Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ale to już było...-czyli kolejna relacja z PAGU:)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.01.2014 12:59

Witam. Bardzo ładne i czyste zdjęcia z Rucicy i okolic.
Czyściutkie powietrze mieliście. :)
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 24.01.2014 14:52

KrzychuZiom napisał(a):Piękny ten wasz PAG :)

Dziękuję :D
sheryll napisał(a):Pagu nigdy za wiele - poczytam i ja;)

Zapraszam :D
Fatamorgana napisał(a):Witam. Bardzo ładne i czyste zdjęcia z Rucicy i okolic.
Czyściutkie powietrze mieliście. :)

Dzięki za miłe słowa :oops: :D
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 25.01.2014 01:52

Kolejny dzień przywitał nas wiatrem zrywającym czapki z głów, chmurami i lekką mżawką. Postanowiliśmy to wykorzystać na zrobienie zakupów w jednym z marketów w Novalji, a następnie spacer po tym miasteczku.
Novalja nas nie zachwyciła ani architekturą ani klimatem - Pag wydał nam się dużo bardziej interesujący. Poza tym wszędzie przetaczały się dzikie tłumy :mrgreen: (nie wiem czy tak jest zawsze, czy to kwestia gorszej pogody). Jedna wizyta wystarczy:)
Zjedliśmy tam za to całkiem smaczny obiad (niestety nie pamiętam nazwy knajpki).

Tu jeszcze „u nas” na plaży:
Obrazek

Obrazek

A tu już kilka fotek z Novalji:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niewielkie, zachowane fragmenty mozaiki (obecnie są obudowane szkłem).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po powrocie z Novalji wyszło piękne słońce, postanowiliśmy więc popołudnie spędzić między oliwkami w Lun.
Lunjska Maslinada była polecana tu na forum przez wiele osób – przyłączam się do zachwytów :hearts: .
Dla mnie bardzo urzekające miejsce - piękne stare drzewa, które w promieniach zachodzącego słońca wyglądały niesamowicie. Powierzchnia tego gaju jest bardzo duża (nie pamiętam niestety ile ha zajmuje), liczy, jak gdzieś wyczytałam ok 80.000 drzew, w sporej części ponad 1000- letnich (jeżeli się mylę – proszę o poprawki:)). Teren jest pokryty szutrowymi dróżkami – świetne miejsce na spacery, myślę, że na rower również:).
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę dużo tych zdjęć, ale bardzo mi się tam podobało:))
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W jedno z takich paskudztw (które całkiem ładne nawet było) weszłam oczywiście gołymi stopami, z aparatem przylepionym do oka:)) Ciężko było pozbyć się kolców...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To był ten kłujący jeszcze przed zasuszeniem:)
Obrazek

Obrazek

Spomiędzy oliwek wyszliśmy na piękną nadmorską drogę prowadzącą do Tovarnele.
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po jakiejś chwili... dociramy do Tovarnele. Na horyzoncie knajpka nad morzem, w której postanawiamy zjeść kolację. Widok piękny... lecz kolacja najdroższa i chyba najgorsza w czasie całych wakacji:(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

„Maslina” pływa do Rab-u (na Rab?) - mieliśmy zrobić sobie wycieczkę, ale się nie udało – w tym roku już na pewno będzie:)))
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W następnej części Nin i Zadar:)



cdn...
Ostatnio edytowano 25.01.2014 16:31 przez gosiak.k, łącznie edytowano 1 raz
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 25.01.2014 11:48

wg mnie Pag jako miasteczko - zwłaszcza jeśli się mieszka na końcu świata - jest jednorazowy i to na szybko :roll:
zdjęcia masz naprawdę super a parę badyli rewelacyjnych :)
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 25.01.2014 16:39

Bea.ta napisał(a):wg mnie Pag jako miasteczko - zwłaszcza jeśli się mieszka na końcu świata - jest jednorazowy i to na szybko :roll:
,


Na Pagu nie ma raczej zbyt wielu miasteczek "do zwiedzania" (w porównaniu np z Braćem), mnie się podobał najbardziej z tych , które tam widziałam. Ale za to są niesamowite widoki, plaże, zatoczki...

Bea.ta napisał(a):zdjęcia masz naprawdę super a parę badyli rewelacyjnych :)

jeszcze raz dzięki :oops: :D :oops:
niektóre badylki nawet chciałam wkleić do Twojej relacji o badylach i trawach :D , ale jeszcze nie zdążyłam...
pozdrawiam
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 25.01.2014 17:07

gosiak.k napisał(a):jeszcze raz dzięki :oops: :D :oops:
niektóre badylki nawet chciałam wkleić do Twojej relacji o badylach i trawach :D , ale jeszcze nie zdążyłam...
pozdrawiam

no to zapraszam i spokojnie czekam :)
pozdrawiam również :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.01.2014 17:12

gosiak.k napisał(a):Kolejny dzień przywitał nas wiatrem zrywającym czapki z głów, chmurami i lekką mżawką.

oj wiało :)

gosiak.k napisał(a):Powierzchnia tego gaju jest bardzo duża (nie pamiętam niestety ile ha zajmuje), liczy, jak gdzieś wyczytałam ok 80.000 drzew, w sporej części ponad 1000- letnich (jeżeli się mylę – proszę o poprawki:)).

Obszar to około 24 hektarów i rośnie w nim ponad 80 tyś. drzew oliwnych, z czego ponad 1,5 tyś. osiąga wysokość od 5 do 8 m. Średnia wieku drzew wynosi 1200 lat a najstarsza ma 1600 lat!!!
:)
Miasto Novalija we współpracy z Novalijską Izbą Turystyki przygotowało projekt mający na celu zagospodarowanie gaju i przez to ochronę jego wartości przyrodniczych i kulturowych oraz promowanie niepowtarzalnego krajobrazu. Projekt miał być realizowany już od 2010 roku ale do chwili obecnej NA SZCZĘŚCIE nie widać tego efektów.
Zakłada on min.: umożliwienie zwiedzania obszaru melexami :-? , stworzenie alejek żwirowych o łącznej długości ponad 7 tyś. m. a na nich kamiennych ławek i koszy na śmieci, stworzenie punktu informacyjnego oraz kamiennych domków gdzie lokalni przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać domowe wyroby. Większość środków ma pochodzić z UE pozostałe z lokalnego samorządu oraz Izby Turystyki Novalija.
Co Wy na to???

gosiak.k napisał(a):„Maslina” pływa do Rab-u (na Rab?) - mieliśmy zrobić sobie wycieczkę, ale się nie udało – w tym roku już na pewno będzie:)))

Maslina - rozkład kursów Warto się wybrać, byliśmy zachwyceni miasteczkiem Rab - jest piękniusie :hearts:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8647
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.01.2014 17:56

Ładniutko tutaj. A tak późno trafiłam.

Do relacji przyciągają mnie zawsze przede wszystkim dobre zdjęcia. U Ciebie będę więc stałym gościem :D .
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 25.01.2014 19:24

Pag? co tam takiego piknego? :lol:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 26.01.2014 00:12

Witam wszystkich, szczególnie koleżankę Gosię (byliśmy razem na tej wyprawie). Wywołany do tablicy, wrzucam zdjęcia "czarnej dziury" :evil: Zacznę jednak od omawianego wyżej wysypiska, do którego dotarłem przypadkiem podczas przejażdżki rowerowej z dzieciakiem (nie miałem w zamiarze zbierać puszek, choć w skupie płacą za jedną 20 lip :D :D :D .) Wiatr w tym miejscu wieje zwykle od strony Velebitu w kierunku Caski (w tym kierunku układają się reklamówki roznoszone przez wiatr). Pomimo, iż jest to najładniej położone wysypisko jakie widziałem :D :D :D, nie polecam jako atrakcji turystycznej (smrodu nie czułem).
Wysypisko.jpg

W okolicy Vidalici znajduje się Pażski trójkąt (paski trokut). Prowadzi do niego oznaczony szlak - z początku droga jest szutrowa (2/3), potem trzeba iść po kamieniach (bywają ostre i trzeba się liczyć z tym, że po powrocie buciki już nigdy nie będą takie same :twisted: ). Trójkąt pażski to miejsce, w którym kamienie są drobniejsze, mają jaśniejszą barwę i podobno, pod wpływem promieniowania ultrafioletowego, emitują czerwoną barwę. Niektórzy twierdzą, że jest to dzieło kosmitów, inni w tym miejscu już zaczynają wznosić budowle sakralne. My również ułożyliśmy mały kopczyk, na szczycie którego położyliśmy piłeczkę golfową, którą znaleźliśmy w okolicach czarnej dziury - przypadek :?: Może to miejsce rzeczywiście jest magiczne :?:
Trójkąt.jpg

Kapliczka.jpg

Kopczyktrójkąt.jpg

Widik.jpg

Poniżej mapa okolicy. Obczajałem ją przed wyjazdem i bardzo byłem ciekawy, co to za czarna dziura widoczna na zdjęciu satelitarnym. Miałem nadzieje, że trafię na ukryty skarb w dziurze wydrążonej przez wielki meteoryt 8O , a tu się okazało, że to tylko zagłębienie (dolina) wśród wzgórz, w którym wysychająca woda pozostawiła ślady "życia". Mimo to (jeżeli ktoś lubi pochodzić po górkach), warto tam się wybrać. Czułem się, jakbym wylądować na marsie i znalazł wodę.
Mapa.jpg

Dziura.jpg

Dziura1.jpg

Dziura2.jpg

Aby dojść do czarnej dziury trzeba się kierować w stronę wzgórza z kopczykami na szczycie (widać z daleka).
Kopczyki.jpg

Schodząc stromym zboczem w stronę Velebitu można dojść do bezludnego wybrzeża, gdzie znajdują się bardzo urokliwe zatoczki. W jednej z nich (Vlaśka Mala) podobno są zatopione rzymskie dzbany. Mnie nie udało się ich zobaczyć (miałem tylko maskę i rurkę) :D :D :D .
Ładna zatoczka.jpg

Ładna zatoczka 2.jpg

Ładna zatoczka 3.jpg

Vlaśka mala
Mala luka.jpg

Vlaśka vola
Wielika luka.jpg
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 26.01.2014 14:16

Bea.ta napisał(a):no to zapraszam i spokojnie czekam :)
pozdrawiam również :)

Kiedy tylko czas pozwoli skorzystam z zaproszenia :D

gusia-s napisał(a):oj wiało :)
......

Dzięki za filmik i ciekawe informacje :D
Rozkład "jazdy" Masliny już miałam w ubiegłym roku, ale jakoś nie wyszło... Plan jest do zrealizowania w tym roku.

marze_na napisał(a):Ładniutko tutaj. A tak późno trafiłam.

Do relacji przyciągają mnie zawsze przede wszystkim dobre zdjęcia. U Ciebie będę więc stałym gościem :D .

Zapraszam :papa:

kamil1929 napisał(a):Pag? co tam takiego piknego? :lol:

Kamienie Panie, kamienie :oczko_usmiech: Ale za to jakie... :mrgreen:
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 26.01.2014 14:21

su-petar napisał(a):Witam wszystkich, szczególnie koleżankę Gosię (byliśmy razem na tej wyprawie). Wywołany do tablicy, wrzucam zdjęcia "czarnej dziury" :evil:
..................


Hej hej :lol:
cieszę się, że dołączyłeś do relacji :papa:
Super, że wklejasz zdjęcia gdzie ja nie dotarłam (robią wrażenie - zwłaszcza wysypisko :mrgreen: ),
pozdrawiam i czekam na dalsze uzupełnianie :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.01.2014 15:00

Kroi się nam "tandemowa" relacja . Fajnie 8)
Czekam na rozwój wypadków


Pozdrawiam
Piotr
gosiak.k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 08.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak.k » 26.01.2014 15:02

piotrf napisał(a):Kroi się nam "tandemowa" relacja . Fajnie 8)
Czekam na rozwój wypadków


Pozdrawiam
Piotr


postaram się szybko wrzucić dalszą część :D
pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.01.2014 16:11

su-petar napisał(a):Aby dojść do czarnej dziury trzeba się kierować w stronę wzgórza z kopczykami na szczycie (widać z daleka).


Ciekawe odkrycie.
8O
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ale to już było...-czyli kolejna relacja z PAGU:) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone