Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny paliwa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.03.2023 20:02

piekara114 napisał(a):
amatus1 napisał(a): W zeszłym sezonie zrobiłem podczas urlopu 11 tys km.
8O 8O To już szaleństwo :lol: U mnie max w czasie 2 tyg wakacji to było ok 5 tys km.
:papa:
.

Chorwacja-Toskania- Bawaria-trochę PL i wyszło ponad 11 tyś km a tym samym sporo za paliwo:(.
tak poza tematem ,a urlopu mam troszkę więcej niz 2 tygodnie;)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 05.03.2023 20:32

Przepraszam za OT, ale...

Drobna uwaga: piszemy tys., a nie tyś.
11 tys. km to sporo na taką trasę. Musiałeś jeździć sporo kilometrów wokół tych miejsc lub coś pomieszałeś.

W 2015 roku zrobiłem tzw. 'eurotrip' z Częstochowy: Austria (Salzburg), Niemcy (Monachium, Neuschwanstein), Szwajcaria (Lucerna, Interlaken, Zermatt), Francja (Lyon, Saint-Emilion, Bordeaux, Labastide-d'Armagnac, Lourdes, Biarritz), dookoła cały półwysep Iberyjski (Wyspy Cies, Porto, Lizbona, Algarve, Sewilla, prom - Tanger, Gibraltar, Andaluzja, Walencja), Prowansja, Liguria, Rab. Wyszło dokładnie 10 017 kilometrów.

:papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.03.2023 20:35

ziemniak napisał(a):Przepraszam za OT, ale...

Drobna uwaga: piszemy tys., a nie tyś.
11 tys. km to sporo na taką trasę. Musiałeś jeździć sporo kilometrów wokół tych miejsc lub coś pomieszałeś.

W 2015 roku zrobiłem tzw. 'eurotrip' z Częstochowy: Austria (Salzburg), Niemcy (Monachium, Neuschwanstein), Szwajcaria (Lucerna, Interlaken, Zermatt), Francja (Lyon, Saint-Emilion, Bordeaux, Labastide-d'Armagnac, Lourdes, Biarritz), dookoła cały półwysep Iberyjski (Wyspy Cies, Porto, Lizbona, Algarve, Sewilla, prom - Tanger, Gibraltar, Andaluzja, Walencja), Prowansja, Liguria, Rab. Wyszło dokładnie 10 017 kilometrów.

:papa:

Słupsk- Lokva-Słupsk, Słupsk-Toskania ( objazdówka)-Bawaria-Słupsk, i tak mi się nazbierało 11 tys z haczykiem
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 702
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 05.03.2023 20:56

Po każdym powrocie na bazę, to zmienia postać rzeczy ;) Jakby to powiedzieć co wasze to Wam nikt już nie zabierze. We Włoszech jakby to powiedzieć: bolą ceny paliwa i autostrad plus to magiczne tankowanie przez obsługę 10 centów droższe? Dobrze pamiętam?
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 396
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 05.03.2023 21:17

W lipcu 2022 nabyłem nową Skodę Kodiaq i po trzech wyjazdach do Sarandy
mam w tej chwili na blacie 13411km.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.03.2023 22:07

ziemniak napisał(a):Po każdym powrocie na bazę, to zmienia postać rzeczy ;) Jakby to powiedzieć co wasze to Wam nikt już nie zabierze. We Włoszech jakby to powiedzieć: bolą ceny paliwa i autostrad plus to magiczne tankowanie przez obsługę 10 centów droższe? Dobrze pamiętam?

Ta, nie dziesięć a 50 centów do litra nam się pojawiło na dystrybutorze:). Byłem w szoku:) więc do pana grzecznie, że tylko za 50 euro:).
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 05.03.2023 22:09

No ale do wakacji mamy jeszcze kilka miesięcy więc i ceny paliw mogą wykonać parę zwyżek i zniżek, mam nadzieję że zniżek będzie więcej.
A nam się wydaje w chwili obecnej, że wszędzie potaniało ale to złudzenie bo to u nas podrożało i nie zamierza szybko spaść jak należy.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 05.03.2023 22:22

wielbiciel napisał(a):No ale do wakacji mamy jeszcze kilka miesięcy więc i ceny paliw mogą wykonać parę zwyżek i zniżek, mam nadzieję że zniżek będzie więcej.
A nam się wydaje w chwili obecnej, że wszędzie potaniało ale to złudzenie bo to u nas podrożało i nie zamierza szybko spaść jak należy.

Patrząc na ceny w Europie a głównie na naszych sąsiadów nie jest żle.
https://www.e-petrol.pl/notowania/rynki ... uropa/pb95
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 05.03.2023 22:52

Ale po co patrzec na ceny juz teraz ? one do wakacji sie zmienia xxx razy...
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 05.03.2023 23:49

Ostatnio prezes chyba Rolls-Royce tłumaczył że niewielki zasięg elektryka to nie problem bo ludzie kupujący elektryczne RR mieszkają w centrach dużych miast, a na wakacje czy gdzieś dalej i tak latają prywatnymi odrzutowcami więc niewielki zasięg to nie problem.

:)
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 06.03.2023 18:00

Yyy, to znaczy, że od 2036 w salonach takiej Dacii będą sprzedawać e-Dacię w pakiecie z małym odrzutowcem... na ropę :)
Damian_80
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 28.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian_80 » 06.03.2023 18:33

Albo będzie Dacia Long Range+ z przyczepką, a na niej agregat 10kW diesel... Chyba się zapiszę na prawko kat. E...
zibi116
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi116 » 14.03.2023 22:43

Damian_80 napisał(a):Albo będzie Dacia Long Range+ z przyczepką, a na niej agregat 10kW diesel... Chyba się zapiszę na prawko kat. E...


10kW niewiele waży, nie musisz mieć ogona. Jako przyczpka lekka bez przeglądu przejdzie :D
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 15.03.2023 00:15

Żeby to miało sens to trzeba by przeliczyć ile ciągnie taka tesla chwilowo prądu i takie combo trzeba zbudować dobierając moc zestawu do trybu jazdy, potrzebne :
- przyczepka
- wallbox'a
- agregat
- zbiornik na paliwo (~200l) to powinno dać już bardzo fajny zasięg, jednocześnie nie przeciążając przyczepki

Nie wiem tylko co Tesla na ładowanie z takiego combo podczas jazdy .... :lol:
Jakby pykło masz przyczepkę combo zimową i letnią do jazdy - jak z oponami.
Zalety takie że zasięg powinien wyjść lepszy niż na standardowym spalinowozie.
Próg wejścia może wysoki ale co tam.

:hut:

Wtedy to i dobry temat na takie dywagacje bo lejemy do zestawu benzin, ale ZSRE zadowolone bo elektryk.
To powyżej to nie jest żaden chory pomysł po pijaku czy cóś - był szczyt klimatyczny (a jakże) chyba w Glasgow i te debile z braku (niedoboru) ładowarek do samochodów elektrycznych, postawili duży agregat pod hotelem do ładowania Tesli
Także pomysł zgapiony ale za to mobilny :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2023 08:52

Zgaduję, że już jakiś szwagier/brat/kuzyn europosła czy innego europejskiego ministra szykuje się do produkcji odpowiednich przyczepek, a inny odpowiednich agregatów.... Oczywiście koncesje już rozdane. :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Aktualne ceny paliwa - strona 167
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone