być czynne min 3 pasy ruchu, wiadomo, że nie będzie idealnie ale źle też nie powinno być. Droga ta w całości będzie miała 3 pasy + awaryjny czyli łącznie będzie 8 pasów w miejscu gdzie teraz są wąskie i dziurawe 4.
Na logikę - powinni najpierw wybudować drogę po nowym śladzie - będzie wiele szerzej a później zrywać gierkówkę. Wierzę, że ktoś to dobrze zorganizuje, inaczej będzie totalny paraliż i korek od Łodzi do Katowic.

W 2022 pojedziemy A1 na całym odcinku, Wy ominiecie Częstochowę, my zgubimy z miasta z 80% tranzytu jak nie lepiej - auta jadące dziś od Katowic czy Łodzi na kierunek Opole i Wieluń - jadą praktycznie przez centrum i osiedla. Jak będzie A1 ominą miasto łukiem o 3-4 km :)

Cierpliwości, ostatnie lata męczarni i Częstochowa zniknie z mapy korków w Pl na zawsze. Dla mniej cierpliwych polecam przejazd nocą.... nawet 10 minut nie stracicie.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.02.2019 15:14

maarec napisał(a): ... Cierpliwości, ostatnie lata męczarni ...


aby było lepiej, najpierw musi być gorzej :)
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 22.02.2019 17:31

pancezary napisał(a):Dla jadących z północy to jeszcze taka trasa może być alternatywą. Wg google maps około 30 minut dłużej, ale jak ktoś jedzie w dzień to może warto.
https://www.google.pl/maps/dir/51.64534 ... m2!3e0!5i2

Fajnie kombinujesz, najważniejsze by jechać a nie stać w korku.
Ja też tak wolę pomyśleć prędzej przed kompem by w dniu "W" być szybko i w miarę wypoczęty na upragnionych wakacjach.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 23.02.2019 13:19

maarec napisał(a):

Na logikę - powinni najpierw wybudować drogę po nowym śladzie - będzie wiele szerzej a później zrywać gierkówkę.


Jak to sobie wyobrażasz? Jeżeli ma iść w śladzie to podkop zrobić pod gierkówką czy estakadę nad nią żeby były dwie na raz?
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 23.02.2019 13:30

piotrulex napisał(a):
tolek1 napisał(a):Współczuję ludziom, którzy będą musieli często pokonywać ten odcinek. Wierzę, że będzie to udręka. Ale dla mnie osobiście to żaden problem w sytuacji kiedy tylko raz muszę przejechać i za 3 tygodnie drugi raz wrócić. Ważny jest szybki i bezproblemowy dojazd do Chorwacji a później do domu. jednak ja osobiście zniosę to po męsku bo cel udręki jest warty poświęcenia. A w przyszłości będzie tylko lepiej.


Niby 1-2 razy w roku ale ...

aby było lepiej, najpierw musi być gorzej :)

Ale robiąc trasę na raz to dla mnie robi sporą różnicę czy jadę 15 czy 17 godzin :(

Najpierw narzekanie, a później "światełko w tunelu". Tak nasza Polska mentalność :D Aby biadolić... Piotr - to może lepiej pozostać w domu? Dla mnie wakacje zaczynają się w momencie zamknięcia bramy na posesję. Czas mnie nie ogranicza. Wiem, że jest mnóstwo osób, którzy mają "wyliczony czas" i doskonalę to rozumiem. :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.02.2019 13:41

Jak to dobrze mieszkać czasami na Górnym Śląsku....
Obierasz kierunek Cro, wrzucasz piątke i lecisz cały czas autostradą.... :oczko_usmiech:
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 23.02.2019 13:46

sito_zabrze napisał(a):Jak to dobrze mieszkać czasami na Górnym Śląsku....
Obierasz kierunek Cro, wrzucasz piątke i lecisz cały czas autostradą.... :oczko_usmiech:

Z Pomorskiego dodatkowe 6h. I tak mamy już wielkie ułatwienie, że nie musimy jechać przez Łódź jak to było jeszcze kilka lat temu. Co roku jest coraz lepiej. Jak każdy z Was wspomni swój pierwszy wyjazd z przed .... nastu lat, to to zrozumie.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 23.02.2019 19:19

Tutaj jakby nieco lepsze wieści dotyczące A1.

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... a1/3jqszmk
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 133
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone