Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

AutoMapa - trasa z pominięcie Słoweńskiej autostrady

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 01.09.2012 13:31

wermar napisał(a):nie rozumiem problemu dojezdzajac do granicy ze Slo wpisuje Mureck, dojezdzajac do mureck lenart.W Lenart Ptuj i gotowe zreszta trasa jest prosta i srednio intelugentny kierowca da rade


należy oczywiście pamiętać aby przy tej metodzie zaznaczyć unikanie autostrad, ew. wybrać trasę optymalną. Z Lenart do Ptuj, przy trasie szybkiej i przyzwoleniu na autostrady automapa wprowadzi na słoweńską autostradę A5.
ps
Wyznaczenie trasy w Targeo, na podstawie opisów objazdów na forum i późniejszy export pliku do formatu .atm rozpoznawanego przez automapę zajmuje 2 minuty :)
boro2511
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) boro2511 » 01.09.2012 15:19

crodream napisał(a):
wermar napisał(a):Wyznaczenie trasy w Targeo, na podstawie opisów objazdów na forum i późniejszy export pliku do formatu .atm rozpoznawanego przez automapę zajmuje 2 minuty :)

No, może 5 minut dla mniej wprawionych, ale potwierdzam,że dla AM na targeo robi się najlepiej.
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 04.09.2012 22:23

może i robi się najlepiej w targeo ale po eksporcie do AutoMapy program AutoMapa po wczytaniu przelicza sobie trasę i różni się od targeo, oczywiście punkty pośrednie pamięta i przez nie jedzie ale np. targeo wyznacza przez graz a automapa skrótem omijając graz.

Niedopracowane sa te eksporty importy.
Eksport danej trasy w targeo powinien być identyczny w automapie czyli AM powinna wczytać trasę a nie po swojemu wyznaczać z kryteriami (punktami pośrednimi).
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 05.09.2012 00:40

goldengate napisał(a):Eksport danej trasy w targeo powinien być identyczny w automapie czyli AM powinna wczytać trasę a nie po swojemu wyznaczać z kryteriami (punktami pośrednimi).

W AutoMapie trasa nie jest zapisywana jako całość tylko w postaci punktów trasy (startowy, końcowy i ewentualne pośrednie).
Na bazie tych punktów program wytycza trasę, której przebieg zależy od wielu zmiennych [typu trasy (szybka, krótka, optymalna...), profilu prędkości dla różnych kategorii dróg, dnia tygodnia i pory dnia (jeśli używany jest system Smart Routes)].
Zamiast używać Targeo, lepiej jest zainstalować sobie na PC AutoMapę z dokładnie takimi samymi ustawieniami, jak w nawigacji.
Po przeniesieniu punktów trasy z jednego urządzenia na drugie, zostanie wytyczona taka sama trasa.
SPRAWDZONE.
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 05.09.2012 13:32

jak jest z autostradą A1? Przed Gliwicami się zaczyna i widzę na targeo że jest do granicy tylko po stronie Czech pusto.
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 05.09.2012 13:51

goldengate napisał(a):jak jest z autostradą A1? Przed Gliwicami się zaczyna i widzę na targeo że jest do granicy tylko po stronie Czech pusto.

Poczytaj tu.
goldengate
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldengate » 07.09.2012 19:02

Wczytuję plik do automapy ale nie prowadzi - nie mówi gdzie skręcić nic, trasa jest wczytana ale cisza.

Co może być ??
kamikadze
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 20.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikadze » 12.09.2012 09:44

@Szymuś: Dziękuję za plik do automapy. Idealnie się sprawdził wczoraj i dzisiaj szczęśliwie piszę z cro :)

Warto go jednak zmodyfikować tak by prowadził na nowy most w Ptuj oraz usunąć start i koniec, aby korzystający najszybciej mogli wprowadzić własne punkty startu i końca.

Ponadto dla podróżujących przez Breclav: od strony Czech tuż przed przejściem jest bardzo niefortunnie ustawiony znak "zakaz ruchu". Nas wprowadził na tyle w błąd, że mieliśmy postój i pytaliśmy miejscowych czy na pewno można przejechać ;)
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 13.09.2012 10:44

@kamikadze. Zerknij kilka postów wyżej na wpis @lichy. W pliku wyznaczono tylko punkty, program zgodnie ze swoimi ustawieniami (tymi, które sam poczyniłeś) wyznaczy trasę. Używając tego samego pliku moja navi poprowadziła mnie przez nowy most w Ptuju i nie było żadnych problemów. Prawdą jednak jest, że gdy wczytałem ten sam plik na drogę powrotną, tylko z opcją "odwróć" (trasę) to głupia AM pozwoliła mi zwiedzić pół Ptuja, aż w końcu ją olałem i pojechałem wg zapamiętanych punktów miasta. Dalej prowadziła już dobrze :)

Po wczytanie pliku do nawi warto prześledzić całą trasę, którą proponuje AM i ewentualnie ją skorygować.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.09.2012 11:37

goldengate napisał(a):Wczytuję plik do automapy ale nie prowadzi - nie mówi gdzie skręcić nic, trasa jest wczytana ale cisza.

Co może być ??


Zresetuj GPS: Menu - GP - wyłącz GPS, a potem Menu-GPS-Start GPS. Powinno zadziałać, bo przy mapach wgrywanych z dysku często GPS nie załącza się od razu.


Temat z Targeo jest znany od dawna!

Automapa nie jest w pełni kompatybilna z Targeo :!:

Poza opisywanymi przez was problemami dochodzi również problem punktów pośrednich (VIA). Jeśli wytyczymuy trasę w Targeo z eksportem do AM, to nawigacja trasę widzi, punkty pośrednie też, prowadzi ładnie, ale tylko do 1-go punktu! Potem nie widzi, że go przejechaliśmy i każe zawracać. I tak na każdym kolejnym punkcie VIA.

Podobno informatycy z Aqurat i Geosystems znają już te problemy i pracują nad ich rozwiązaniem.

A tak w ogóle, to na cholerę wam to Targeo? Najlepiej zainstalować AM na kompie i tam wytyczać trasę, a potem skopiować na kartę - dokładnie tak jak pisze lichy
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 13.09.2012 12:11

Raul73 napisał(a):(...)
A tak w ogóle, to na cholerę wam to Targeo? Najlepiej zainstalować AM na kompie i tam wytyczać trasę, a potem skopiować na kartę - dokładnie tak jak pisze lichy


No tak właśnie mam, nie używam targeo. Mimo to AM na kompie widocznie ma jakieś inne ustawienie niż na navi, nie sprawdzałem tego. W każdym razie gps wyznacza trasę na nowo biorąc pod uwagę punkty, a nie trasę, którą wytyczyła AM na komputerze.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 13.09.2012 12:16

Szymuś napisał(a):
No tak właśnie mam, nie używam targeo. Mimo to AM na kompie widocznie ma jakieś inne ustawienie niż na navi, nie sprawdzałem tego. W każdym razie gps wyznacza trasę na nowo biorąc pod uwagę punkty, a nie trasę, którą wytyczyła AM na komputerze.



Smart Routes/Live Drive - to jest przyczyną!

Nawet jak to wyłączysz, to i tak GPS zdąży sobie do tego czasu informacje o korkach zapisać!

Komputer nie ma połączenia z satelitami i tego problemu nie ma.

Genaralnie GPS-y dośc często żyją własnym życiem podczas jazdy i trzeba mieć do nich mocno ograniczone zaufanie, a mapę najlepiej mieć w głowie. :D
waldis
Croentuzjasta
Posty: 293
Dołączył(a): 06.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldis » 13.09.2012 19:14

Automapa 6.10.0 zaktualizowana w lipcu br. Zaprogramowana w centrum Mureck na przejście graniczne Macelj (współrzędne z Google Earth). Oczywiście zaznaczona opcja "omijaj płatne drogi". Przejazd sprawny przez Trżec z pominięciem słynnego ronda rodzącego wątpliwości (jest gdzieś na forum link do filmu z takiego przejazdu). Bez wcześniejszego kombinowania z trasami na Targeo, czy wczytywaniem gotowców. Jechałem 16 sierpnia.
Pozdrawiam
maly3310
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 30.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maly3310 » 13.09.2012 23:11

Czy mogę kogoś z was prosić aby zrobił mi ktoś do automapy objazd autostrady w słowenii? Miejsce A Makarska(HR) punkt B Nowogard, zamkowa 2. Z góry dziekuje. Mój @ adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 22.10.2012 19:32

Raul73 napisał(a):Smart Routes/Live Drive - to jest przyczyną!


Usunąć pliki events.a oraz speeds.a z katalogu ...\Maps\Europe\ i będzie po problemie.
Znaczy się taka operacja dopiero powoduje całkowite wyłączenie "Smart Routes".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
AutoMapa - trasa z pominięcie Słoweńskiej autostrady - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone