Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Robert2478
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert2478 » 09.07.2019 18:26

Ostatnie wiadomości jakie czytałem, mówiły o otwarciu odcinka Pyrzowice - Częstochowa pod koniec lata. Więc nie wiem skąd ten 22.07. Fajnie by było gdyby to była prawda, ale chyba nie...
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 09.07.2019 18:57

Robert2478 napisał(a):Ostatnie wiadomości jakie czytałem, mówiły o otwarciu odcinka Pyrzowice - Częstochowa pod koniec lata. Więc nie wiem skąd ten 22.07. Fajnie by było gdyby to była prawda, ale chyba nie...



Jest szansa na otwarcie odcinaka Pyżowice - węzeł Częsochowa południe pod koniec sierpnia. Niestety spowoduje to konieczność dojazdu do tego węzła j czyli przejazd przez całą Częstochowę.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 09.07.2019 19:35

Jutro zweryfikuję swoje rewelacje. Jadę do Gddkia w Częstochowie to potwierdzą lub zaprzeczą tym rewelacjom dot 22.07
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 09.07.2019 20:21

marekkowalak napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Co się stało z odcinkiem A1 od Bytomia do Gliwic? Dlaczego tam są takie wyboje? Przecież ta autostrada nie ma jeszcze 10 lat, a już ją tak pofalowało? :evil: :evil:

Chyba masz na myśli odcinek od Pyrzowic do Piekary Śląskie (czerwony wiadukt górą), to są prawdopodobnie szkody górnicze lub tez użyli do budowy pewne kruszywo z hałdy jak na DTŚ w Zabrzu. Ale w tym wypadku już są zrobione poprawki.


Nie, nie - dalej - najbardziej pofalowana jest między węzłami Zabrze i Sośnicą. Tam są ograniczenia do 100.


Jeżdżę ta trasą dwa razy dziennie. Niema ani jednego ograniczenia do 100 km/h.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 10.07.2019 11:01

Info z GDDKiA :
22.07 jest datą otwarcia dla ruchu od Pyrzowic do początku Częstochowy, ale może się okazać nierealnym ze względu na zakres robót, które zostały ( raczej kosmetyczne ) i procedurę dopuszczenia do ruchu. Więc wszystko się mieli, być może dlatego nie jest ta data medialnie powtarzana póki co, zwłaszcza, że jest już wcześniej przesuwana z maja ( o innych wcześniejszych , jak np Euro 2012 nie wspominam przez grzeczność)
My oznakowanie na głównym ciągu mamy zrobione, zostały tylko dokończyć na 2 węzłach plus obiekty nad A1 ( nie powiązane węzłami z autostradą), które wpływu na ruch nie mają.
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 10.07.2019 13:13

labusm napisał(a):Info z GDDKiA :
22.07 jest datą otwarcia dla ruchu od Pyrzowic do początku Częstochowy, ale może się okazać nierealnym ze względu na zakres robót, które zostały ( raczej kosmetyczne ) i procedurę dopuszczenia do ruchu. Więc wszystko się mieli, być może dlatego nie jest ta data medialnie powtarzana póki co, zwłaszcza, że jest już wcześniej przesuwana z maja ( o innych wcześniejszych , jak np Euro 2012 nie wspominam przez grzeczność)
My oznakowanie na głównym ciągu mamy zrobione, zostały tylko dokończyć na 2 węzłach plus obiekty nad A1 ( nie powiązane węzłami z autostradą), które wpływu na ruch nie mają.


Od początku Częstochowy, czyli? Od początku miasta od strony Łodzi ;-) czy też chodzi np. o węzeł Blachownia?
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 10.07.2019 20:35

Niestety od południa.
Włosi dali ciała i nie będzie pełnej obwodnicy na czas.
Trzeba po staremu z północy przejechać prawie całą Częstochowę i od Rakowa (dzielnica południowa) dobić do węzła ( chyba Blachownia )
Ronsa
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ronsa » 11.07.2019 11:39

Jeśli otworzą to tylko do węzła Zawodzie. Czyli do dzielnicy Dźbów (droga 908).
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 11.07.2019 13:40

Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.07.2019 14:13

Nieźle ostudziłeś mój zapał do wykorzystania "91" jako objazdu zakorkowanej gierkówki na trasie Piotrków Tryb. - Częstochowa. Chociaż z drugiej strony nic nowego w temacie DK, szału się nie spodziewałem ale zwiększony ruch może cały misterny plan ułatwienia sobie drogi zniweczyć. Będę jechał w tygodniu więc zmniejszonego ruchu nie mogę się spodziewać. Jest jeszcze czas do namysłu.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 11.07.2019 14:23

Ja jeszcze się nie skusiłem na podróż "91", ale po tym artykule tym bardziej nie skorzystam, a co jakiś czas jeżdżę do Rzgowa z Krakowa i wybieram główną trasę.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.07.2019 14:51

Endrju napisał(a):Coś o alternatywnej trasie nr "91"

https://autokult.pl/34272,droga-krajowa ... spERBkKwgY


Wszystko to potwierdzam z autopsji - trasę Cz-wa-Piotrków przejechałem 91 w poniedziałek. Ale powiem Wam, że gdybym miał ponownie wybierać pomiędzy 1 a 91, znów wybrałbym 91. Wolę jechać za tirem (i pewnie przed inną ciężarówką) niż stać w korkach na 1.
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 14.07.2019 19:18

https://www.google.com/maps/dir/51.5654 ... 058772!3e0

W piątek jechałem z północy Polski A1 i aby objechać newralgiczne miejsca pojechałem tak jak w linku ( oczywiście osobówką ) do Częstochowy.
Po powrocie na jedynkę pod Piotrkowem TRyb jechało się nawet nieźle, zważywszy , że ruch był weekendowo - wakacyjny czyli spory. Przed miastem znów zjechałem na lokalne i wyjechałem przed ostatnim zwężeniem przed węzłem Rząsawa.
Jeśliby było bardzo źle, to można dobić do drogi DW 483 w Kokawie i dojechać do Częstochowy
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 18.07.2019 08:21

Witam,
data 22.07 już nie długo.
Jakieś nowsze informacje o otwarciu odcinka od Pyrzowic?

W prasie jedyne info że ma być otwarty na przełomie Lipca i Sierpnia.
Wyjeżdżam 25.07 z Łodzi i szukam alternatyw np. Bełchatów i Wieluń, a jak otworzą to wbijał bym na A1 za Częstochową :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2019 09:06

Wczoraj jechałem do Warszawy, trasa Racibórz - Pyrzowice - Częstochowa - DK1 i S8 do Warszawy. Wyjazd z domu ok 6:30, w Blue City w Warszawie byłem ok 10:30. Powrót z Warszawy ok.18:10 w domu byłem 21:45
Na A1 przed Pyrzowicami stoją już "żółte" znaki kierujące dalej w stronę Częstochowy (ograniczenie do 12 ton), ale nadal trzeba zjeżdżać na S1 na węźle "Pyrzowice".
Jeżeli ktoś jedzie od/do Siewierza do A1 niech lepiej wybierze DK78 zamiast S1 pomiedzy Podwarpiem a Pyrzowicami. Traw budowa drugiej nitki S1 i na jednym z wiaduktów postawiono światła i ruch dobywa się wahadłowo https://goo.gl/maps/fwNwvQYvCxr8GYpT9 wczoraj rano (ok 7:30) korek nie był zbyt duży, ale i tak straciłem z 10minut. Pierwszy raz widziałem wahadło na drodze ekspresowej.
DK1 za Częstochową w kierunku północnym ma przeważnie jeden pas ruchu i większość jej w tym kierunku przejechałem z prędkością 40-60km/h.
W kierunku południowym więcej jest odcinków dwupasmowych. Korkuje się jak zawsze przed budowanym węzłem z A1 przed Częstochową https://goo.gl/maps/LA8fuwiQUz2bikyx8 Ten korek objechałem tak: https://goo.gl/maps/RiHfDbKzaRniwKti8 co według GM dało mi 12 minut. GM nie kierowało mnie na ten objazd, sam na niego wjechałem.
Na S8 przed Warszawą nadal ograniczenie do 60km/h, którego nikt nie przestrzega :wink: w kierunku południowym jeden odcinek ze zwężeniem do jednego pasa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 146
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone