Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 06.05.2019 14:55

pancezary napisał(a):Włochów wywalili z jednego odcinka budowy, ale przecież są jeszcze trzy, które mają być oddane. Na razie na stronach budowy A1 są daty zakończenia kontraktów dwóch odcinków tj. Zawodzie-Woźniki - 17/06 i Woźniki-Pyrzowice 9/05. Nie ma natomiast daty końca kontraktu wcześniejszego odcinka tj. Blachownia-Zawodzie, chociaż patrząc na zdjęcia na których widać już w niektórych miejscach malowanie pasów i montowanie ekranów to można choć trochę optymistycznie spojrzeć na całą sprawę . Nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób przebiega oddawanie dróg do użytku kierowców i ile to trwa, ale może uda im się do wakacji otworzyć chociaż fragment Blachownia - Pyrzowice?
Kiepsko, że nikt z redakcji gazet lub tv nie zapytał co z tymi trzema pozostałymi odcinkami, szukałem jakiś informacji, ale nic nie znalazłem.

Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to że data zakończenia robót( jeśli się nie przesunie, 9.05 to raczej z księżyca data) to nie data wpuszczenia ruchu. Jeszcze procedura odbiorów które mogą trwać i trwać. Im ważniejsza droga tym więcej świętych musi się podpisać, ważny minister musi sprawdzić w grafiku, kiedy może przyjechać przeciąć wstęgę i czy mu to z niczym nie będzie kolidować . Jak będzie to trzeba poczekać. Obwodnicę Myszkowa w ciągu drogi wojewódzkiej skończono 9 września a ruch na 1 listopada puścili bo wstęgi nie miał kto przeciąć. A A1 od Pyrzowic już malujemy, termin jest chyba na 31 maja i pewnie go przesuną bo dużo jeszcze robót różnej maści zostało. Może do wakacji....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.05.2019 15:43

labusm napisał(a): A A1 od Pyrzowic już malujemy, termin jest chyba na 31 maja i pewnie go przesuną bo dużo jeszcze robót różnej maści zostało. Może do wakacji....

Spoko, będą otwierać wszystko na potęgę. Wybory się zbliżają to i ministry a nawet ministranty czas znajdą :oczko_usmiech: :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.05.2019 15:49

dids76 napisał(a):
labusm napisał(a): A A1 od Pyrzowic już malujemy, termin jest chyba na 31 maja i pewnie go przesuną bo dużo jeszcze robót różnej maści zostało. Może do wakacji....

Spoko, będą otwierać wszystko na potęgę. Wybory się zbliżają to i ministry a nawet ministranty czas znajdą :oczko_usmiech: :mrgreen:


Teraz nawet Mucha, czy inna MINISTRA, by czas znalazła :)
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 06.05.2019 16:41

Gdzieś tam czytałem, że muszą rozpocząć remont DK1 w samej Częstochowie bo tam jest 180 baniek z UE i jak nie zaczną to stracą kasę. Myślę, że jak dadzą radę to otworzą to co będzie gotowe, żeby zupełnie nie zakorkować miasta, najwyżej zrobią dojazdy przez miasto dla osobowych do Blachowni o ile coś wykombinują z wjazdem lub do drogi 908 bo tam węzeł jest gotowy. Będą chcieli odciążyć chociaż trochę starą trasę, bo jak tam się zaklopsuje to stanie cała Częstochowa. A "otwierać" to będą dopiero wtedy jak całą obwodnicę zrobią, teraz to raczej nikt się nie będzie błaźnił bo przecież cała ta historia z budową tej obwodnicy to jedna wielka porażka.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 06.05.2019 19:37

Umowa na DK 1 ( al. Wojska Polskiego) w Częstochowie podpisana jest po sądach. Teraz jest czas na projektowanie a na drogę wyjdą w przyszłym roku. Będzie się działo wtedy.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 06.05.2019 19:45

Bajzel w Częstochowie ciągnie się już z 6 rok. Już w 2013 było wszystko rozkopane.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.05.2019 19:52

wikol napisał(a):Bajzel w Częstochowie ciągnie się już z 6 rok. Już w 2013 było wszystko rozkopane.

Przejeżdżam tamtędy kilkanaście razy w roku.
Nie zauważyłem by na tranzycie było coś rozkopane przez ostatnie 6 lat.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 06.05.2019 20:50

wikol napisał(a):Bajzel w Częstochowie ciągnie się już z 6 rok. Już w 2013 było wszystko rozkopane.


Jeśli idziemy tym tropem, to trzeba by powiedzieć, że bajzel w Warszawie trwa od 1945
TO że coś w 2013r było rozkopane, to nie znaczy , że trwa to 6 lat.
Oprócz korków spowodowanych natężeniem ruchu jakoś specjalnych utrudnień nie ma . Oczywiście była wielka przebudowa skrzyżowania Jana Pawła II z Wojska Polskiego koło McD ( węzeł Kobra) ale się skończyło i jest zdecydowanie lepiej od tej pory.
Taki mamy klimat, ciągłe przechodzenie temperatury przez 0 w te i z powrotem powoduje, że dziury się robią, więc oczywiście dziury trzeba łatać, ale to chyba nie tylko w Częstochowie ;)
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 08.05.2019 10:21

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ku/vgxrb6d

Nowe informacje z budowy obwodnicy autostradowej Częstochowy do Pyrzowic
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 08.05.2019 10:50

To ciekawe, czy pojedziemy już faktycznie z końcem sierpnia owym odcinkiem. Mnie jakoś to nie przekonuje, póki nie będzie tam płynnego ruchu w obu kierunkach, bo jak wiadomo termin - terminem a realizacja realizacją ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.05.2019 11:43

labusm napisał(a):
wikol napisał(a):Bajzel w Częstochowie ciągnie się już z 6 rok. Już w 2013 było wszystko rozkopane.


Jeśli idziemy tym tropem, to trzeba by powiedzieć, że bajzel w Warszawie trwa od 1945
TO że coś w 2013r było rozkopane, to nie znaczy , że trwa to 6 lat.
Oprócz korków spowodowanych natężeniem ruchu jakoś specjalnych utrudnień nie ma . Oczywiście była wielka przebudowa skrzyżowania Jana Pawła II z Wojska Polskiego koło McD ( węzeł Kobra) ale się skończyło i jest zdecydowanie lepiej od tej pory.
Taki mamy klimat, ciągłe przechodzenie temperatury przez 0 w te i z powrotem powoduje, że dziury się robią, więc oczywiście dziury trzeba łatać, ale to chyba nie tylko w Częstochowie ;)


Jakiś kompleks Warszawy??
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 08.05.2019 13:52

labusm napisał(a):https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/bedzie-nowy-wykonawca-obwodnicy-czestochowy-ma-byc-gotowa-przed-koncem-roku/vgxrb6d

Nowe informacje z budowy obwodnicy autostradowej Częstochowy do Pyrzowic

No właśnie się dowiedziałem... A więc mam pytanie, jak tam ruch w wakacyjne poniedziałki wieczorem od Częstochowy do Siewierza?? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 08.05.2019 15:22

pancezary napisał(a): mam pytanie, jak tam ruch w wakacyjne poniedziałki wieczorem od Częstochowy do Siewierza?? :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


Sądzę, że całkiem nieźle, w przeciwieństwie do ruchu z Siewierza do Częstochowy :lol:
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2871
Dołączył(a): 20.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 09.05.2019 12:28

No to jeszcze jeden tekst dołożymy o A1 i Częstochowie.

https://dziennikzachodni.pl/tak-wyglada ... 1-14118037
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 09.05.2019 14:47

Bravik napisał(a):
labusm napisał(a):
wikol napisał(a):Bajzel w Częstochowie ciągnie się już z 6 rok. Już w 2013 było wszystko rozkopane.


Jeśli idziemy tym tropem, to trzeba by powiedzieć, że bajzel w Warszawie trwa od 1945


Jakiś kompleks Warszawy??


,W sensie, ze ja???
Nie mam kompleksu Warszawy ani Częstochowy.
Jeżdżę po całej Polsce po każdej z kategorii dróg, żadna nie jest mi straszna. Raz się tą samą drogą jedzie lepiej , bez utrudnień, raz gorzej. I niestety jest tak, że jak chcemy mieć lepiej , to najpierw musimy mieć gorzej . Wyzywamy na dziury w drogach a zaraz potem , na to, że drogowcy je łatają akurat wtedy kiedy tą drogą się jedzie. Albo więc spuścimy z tonu i przemęczymy się chwilę lub dłuższą chwilę, żeby drogowcy naprawili/zbudowali drogę, co w przyszłości spowoduje, że będziemy mogli swobodnie podróżować po Polsce ( i świecie ) lepiej, szybciej, wygodniej. Trochę to czasu zajmie, ale kiedyś będzie lepiej.
Można to już zauważyć , tak mi się wydaje.
Więc nie wyzywajcie na drogowców, bo budują (budujemy ) dla nas ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone