Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

AutoMapa - trasa z pominięcie Słoweńskiej autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2015 12:04

Na pierwszym zjeździe do Ptuj musisz zjechać, potem obwodnicą Ptuj na Lenart, Trate tam przekraczasz granicę z Austrią, wjeżdżasz do Mureck i drogą B69 do autostrady. Wszystko w kolejności odwrotnej jak w drodze do Chorwacji :oczko_usmiech: :mrgreen:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.07.2015 12:22

goldengate napisał(a):Odświeżam temat.
Wracam w czwartek do Polski i chcę ominąć autostrady płatne w Słowenii.
od granicy z Chorwacją widzę na mapie że do ptuja nie ma autostrady, czy tak ?
A gdzie wjechać przed granicą z austrią ???
Muszę chyba wjechać do austrii drogą 67 do spielfeld i tam węzłem na A9 ????

Może wczytaj mapę zrobioną przez namo i w AM wciśnij odwróć?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.07.2015 12:34

namo napisał(a):Zrobiłem trasę ominięcia autostrady na Słowenii dla Autmapa na Android. Plik .atm należy wrzucić do folderu /Automapa/Routes/ na telefonie.

Enjoy

namo, a wczyta się ta mapa w do nawigacji, np. do Modecom MX3?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2015 12:43

Modeccom to Windows, a to już inna bajka.

Poczytaj tu i będzie bajka, sam korzystałem właśnie na Modecomie MX3 i wszystko działało bezbłędnie omijanie-slowenskiej-autostrady-z-automapa-t41682.html
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 19.07.2015 16:01

dids76 napisał(a):Na pierwszym zjeździe do Ptuj musisz zjechać, potem obwodnicą Ptuj na Lenart, Trate tam przekraczasz granicę z Austrią, wjeżdżasz do Mureck i drogą B69 do autostrady. Wszystko w kolejności odwrotnej jak w drodze do Chorwacji :oczko_usmiech: :mrgreen:



A czy bliżej autostrady czyli na Maribor z Ptuj nie będzie bliżej/szybciej ?

Czyli z Ptuj drogą 710 do Maribor i później równoległą do autostrady czyli 437 do Austrii (Spielfeld) ??
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.07.2015 16:55

Może i bliżej, ale jak już to niewiele. Poza tym musisz przejechać przez przedmieścia Mariboru, a to już większe miasto więc raczej tak sprawnie jak standardowy objazd M-L-P nie pójdzie. No i jeszcze kiedyś był problem z jakimś rondem na którym podobno Słoweńcy winiety sprawdzali, od tego czasu jak ktoś omija autostradę w Słowenii to właśnie przez M-L-P :wink:
stiw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stiw » 07.08.2015 10:10

Koledzy trochę wstyd się pytać, ale chciałem się upewnić. Do tej pory do CRO jeździłem z pomocą TOM-TOMA, i autostradą płatną, a teraz przesiadłem się na automapę którą do końca nie mam opanowanej. Tym razem chciałem ominąć płatną autostradę w Słowenii wgrałem sobie pliki blokad z postu powyżej, ale co dalej wystarczy teraz zaplanować trasę z automatu a ona sama ominie autostradę przez te pliki, czy trzeba jej zaplanować miasto po mieście żeby to ominąć. Jeżeli tak to skąd ściągnąć jakiś gotowy plik z gotową już trasą, bo sam chyba sobie nie poradzę. Wiem że to droga bardzo na skróty,ale do Cro nie chciałbym jechać zestresowany, że coś knociłem przy planowaniu trasy
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2015 11:23

stiw napisał(a):Koledzy trochę wstyd się pytać, ale chciałem się upewnić. Do tej pory do CRO jeździłem z pomocą TOM-TOMA, i autostradą płatną, a teraz przesiadłem się na automapę którą do końca nie mam opanowanej. Tym razem chciałem ominąć płatną autostradę w Słowenii wgrałem sobie pliki blokad z postu powyżej, ale co dalej wystarczy teraz zaplanować trasę z automatu a ona sama ominie autostradę przez te pliki, czy trzeba jej zaplanować miasto po mieście żeby to ominąć. Jeżeli tak to skąd ściągnąć jakiś gotowy plik z gotową już trasą, bo sam chyba sobie nie poradzę. Wiem że to droga bardzo na skróty,ale do Cro nie chciałbym jechać zestresowany, że coś knociłem przy planowaniu trasy


Podjedź z piwem pod Auchan w Raciborzu to Ci ustawie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Żart oczywiście :mrgreen: Ja zawsze punkty VIA ustawiam na mapie, w miejscach przez które chce jechać i AM bez problemu prowadzi. Wcześniej jednak powiększam trasę i sprawdzam czy prowadzi mnie tam gdzie ja chcę a nie tam gdzie ona :oczko_usmiech: :mrgreen:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 07.08.2015 12:59

dids76 napisał(a):Ja zawsze punkty VIA ustawiam na mapie, w miejscach przez które chce jechać i AM bez problemu prowadzi. Wcześniej jednak powiększam trasę i sprawdzam czy prowadzi mnie tam gdzie ja chcę a nie tam gdzie ona :oczko_usmiech: :mrgreen:

Ja podobnie, przy powrotnej trasie ustawiłem jako punkt VIA pizzerię PRI MICI (wg danych GPS) i AM nie zawiodła, pizza Mesni Mix była wspaniała :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.08.2015 14:47

stiw napisał(a):Koledzy trochę wstyd się pytać, ale chciałem się upewnić. Do tej pory do CRO jeździłem z pomocą TOM-TOMA, i autostradą płatną, a teraz przesiadłem się na automapę którą do końca nie mam opanowanej. Tym razem chciałem ominąć płatną autostradę w Słowenii wgrałem sobie pliki blokad z postu powyżej, ale co dalej wystarczy teraz zaplanować trasę z automatu a ona sama ominie autostradę przez te pliki, czy trzeba jej zaplanować miasto po mieście żeby to ominąć. Jeżeli tak to skąd ściągnąć jakiś gotowy plik z gotową już trasą, bo sam chyba sobie nie poradzę. Wiem że to droga bardzo na skróty,ale do Cro nie chciałbym jechać zestresowany, że coś knociłem przy planowaniu trasy



Jeżeli wszystko zrobiłeś z wytycznymi, ustawiasz trasę docelową i w drogę. To wszystko. :wink:
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 07.08.2015 15:04

Ja jadę taką trasą, jeśli ktoś potrzebuje to może sobie ściągnąć (na Automapę) Jadę z Dolnego Śląska .Trasa z kilkoma punktami na których będę tankował LPG http://sendfile.pl/pokaz/451949---O5Zw.html
stiw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stiw » 10.08.2015 18:48

To gdzie ten plik do automapy trzeba wkleić :oops: :oops: :oops:
tempik14
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 01.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tempik14 » 11.08.2015 16:38

stiw napisał(a):To gdzie ten plik do automapy trzeba wkleić :oops: :oops: :oops:

Gdziekolwiek. Potem tylko wskazujesz miejsce w sposób: Menu=>Trasy=>Modyfikuj=>Wczytaj=>Z dysku
Wybierasz tam miejsce gdzie zapisałeś plik.

Jeśli jesteś ortodoksyjny to zapisz tam, gdzie Automapa zapisuje trasy domyślnie. Czyli:
AutoMapa EU->Profiles->osobowy (oczywiście jeśli używasz profilu osobowy)->Data Files->Routes

Tam zapisane pliki będą widoczne w: Menu=>Trasy=>Modyfikuj=>Wczytaj
Bez rozwijania: Z dysku

Jaśli chcesz skorzystać z pliku kolegi grzesiek-swidnica, to dołóż parę punktów pośrednich na objeździe M-L-P. Inaczej po wyznaczeniu trasy szybkiej możesz się mocno zdziwić.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 28.12.2015 19:08

Najprostszym sposobem na omijanie płatnych odcinków w Automapie zamiast dodawać kolejne punkty "via" jest:
1. Ustawienie sobie "normalnej" trasy, nie omijającej dróg płatnych z celem w Mureck (granica AUT-SLO) - np autostradami przez Słowację albo Czechy + cała Austria.
2. Jak już jesteśmy na granicy w Mureck klikamy "prowadź do", jako cel dajemy sobie jakieś miejsce zaraz za Ptuj na trasie E59(9) i zaznaczamy sobie "Drogi płatne - omijaj". Typ trasy może być "szybki" albo "optymalny" zależnie od ustawień i upodobań - objazd sam się wygeneruje.
3. Potem (po dojechaniu do celu za Ptujem) już tylko - "prowadź do" i nasze docelowe miejsce w Cro - już z dopuszczeniem tras płatnych.
Te operacje nie trwają więcej niż minutkę, a nie trzeba mozolić się z wklepywaniem dużej ilości punktów via. Podobnie poradziłem sobie za pierwszym razem jadąc 86-tką przez Węgry i objazd w Słowenii przez Lendavę z celem w Mursko Sredisce w Cro.
Pamiętam jak mozoliłem się z ustawianiem objazdu słowackiej autostrady Bańska Bystrzyca - Zwoleń (jadąc do Budapesztu z przejścia w Korbielowie) poprzez punkty via: a najlepiej zrobić to jak powyżej - po prostu ustawić osobno trasę przez Słowację z ominięciem dróg płatnych i objazd zrobi za nas Automapa. Sprawdziłem to kilkanaście razy i zawsze bez kłopotu prowadziło jak Pan Bóg przykazał. Oczywiście warto mieć w miarę aktualne mapy...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.12.2015 22:59

To też dobry sposób ale ... trzeba się zatrzymać i wklepać nową trasę, albo mieć kumatego pilota który zrobi to za nas, bo nie wyobrażam sobie na wąskich uliczkach majstrowania przy nawigacji podczas prowadzenia auta.
Ja wolę opcję z "mozolnym" wlepywaniem pkt. "via", bo co robić całą zimę ??? Planować drogę na wakacje, jakie to przyjemne zajęcie (trasę ustawiam na lapku więc nie jest to męczące), a w dzień wyjazdu odpalam navi i jazda do celu. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
AutoMapa - trasa z pominięcie Słoweńskiej autostrady - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone